Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
دوشنبه 5 اسفند 1398 - 11:11

بهداشت و سلامتی

بازدید: 52834

 • چرا قلقلک دادن بچه ها کار خطرناکی است؟

  چرا قلقلک دادن بچه ها کار خطرناکی است؟

  به گفته‌ی کارشناسان و روانکاوها، قلقلک دادن در دوران کودکی، یکی از دلایل متداول چالش‌های هیجانی است که حتی در افراد بزرگسال هم دیده می‌شود.

 • کاهش  علائم سرماخوردگی در کودکان

  کاهش  علائم سرماخوردگی در کودکان

  در سرماخوردگی تجویز آنتی‌بیوتیک ممنوع است و استفاده بی‌مورد از آن علاوه بر این که ممکن است حساسیت دارویی را به دنبال داشته باشد منجر به ایجاد مقاومت نیز می‌گردد. در صورتی که در آینده، کودک نیاز مبرمی به این گونه آنتی‌بیوتیک‌ها داشته باشند تجویز آن مؤثر نخ

 • فواید ماساژ برای کودک

  فواید ماساژ برای کودک

  وقتی با دست‌هایتان بدن لطیف کودک را نوزاش می‌کنید، نه تنها بدنش آرام می‌گیرد بلکه بیشتر از هر زمان دیگر امنیت را احساس می‌کند. ماساژ روزانه نوزاد، فایده‌های طولانی‌مدت بر سلامت جسم و آرامش روان او دارد.

 •   کودکان و حوادث رانندگی

    کودکان و حوادث رانندگی

  کودکان به لحاظ اینکه مهارت‌های جسمی و شناختی لازم را ندارند و نمی‌توانند به درستی تصمیم‌گیری کنند، معمولا تا 10 سالگی، به هنگام رفت و آمد از خیابان نباید، آنها را تنها رها کرد. به دلیل اینکه جثه کوچک‌تری دارند، معمولا راننده‌ها آنها را سخت می‌بینند.

 • روش های کنترل پلاک دندانی

  روش های کنترل پلاک دندانی

  متداول‌ترین روش حذف پلاک از حفره دهان مسواک است. متغیرهای موجود در هر مسواک عبارتند از: طول، قطر، سطح مقطع سر مسواک، تعداد رشته‌ها (بریستل‌ها)، شکل دسته، زاویه سر مسواک با دسته و طراحی دسته.

 • بدشنوایی، بیماری خاموش کودکان

  بدشنوایی، بیماری خاموش کودکان

  بسیاری از اختلالات مربوط به شنوایی و بیماری‌های گوش، در بدو تولد و حتی در دوران جنینی بروز می‌کند که هر کدام علایم خاص خودش را دارد. یکی از این موارد ناشنوایی یا کم شنوایی ناشی از مشکلاتی است که در دوران جنینی برای مادر پیش می‌آید.

 • زمستان و پوشش مناسب کودکان

  زمستان و پوشش مناسب کودکان

  چگونه می‌توان در روزهای سرد، از مریض شدن کودکان پیشگیری کرد و پوشش مناسب زمستانی کودکان چه تاثیری در این زمینه دارد؟ آیا لباس مناسب می‌تواند تا حدودی مانع بیماری در آنها شود؟

 • جوش صورت نوزاد؛ علت، علائم و راه‌های درمان

  جوش صورت نوزاد؛ علت، علائم و راه‌های درمان

  جوش صورت نوزاد معمولا در چند هفته اول تولد تا چند ماهگی ایجاد شده و می‌تواند بدون درمان‌های پزشکی و با گذشت زمان، خود به خود بهبود یابد.

 • آشپزخانه بی خطر برای کودکان

  آشپزخانه بی خطر برای کودکان

  آشپزخانه یکی از مکان‌هایی است که گاهی می‌تواند بسیار خطرساز باشد و ایجاد امنیت در آن باعث می‌شود به فضایی بسیار لذت‌بخش در خانه تبدیل شود. آشپزخانه برای کودکان بسیار کم سن و سال،‌ جای خطرناکی است.

 • راهنمای والدین در مورد پیشگیری از آنفلوانزا در كودكان

  راهنمای والدین در مورد پیشگیری از آنفلوانزا در كودكان

  آنفلوانزا عفونتی ویروسی می‌باشد كه در واقع عفونت دستگاه تنفسی است. این عفونت تنها ریشه ویروسی دارد. که بیشتر در فصل زمستان شایع است. آنفلوانزا می‌تواند علائمی‌شبیه به سرماخوردگی معمولی داشته باشد.

 • هشدار برای عفونت‌ ادرار

  هشدار برای عفونت‌ ادرار

  حدود 5 درصد تمام مراجعین مبتلا به تب در دوره نوزادی به علت عفونت ادراری می‌باشد. قبل از یک سالگی شانس عفونت‌های ادراری در پسران بیشتر است (7 درصد در مقابل 1 درصد). قبل از 6 ماهگی در پسرهای ختنه نشده عفونت ادراری 10 برابر بیشتر از ختنه شده‌ها است.

 • کبودی در شیرخواران و کودکان

  کبودی در شیرخواران و کودکان

  سیانوز ممکن است نشان‌دهنده کاهش اکسیژن در خون یا ناشی از بیماری ریوی باشد، ولی اغلب به علت مخلوط شدن خون روشن و تیره (خون پراکسیژن و کم اکسیژن) ناشی از اختلال قلب و عروق بزرگ می‌باشد.

فیلم روز
تصویر روز