Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
جمعه 26 دی 1399 - 21:49

ارتوپدی

بازدید: 23208

 • درمان قوز پشت با چند حرکت ساده در خانه

  درمان قوز پشت با چند حرکت ساده در خانه

  برای درمان قوز پشت گزینه‎های متعددی مانند حرکات ورزشی اصلاحی، جراحی و... وجود دارد. اینکه کدام شیوه مناسب حال شما است به شدت ناهنجاری بستگی خواهد داشت. در این میان، ورزش‎های اصلاحی راه‌حلی مناسب و تاثیرگذار هستند.

 • گــــــرفتگی عضلات پا در شــــــــب

  گــــــرفتگی عضلات پا در شــــــــب

  در بیشتر مواقع نمی‌توان برای گرفتگی عضلات پا در شب علت مشخصی پیدا کرد. در مجموع، گرفتگی عضلات پا در شب به خستگی ماهیچه‌ها و مشکلات عصبی مرتبط است.

 • آنچه باید درباره «درد جلوی زانو» بدانید

  آنچه باید درباره «درد جلوی زانو» بدانید

  برخی دلایل مانند آسیب‌دیدگی‌های جزئی یا کبودی، ممکن است بدون مداخله بهبود یابند. با این وجود، مسائل زمینه‌ای دیگر ممکن است نیازمند درمان باشند. اگر فردی درباره احساس درد در زانوی خود نگرانی دارد باید به پزشک مراجعه کند.

 • ۸ راهکار ساده برای درمان خشکی گردن

  ۸ راهکار ساده برای درمان خشکی گردن

  در مطلب زیر چند راهکار ساده به شما معرفی خواهیم کرد که به جلوگیری از خشکی گردن کمک می‌کنند.

 • آرتروز اولیه بدون هیچ علت خاصی ایجاد می شود

  آرتروز اولیه بدون هیچ علت خاصی ایجاد می شود

  آرتروز ثانویه به علت وجود یک عارضه مادرزادی، روماتیسم یا شکستگی در مفصل ایجاد می‌شود، البته آرتروز اولیه و به دنبال آن آرتروز زانو بسیار شایع است، چراکه بیشترین فشار به این مفصل وارد می‌شود.

 • مشخص شدن علت اصلی کمردرد

  مشخص شدن علت اصلی کمردرد

  علت عمده کمردردها معمولا به سبک و سیاق زندگی ما مربوط می شود؛ حرکت های ناگهانی، خم شدن زیادی، جا به جایی بار، بد خوابیدن، بد نشستن همگی منجر به گرفتگی عضلات می شود.

 • با این مواد غذایی از پوکی استخوان پیشگیری کنید

  با این مواد غذایی از پوکی استخوان پیشگیری کنید

  پوکی استخوان یک عارضه رایج به ویژه در بین خانم هاست که با افزایش سن شدیدتر هم می‌شود، در این مطلب به مواد غذایی اشاره می‌شود که می‌توانند از بروز پوکی استخوان پیشگیری کنند.

 • 10 دلیل احساس درد مداوم در مفاصل

  10 دلیل احساس درد مداوم در مفاصل

  اگر به کم کاری تیروئید مبتلا باشید، غده تیروئید به میزان کافی هورمون هایی که بدن به آنها نیاز دارد را تولید نمی کند. این می تواند اثر منفی بر مفاصل داشته و شما را نسبت به ناراحتی یا آسیب دیدگی مفصل آسیب پذیرتر سازد.

 • بیماری نقرس؛ دلایل و راهکارهای درمان

  بیماری نقرس؛ دلایل و راهکارهای درمان

  هایپراوریسمی و تجمع کریستال‌های آن در بافت‌های بدن موجب بروز بیماری نقرس می‌شود. اسید اوریک در حالت عادی در بدن نیز به‌عنوان فرآورده‌ جانبی از شکسته شدن نوکلئوتیدهای پورینی تولید می‌شود.

 • ۱۰ غذا برای رهایی از زانو درد

  ۱۰ غذا برای رهایی از زانو درد

  عوامل بسیار زیادی مانند برخی از ورزش‌های خاص و خوردن برخی از غذا‌ها می‌توانند به مفاصل کمک کرده و باعث سلامتی آن‌ها شوند.

 • کمردرد و دلایل آن

  کمردرد و دلایل آن

  عضلات و استخوان‌های ناحیه کمری عمدتاً وظیفه حفاظت از بافت‌های نرم کمری و لگن را برعهده داشته و در حرکت و تحمل وزن بدن نقش اساسی ایفا می‌‌کنند. این ناحیه در خم و راست شدن یا حرکات چرخشی نیز درگیر است.

 • شکسـتگی‌های رایج مرتبط با پوکی اسـتخوان

  شکسـتگی‌های رایج مرتبط با پوکی اسـتخوان

  حدود نصف زنان و یک سوم مردان در طی زندگی و طول عمرشان دچار شکستگی‌های ناشی از استئوپروز می‌شوند. این جمله به تنهایی می‌تواند اهمیت استئوپروز و شکستگی‌های ناشی از آن را نشان می‌دهد.

فیلم روز
تصویر روز