Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 17 تیر 1399 - 13:23

رشد و تکامل

بازدید: 30095

 • اصول عینک‌زدن در دوران کودکی

  اصول عینک‌زدن در دوران کودکی

  مشکلی که بسیاری والدین و معلم‌ها با آن روبرو هستند، عینک نزدن کودکانی است که باید عینک بزنند. برخی از این کودکان به قصد عینک نمی‌زنند. برخی فراموش می‌کنند که باید عینک بزنند. برخی فراموش می‌کنند که عینک را با خود به مدرسه ببرند.

 • تلفیق بازی و تکنولوژی آموزشی برای آموزش کودکان ( قسمت اول )

  تلفیق بازی و تکنولوژی آموزشی برای آموزش کودکان ( قسمت اول )

  تکنولوژی آموزشی دارای مفهومی است گسترده و متشکل از یک فرآیند پیچیده و یکپارچه که برای تحلیل مشکلات، ابداعات، اجرای طرح‌ها، انجام سنجش‌ها و یافتن راه‌حل‌هایی برای رفع مشکلات مربوطه و تمامی مسائل دخیل در امر آموزش اعم از مردم

 • ناهنجاری‌های دور سر شیرخواران

  ناهنجاری‌های دور سر شیرخواران

  در بررسی رشد تکامل شیرخواران یکی از موارد مهم اندازه‌گیری دور سر می‌باشد، لذا در تمام نوزادان پس از تولد دور سر باید به‌ دقت اندازه‌گیری و ثبت شده و همچنین پس از آن به‌طور دوره‌ای مثلا هر یک ماه یک‌بار اندازه‌گیری و مقایسه شود.

 • توصیه‌های مهم تغذیه برای شیرخواران

  توصیه‌های مهم تغذیه برای شیرخواران

  بدون‌شك شیر مادر ‌ایده‌آل‌ترین غذا برای کودک شیرخوار است. تركیب شیر مادر از نظر مواد مغذی كاملاً منطبق بر نیاز كودك است. ضمن آنکه دربردارنده عوامل اصلی سیستم ‌ایمنی نظیر ماكروفاژها، لنفوسیت‌ها و آنتی‌بادی‌هایی است.

 • نشانه های دندان در آوردن کودکان

  نشانه های دندان در آوردن کودکان

  اولین دندان نوزاد به طور کلی در حدود ۶ ماهگی ظاهر می‌شود.دندان درآوردن نوزادان معمولا در سنین ۶ تا ۲۴ ماهگی اتفاق می‌افتد.

 • ۸ راهکارفوق العاده برای افزایش قد و رشد سریع‌تر کودکان

  ۸ راهکارفوق العاده برای افزایش قد و رشد سریع‌تر کودکان

  مطالعات نشان می‌دهد که اکثر افراد در اواسط دهه بیست سالگی رشد قدی شان متوقف می‌شود؛ بنابراین، اگر هنوز کاملا بالغ نشده اید، این بدان معنی است که شما می‌توانید چند سانتی متر دیگر قد بکشید.

 • ۳ دلیلی که ثابت می کند کودک باید ساعت ۹ بخوابد

  ۳ دلیلی که ثابت می کند کودک باید ساعت ۹ بخوابد

  شاید یکی از سخت‌ترین کار‌ها برای کودکان خوابیدن است. والدین وقت زیادی را برای خواباندن کودکان شان به ویژه در سال‌های اول زندگی شان می‌گذارند.

 • ورزش‌های مفید برای افزایش قد در کودکان

  ورزش‌های مفید برای افزایش قد در کودکان

  تقریبا اغلب ما این را می‌دانیم که ورزش‌های مفید و مناسب برای افزایش قد در کودکان ورزش‌های کششی هستند. قدر مسلم است که در رشد قدی کودکان عوامل بسیار مهم‌تری نیز دخیل هستند، مثل وراثت و تغذیه.

 • سنجش سلامت نوزاد در بدو تولد

  سنجش سلامت نوزاد در بدو تولد

  نخستین معاینه نوزاد بلافاصله پس از تولد انجام می‌شود، در این معاینه درجه حرارت بدن، ضربان قلب، تعداد تنفس، رنگ پوست، علائم تنفسی، میزان فعالیت و سطح هوشیاری نوزاد مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد.

 • کودکان چقدر به خواب احتیاج دارند

  کودکان چقدر به خواب احتیاج دارند

  برای اینکه جسم و ذهن نوزادان، کودکان و نوجوانان به خوبی رشد کند، آنها باید زیاد بخوابند. بیشتر والدین می‌‌دانند که کودکان در حال رشد به خواب کافی نیاز دارند اما اینکه چند ساعت در روز باید بخوابند را نمی‌دانند.

 • کمبود آهن چیست؟

  کمبود آهن چیست؟

  به وجود سطوح آهن در بدن که به طور غیرطبیعی پایین است، کمبود آهن می‌‌گویند. آهن یک ماده معدنی ضروری برای بدن انسان است که در گوشت قرمز و همچنین در میوه‌‌ها و سبزیجات به خصوصی یافت می‌‌شود.

 • بازی‌های خانگی برای کودکان زیر ۶ سال در روزهای قرنطینه

  بازی‌های خانگی برای کودکان زیر ۶ سال در روزهای قرنطینه

  در این مطلب با ما همراه باشید تا ۱۰ بازی‌ را به شما معرفی کنیم که در روز‌های قرنطینه‌ی خانگی، کودکان خود را سرگرم کنید.

فیلم روز
تصویر روز