Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
پنجشنبه 7 اسفند 1399 - 06:30

رشد و تکامل

بازدید: 33000

 • تأثیرمد یریت وزن د ختران بر روزهای طلایی‌ نوزاد

  تأثیرمد یریت وزن د ختران بر روزهای طلایی‌ نوزاد

  بد ون ترد ید ، یكی از بزرگ‌ترین آرزوهای زنان، به د نیا آورد ن نوزاد ی سالم است. بد ین جهت تمامی ماد ران تلاش می‌کنند  تا با عوامل مؤثر برای د اشتن د وران بارد اری سالم و آسان آشنا شوند  و تا جای ممكن، از عوامل زیان‌آور د وری جویند .

 • عادت مکیدن انگشت

  عادت مکیدن انگشت

  مکیدن انگشت در نوزادان و کودکان کوچک یک واکنش طبیعی است، زیرا مکیدن در کودکان یک رفلکس طبیعی است که زمانی که در رحم مادر بوده‌اند، شروع شده و به صورت عادت به مکیدن از سه تا چهار ماهگی شکل می‌گیرد.

 • اگر کودک قد بلند می‌خواهید، این مطلب را بخوانید

  اگر کودک قد بلند می‌خواهید، این مطلب را بخوانید

  یکی از دغدغه‌های پدرومادر‌ها رشد قد فرزندانشان است و دوست دارند فرزندانی قدبلند داشته باشند. در این مطلب، قصد داریم راه‌های موثر در افزایش قد کودکان را بررسی کنیم.

 • نقش ورزش در سلامت کودکان

  نقش ورزش در سلامت کودکان

  یکی از راهکارهای مهم کسب سلامتی برای کودکان و بزرگسالان، ورزش منظم است که علاوه بر تأثیرات مثبت جسمی دارای فواید روانی و روحی نیز می‌باشد. فعالیت بدنی به حفظ وزن مطلوب، افزایش طول استخوان‌ها، کاهش ابتلا به بیماری‌های قلبی - عروقی

 • شکستگی‌های رایج استخوانی در کودکان

  شکستگی‌های رایج استخوانی در کودکان

  در این مقاله در مورد کلیات شکستگی‌های کودکان و تفاوت‌های آن با بزرگسالان صحبت می‌کنیم و در شماره‌های آینده به بررسی تعدادی از شکستگی‌های شایع در کودکان مانند شکستگی آرنج، مچ دست، استخوان ران و ساق پای بچه‌ها می‌پردازیم.

 • تنبلی چشم از چه سنی قابل تشخیص است؟

  تنبلی چشم از چه سنی قابل تشخیص است؟

  تنبلی چشم یک بیماری است که در واقع علائم خاصی ندارد و توسط متخصصان تشخیص داده می شود

 • راه‌کار‌های بهبود خلاقیت در کودکان

  راه‌کار‌های بهبود خلاقیت در کودکان

  امروزه با افزایش آگاهی و دانش خانواده‌ها، توجه به بهداشت جسمانی و روانی فرزندان رشد چشمگیری داشته است، در این میان گاه اطلاعات ناقص و پراکنده باعث بروز نگرانی و انواع وسواس رفتاری در میان خانواده‌ها شده است.

 • نکاتی برای مراقبت از بند ناف قبل از افتادن

  نکاتی برای مراقبت از بند ناف قبل از افتادن

  نوزادان تا قبل از افتادن بند ناف به مراقبت های زیادی نیاز دارند تا دچار عفونت و بیماری نشوند

 • ناهنجاری‌ ستــون‌فقـــرات‎ در کودکان

  ناهنجاری‌ ستــون‌فقـــرات‎ در کودکان

  اختلالات ستون‌فقرات ممکن است در بدو تولد (مادرزادی)، در حین کودکی یا نوجوانی ظاهر شود و یا در نتیجه آسیب‌ها و ضربه‌های ستون‌فقرات باشد که علاوه بر عوارض و مشکلاتی که به وجود خواهد آمد، از نظر زیبایی نیز نگران‌کننده است

 • اختلال ژنتیكی در كودكان

  اختلال ژنتیكی در كودكان

  امروزه تئوری‌های بسیاری در مورد علل بروز بیماری‌های ژنتیکی وجود دارند اما پزشکان معتقدند که دو فاکتور ژنتیک و محیط زیست همزمان با هم نقش مهمی در بروز و پیشرفت این بیماری‌ها ایفا می‌کنند

 • میوه‌ای که هوش کودکان را افزایش می‌دهد

  میوه‌ای که هوش کودکان را افزایش می‌دهد

  یک متخصص تغذیه گفت: موز برای اطفال و اشخاص سالخورده بسیار مفید است. همچنین برای درمان اسهال شدید مؤثر بوده و هوش و حافظه کودکان را افزایش می‌دهد.

 • اصول عینک‌زدن در دوران کودکی

  اصول عینک‌زدن در دوران کودکی

  مشکلی که بسیاری والدین و معلم‌ها با آن روبرو هستند، عینک نزدن کودکانی است که باید عینک بزنند. برخی از این کودکان به قصد عینک نمی‌زنند. برخی فراموش می‌کنند که باید عینک بزنند. برخی فراموش می‌کنند که عینک را با خود به مدرسه ببرند.

فیلم روز
تصویر روز