Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
دوشنبه 5 اسفند 1398 - 11:27

ارتوپدی

بازدید: 19810

 • درمان درد سیاتیک

  درمان درد سیاتیک

  در ابتدا دارو، ورزش‌های سیاتیک و حرکات کششی سیاتیک توصیه می‌شود. بهترین درمان سیاتیک جراحی نیست بلکه درمان‌های غیرجراحی کم‌تهاجمی، در اغلب موارد کمک کننده هستند و موارد اندکی از بیماران نیز به جراحی باز دارند.

 • چند حرکت اصلاحی برای رفع گودی کمر

  چند حرکت اصلاحی برای رفع گودی کمر

  یکی از شایع‌ترین اختلالات در انحنای ستون فقرات، گودی بیش از حد کمر (لوردوز) است و بسیاری از ما علت کمردرد‌های خود را گودی بیش از حد کمر می‌دانیم، اما این گودی بیش از حد چیست؟ چرا به وجود می‌آید؟ اصولا آیا کمر انحنایی دارد؟

 • اصلی ترین دلیل اسپاسم عضلات

  اصلی ترین دلیل اسپاسم عضلات

  یک متخصص ارتوپدی كم آبی بدن، كاهش اكسیژن، حركات ناگهانی، خستگی، مصرف برخی داروها، مواجهه با سموم تغذیه نامناسب و كمبود برخی ویتامین‌ها را از مهمترین علل بروز اسپاسم عضلانی دانست و گفت

 • درمان درد‌های مفصلی با زهر زنبور عسل

  درمان درد‌های مفصلی با زهر زنبور عسل

  معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان البرز گفت: هر گرم ژل رویال زنبور عسل اگر به صورت مستقیم خریداری شود به قیت چهار هزار تومان به فروش می‌رسد و هر کیلو از آن هم چهار میلیون تومان قیمت دارد.

 • عادت‌های بدی که باعث کمردرد می‌شوند

  عادت‌های بدی که باعث کمردرد می‌شوند

  کمردرد مشکل و شکایت شایعی است که بسیاری از افراد در طول زندگی با آن روبه رو می‌شوند. شناخت عوامل و عادت‌های نامناسبی که می‌تواند موجب کمردرد باشد می‌تواند تا حدود زیادی به جلوگیری از ایجاد این مشکل کمک کند.

 • پوکی استخوان در زنان بیشتر از مردان

  پوکی استخوان در زنان بیشتر از مردان

  بیمای‌های عضلانی _ اسکلتی وزارت بهداشت، با تاکید بر نقش مصرف کلسیم در رژیم غذایی خانواده‌ها، گفت:مصرف ویتامین D، لبنیات و ... به کاهش عوارض ناشی از پوکی استخوان کمک می‌کند.

 • پوکی استخوان ؛ از علت تا درمان

  پوکی استخوان ؛ از علت تا درمان

  پوکی استخوان یا اوستئوپوروسیس زمانی روی می‌دهد که تراکم مواد استخوانی کاهش می‌یابد. در این حالت، بدن بیشتر بافت استخوانی را بازجذب می‌کند و مواد استخوانی کمی برای جایگزین کردن تولید می‌کند.

 • درد هر نقطه دست نشانه چیست؟

  درد هر نقطه دست نشانه چیست؟

  چیزهای مهمی که دستان شما در تلاش هستند در مورد سلامتی به شما بگویند:بی حسی در انگشت یا حتی بازوی کامل چیزی است که از هر ده نفر، یک نفر در جهان تجربه کرده است.

 • ۶ علامت آرتروز گردن

  ۶ علامت آرتروز گردن

  در ۷۵ درصد موارد، آرتروز در ناحیه گردن بروز می‌کند. خشکی گردن، سر گیجه و سردرد‌های پشت سر جزو زنگ خطر‌هایی برای ابتلا به این بیماری محسوب می‌شوند.

 • علائم پوکی استخوان و روش‌های درمان آن

  علائم پوکی استخوان و روش‌های درمان آن

  پوکی استخوان یا اوستئوپوروسیس زمانی روی می‌دهد که تراکم مواد استخوانی کاهش می‌یابد. در این حالت، بدن بیشتر بافت استخوانی را بازجذب می‌کند و مواد استخوانی کمی برای جایگزین کردن تولید می‌کند.

 • چرا انگشت شست پا انحراف پیدا می کند؟

  چرا انگشت شست پا انحراف پیدا می کند؟

  بیرون زدن مفصل کنار انگشت شست پا، روی هم رفتن انگشتان، منحرف شدن انگشت دوم به سمت بالا، پیدا نکردن کفش مناسب، ظاهر نامناسب پا و. همگی از مشکلاتی است که مبتلایان به «هالوکس والگوس» آن‌ها را تجربه می‌کنند.

 • علائم آرتروز گردن

  علائم آرتروز گردن

  یکی از بیماری‌های شایعی که در بعضی از شغل‌ها بیشتر دیده می‌شود، آرتروز گردن است. در شغل‌هایی همچون دندان‌پزشکی یا رانندگی که در آن‌ها گردن به مدت طولانی، ثابت می‌ماند، خطر آرتروز گردن وجود دارد.

فیلم روز
تصویر روز