Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
پنجشنبه 28 تیر 1403 - 01:28

تازه‌های سلامت

بازدید: 80682

 • از تب دنگی بترسیم یا نه؟

  از تب دنگی بترسیم یا نه؟

  در موارد کمی بیمار ممکن است دچار عوارض پوستی شود و یا ارگان های دیگر نیز درگیر شود. ما باید درمان کنترلی در مقابله با این بیماری انجام دهیم. ممکن است برخی افراد با مشکلات قلبی بدنبال این بیماری، مراجعه کنند که درمان های خاص خود را دارد.

 • سیاهی دور چشم کمبود چه ویتامینی است؟

  سیاهی دور چشم کمبود چه ویتامینی است؟

  برخی از بیماری‌ها و شرایط پزشکی نیز می‌توانند باعث سیاهی دور چشم شوند. آلرژی‌ها، مشکلات تیروئید، اختلالات کلیوی و حتی برخی عفونت‌ها می‌توانند باعث تورم و تیره شدن پوست زیر چشم شوند.

 • ۱۵ نکته مهم برای مصرف ویتامین‌های مختلف

  ۱۵ نکته مهم برای مصرف ویتامین‌های مختلف

  مصرف مکمل‌ها از سوی پزشکان بویژه برای افراد در سن رشد، مادران باردار و سالمندان توصیه می شود تا بتوانند املاح معدنی و ریزمغذی های مورد نیاز بدن خود را دریافت کنند.

 • علائم عفونت دستگاه تنفسی چیست؟

  علائم عفونت دستگاه تنفسی چیست؟

  شایع‌ترین علت مراجعه کودکان به بیمارستان‌ها بیماری‌های تنفسی در کودکان است، آنچه باید در این میان مورد توجه قرار گیرد این است که کودکان بالغین کوچک نیستند و نمی‌توان همچون افراد بزرگسال با آنها برخورد کرد؛ بچه‌ها به دلیل شرایط سنی

 • ۱۰ راهکار موثر در حفظ سلامت کبد

  ۱۰ راهکار موثر در حفظ سلامت کبد

  برخی عادات ناسالم می‌توانند برای همیشه سلامت کبد را تحت تاثیر قرار دهند.

 • علائم بیماری درد استخوان شکن را بشناسید؛ مصرف این داروها ممنوع است

  علائم بیماری درد استخوان شکن را بشناسید؛ مصرف این داروها ممنوع است

  برای درمان بیماری تب دنگی یا اصطلاحا درد استخوان شکن، علاوه بر استراحت کافی و مصرف فراوان مایعات، باید فقط از استامینوفن برای تسکین درد استفاده کرد.

 • چرا به راحتی کبود می‌شویم؟

  چرا به راحتی کبود می‌شویم؟

  پس از ضربه می‌توانیم انتظار کبود شدن را داشته باشیم. اما اگر بدون دلیل قابل‌توجهی کبود شویم، چه؟ علت چه می‌تواند باشد؟ آیا باید نگران باشیم؟

 • نشانه‌های کمبود ویتامین دی در بدن

  نشانه‌های کمبود ویتامین دی در بدن

  کارشناسان توضیح می‌دهند که چه عواملی باعث کمبود ویتامین دی می‌شوند؛ نشانه‌های مهمی که باید به آن‌ها توجه داشت کدام‌اند و چه خطر‌هایی در بر دارد و همچنین اگر فکر می‌کنید ممکن است کمبود ویتامین د داشته باشید، چه کار باید بکنید.

 • آیا ویتامین‌ها هم تاریخ‌شان می‌گذرد؟

  آیا ویتامین‌ها هم تاریخ‌شان می‌گذرد؟

  برای نگهداری از مکمل‌های ویتامین آن‌ها در جای خشک و خنک و دور از نور نگهداری کنید. طبق مطالعات، داروهایی که در مکان‌های خشک، خنک، تاریک و به‌درستی نگهداری می‌شوند، تا پنج سال یا بیشتر پس از تاریخ انقضا ۹۰ درصد اثربخشی دارند.

 • این افراد نمی‌توانند خون اهدا کنند

  این افراد نمی‌توانند خون اهدا کنند

  در فرآیند اهدای خون نیز حجم معینی از خون دریافت می‌شود که دستگاه گردش خون به راحتی می‌تواند خود را با از دست دادن این حجم از خون بدون آن که مشکلی برای بدن اهداکننده ایجاد شود، تطبیق دهد.

 • تعداد قربانیان مقاومت میکروبی بیش از سرطان

  تعداد قربانیان مقاومت میکروبی بیش از سرطان

  استفاده غیرمنطقی از داروهای ضدمیکروبی باعث بروز مقاومت میکروبی می‌شوند، پیش بینی می‌شود تا سال ۲۰۵۰ مقاومت میکروبی از سرطان قربانیان بیشتری داشته باشد. ۱۸ تا ۲۴ نوامبر مصادف با ۲۷ آبان تا اول آذرماه به عنوان هفته جهانی

 • برای تب دنگی این مسکن‌ها را مصرف نکنید

  برای تب دنگی این مسکن‌ها را مصرف نکنید

  متخصص بیماری‌های عفونی گفت: در صورت ابتلا به تب دنگی از هرگونه مصرف خودسرانه مسکن ها اجتناب کنید.

فیلم روز
تصویر روز