Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
جمعه 28 خرداد 1400 - 14:09

گوارش و كبد

بازدید: 33756

 • چند نکته ساده برای داشتن دستگاه گوارش سالم

  چند نکته ساده برای داشتن دستگاه گوارش سالم

  انجمن جهانی گوارش (WGO) ۲۹ مه مصادف با ۸ خرداد ماه هر سال را به عنوان روز جهانی سلامت گوارش نامگذاری کرده است. هدف از این اقدام افزایش آگاهی عمومی جامعه در زمینه پیشگیری و درمان بیماری‌های مهم و شایع گوارش بوده است.

 • روش‌های درمان انواع همورویید

  روش‌های درمان انواع همورویید

  انواع هموروئید یا انواع بواسیر, اگر شما با درد و ناراحتی هموروئید مواجه هستید، مهم است بدانید که به کدامیک از دو انواع هموروئید مبتلا هستید، بنابراین می‌توانید تصمیم آگاهانه‌ای در مورد نحوه درمان آنها بگیرید.

 • کیست هیداتید کبد و راهکارهای پیشگیری و درمان

  کیست هیداتید کبد و راهکارهای پیشگیری و درمان

  کیست هیداتید، بیماری انگلی و مشترک بین انسان و دام است که کرم بالغ در روده سگ و نوزاد این کرم در بدن انسان و حیوان اهلی (گیاه‌خواران) زندگی می‌کند. عامل ایجاد بیماری انگل اکینوکوکوس گرانولوزوس است.

 • دلایل علمی ترش کردن را بشناسید

  دلایل علمی ترش کردن را بشناسید

  گاهی برگشت محتویات معده به درون مری، حتی در افراد سالم هم وضعیت غیرمعمولی نیست و حدود 35-25 درصد افراد سوزش ناشی از این برگشت را در طول عمر خود تجربه نموده‌اند که بعضاً با سوزش قلب اشتباه می‌شود.

 • «آنفلوآنزای معده» را بیشتر بشناسیم

  «آنفلوآنزای معده» را بیشتر بشناسیم

  آنفلوآنزای معده» یا «گاستروانتریت ویروسی»، به التهاب و عفونت معده و روده گفته می‌شود. این عارضه هیچ ارتباطی با آنفلوآنزا ندارد و بر اثر ویروس‌های مختلف ایجاد می‌شود. با شیوع بیماری کرونا و همه‌گیری ویروس آن و استفاده مکرر

 • سندروم روده کوتاه ومراقبت‌های آن

  سندروم روده کوتاه ومراقبت‌های آن

  سندرم روده کوتاه به ظرفیت جذب ناکافی ناشی از کاهش طول روده یا کاهش عملکرد روده پس از برداشت قسمتی از روده گفته می‌شود. از دست دادن 70 تا 75 درصد از روده کوچک منجر به بروز سندرم روده کوتاه (SBS) می‌شود

 • ۳ علامت در پاها که نشانه کبد چرب هستند

  ۳ علامت در پاها که نشانه کبد چرب هستند

  نادیده گرفتن علائم مرتبط با کبد ناسالم می‌تواند به بیماری کبد چرب تبدیل شود، یک بیماری جدی که همه می‌خواهند از آن جلوگیری کنند.

 • دشمنان روده را بشناسید!

  دشمنان روده را بشناسید!

  نشستن طولانی مدت به‌شدت برای گوارش بد است و درنتیجه روی سلامت روده نیز تأثیر منفی دارد. دیر زمانی است که می‌دانیم فعالیت‌های جسمانی مانند دویدن و شنا کردن می‌توانند به حرکات روده کمک کنند که نظم گوارشی را در پی دارد.

 • ضرورت مراقبت از جگـر

  ضرورت مراقبت از جگـر

  احتمالاً اصطلاح کبد چرب را زیاد شنیده‌اید. کبد چرب یکی از بیماری‌های شایع جامعه ایران به‌حساب می‌رود. در واقع این بیماری، شایع‌ترین علت بالا رفتن آنزیم‌های کبدی است که البته علت آن هنوز نامشخص است.

 • وقتی «معده» هم «عصبی» می‌شود

  وقتی «معده» هم «عصبی» می‌شود

  حتما تابه‌حال با کسانی برخورد داشته‌اید که به محض ناراحت و عصبی شدن، دچار معده درد می‌شوند. به این بیماری معده درد عصبی می‌گویند که درصورت ابتلا به آن، می‌تواند مشکلات زیادی را برای فرد ایجاد کند.

 • آخرین یافته هادر درمان بیماری های معده(قسمت دوم)

  آخرین یافته هادر درمان بیماری های معده(قسمت دوم)

  در گفتگوی اختصاصی زندگی آنلاین با د‌کتر سید‌ امیر پاشا طبائیان متخصص د‌اخلی و فوق تخصص گوارش و کبد مطرح شد‌:

 • آخرین یافته هادر درمان بیماری های معده ( قسمت اول)

  آخرین یافته هادر درمان بیماری های معده ( قسمت اول)

  در گفتگوی اختصاصی زندگی آنلاین با د‌کتر سید‌ امیر پاشا طبائیان متخصص د‌اخلی و فوق تخصص گوارش و کبد مطرح شد‌:

فیلم روز
تصویر روز