Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 18 اردیبهشت 1400 - 15:06

چشم‌ پزشکی

بازدید: 23615

 • بیماری گلوکوم و راهکارهای درمان

  بیماری گلوکوم و راهکارهای درمان

  زمانی که الیاف عصبی چشم دچار آسیب می‌شوند و فشار داخل چشم بالا می‌رود و بیمار را به سمت نابینایی می‌برد. برای درمان باید فشار داخل چشم پایین آورده شود. بیماری گلوکوم به آسیب عصب چشم گفته می‌شود

 • تفاوت اعمال جراحی لازک و لیزیک چیست؟

  تفاوت اعمال جراحی لازک و لیزیک چیست؟

  فوق تخصص قرنیه چشم بر تفاوت اندک اعمال جراحی لازک و لیزیک تاکید کرد و گفت: بهتر است افرادی که قوز قرنیه و آستیگمات بالای ۴ دارند از این اعمال جراحی استفاده نکنند.

 • پیامد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌یابت بر بینایی

  پیامد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌یابت بر بینایی

  شاید‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بیشتر افراد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌یابتی (Diabetes) بد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌انند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ که قند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بالا می‌تواند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رازمد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

 • چگونگی پیشگیری از انتقال چشمی کرونا

  چگونگی پیشگیری از انتقال چشمی کرونا

  ویروس کرونا می‌تواند از طریق چشم به بدن وارد شود. بر همین اساس باید یکسری از توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنیم تا از انتقال چشمی کرونا پیشگیری کنیم.

 • درمانی ساده برای قوز قرنیه

  درمانی ساده برای قوز قرنیه

  فوق متخصص قرنیه با بیان اینکه قوز قرنیه بیماری است که آستیگمات نامنظم ناشی از نازکی قرنیه است،گفت: افرادی که قوز قرنیه دارند، حتما به چشم پزشک مراجعه کنند و با یک جراحی ساده مانع از پیشرفت آن شوند.

 • با دزد خاموش بينايي بیشتر آشنا شوید!

  با دزد خاموش بينايي بیشتر آشنا شوید!

  گلوکوم یا آب سیاه چیست؟ گلوکوم بیماري عصب بینایی است .این بیماري معمولا در ابتدا علامتی ندارد اما با عدم تشخیص و درمان به موقع و پیشرفت آن بتدریج علائمی چون تاري دید و از بین رفتن دید محیطی پیدا مي‌‌شود .

 • ۷ عادت غلط که سلامت چشم را تهدید می‌کند

  ۷ عادت غلط که سلامت چشم را تهدید می‌کند

  برخی عادات سالم برای حفظ سلامت چشم‌ها از جمله رعایت یک رژیم غذایی متعادل، استفاده از عینک‌های آفتابی استاندارد، معاینات منظم چشم پزشکی و ... شناخته شده هستند.

 • لکه های قرمز داخل چشم چه رازهایی درباره سلامت شما دارند؟

  لکه های قرمز داخل چشم چه رازهایی درباره سلامت شما دارند؟

  در گزارش زیر علایم و دلایل چند بیماری چشم را باهم بررسی می‌کنیم.

 • شکل ظاهری چشم شما از چه بیماری خبر میدهد

  شکل ظاهری چشم شما از چه بیماری خبر میدهد

  شاید شما هم از جمله کسانی باشید که از تاری دید، حساس شدن چشم به نور، خشکی چشم، تورم، قرمزی، درد و دیگر مشکلات چشم رنج می‌برید و دلیل آن را نمی‌دانید.

 • استفاده از مواد ضدعفونی کننده چه خطراتی برایی چشم ها دارد؟

  استفاده از مواد ضدعفونی کننده چه خطراتی برایی چشم ها دارد؟

  به دلیل شیوع ویروس کرونا استفاده از مواد ضدعفونی کننده بسیار رایج شده اما این مواد می توانند به سلامت چشم های شما آسیب بزند

 • دانستنی‌هایی درباره لنفوم چشم

  دانستنی‌هایی درباره لنفوم چشم

  لنفوم چشم نوعی از سرطان چشم است. این شایع‌ترین نوع تومور بدخیم چشم محسوب می‌شود. لنفوم چشم ممکن است موجب قرمزی یا کاهش بینایی شود و در صورت پیشرفت می‌تواند به آسیب‌دیدگی چشم و نابینایی منجر شود.

 • باورهای غلط درمورد چشم پزشکی!

  باورهای غلط درمورد چشم پزشکی!

  گاه افسانه‌ها و باورهای دور از واقعیت در میان مردم چنان شایع می‌شود که در طی سال‌ها، بارها و بارها به عنوان واقعیتی از زبان‌ها جاری می‌شود. در مورد عقاید غلطی که در رابطه با اطلاعات چشم‌پزشکی رایج است .

فیلم روز
تصویر روز