Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 15 بهمن 1401 - 18:45

رشد و تکامل

بازدید: 39977

 • «بلوغ زودرس» قد را کوتاه می‌کند؟

  «بلوغ زودرس» قد را کوتاه می‌کند؟

  عوامل تغذیه‌ای در افزایش قد کودکان از نقش مهمی برخوردار هستند و توصیه می‌شود برای افزایش قد کودکان حتما از لبنیات، سبزیجات و انواع میوه به میزان کافی در برنامه غذایی کودکان استفاده شود.

 • چه خصوصیاتی از مادر یا پدر به فرزندان ارث می‌رسد؟

  چه خصوصیاتی از مادر یا پدر به فرزندان ارث می‌رسد؟

  در یک نوزاد به طور معمول ویژگی های خاصی متعلق به هر دو والدین وجود دارد.علم ژنتیک می‌گوید فرزندان تحت تاثیر ژن‌های والدین قرار می‌گیرند.

 • ریشه‌های کم‌توانی ذهنی در کودکان

  ریشه‌های کم‌توانی ذهنی در کودکان

  سندرم پرادر - ویلی، یک اختلال است که منجر به مشکلات جسمی، ذهنی و رفتاری در فرد می‌شود. یکی از ویژگی‌های اصلی این اختلال گرسنگی شدید و مداوم است که معمولا از دو سالگی شروع می‌شود.

 • بگذارید کودک کودکی کند!

  بگذارید کودک کودکی کند!

  روانشناس و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، در برنامه حال خوب شبکه سلامت سیما گفت: در این یک سال، سلول‌های‌های مغز دو برابر می‌شوند و در دو تا سه سالگی ۹۰ درصد نورون‌های مغزی ایجاد شده‌اند و شروع به کار می‌کنند.

 • نشانه کم‌خوابی کودک دبستانی را بشناسید

  نشانه کم‌خوابی کودک دبستانی را بشناسید

  دکتر مهدیه صالحی؛ روانپزشک و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در برنامه مادر کودک شبکه سلامت سیما گفت: کودکان دبستانی معمولا به ۱۰ ساعت خواب نیاز دارند که در میزان یادگیری، تمرکز و رفتار آنها بسیار موثر است.

 • بهترین بازی‌ها برای تکامل کودک در 5 سالگی

  بهترین بازی‌ها برای تکامل کودک در 5 سالگی

  وقتی کودک‌تان دوستانش را دعوت کرده، او را تشویق به انجام بازی‌های دسته‌جمعی کنید. سعی نمایید با ملحفه‌ها چادر بسازید، قایم‌باشک بازی کنید یا تئاتر اجرا کنید.

 • اختلال عدم تحمل لاکتوز در کودکان

  اختلال عدم تحمل لاکتوز در کودکان

  تشخیص اینکه آیا نوزاد یا کودک شما علائم عدم تحمل لاکتوز را دارد یا ممکن است به شیر حساسیت داشته باشد، امکان دارد دشوار باشد.

 • چرا برخی کودکان دیرتر دندان در می آورند

  چرا برخی کودکان دیرتر دندان در می آورند

  رشد دندان در کودکان می تواند کاملا متفاوت باشد و بسته به عوامل مختلفی نیز هست

 • علت تب و اسهال کودکان در زمان دندان درآوردن چیست؟

  علت تب و اسهال کودکان در زمان دندان درآوردن چیست؟

  بسیاری بزرگسالان معتقدند که کودکان در زمان دندان درآوردن دچار تب و اسهال می شوند که در اینجا یک متخصص کودکان به این مسئله پاسخ می دهد

 • علل کم‌توانی ذهنی در کودکان

  علل کم‌توانی ذهنی در کودکان

  شاید ما این طور تصور می‌کنیم که دلایل اصلی آن، بر اثر اختلالات ژنتیکی ایجاد می‌شود. در صورتی که همیشه این‌طور نیست. علاوه بر عوامل ژنتیکی، موارد دیگری هم در بروز آن موثر می‌باشند. ابتدا طبقه‌بندی‌های

 • الزامات تکامل کودک در چهار سالگی

  الزامات تکامل کودک در چهار سالگی

  یک ورقه کاغذی بزرگ را بردارید و یک مسیر صاف که به چندین خانه مربع شکل تقسیم شده است، روی آن بکشید. تاس بیندازید و بر اساس شماره‌ای که روی آن مشخص شده است، مهره خود را روی خانه‌های مربعی حرکت دهید.

 • دلایل کاهش سن بلوغ و راه‌های کاستن از آسیب‌های آن

  دلایل کاهش سن بلوغ و راه‌های کاستن از آسیب‌های آن

  بلوغ زودرس چالشی جهانی است که هنوز برایش دلیل قطعی نیافته‌اند، ولی عواملی که به‌عنوان سبب‌ساز معرفی می‌شوند، ریشه در سبک زندگی امروزی دارند.

فیلم روز
تصویر روز