Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
دوشنبه 29 مهر 1398 - 17:37

مغز، اعصاب و روان

بازدید: 21495

 • ۵ عادت مخرب برای مغز!

  ۵ عادت مخرب برای مغز!

  در شرایطی که بیشتر توجهات درباره مضرات سیگار کشیدن به سوی قلب و ریه‌ها معطوف می‌شود، اما این عادت مضر می‌تواند به مغز نیز آسیب جدی وارد کند.

 • گفتگوی اختصاصی با پروفسور کاظم عباسیون؛ طبیب پنجه طلای ایران

  گفتگوی اختصاصی با پروفسور کاظم عباسیون؛ طبیب پنجه طلای ایران

  دکتر کاظم عباسیون که عموم مردم وی را به نام پروفسور عباسیون و جراح معروف دروازه بان تیم ملی (احمدرضا عابد زاده) می‌شناسند در چهارم اسفند 1316 در تهران متولد شد.

 • 6 علامت هشدار دهنده سکته مغزی

  6 علامت هشدار دهنده سکته مغزی

  سکته مغزی علت اصلی ناتوانی جدی در جهان است. روشهایی وجود دارد که اگر در زندگی روزانه خود به چند مورد دقت کنید ، می توانید از بروز آن جلوگیری کنید.

 • خطرناک ترین دشمنان مغز را بشناسید

  خطرناک ترین دشمنان مغز را بشناسید

  اگر می‌خواهید مغزتان از آسیب خطرناکترین دشمنان در امان بمانند، این مطلب را بخوانید.سلامت مغز یکی از چالش‌های جامعه بهداشت عمومی است.

 • باید‌ها و نباید‌های خوراکی برای بیماران مبتلا به ام اس

  باید‌ها و نباید‌های خوراکی برای بیماران مبتلا به ام اس

  در مولتیپل اسکلروزیس (MS) یا بیماری ام‌اس بخش‌های از غلاف میلین که یک ماده چربی ضروری برای عملکرد سیستم عصبی است توسط سیستم ایمنی بدن از بین می‌رود.

 • اثرات مرگبار هدفون برای گوش و مغز

  اثرات مرگبار هدفون برای گوش و مغز

  نگرانی‌های بسیاری در مورد کاربرد هدفون‌هایی که برای مدت طولانی و با درجه صدای بالا بر روی گوش شما هستند، وجود دارد.

 • مهم ترین نشانه های سکته مغزی

  مهم ترین نشانه های سکته مغزی

  اگر خونرسانی به قسمتی از مغز دچار اختلال شده و متوقف گردد، این قسمت از مغز دیگر نمی‌تواند عملکرد طبیعی خود را داشته باشد. این وضعیت را اصطلاحاً سکته مغزی می‌نامند. دلیل سکته مغزی هر کدام از این موارد که باشد، باید دقت داشت که با وقوع سکته مغزی بیمار در خط

 • نشانه های پنهان آلزایمر را بشناسید

  نشانه های پنهان آلزایمر را بشناسید

  بیماری آلزایمر شروع تدریجی و خاموش دارد، ممکن است طولانی‌مدت جلب توجه نکرده و به اشتباه تصور شود که این تغییرات بخشی از روند طبیعی پیری است.

 • تقویت حافظه با 5 تمرین روزانه

  تقویت حافظه با 5 تمرین روزانه

  اگر دوست دارید ذهن‌تان را ورزش دهید تا زیرک‌تر شود و جوان‌تر بماند، تمرین‌های مطرح شده در این مطلب راه گشای شما خواهد بود.

 • عوامل اصلی سکته مغزی که باید کنترل شود

  عوامل اصلی سکته مغزی که باید کنترل شود

  «سکته مغزی برای هر کسی و در هر زمانی می‌تواند اتفاق بیفتد»؛ این هشدار انجمن ملی سکته مغزی است. به همین دلیل باید بدانید ریسک فاکتور‌های سکته مغزی چه هستند، کدام‌شان تحت کنترل شماست و کدامیک از کنترل شما خارج‌اند.

 • 5 تمرین کاربردی برای تقویت حافظه

  5 تمرین کاربردی برای تقویت حافظه

  اگر قصد دارید تمرکز خود را تقویت و مفاهیم جدید را بهتر درک کنید، باید به دنبال روش‌های تمرین حافظه و ذهن خود بگردید. تمرینات ذهنی به شما کمک می‌کند تا حافظه و مغز فعالی داشته باشید.

 • تاثیر مخرب ویروس عصبانیت بر بدن شما

  تاثیر مخرب ویروس عصبانیت بر بدن شما

  مسائل روزانه باعث می‌شود ما در برخی شرایط کنترل خود را از دست بدهیم. البته می‌دانیم که نمی‌توان به یکباره تبدیل به یک آدم صبور شد و عصبانیت را کنار گذاشت. اما لازم است که عادت‌ها را به تدریج تغییر داد.

فیلم روز
تصویر روز