Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 7 خرداد 1401 - 12:35

مشكلات سالمندان

بازدید: 26488

 • علائم و نشانه های پارکینسون

  علائم و نشانه های پارکینسون

  با شناخت علائم پارکینسون و شروع درمان به موقع می توانید از پیشرفت علائم پیشگیری کنید

 • نقش کلسترول خوب در پیشگیری از آلزایمر

  نقش کلسترول خوب در پیشگیری از آلزایمر

  نتایج مطالعات جدید حاکی از آن است که سطح بالاتر کلسترول "خوب" (HDL) در مایع اطراف مغز و نخاع ممکن است به محافظت از فرد در برابر بیماری آلزایمر کمک کند.

 • نگاهی متفاوت به دوران بازنشستگی

  نگاهی متفاوت به دوران بازنشستگی

  انسان چند تقویم تاریخی (سن)، پزشکی (جسم)، روانشناسی (رشد)، جامعه‌شناسی (هویت) و فرهنگی (فعالیت) دارد. به عبارتی، تقویم تاریخی، در هر زمانی از عمر انسان، مبدأ تولد او را ملاک قرار می‌دهد

 • ریسک سرطان در افراد بالای 60 سال

  ریسک سرطان در افراد بالای 60 سال

  مطالعات جدید نشان می‌دهد افراد بالای ۶۰ سال حداقل ۱۰۰ میلیارد سلول با حداقل یک جهش مرتبط با سرطان دارند که به احتمال زیاد این سلول‌ها کاملاً بی‌خطر هستند و هرگز منجر به این بیماری نمی‌شوند.

 • نسیم آرامش بر ساحل بازنشستگی

  نسیم آرامش بر ساحل بازنشستگی

  دوران بازنشستگی و سالمندی در انتظار همه انسان‌ها است. همان‌طور که در دوره جوانی اهداف بزرگی داشته و سعی در مدیریت آن‌ها داریم بهتر است قبل از رسیدن به بازنشستگی نیز در مورد چگونگی گذراندن این دوران فکر کنیم.

 • پیلاتس راهکاری برای بهبود تنفس

  پیلاتس راهکاری برای بهبود تنفس

  حفظ سلامت سالمندان دارای اهمیت بسیار زیادی در سلامت کلی جامعه و همچنین حفظ منابع انسانی کشور است. محققان برای بهبود وضعیت حرکتی و تنفسی این گروه سنی از جمعیت، تمرینات ورزش کل‌نگر پیلاتس را توصیه کرده‌اند.

 • مشارکت بیماران مبتلابه آلزایمر در برنامه‌های نوروزی (قسمت 9)

  مشارکت بیماران مبتلابه آلزایمر در برنامه‌های نوروزی (قسمت 9)

  نوروز اولین روز بهار است و در آن طبیعت از خوابی طولانی بیدار می‌شود و مجدد زندگی می‌کند ایرانیان نیز هرساله با شروع فصل جدید طبیعت را جشن می‌گیرند و سعی می‌کنند فصل پرباری را در زندگی‌شان رقم بزنند.

 • سرعت ذهنی تا سن ۶۰ سالگی رو به افزایش است

  سرعت ذهنی تا سن ۶۰ سالگی رو به افزایش است

  نتایج یک مطالعه بزرگ نشان می دهد که افراد حداقل تا ۶۰ سالگی نیازی به نگرانی در مورد کاهش سرعت ذهنی خود نداشته باشند. به گزارش دیلی میل، محققان آلمانی که ۱.۲ میلیون نفر را ردیابی کردند

 • عوارض شدید کرونا در سالمندان

  عوارض شدید کرونا در سالمندان

  یک متخصص بیماریهای عفونی واستاد دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: ضعف عمومی و کاهش ایمنی بدن با توجه به افزایش سن از دلایل مهم ابتلاء به کرونا در سالمندان است.

 • درمان آلزایمر از روده شروع می‌شود

  درمان آلزایمر از روده شروع می‌شود

  گروهی از آزمایشات علمی انجام شده توسط محققان انگلیسی نشان داد که ممکن است روده با داروها یا تغییرات رژیم غذایی، برای متوقف کردن زوال عقل، تحت تأثیر قرار گیرد.

 • پیامدهای کمبود روی در سالمندان

  پیامدهای کمبود روی در سالمندان

  مدیر برنامه تغذیه بالینی دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، با اشاره به کاهش توانایی جذب ویتامین B در افراد مسن گفت: با افزایش سن افراد، جذب انواع ویتامین‌های B کاهش پیدا می‌کند

 • کم‌خونی و مشکلات قلبی در میانسالی

  کم‌خونی و مشکلات قلبی در میانسالی

  کم‌خونی (آنمی) وضعیتی است که در آن گلبول‌های قرمز قادر نیست وظیفه اکسیژن رسانی به سلول‌ها را انجام دهد و به همین دلیل است که کم‌خونی با مشکلات تنفسی و احساس ضعف و خستگی همراه است.

فیلم روز
تصویر روز