Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
پنجشنبه 7 اسفند 1399 - 06:09

بهداشت و سلامتی

بازدید: 60513

 • تمام علائم سرماخوردگی می‌توانند علائم کرونا در کودکان باشند

  تمام علائم سرماخوردگی می‌توانند علائم کرونا در کودکان باشند

  تمام علائم مربوط به سرماخوردگی در کودکان مانند تب، سرفه، آبریزش بینی، گلودرد، بی‌حالی، سردرد و تمایل به خواب بیشتر می‌توانند علائم کووید ۱۹ در کودکان باشند.

 • آیا کودکان در شیوع کرونا باید غذای خاصی مصرف کنند؟

  آیا کودکان در شیوع کرونا باید غذای خاصی مصرف کنند؟

  یکسری مواد غذایی وجود دارد که در کودکان زیر یکسال نباید استفاده شود. عسل به خاطر امکان وجود میکروب بوتولیسم در آن، برای کودکان زیر یکسال ممنوع است.

 • عجیب‌ترین علامت کرونا در کودکان

  عجیب‌ترین علامت کرونا در کودکان

  دانشمندان در جدیدترین تحقیقات خود دریافتند که ۲۲ درصد کودکان مبتلا به کرونا یک علامت مشترک داشته‌اند. ویروس کرونا مرگبارترین همه‌گیری جهان در قرن ۲۱ محسوب می‌شود .

 • دلایل خستگی مفرط در کودکان

  دلایل خستگی مفرط در کودکان

  کودکان معمولا بمب انرژی هر خانواده‌ای هستند و گاهی مهار کردن آنها و ایجاد آرامش برای والدین بسیار دشوار است‌. از هر طرف خانه سر در می‌آورند و مدام در جنب و جوش هستند. با این همه شب به وقت خوابیدن باز هم انرژی دارند.

 • تغذیه و سلامت دندان

  تغذیه و سلامت دندان

  تغذیه و رژیم نقش کلیدی در نمو دندان، انسجام لثه‌‌ها و مخاط، استحکام استخوان و پیشگیری و کنترل بیماری‌‌های حفره دهان بازی می‌کند. رژیم غذايی یک اثر موضعی روی انسجام دندان‌‌ها دارد

 • بزرگی غدد لنفاوی در کودکان

  بزرگی غدد لنفاوی در کودکان

  غدد لنفاوی قابل لمس در کودکان شایع هستند، بزرگ شدن غدد لنفاوی به علت تکثیر اجزای طبیعی بافت لنفاوی، ارتشاح ناشی از عفونت و یا سلول‌های بدخیم می‌باشد. در اکثر بیماران یک شرح حال دقیق و یک معاینه فیزیکی کامل می‌تواند تشخیص مناسب را مطرح نماید.

 • چرا ابتلای کودکان به کرونا خطرناک است؟

  چرا ابتلای کودکان به کرونا خطرناک است؟

  تعداد کودکان مبتلا به کرونا در ایران افزایش پیدا کرده است.

 • توصیه‌های کلیدی برای سلامت کودکان در دوران قرنطینه

  توصیه‌های کلیدی برای سلامت کودکان در دوران قرنطینه

  کودکان از مهم‌ترین گروه‌های جامعه محسوب می‌شوند و سلامت‌شان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این دسته از افراد، جزء گروه‌های آسیب‌پذیر به حساب می‌آیند و هر نوع اختلال و اشکالی در سلامت آنان می‌تواند لطمه مهمی به جامعه وارد سازد

 • دو نوع علائم کرونا در کودکان

  دو نوع علائم کرونا در کودکان

  یک فوق تخصص کودکان درباره علائم کرونای جهش یافته در میان کودکان گفت: طبق گزارشاتی که داشتیم کرونای جهش یافته تا اینجا در بین کودکان خیلی شایع نبوده است ولی باید خانواده های درگیر بررسی شوند و باید علامت دار ها تست و قرنطینه شوند.

 • وقتی سلامت کودک دود می‌شود

  وقتی سلامت کودک دود می‌شود

  سیگار کشیدن از عوامل اصلی مرگ و میر و بیماری در جهان است. هر ساله حدود هفتاد و هشت هزار نفر در آمریکا جان خود را بر اثر مصرف دخانیات از دست می‌دهند. دامنه آسیب‌های مصرف دخانیات گسترده است.

 • روش‌های ساده برای ضدعفونی اسباب‌بازی‌ها

  روش‌های ساده برای ضدعفونی اسباب‌بازی‌ها

  کووید ۱۹ نگرانی ذهنی این روزهای مردم همه کشورها است. همه ما سعی می‌کنیم حداقل محیط اطراف خود را تمیز و ضدعفونی کنیم، از ماسک استفاده کنیم، سطوح را الکل بزنیم، دست‌هایمان را بشوئیم، از تماس مستقیم با دیگران مخصوصا در محیط‌های بسته پرهیز کنیم

 • خشکی پوست کودکان را در زمستان جدی بگیرید

  خشکی پوست کودکان را در زمستان جدی بگیرید

  در این فصل، پوست کودک نه تنها در محیط بیرون از خانه، بلکه ممکن است در داخل خانه نیز آسیب ببیند. سیستم‌های گرمایش مرکزی یا بخاری و شومینه‌ها اگر چه به ظاهر مضر نیستند، اما می‌توانند منجر به خشکی پوست کودک شوند.

فیلم روز
تصویر روز