Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
دوشنبه 25 آذر 1398 - 10:35

بهداشت و سلامتی

بازدید: 51285

 • آشپزخانه بی خطر برای کودکان

  آشپزخانه بی خطر برای کودکان

  آشپزخانه یکی از مکان‌هایی است که گاهی می‌تواند بسیار خطرساز باشد و ایجاد امنیت در آن باعث می‌شود به فضایی بسیار لذت‌بخش در خانه تبدیل شود. آشپزخانه برای کودکان بسیار کم سن و سال،‌ جای خطرناکی است.

 • راهنمای والدین در مورد پیشگیری از آنفلوانزا در كودكان

  راهنمای والدین در مورد پیشگیری از آنفلوانزا در كودكان

  آنفلوانزا عفونتی ویروسی می‌باشد كه در واقع عفونت دستگاه تنفسی است. این عفونت تنها ریشه ویروسی دارد. که بیشتر در فصل زمستان شایع است. آنفلوانزا می‌تواند علائمی‌شبیه به سرماخوردگی معمولی داشته باشد.

 • هشدار برای عفونت‌ ادرار

  هشدار برای عفونت‌ ادرار

  حدود 5 درصد تمام مراجعین مبتلا به تب در دوره نوزادی به علت عفونت ادراری می‌باشد. قبل از یک سالگی شانس عفونت‌های ادراری در پسران بیشتر است (7 درصد در مقابل 1 درصد). قبل از 6 ماهگی در پسرهای ختنه نشده عفونت ادراری 10 برابر بیشتر از ختنه شده‌ها است.

 • کبودی در شیرخواران و کودکان

  کبودی در شیرخواران و کودکان

  سیانوز ممکن است نشان‌دهنده کاهش اکسیژن در خون یا ناشی از بیماری ریوی باشد، ولی اغلب به علت مخلوط شدن خون روشن و تیره (خون پراکسیژن و کم اکسیژن) ناشی از اختلال قلب و عروق بزرگ می‌باشد.

 • خدمات ژنتیک پزشکی در سلامت کودک

  خدمات ژنتیک پزشکی در سلامت کودک

  خانم یا آقایی که برای مشاوره ژنتیک مراجعه می‌کنند، از این جهت در سه نسل مورد پرسش واقع می‌شوند، شجره‌نامه کشیده می‌شود و بر اساس آن تصمیم‌گیری می‌شود که آیا نیاز به مطالعات بیشتر هست یا خیر.

 • بیماری نهان بیضگی در نوزادان

  بیماری نهان بیضگی در نوزادان

  در صورتی که پس از تولد نوزاد، بیضه در قسمت پایین کیسه بیضه (اسکروتوم) قابل لمس نباشد، بیضه نزول نکرده نامیده می‌شود که می‌تواند یک یا هر دو بیضه را درگیر کند. در نهان بیضگی، بیضه می‌تواند در هر محل بین کلیه تا کیسه بیضه متوقف شود.

 • اگر کودک به آنفلوآنزا دچار شد چه باید کرد؟

  اگر کودک به آنفلوآنزا دچار شد چه باید کرد؟

  آنفلوآنزا بیماری است که از طریق ویروس‌های این بیماری ایجاد می‌شود و می‌تواند به بروز علائمی چون سرفه، گلودرد و تب در فرد مبتلا منجر شود. همچنین ممکن است آبریزش بینی، احساس خستگی، بدن درد یا علائم ناخوشی دیگر در بیمار ظاهر شود.

 • دندانپزشکی پیشگیرانه

  دندانپزشکی پیشگیرانه

  مهم‌ترین مساله در پیشگیری رعایت بهداشت در منزل است که از سنین کودکی و به محض رویش اولین دندان شیری در دهان کودک، مسواک زدن و تمیز نگه داشتن دندان لازم و ضروری است تا پلاک دندانی کنترل شود.

 • دانه های ویروسی تبدار

  دانه های ویروسی تبدار

  در طب کودکان بیماری‌های زیادی وجود دارد که در آن تب و ضایعات پوستی به اشکال مختلف وجود دارد. عفونت‌های ویروسی، میکروبی، ایمونولوژیک و .... . در این متن بطور خلاصه به برخی از شایع‌ترین آن‌ها در گروه ویروس‌ها اشاره می‌شود.

 • وقتی پلک کودک عفونی می شود

  وقتی پلک کودک عفونی می شود

  بلفاریت نوعی التهاب مزمن پلک‌ها و از بیماری‌های شایع مزمن دو طرفه است که معمولا لبه پلک‌ها و غدد میبومین اشکی را در بر می‌گیرد و در بسیاری موارد بافت‌های اطراف مانند ملتحمه و قرنیه را نیز گرفتار می‌کند.

 • سندرم های عصبی پوستی

  سندرم های عصبی پوستی

  سندرم‌های عصبی پوستی؛ شامل گروهی از بیماری‌ها هستند که با اختلالات پوست و سیستم عصبی مرکزی مشخص می‌شوند. اکثر این بیماری‌ها ژنتیکی بوده و از اشکالاتی در دوران جنینی ناشی می‌شود. در این مبحث، دو مورد از شایع‌ترین این بیماری‌ها توضیح داده می‌شوند.

 • اختلالات ساختاری دندان ها و دلایل آنها

  اختلالات ساختاری دندان ها و دلایل آنها

  هایپوپلازی خفیف مینایی به صورت حفراتی در سطح مینا یا خطوطی افقی در سراسر مینای تاج دیده می‌شود. در دندان‌های شیری و دائمی می‌توان ‌هایپوپلازی را مشاهده کرد.

فیلم روز
تصویر روز