Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 27 مهر 1398 - 10:10

تازه‌های سلامت

بازدید: 29818

 • علت خطوط روی ناخن و روش های از بین بردن آن

  علت خطوط روی ناخن و روش های از بین بردن آن

  عوامل متعددی مانند سن، آسیب‌های جسمانی یا برخی بیماری‌ها می‌توانند علت خطوط روی ناخن یا برجستگی روی ناخن باشند. با مرطوب نگه داشتن ناخن‌ها و استفاده کمتر از مانیکور می‌توانید مانع از ایجاد این خطوط شوید.

 • تازه های دوران بلوغ

  تازه های دوران بلوغ

  طبق پژوهش دانشمندان، مغز نوجوانان در دوران بلوغ هنوز حالت تغییرپذیر داشته و بخش‌های مغزی مرتبط با انواع مختلف هوش نیز از همین ویژگی برخوردارند که با رشد مهارت‌های خاص در نوجوان، بالا و پایین می‌روند.

 • روش های خانگی برای جلوگیری از پیشرفت سرماخوردگی

  روش های خانگی برای جلوگیری از پیشرفت سرماخوردگی

  برای جلوگیری از پیشرفت سرماخوردگی، برخی از اصول مانند ورزش کردن، خوردن شربت پیاز و سوپ مرغ را رعایت کنید. به علاوه برخی از داروها نیز در این امر مؤثر هستند که در این مقاله، به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

 • 6 علت درد سمت راست شکم زیر دنده ها

  6 علت درد سمت راست شکم زیر دنده ها

  تصور کنید یک خط عمودی است که شکم شما را نصف می‌کند. سپس یک خط افقی روی ناف در نظر بگیرید. بالاترین ربع در سمت راست ربع بالا سمت راست شکم زیر دنده‌ها است.

 • تغییرات فیزیولوژیکی دوران بلوغ

  تغییرات فیزیولوژیکی دوران بلوغ

  زندگی انسان دوره‌های متعددی دارد که با تولد آغاز و با مرگ پایان می‌یابد. یکی از این دوره‌ها، دوره بلوغ است. در این دوره اولین جرقه‌های گذر از کودکی زده می‌شود و انسان به سوی بزرگسالی می‌رود.

 • چالش خواب در دوران بلوغ

  چالش خواب در دوران بلوغ

  دکتر بحیره فرشچی، متخصص اعصاب و روان و دارای بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی درباره‌ خواب نوجوانان به هفته‌نامه‌ دوچرخه می‌گوید: «خواب یک نیاز طبیعی اولیه است.

 • علت عرق کردن در خواب چیست؟

  علت عرق کردن در خواب چیست؟

  اگر این اتفاق مکرراً برای شما رخ می‌دهد ممکن است نیاز به بررسی‌های پزشکی داشته باشید. این اتفاق همچنین می‌تواند معانی متفاوتی در کودکان و یا زنانی که در دوره یائسگی هستند، داشته باشد.

 • حقایق جالب درباره افراد دارای گروه خونی O

  حقایق جالب درباره افراد دارای گروه خونی O

  خون انسان برای اولین بار در دهه اول 1900 توسط کارل لندشتاینر، یک پزشک اتریشی طبقه بندی شد. دانستن گروه خونی فرد در مواقع اضطراری بسیار مهم است. ویژگی های خون نیز می تواند بر سلامتی ما تأثیر بگذارد .

 • آلرژی با سرماخوردگی چه تفاوتی دارد؟

  آلرژی با سرماخوردگی چه تفاوتی دارد؟

  آلرژی و سرماخوردگی علائم مشابه زیادی دارند به همین دلیل خیلی از افراد آن دو را با هم اشتباه می‌گیرند. از چند تن از بهترین پزشکان در مورد تفاوت‌های سرماخوردگی و آلرژی پرسیده‌ایم تا کمک‌تان کنیم متوجه شوید دچار آلرژی هستید یا سرماخورده‌اید.

 • کاهش فشار خون در عرض ۱۵ روز

  کاهش فشار خون در عرض ۱۵ روز

  افزایش فشار خون شما بستگی به عوامل مختلف دارد و آنچه می‌خورید یکی از این عوامل است.

 • این نوشیدنی شگفت انگیز عروق و رگ‌هایتان را پاکسازی می کند

  این نوشیدنی شگفت انگیز عروق و رگ‌هایتان را پاکسازی می کند

  در این مطلب در مورد چگونگی رفع انسداد عروق و پیشگیری از تشکیل پلاک با رژیم غذایی سالم شامل فیبر محلول، آنتی اکسیدانها و چربیهای سالم همراه با حفظ سبک زندگی سالم با ورزش می‌پردازیم.

 • بوی بد دهان و روش های از بین بردن آن

  بوی بد دهان و روش های از بین بردن آن

  در برخورد با بوی بد دهان، اولین کار تعیین این نکته است که آیا بوی بد فقط توسط بیمار احساس می‌شود یا آنکه توسط پزشک با دیگران نیز قابل تشخیص است.

فیلم روز
تصویر روز