Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 18 اردیبهشت 1400 - 14:45

رشد و تکامل

بازدید: 33898

 • شیر مادر؛ اکسیر حـیات

  شیر مادر؛ اکسیر حـیات

  شیر مادر که به عنوان یک ماده غذایی شناخته می‌شود بسیار شگفت‌انگیز، حیات‌بخش و فراتر از یک تغذیه است، زیرا علاوه بر دارا بودن درشت مغذی‌ها (پروتئین، چربی و کربوهیدرات) حاوی تمام ریز مغذی‌ها مانند املاح، ویتامین‌ها

 • تغذیه دختران در دوران بلوغ

  تغذیه دختران در دوران بلوغ

  دختران امروز مادران فردا و کلید سلامتی نسل کنونی و آینده می‌باشند. تمام مطالعات انجام شده نشان داده است که بسیاری از مشکلات دوران بارداری و تولد نوزادان نارس ارتباط مستقیم با وضع تغذیه مادر در زمان قبل از بارداری و سنین قبل از ازدواج دارد.

 • همه علائم بلوغ در دختران

  همه علائم بلوغ در دختران

  بلوغ از جمله چالش‌هایی است که برای تمامی افراد در دوران نوجوانی به وجود می‌آید. ورود به نوجوانی با تحولات جسمی و روحی خاص خود همراه است. بدون شک دوران بلوغ می‌تواند یکی از پر تنش‌ترین مراحل زندگی برای هر دختری باشد.

 • به ناخن های کود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ک اهمیت د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هید‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌!

  به ناخن های کود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ک اهمیت د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هید‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌!

  ممکن است به ناخن‌های کود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ک خود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ چند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ان اهمیتی ند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هید‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ و برای ارزیابی سلامت او،‌ آخرین چیزی که به نظرتان اهمیت د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اشته باشد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

 • 1000روز سرنوشت ‌ساز( قسمت آخر)

  1000روز سرنوشت ‌ساز( قسمت آخر)

  در پنج قسمت گذشته به نوع تغذیه والدین از قبل از اقدام به بارداری تا دوران شیردهی برای طلایی‌تر شدن 1000 روز اول زندگی فرزندشان مطالبی را ارائه کردیم. در این قسمت به اهمیت تغذیه تکمیلی و تغذیه کودک تا پایان 2 سالگی خواهیم پرداخت.

 • قصه دندان کودک

  قصه دندان کودک

  فرآیند دندان در آوردن یا بیرون زدن دندان از لثه می‌تواند از دو ماهگی در نوزاد آغاز شود. برای اکثر نوزادان اولین دندان در سن شش ماهگی بیرون می‌آید. اگر در آوردن اولین دندان نوزاد تا هجده ماهگی به تعویق بیافتد کودک باید حتماً زیر نظر دندانپزشک قرار گیرد.

 • تأثیرمد یریت وزن د ختران بر روزهای طلایی‌ نوزاد

  تأثیرمد یریت وزن د ختران بر روزهای طلایی‌ نوزاد

  بد ون ترد ید ، یكی از بزرگ‌ترین آرزوهای زنان، به د نیا آورد ن نوزاد ی سالم است. بد ین جهت تمامی ماد ران تلاش می‌کنند  تا با عوامل مؤثر برای د اشتن د وران بارد اری سالم و آسان آشنا شوند  و تا جای ممكن، از عوامل زیان‌آور د وری جویند .

 • عادت مکیدن انگشت

  عادت مکیدن انگشت

  مکیدن انگشت در نوزادان و کودکان کوچک یک واکنش طبیعی است، زیرا مکیدن در کودکان یک رفلکس طبیعی است که زمانی که در رحم مادر بوده‌اند، شروع شده و به صورت عادت به مکیدن از سه تا چهار ماهگی شکل می‌گیرد.

 • اگر کودک قد بلند می‌خواهید، این مطلب را بخوانید

  اگر کودک قد بلند می‌خواهید، این مطلب را بخوانید

  یکی از دغدغه‌های پدرومادر‌ها رشد قد فرزندانشان است و دوست دارند فرزندانی قدبلند داشته باشند. در این مطلب، قصد داریم راه‌های موثر در افزایش قد کودکان را بررسی کنیم.

 • نقش ورزش در سلامت کودکان

  نقش ورزش در سلامت کودکان

  یکی از راهکارهای مهم کسب سلامتی برای کودکان و بزرگسالان، ورزش منظم است که علاوه بر تأثیرات مثبت جسمی دارای فواید روانی و روحی نیز می‌باشد. فعالیت بدنی به حفظ وزن مطلوب، افزایش طول استخوان‌ها، کاهش ابتلا به بیماری‌های قلبی - عروقی

 • شکستگی‌های رایج استخوانی در کودکان

  شکستگی‌های رایج استخوانی در کودکان

  در این مقاله در مورد کلیات شکستگی‌های کودکان و تفاوت‌های آن با بزرگسالان صحبت می‌کنیم و در شماره‌های آینده به بررسی تعدادی از شکستگی‌های شایع در کودکان مانند شکستگی آرنج، مچ دست، استخوان ران و ساق پای بچه‌ها می‌پردازیم.

 • تنبلی چشم از چه سنی قابل تشخیص است؟

  تنبلی چشم از چه سنی قابل تشخیص است؟

  تنبلی چشم یک بیماری است که در واقع علائم خاصی ندارد و توسط متخصصان تشخیص داده می شود

فیلم روز
تصویر روز