Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 18 اردیبهشت 1400 - 14:09

بهداشت و سلامتی

بازدید: 62178

 • نوروز و کرونا

  نوروز و کرونا

  گرچه نوروز یادآور زیباترین خاطرات زندگی ما از کودکی تا حال می‌باشد و باید برای نشان دادن احترام و پایبندی ما به آداب و رسوم گذشتگانمان، حفظ هویت ملی و فرهنگمان و ناکامی شیاطین شادی گریزی که در عهد باستان نیز از آنها یاد شده است

 • نـوروز و مشکلات ارتوپدی

  نـوروز و مشکلات ارتوپدی

  با فرارسیدن نوروز خانه‌تکانی‌ها شروع می‌شود. گاهی هنگام تمیز‌کاری و خانه‌تکانی مشکلات ارتوپدی پیش می‌آید که باعث تلخ شدن نوروز به کام خانواده می‌شود. از جمله این موارد هنگام تمیز کردن دیوارها و سقف است که جهت انجام آن شخص از نردبان استفاده می‌کند.

 • مراقب دندان‌های کودکان باشید!

  مراقب دندان‌های کودکان باشید!

  تمامي میوه‌ها (تازه، خشک و کنسرو شده) و آب‌میوه‌ها ممکن است کاریوژنیک باشند. میوه‌های محتوی آب بالا، مانند هندوانه، نسبت به سایر میوه‌ها مانند موز و میوه‌های خشک شده كمتر کاریوژنیک هستند.

 • علامت اصلی ابتلای کودکان به کرونا

  علامت اصلی ابتلای کودکان به کرونا

  یک متخصص کودکان گفت: همانگونه که بزرگسالان به کرونا مبتلا می‌شوند کودکان نیز به این ویروس مبتلا می‌شوند اما نسبت شیوع آن نسبت به بزرگسالان در کودکان کمتر است.

 • دورهمی خانوادگی بچه‌ها را به کرونا آلوده می‌کند

  دورهمی خانوادگی بچه‌ها را به کرونا آلوده می‌کند

  رییس بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکبر(از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد) اظهار کرد: در پیک چهارم کرونا شاهد ابتلای کودکان در کنار خانواده‌ها به کرونا هستیم که این امر به‌ دلیل دورهمی‌هایی است

 • هر آنچه درباره خواب نوزاد باید بدانید

  هر آنچه درباره خواب نوزاد باید بدانید

  نوزادان رده سنی صفر تا دو ماه معمولا بین ۹ تا ۱۸ ساعت در شبانه روز می‌خوابند که به‌طور متوسط حدود ۱۴.۵ ساعت می‌شود. به‌طور کلی خواب در نوزادان الگوی مشخص و قانونمندی ندارد

 • همه علائم بلوغ در پسران

  همه علائم بلوغ در پسران

  بلوغ پدیده‌ای است که برای همه افراد رخ می‌دهد. بلوغ در واقع انتقال دوران کودکی به بزرگسالی است. در این دوران، اندام‌های جنسی نوجوان رشد کرده و بدن او قدرت تولید مثل می‌یابد.

 • شیوع لکنت در پسران تا ۴ برابر دختران است

  شیوع لکنت در پسران تا ۴ برابر دختران است

  مدیر گروه گفتاردرمانی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی گفت: لکنت حدود یک درصد جامعه را درگیر می کند و شیوع آن در پسرها ۳ تا ۴ برابر دخترها است.

 • ناقلان بی‌علامت و منبع عمده انتشار کرونا را بشناسید

  ناقلان بی‌علامت و منبع عمده انتشار کرونا را بشناسید

  مریم حسن زاد فوق تخصص ریه اطفال، اظهار داشت: در ابتدا این تصور وجود داشت که کودکان به کووید ۱۹ مبتلا نمی شوند اما طبق تحقیقات انجام شده در ۳ الی ۱۰ درصد کودکان ابتلا و حدود ۱ درصد تلفات گزارش شده است

 • راه حل برخورد با کودکان فراری از مسواک زدن

  راه حل برخورد با کودکان فراری از مسواک زدن

  تمیز و سالم نگه داشتن دندان‌های کودکان از همان زمان جوانه زدن نخستین دندان موضوعی است که بارها بر آن تاکید شده است و اهمیت آن بر کسی پوشیده نیست. با این حال برخی کودکان به اقتضای روحیه کودکانه و لجباز خود در برابر مسواک زدن مقاومت می‌کنند.

 • همیشه نباید بی قراری نوزاد را به حساب کولیک بگذارید

  همیشه نباید بی قراری نوزاد را به حساب کولیک بگذارید

  نباید همیشه تمام بی قراری و گریه های کودک را به پای کولیک بنویسیم اگر این بی قراری ها از حد گذشت حتما باید به پزشک مراجعه کنید

 • عوارض دیابت نوع 1 و 2 در کودکان

  عوارض دیابت نوع 1 و 2 در کودکان

  دیابت نوع دوم در کودکان و نوجوانان به این دلیل ایجاد می‌شود که بدن نسبت به انسولین مقاومت نشان می‌دهد. این دیابت با دیابت نوع اول متفاوت بوده و پانکراس به تولید انسولین ادامه می‌دهد. دیابت نوع دوم با اضافه وزن و چاقی در دوران کودکی ارتباط دارد.

فیلم روز
تصویر روز