Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 16 خرداد 1402 - 06:09

ازدواج و خانواده

بازدید: 65722

 • چرا نسل جدید ازدواج را اولویت نمی‌داند؟

  چرا نسل جدید ازدواج را اولویت نمی‌داند؟

  به گفته یک روانشناس اجتماعی، نسل امروز به واسطه رفاه نسبی در خانواده‌ها خیلی با مفهوم سختی، دشواری و نداری مواجه نیستند و مهیای زندگی مشترکی که تلفیقی از تلخی‌ها و شیرینی‌هاست نگشته‌اند.

 • چگونه در دوران نامزدی بر مشکلات عاطفی غلبه کنیم؟

  چگونه در دوران نامزدی بر مشکلات عاطفی غلبه کنیم؟

  همه افراد در دوران نامزدی دچار اختلافاتی با طرف مقابل می‌شوند نکته اینجاست که چطور می‌توان از پیشرفت آن جلوگیری کرد و آن را برای همیشه حل کرد.

 • چگونه اضطراب، رابطه بین زوجین را خراب می‌کند؟

  چگونه اضطراب، رابطه بین زوجین را خراب می‌کند؟

  به گفته یک روانشناس خانواده، اضطراب تا دو سال اول زندگی مشترک به دلیل تفاوت‌های فرهنگی و اعتقادی تا حدی طبیعی است اما ادامه‌دار بودن اضطراب پس از گذشت دو سال از زندگی مشترک می‌تواند نشانه یک آسیب و اختلال در زندگی باشد.

 • جملات ویرانگر در زندگی مشترک

  جملات ویرانگر در زندگی مشترک

  همسرتان مشغول تعمیر وسایل برقی منزل است اما موفق نمی‌شود، با عصبانیت به او می‌گویید: «بهتر است دست از این کار برداری چرا که اصلاً بلد نیستی» «ای‌کاش مثل فلان فامیل‌تان یا پدر من یا خودت کارهای فنی را بلد بودی» یا «تو چرا هیچ سررشته‌ای از این کارها نداری»!

 • توصیه هایی برای مهارتهای روزهای اول زندگی

  توصیه هایی برای مهارتهای روزهای اول زندگی

  اگر در حال آماده شدن برای زندگی مشترک با همسرتان هستید، در اینجا مواردی وجود دارد که باید آن‌ها را بدانید. در ادامه درباره مهارتهای روزهای اول زندگی مشترک مطالب بیشتری بیان خواهیم کرد.

 • دیپلماسی زن و شوهری

  دیپلماسی زن و شوهری

  بی‌شک نداشتن انعطاف و لجاجت در زندگی‌مشترک مشکل‌ساز خواهد بود. این خصلت در افراد مختلف بنا بر ویژگی‌های شخصیتی‌شان درجات متفاوتی دارد اما به هر حال لازم است روش‌های برخورد با همسر لجباز را دانست

 • شکاف نسلی و واژگونی‌های خانوادگی

  شکاف نسلی و واژگونی‌های خانوادگی

  هم‌تراز نبودن سطح تحصیلات والدین با فرزندان، نبود درک مقابل میان فرزندان و والدین و ناآشنایی والدین با ویژگی‌های شخصیت و نیازهای دوران بلوغ فرزندان از مهمترین مصادیق شکاف بین نسلی است

 • چرا زوجین اغلب بعد از ۸ سال زندگی مشترک از هم جدا می‌شوند؟

  چرا زوجین اغلب بعد از ۸ سال زندگی مشترک از هم جدا می‌شوند؟

  آن‌طور که محققان دریافته‌اند، چیزی در مورد آن منطقه شش تا ۱۰ ساله وجود دارد: حدود هفت سال ثبات و بعد دو تا سه سال نارضایتی، تغییر خواسته‌ها و گذار، پیش از ساکن شدن در مرحله بعدی و وفق دادن خود با آن.

 • توصیه‌های کلیدی در انتخاب همسر

  توصیه‌های کلیدی در انتخاب همسر

  بعضی‌ها فکر می‌کنند چون طرف مقابل حاضر شده به خاطر رسیدن به آن‌ها، دست به هر کاری بزند، خودش را رسوای عالم و آدم کند یا حتی رگ خودش را بزند و...، پس عشقش را ثابت کرده و بهترین گزینه برای ازدواج است.

 • یک چالش پرتکرار در زندگی مشترک

  یک چالش پرتکرار در زندگی مشترک

  مردی 47 ساله‌ام و چهار سال پیش با دختری ازدواج کردم که 20 سال از من کوچک‌تر بود. در این سال‌ها، خیلی برایش خرج کردم اما خیلی به من محبت نمی‌کند.

 • روش‌های کاربردی برای تقویت روابط عاطفی زوج‌ها

  روش‌های کاربردی برای تقویت روابط عاطفی زوج‌ها

  فکر می‌کنید برای داشتن رابطه عمیق، تنها پیدا کردن یک شریک ایده آل که با او تفاهم دارید و وجه اشتراک‌های بسیاری بینتان وجود دارد کافی است؟ قطعاً رابطه عاطفی ساختنی است و باید آن را ایجاد کرد.

 • تمام نشانه‌های یک رابطه ناسالم را بشناسید

  تمام نشانه‌های یک رابطه ناسالم را بشناسید

  روابط سالم معمولاً به دو طرف رابطه اجازه می‌دهد تا رشد کنند و به بهترین نسخه خودشان تبدیل شوند. این امر اغلب ممکن است زیرا هردوی آن‌ها قصد دارند که رابطه را باوجود چالش‌ها و درگیری‌ها به نتیجه برسانند.

فیلم روز
تصویر روز