Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 12 فروردین 1399 - 19:10

ارتوپدی

بازدید: 20166

 • بهبود آرتروز کمر با  فیزیوتراپی

  بهبود آرتروز کمر با فیزیوتراپی

  آرتروز کمر یکی از انواع شایع آرتروز است که مهره‌های کمری در انتهای ستون‌فقرات را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. کمردرد یکی از رایج‌ترین مشکلات ارتوپدی است که افراد را به سمت کلینیک فیزیوتراپی می‌کشاند.

 • وقتی مفصل ران درگیر آرتروز می‌شود

  وقتی مفصل ران درگیر آرتروز می‌شود

  عللی که موجب بروز آرتروز مفصل ران (آرتروز لگن) می‌شوند در ابتدا موجب بروز تغییراتی در غضروف مفصلی می‌شوند. مهم‌ترین تغییرات آرتروز مفصل لگن نازک شدن لایه غضروفی و تغییر جنس غضروف است.

 • آرتروز مـهره؛ بیماری شایع!

  آرتروز مـهره؛ بیماری شایع!

  آرتروز مهره‌ها نوعی بیماری است که در آن ستون مهره‌ها تخریب می‌شود. تخریب ممکن است در هر یک از مهره‌های ستون مهره‌ها اتفاق بیفتد که حاصل آن، درد و ناراحتی است که به مرور زمان بدتر می‌شود.

 • راهکارهای پیشگیری ازفرسایش دیسک

  راهکارهای پیشگیری ازفرسایش دیسک

  امروزه دیگر دیدن افراد مختلف با بیماری‌های استخوانی و مفصلی زیاد نادر نیست. ممکن است شما هم جزو آن افرادی باشید که مشکل فرسودگی دیسک و آرتروز کمر دارند.

 • آرتروز را بشناسید

  آرتروز را بشناسید

  با شروع این آسیب‌ها روند آرتروز نیز آغاز می‌شود در حالی که علامتی در ظاهر ندارد. هنگامی متوجه آن می‌شویم که این تخریب بر بافت‌های دارای عصب فشار وارد کند.

 • داستان آرتروز در مفاصل میان مهره ای

  داستان آرتروز در مفاصل میان مهره ای

  تقریباً همه انسان‌ها در نهایت با مشکل آتروز مفاصل میان‌مهره‌ای مواجه می‌شوند، البته به این شرط که پا به سن بگذارند و فرآیند تحلیل رفتن بدن‌شان را مشاهده کنند.

 • درد زانو معنا ندارد!

  درد زانو معنا ندارد!

  زانو یکی از مهم‌ترین قسمت‌های بدن است. تمامی‌ وزن هر انسان روی پاها قرار دارد و بیشترین فشار به مفصل زانو وارد می‌شود به همین دلیل زانو درد شایع‌ترین چالش افراد است.

 • تعويض مفصل زانو، مطمئن‌ترين راه پايان دادن به درد

  تعويض مفصل زانو، مطمئن‌ترين راه پايان دادن به درد

  زانو يکي از مهم‌ترين قسمت‌هاي بدن است. تمامي‌ وزن هر انسان روي پاها قرار دارد و بيشترين فشار به مفصل زانو وارد مي‌شود.

 • درمان درد سیاتیک

  درمان درد سیاتیک

  در ابتدا دارو، ورزش‌های سیاتیک و حرکات کششی سیاتیک توصیه می‌شود. بهترین درمان سیاتیک جراحی نیست بلکه درمان‌های غیرجراحی کم‌تهاجمی، در اغلب موارد کمک کننده هستند و موارد اندکی از بیماران نیز به جراحی باز دارند.

 • چند حرکت اصلاحی برای رفع گودی کمر

  چند حرکت اصلاحی برای رفع گودی کمر

  یکی از شایع‌ترین اختلالات در انحنای ستون فقرات، گودی بیش از حد کمر (لوردوز) است و بسیاری از ما علت کمردرد‌های خود را گودی بیش از حد کمر می‌دانیم، اما این گودی بیش از حد چیست؟ چرا به وجود می‌آید؟ اصولا آیا کمر انحنایی دارد؟

 • اصلی ترین دلیل اسپاسم عضلات

  اصلی ترین دلیل اسپاسم عضلات

  یک متخصص ارتوپدی كم آبی بدن، كاهش اكسیژن، حركات ناگهانی، خستگی، مصرف برخی داروها، مواجهه با سموم تغذیه نامناسب و كمبود برخی ویتامین‌ها را از مهمترین علل بروز اسپاسم عضلانی دانست و گفت

 • درمان درد‌های مفصلی با زهر زنبور عسل

  درمان درد‌های مفصلی با زهر زنبور عسل

  معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان البرز گفت: هر گرم ژل رویال زنبور عسل اگر به صورت مستقیم خریداری شود به قیت چهار هزار تومان به فروش می‌رسد و هر کیلو از آن هم چهار میلیون تومان قیمت دارد.

فیلم روز
تصویر روز