Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 1 مهر 1399 - 19:05

سوالات رایج تغذیه

بازدید: 23917

 • آرتروز خفیف مفصل ران

  آرتروز خفیف مفصل ران

  دکتر لادن گیاهی – متخصص تغذیه سوال : سلام. دختر خانمی هستم ۳۵ ساله با قد ۱۶۰ سانتیمتر و وزن ۵۰ کیلوگرم. دچار آرتروز خفیف مفصل ران شده‌ام. یک برنامه غذایی مناسب با توجه به شرایطم می‌خواستم. با تشکر برای دریافت رژیم غذایی، دانستن فقط قد، وزن و سن کفایت نمی‌کند و به...

 • استویا چیست؟

  استویا چیست؟

  استویا یک جانشین قند و شکر است که بدون داشتن کربوهیدرات، کالری و ترکیبات مصنوعی 100 تا 300 برابر شیرین‌تر از شکر می‌باشد.

 • خانمی 29 ساله هستم که موهای کم پشتی دارم

  خانمی 29 ساله هستم که موهای کم پشتی دارم

  دکتر لادن گیاهی؛ متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی سوال: خانمی 29 ساله هستم که موهای کم پشتی دارم و گاهی اوقات موهایم دچار ریزش می‌شود. سوالم این است که چه نوع مواد غذایی یا ویتامین‌هایی برای پرپشت شدن و جلوگیری از ریزش موها مناسب است. پاسخ: دریافت کافی مواد معدنی چون روی و...

 • شیوع بیماری قلبی در فصل سرما و اهمیت این مسئله

  شیوع بیماری قلبی در فصل سرما و اهمیت این مسئله

  با توجه به شیوع بیماری قلبی در فصل سرما و اهمیت این مسئله که امروزه در سنین کمتر بسیار شایع شده است لطفاً در خصوص نکات تغذیه‌ای در این زمینه توضیح بفرمایید.

 • پرسش و پاسخ

  پرسش و پاسخ

  پسر بنده ۱۰ سال دارد و یکی دو بار چشمانش نیم ساعت بسته شد بعد یه درد نوبتی برای چشمانش می‌آمد و خطوط رنگی می بینه.

 • آب هویج

  آب هویج

  سلام. من نزد‌یک 6 ماه است که آب‌هویج یک لیتری از آب‌میوه فروشی‌ها می‌خرم. به تازگی متوجه ته‌نشین شد‌ن یه چیز سفید‌ ته بطری شد‌ه‌ام که همیشه بود‌، ولی د‌قت نمی‌کرد‌م.

 • کم کردن حجم شکم و پهلوها

  کم کردن حجم شکم و پهلوها

  ابتدا با محاسبه نمایه توده بدنی این خواننده محترم متوجه می‌شویم که عدد محاسبه‌شده از فرمول، نشانگر وجود اضافه‌وزن در ایشان است.

 • آیا مصرف چربی حیوانی و دنبه مفید است؟

  آیا مصرف چربی حیوانی و دنبه مفید است؟

  این روزها خیلی توصیه به مصرف چربی‌های حیوانی و دنبه به جای روغن‌های گیاهی می‌شود. آیا این مطلب واقعا درست است؟

 • تغذیه پس از دفع سنگ کلیه

  تغذیه پس از دفع سنگ کلیه

  سلام. آب فراوان بنوشید. نمک کمتر مصرف کنید. روزانه بیشتر از 2 تا 3 سروینگ لبنیات مصرف نکنید. لیمو یا پرتقال بیشتر بخورید (از لیمونادهای خانگی برای رفع عطش استفاده کنید).

 • چرا شکمم کوچک نمی شود؟

  چرا شکمم کوچک نمی شود؟

  هنگام لاغر شدن چربی‌هایی که جدیدا جمع شده‌اند سریع آب شده،‌ ولی چربی‌ها در نواحی ذخیره (مثلا زیر شکم) به سختی و پس از رژیم‌های بسیار سخت،‌ تحت تاثیر قرار می‌گیرند.

 • کدام روغن؟

  کدام روغن؟

  صد در صد وقتی صحبت از روغن گیاهی می‌شود، روغن گیاهی مایع مدنظر است و به‌هیچ‌وجه روغن‌های گیاهی هیدروژنه شده مدنظر نیستند، بنابراین روغن‌های گیاهی هیدروژنه به‌هیچ‌عنوان نباید استفاده شوند.

 • قطره هایپیران

  قطره هایپیران

  آیا مصرف قطره هایپیران برای درمان بی‌خوابی در افرادی که بیماری صرع‌دارند مشکلی ندارد؟ سلام. مصرف هایپیران در افرادی که صرع‌دارند بلامانع است و مشکلی ایجاد نمی‌کند.

فیلم روز
تصویر روز