Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 18 اردیبهشت 1400 - 13:55

مغز، اعصاب و روان

بازدید: 27949

 • آسیب شناسی رفتار مبتلایان به دمانس

  آسیب شناسی رفتار مبتلایان به دمانس

  آسیب‌های مغزی می‌تواند مشکلات زیادی در زندگی مبتلایان ایجاد کند. مغز، اندام پیچیده و اسرارآمیزی است و منشأ تفکرات، احساسات و شخصیت می‌باشد. صدمه به مغز باعث بروز تغییراتی در احساسات، شخصیت و توانایی استدلال می‌شود.

 • کار از روی عشق هم حدی دارد(قسمت دوم)

  کار از روی عشق هم حدی دارد(قسمت دوم)

  گفتگوی اختصاصی زندگی آنلاین با دکتر امین جهان بخشی، جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات، عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران و نفر اول و دارنده مدال طلای المپیاد زیست‌شناسی کشور:

 • نقش تغذیه در پیشگیری از سکته مغزی

  نقش تغذیه در پیشگیری از سکته مغزی

  ایسکمی به معنای کاهش اکسیژن‌رسانی به بافت مغز می‌باشد  و معمولاً به علت انسد اد  یک رگ خونی د ر مغز ایجاد  می‌گرد د . این انسد اد  می‌تواند  به علت فشار خون بالا و د ر نتیجه تصلب شرایین (آرترواسکروزیس) باشد 

 • کار از روی عشق هم حدی دارد(قسمت اول)

  کار از روی عشق هم حدی دارد(قسمت اول)

  گفتگوی اختصاصی زندگی آنلاین با دکتر امین جهان بخشی، جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات، عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران و نفر اول و دارنده مدال طلای المپیاد زیست‌شناسی کشور:

 • کرونا عامل سکته جوانان و میانسالان

  کرونا عامل سکته جوانان و میانسالان

  بیماران جوان و میان‌سالی که با ابتلای به شکل بی علامت یا با علائم بسیار خفیف کووید 19، در اثر سکته مغزی فوت می‌کنند یا فلج می‌شوند.

 • کاکائو و خاصیت آن برای سلامت مغز بزرگسالان

  کاکائو و خاصیت آن برای سلامت مغز بزرگسالان

  مصرف کاکائو باعث می شود که مغز اکسیژن رسانی قوی تر و سریع تری داشته باشد

 • با این عصاره به جنگ سکته مغزی بروید

  با این عصاره به جنگ سکته مغزی بروید

  سالانه افراد زیادی در سرتاسر دنیا دچار سکته مغزی و عارضه‌های مرتبط با آن می‌شوند که بایستی به‌موقع و با روش درست تحت درمان قرار گیرند.

 • نقش تغذیه در تقویت حافظه

  نقش تغذیه در تقویت حافظه

  تا چند سال پیش مردم عادت داشتند شماره تلفن دوستان خود را حفظ کنند، کارهای روزمره خود را به خاطر بسپارند، مطالب علمی را به یاد آورند و برای همه امور معمول خود، به حافظه خودشان بشدت وابسته بودند.

 • دکتر شاهین آخوندزاده: تحولی شگرف در درمان بیماری های روانی

  دکتر شاهین آخوندزاده: تحولی شگرف در درمان بیماری های روانی

  این محقق برجسته کشورمان که در لیست یک درصد دانشمندان برتر دنیا نیز قرار دارد در 36 سالگی موفق به کسب جایگاه پرافتخار استاد تمامی دانشگاه علوم پزشکی تهران شد.

 • عادت های روزانه ای که موجب تخریب مغز می شود

  عادت های روزانه ای که موجب تخریب مغز می شود

  قند در بسیاری از غذا‌ها و رژیم‌های ما وجود دارد و تولید مواد شیمیایی مغز را کاهش می‌دهد و به مرور زمان بر عملکرد آن تاثیر منفی می‌گذارد.

 • ۵ عادت مخرب برای مغز!

  ۵ عادت مخرب برای مغز!

  در شرایطی که بیشتر توجهات درباره مضرات سیگار کشیدن به سوی قلب و ریه‌ها معطوف می‌شود، اما این عادت مضر می‌تواند به مغز نیز آسیب جدی وارد کند.

 • گفتگوی اختصاصی با پروفسور کاظم عباسیون؛ طبیب پنجه طلای ایران

  گفتگوی اختصاصی با پروفسور کاظم عباسیون؛ طبیب پنجه طلای ایران

  دکتر کاظم عباسیون که عموم مردم وی را به نام پروفسور عباسیون و جراح معروف دروازه بان تیم ملی (احمدرضا عابد زاده) می‌شناسند در چهارم اسفند 1316 در تهران متولد شد.

فیلم روز
تصویر روز