Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
جمعه 1 مرداد 1400 - 22:29

مغز، اعصاب و روان

بازدید: 28672

 • هر مقدار مصرف الکل برای مغز مضر است

  هر مقدار مصرف الکل برای مغز مضر است

  به گزارش گاردین مطالعه‌ای که روی بیش از ۲۵ هزار نفر در انگلیس انجام شده است نشان می‌دهد حتی نوشیدن مقدار کمی الکل روی بخش‌های مختلف مغز تأثیر منفی می‌گذارد، این مطالعه نشان می‌دهد که هرچه الکل بیشتری مصرف شود، حجم مغز بیشتر کاهش می‌یابد.

 • کرونا اثراتی شبیه آلزایمر و پارکینسون روی مغز دارد

  کرونا اثراتی شبیه آلزایمر و پارکینسون روی مغز دارد

  این مطالعه که روی افرادی انجام شد که بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان خود را از دست داده بودند نشان داد التهاب مغز در این افراد مشابه التهاب مشاهده شده در مغز بیمارانی است که بر اثر ابتلا به آلزایمر و پارکینسون فوت کرده اند.

 • اختلال جدی مغزی در مبتلایان به کرونا

  اختلال جدی مغزی در مبتلایان به کرونا

  التهاب جدی مغز و اختلال در مدار مغز افرادی که در اثر کوید ۱۹ جان می‌بازند دیده می‌شود و بررسی‌ها نشان می‌دهد پس از ابتلا به بیماری تغییرات چشمگیری در مغز بیماران دچار کرونا رخ می‌دهد.

 • عاملی ناشناخته اما بسیار موثر بر شدت سکته مغزی

  عاملی ناشناخته اما بسیار موثر بر شدت سکته مغزی

  یافته‌های جدید محققان کلینیک کلیولند برای اولین بار نشان می‌دهد که میکروبیوم روده بر شدت سکته مغزی و اختلال عملکرد پس از سکته مغزی تاثیر می‌گذارد. این نتایج، زمینه را برای مداخلات بالقوه جدید با هدف کمک به درمان یا جلوگیری از سکته مغزی فراهم می‌کند.

 • کنترل زوال عقل با موسیقی

  کنترل زوال عقل با موسیقی

  موسیقی درمانی برای سالمندان تاثیرات شگرفی بر ذهن سالمندان علی الخصوص مبتلایان به بیماری زوال عقل می‌گذارد. موسیقی درمانی برای سالمندان به طور فزاینده‌ای محبوب شده است. بدون در نظر گرفتن سن، توانایی و یا علاقمندی های شما

 • مغز شما چند ساله است؟

  مغز شما چند ساله است؟

  شما در مقایسه با سن تقویمی چند ساله است؟ با توجه به نتایج تحقیق منتشر شده در مجله آلزایمر و دمانس در اول ژوئن، اندازه گیری جدیدی از سلامت مغز که توسط محققان در مرکز پزشکی دانشگاه راش ایجاد شده ، ممکن است یک روش جدید برای شناسایی افراد

 • کرونا غشای خاکستری مغز را کاهش می دهد

  کرونا غشای خاکستری مغز را کاهش می دهد

  بیش از یکسال است که جهان درگیر ویروس کرونا شده و تاکنون میلیون ها نفر به این ویروس مبتلا شده و تعداد زیادی از این افراد نیز درگذشته اند. متاسفانه پژوهش ها نشان می دهد این بیماری دارای تبعات و عوارض متعددی است.

 • ۷ کاری که نمی‌دانستید مغز را تغییر می‌دهد

  ۷ کاری که نمی‌دانستید مغز را تغییر می‌دهد

  با هفت راهکار ارائه شده در گزارش زیر می‌توانید مغزتان را به مرحله جدیدی برسانید.

 • نوروتراپی به‌منزله درمان مکمل

  نوروتراپی به‌منزله درمان مکمل

  الکتروانسفالوگرافی کمی (QEEG) یکی از ابزارهایی است که در واحد ارزیابی و تشخیص مطب مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این ابزار می‌توان جهت بررسی نابهنجاری‌های مغزی، ارائه پروتکل درمانی و نیز بررسی روند درمان استفاده کرد.

 • تی دی سی اس روشی نو در درمان اختلالات مغزی

  تی دی سی اس روشی نو در درمان اختلالات مغزی

  در اصل یک روش مدرن، قابل‌حمل و غیرتهاجمی است که جریان خفیفی را از طریق پوست سر منتقل می‌کند. یک جریان ثابت حدوداً یک یا دوهزارم آمپر در این روش القا می‌شود.

 • آسیب شناسی رفتار مبتلایان به دمانس

  آسیب شناسی رفتار مبتلایان به دمانس

  آسیب‌های مغزی می‌تواند مشکلات زیادی در زندگی مبتلایان ایجاد کند. مغز، اندام پیچیده و اسرارآمیزی است و منشأ تفکرات، احساسات و شخصیت می‌باشد. صدمه به مغز باعث بروز تغییراتی در احساسات، شخصیت و توانایی استدلال می‌شود.

 • کار از روی عشق هم حدی دارد(قسمت دوم)

  کار از روی عشق هم حدی دارد(قسمت دوم)

  گفتگوی اختصاصی زندگی آنلاین با دکتر امین جهان بخشی، جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات، عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران و نفر اول و دارنده مدال طلای المپیاد زیست‌شناسی کشور:

فیلم روز
تصویر روز