Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
چهارشنبه 1 آبان 1398 - 10:46

بهداشت و سلامتی

بازدید: 49936

 • میگرن شکمی در کودکان ؛ از علت تا درمان

  میگرن شکمی در کودکان ؛ از علت تا درمان

  بچه‌ها نیز مانند بزرگسالان دچار میگرن می‌شوند. میگرن در کودکان می‌تواند مانند همین عارضه در بزرگسالان باشد که معمولا با سر درد بروز می‌کند و گاهی با آئورا (علائم هشداردهنده‌ی حسی)، تهوع و استفراغ و عدم تحمل نور همراه است.

 • شب های خیس کودک!

  شب های خیس کودک!

  شب‌ادراری یکی از شایع‌ترین معضلات دوران کودکی است که خانواده‌ها با آن درگیر هستند و باعث اختلال در زندگی آنها می‌شود. به نوعی که اگر از پنجره خانه ای پتو یا تشکی مقابل آفتاب آویزان باشد، می‌توانیم حدس بزنیم که کودکی در این خانواده درگیر شب‌ادراری است.

 • دست های نجات بخش: احیای پایه در کودکان و شیرخواران

  دست های نجات بخش: احیای پایه در کودکان و شیرخواران

  عملیات احیای قلبی ریوی سریع می‌تواند میزان بقای عمر ناشی از ایست قلبی را در کودکان بهبود بخشد. باید علاوه بر افزایش کیفیت عملیات احیای انجام شده توسط افراد حرفه‌ای و غیر حرفه‌ای، تعداد افراد غیر حرفه‌ای که آموزش احیا را می‌بینند، افزایش یابد.

 • علت های آب مروارید مادرزادی

  علت های آب مروارید مادرزادی

  آب‌مروارید مادرزادی کدورت‌های عدسی هستند و یکی از علت‌های کوری در بچه‌ها به شمار می‌رود. علت نابینایی حدود 15 تا 20 درصد افرادی که در مراکز نابینایی هستند، آب‌مروارید مادرزادی دوطرفه است که دیر تشخیص داده شده است.

 • درگیری های گال در کودکان

  درگیری های گال در کودکان

  گال یک آلودگی پوست است که توسط عاملی به نام Sarcoptes Scabiei در پوست ایجاد می‌شود. اگر درمان صورت نگیرد، این عامل میکروسکوپی می‌تواند ماه‌ها در پوست شما زندگی کند، کانال حفر نماید و موجب خارش شدید بشود.

 • درمان زخم های گوارشی در کودکان

  درمان زخم های گوارشی در کودکان

  درد در کودکان و نوجوانان برخلاف بالغین که تیز یا سوزشی است، به‌صورت مبهم یا ممتد بوده و می‌تواند چند دقیقه تا چند ساعت ادامه داشته باشد. بیماران به‌طور مکرر دچار تشدید و یا تخفیف بیماری می‌شوند که می‌تواند هفته‌ها تا ماه‌ها ادامه یابد.

 • اثر وراثت در مشکلات دندانی و فک

  اثر وراثت در مشکلات دندانی و فک

  در مورد پدر و مادری که حساسیت یکسانی به پوسیدگی دندانی ندارند، حساسیت دندانی بسیار تمایل دارد که شبیه مادر باشد تا پدر، این یافته به ویژه در مورد دخترها صادق است.

 • راهکارهایی ساده برای اندازه گیری و پایین آوردن تب کودک

  راهکارهایی ساده برای اندازه گیری و پایین آوردن تب کودک

  احتمالاً برایتان پیش آمده و که وقتی نیمه‌های شب برای سر زدن پیش فرزندتان می‌روید، ببینید که بدنش داغ شده و عرق کرده است. پیشانی فرزندتان داغ است و بلافاصله حدس می‌زنید که تب داشته باشد، اما نمی‌دانید که در چنین موقعیتی چه باید بکنید.

 • ۲۰ نشانه کودکان مبتلا به اوتیسم

  ۲۰ نشانه کودکان مبتلا به اوتیسم

  امروزه دیگر تصویری که از یک کودک مبتلا به اوتیسم داریم، یک فرد ناتوان و گوشه گیر نیست، بلکه می دانیم اوتیسم طیف گسترده ای از علائم را به همراه دارد.

 • بیماری كاوازاكی در کودکان

  بیماری كاوازاكی در کودکان

  بیماری کاوازاکی (kawasaki diseae) یک بیماری حاد تب‌دار خود محدود شونده می‌باشد که عمدتاً شیرخواران و بچه‌های کوچک را مبتلا می‌کند هر چند که بچه‌های بزرگتر نیز ممکن است مبتلا شوند.

 • ساز ناکوک قلب کودک

  ساز ناکوک قلب کودک

  اصولا صدای نرمال قلب در اثر عبور خون از حفرات قلبی و دریچه‌های قلبی حاصل می‌شود. هر عاملی که شدت و حالت این صدا را تغییر دهد، باعث شنیده شدن سوفل قلبی یا همان صدای اضافی است.

 • چه کودکانی در معرض ابتلا به اوتیسم هستند؟

  چه کودکانی در معرض ابتلا به اوتیسم هستند؟

  نتایج یک بررسی جدید به خوبی نشان می‌دهد نوزادان متولد شده از طریق سزارین به میزان قابل توجهی در معرض ابتلا به اوتیسم و اختلال کم‌توجهی - بیش‌فعالی قرار دارند.

فیلم روز
تصویر روز