Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 16 خرداد 1402 - 19:47

رشد و تکامل

بازدید: 40850

 • راهنمای مراقبت از نوزادان سالم و ترم (28 روز اول زندگی) - قسمت اول

  راهنمای مراقبت از نوزادان سالم و ترم (28 روز اول زندگی) - قسمت اول

  دوره نوزادی یکی از دوره‌های پر خطر زندگی است که با مسائل خاص خود در خصوص مراقبت‌ها و توجهات ویژه پزشکی همراه است. در اینجا به چند نمونه از مراقبت‌های رایج دوران نوزادی اشاره می‌شود.

 • نقش ماشین اسباب‌بازی در خلاقیت و آموزش کودکان

  نقش ماشین اسباب‌بازی در خلاقیت و آموزش کودکان

  حتما بارها و بارها ماشین‌های اسباب‌بازی مختلفی را در پشت ویترین اسباب‌بازی فروشی‌ها دیده‌اید که شاید تنهاچیزی که با دیدن آن به ذهن برسد، جذابیت آن‌ها و این است که می‌توانند به عنوان یک سرگرمی

 • تغییر خلق و خو و بازی‌های کودکانه در بهار

  تغییر خلق و خو و بازی‌های کودکانه در بهار

  والدین عزیز! حتما تا به حال بارها جمله حوصلم سر رفته! یا جملات این‌چنینی را از فرزندتان شنیده‌اید. با اغاز فصل بهار تغییر خلق و خو در فرزندان و همه افراد شکل می‌گیرد. سبزی طبیعت و روزهای بلند بهاری و هوای دل‌انگیز بهار

 • چرا بازی کردن در فضای بیرون از خانه اهمیت زیادی دارد؟

  چرا بازی کردن در فضای بیرون از خانه اهمیت زیادی دارد؟

  مهم نیست که هوای بیرون از خانه چه چیزی را برای شما به ارمغان آورده باشد، در هر حال شما می‌توانید اوقات خوشی را در هر شرایطی با فرزند خود سپری کنید. بازی کردن در فضای بیرون از خانه، به سلامتی کودکان کمک می‌کند.

 • اختلال عدم تحمل لاکتوز در کودکان

  اختلال عدم تحمل لاکتوز در کودکان

  تشخیص اینکه آیا نوزاد یا کودک شما علائم عدم تحمل لاکتوز را دارد یا ممکن است به شیر حساسیت داشته باشد، امکان دارد دشوار باشد.

 • کارکردهای ویتامین D در سلامت کودکان

  کارکردهای ویتامین D در سلامت کودکان

  آیا کمبود ویتامین دی در بدن خطرناک است؟ عوارض یا علائم کمبود ویتامین دی کدامند؟ اینها سؤالاتی هستند که این روزها ذهن هر پدر و مادری را به خود مشغول می‌کند. این ویتامین برای سلامتی استخوان‌ها

 • چالش‌های نورسیده

  چالش‌های نورسیده

  والدینی که به تازگی صاحب فرزند شده‌اند، اغلب دچار چالش‌های فراوانی هستند و اغلب دچار سردرگمی بین اینکه آیا علائمی که در فرزند خود می‌بینند، طبیعی هست یا خیر؟ در این مقاله سعی بر آن داریم تا شما را با پاره‌ای

 • راه‌های کاهش درد رویش دندان در کودکان

  راه‌های کاهش درد رویش دندان در کودکان

  دکتر شکوفه نوبهار؛ متخصص دندانپزشکی کودکان و نوجوانان عنوان کرد: رینگ (حلقه) دندانی یخ زده (وسیله‌ای پلاستیکی جهت تسهیل رویش دندان‌ها) درد رشد و رویش دندان‌ها را کم کرده و کودک را تسکین می‌دهد.

 • اختلال رشد در کودکان چیست؟

  اختلال رشد در کودکان چیست؟

  اختلال رشد به معنی رشد ناکافی بوده و ناشی از عدم توانایی برای کسب کالری لازم یا مصرف آن برای رشد است.

 • «بلوغ زودرس» قد را کوتاه می‌کند؟

  «بلوغ زودرس» قد را کوتاه می‌کند؟

  عوامل تغذیه‌ای در افزایش قد کودکان از نقش مهمی برخوردار هستند و توصیه می‌شود برای افزایش قد کودکان حتما از لبنیات، سبزیجات و انواع میوه به میزان کافی در برنامه غذایی کودکان استفاده شود.

 • چه خصوصیاتی از مادر یا پدر به فرزندان ارث می‌رسد؟

  چه خصوصیاتی از مادر یا پدر به فرزندان ارث می‌رسد؟

  در یک نوزاد به طور معمول ویژگی های خاصی متعلق به هر دو والدین وجود دارد.علم ژنتیک می‌گوید فرزندان تحت تاثیر ژن‌های والدین قرار می‌گیرند.

 • ریشه‌های کم‌توانی ذهنی در کودکان

  ریشه‌های کم‌توانی ذهنی در کودکان

  سندرم پرادر - ویلی، یک اختلال است که منجر به مشکلات جسمی، ذهنی و رفتاری در فرد می‌شود. یکی از ویژگی‌های اصلی این اختلال گرسنگی شدید و مداوم است که معمولا از دو سالگی شروع می‌شود.

فیلم روز
تصویر روز