Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 16 خرداد 1402 - 19:10

بهداشت و سلامتی

بازدید: 74688

 • تب روماتیسمی حاد در کودکان را بشناسید

  تب روماتیسمی حاد در کودکان را بشناسید

  تب روماتیسمی حاد یک بیماری التهابی است که در صورت خوب درمان نشدن گلودرد یا مخملک ایجاد می‌شود. گلودرد استرپتوکوکی و تب مخملک در اثر عفونت باکتری‌های استرپتوکوک (strep-toe-KOK-us) ایجاد می‌شود.

 • پسران بیشتر از دختران بیش فعال می‌شوند؟

  پسران بیشتر از دختران بیش فعال می‌شوند؟

  درحالی بیشتر والدین و اطرافیان کودک چهارساله به او برچسب «بیش فعال» می‌زنند که در اغلب موارد کودک چهار ساله انرژی سرشار دارد و بیش فعال نیست.

 • درمان خانگی سرفه در کودکان به توصیه یک پزشک

  درمان خانگی سرفه در کودکان به توصیه یک پزشک

  با اشاره به اینکه سرفه‌های ساده و طولانی پس از طی دوره درمان عفونت‌های تنفسی با روش‌های خانگی ولی اثبات شده از نظر اثربخشی قابل درمان است

 • تغذیه مناسب در کودکان ریفلاکسی

  تغذیه مناسب در کودکان ریفلاکسی

  از آنجایی که علل ریفلاکس معده در کودکان بزرگ‌تر مشابه با افراد بالغ است، رعایت بعضی اصول کلی در تغذیه آن‌ها می‌تواند علائم بیماری را کاهش دهد. بچه‌های بزرگ‌تر اغلب با پرهیز از غذاها و نوشیدنی‌هایی

 • مواردی که باید در حمام‌کردن کودک رعایت کنید

  مواردی که باید در حمام‌کردن کودک رعایت کنید

  طبیعی است که در مورد حمام‌کردن کوچولویتان سؤال‌های زیادی داشته باشید. داشتن اطلاعات لازم کمکتان می‌کند درمورد شستن و حمام‌کردن کودک، راحت‌تر باشید و اعتمادبه‌نفس داشته باشید.

 • توجه ویژه خانواده‌ها در تشخیص زودهنگام علائم اتیسم در کودکان

  توجه ویژه خانواده‌ها در تشخیص زودهنگام علائم اتیسم در کودکان

  سن طلایی تشخیص بیماری اتیسم، زیر ۵ سال بوده و این بیماری در پسرها ۴ برابر بیشتر از دختران است. دیدگاه‌های سنتی و برخی برداشت‌های غلط والدین مانع از تشخیص زودهنگام این بیماری است

 • کرونا باعث کاهش شنوایی در کودکان می‌شود

  کرونا باعث کاهش شنوایی در کودکان می‌شود

  تعدادی از ویروس‌ها از جمله کرونا باعث درگیری عصب گوش و کاهش شنوایی حسی عصبی در کودکان می‌شوند. کاهش شنوایی در کودکان باید خیلی ویژه بررسی و درمان شود تا کودک دچار اختلال تکلم و رشد اجتماعی در آینده نشود.

 • دردهای کودکان را جدی بگیرید

  دردهای کودکان را جدی بگیرید

  در استفراغ سبز رنگ صفراوی نیز حتماً باید به پزشک مراجعه شود و برآمدگی شکم و عدم دفع مدفوع و استفراغ بخصوص صفراوی علامت خطر است.

 • درمان عصب در کودکان

  درمان عصب در کودکان

  عصب دندان حاوی اعصاب و عروق خونی است و در مواردی سلامت آن تحت تاثیر قرار می‌گیرد. در این مقاله می‌خواهیم این موارد را بررسی کنیم و در انتها نگاهی گذرا به نحوه درمان آن‌ها داشته باشیم.

 • مهم‌ترین علائم کم‌خونی در کودکان

  مهم‌ترین علائم کم‌خونی در کودکان

  فوق تخصص خون و آنکولوژی کودکان و نوجوانان، شایع‌ترین کم‌خونی تغذیه‌ای را ناشی از فقر آهن دانست و گفت: در اکثر موارد علت این بیماری، اجتناب از دادن آهن کمکی به شیرخواران است.

 • بیماری دست و پا و دهان کودکان

  بیماری دست و پا و دهان کودکان

  بیماری دست و پا و دهان (Hand and Foot and Mouth Disease)، بیماری نسبتا شایع توسط ویروس‌های روده‌ای از خانواده پیکورنا ویروس، کوکساکی ویروس A، ویروس کوکساکی B، انتروویروس 71 و اکوویروس‌ها می‌باشد.

 • شیوع مشکلات خواب و عادات خوابیدن در کودکان نوپا

  شیوع مشکلات خواب و عادات خوابیدن در کودکان نوپا

  سازمان بهداشت جهانی کودکان سالم را، آینده‌سازان جامعه معرفی می‌کند و رشد و تکامل مطلوب آنان را مورد توجه قرار داده است. خواب یکی از مهم‌ترین عوامل رشد و تکامل کودک می‌باشد.

فیلم روز
تصویر روز