Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
یکشنبه 6 مهر 1399 - 15:07

آشپزی كودك

بازدید: 30623

 • پوره سیب و انبه

  پوره سیب و انبه

  سیب‌ را همراه با آب سیب در ظرف مناسبی بریزید و روی اجاق بگذارید تا سیب بپزد و نرم شود. آن‌گاه سیب پخته را همراه با انبه درون دستگاه غذاساز بریزید و پوره کنید.

 • لقمه‌های موزی

  لقمه‌های موزی

  یک عدد تورتیلا را روی سطح صافی قرار دهید و 2 قاشق سوپخوری کره بادام زمینی روی آن بمالید. آنگاه یک عدد موز را نزدیک لبه تورتیلا قرار دهید و آن را رول نمایید. حالا آن را به صورت قطعات 5/1 سانتیمتری برش بزنید.

 • پوره گوشت و سبزيجات

  پوره گوشت و سبزيجات

  جعفري، سيب‌زميني و گوشت را بخارپز كنيد. سپس آن را در مخلوط‌كن بريزيد. آب پخت را نگه داريد. حالا كره و مقداري از آب پخت را اضافه كنيد تا به غلظت مورد نظر برسد.

 • پوره براکلی، سیب‌زمینی و پنیر

  پوره براکلی، سیب‌زمینی و پنیر

  سیب‌زمینی و براکلی را در کاسه دستگاه غذاساز بریزید و دستگاه را روشن کنید تا مواد کاملا نرم و پوره شود. آنگاه پنیر چدار را بیفزایید و مخلوط کنید. اکنون پوره آماده مصرف می‌باشد.

 • مرغ پلو با سبزیجات

  مرغ پلو با سبزیجات

  روغن را در ظرف مناسبی بریزید و روی حرارت قرار دهید. آن‌گاه پیاز، هویج و شکر را اضافه کنید و 5 تا 7 دقیقه تفت دهید. سپس مرغ را بدون هم زدن روی پیاز و هویج بگذارید. روی مرغ فلفل بپاشید. مرغ را بپزید.

 • نودل با مرغ

  نودل با مرغ

  نودل را مطابق دستورالعمل نوشته شده بر روی بسته آن بپزید، آبکشی کنید و کنار بگذارید. آن‌گاه آب مرغ، سویا سس، نخود فرنگی، ذرت و مرغ را در تابه‌ای بریزید، روی حرارت قرار دهید و بگذارید به جوش بیاید. حالا 2 دقیقه صبر کنید به آرامی بجوشد.

 • سیب‌زمینی برشته با جعفری

  سیب‌زمینی برشته با جعفری

  فر را با حرارت 200 درجه سانتیگراد روشن کنید. سیب‌زمینی‌ها را بشویید و خرد کنید، در ظرف مناسبی بریزید و روی آن پودر سیر بپاشید. اکنون روی آن روغن زیتون بریزید. با دست کمی هم بزنید تا مطمئن شوید همه سیب‌زمینی‌ها به روغن آغشته شده‌اند.

 • سوپ سیب‌زمینی و عدس

  سوپ سیب‌زمینی و عدس

  عدس را در کاسه بزرگی بریزید، رویش را با میزان کافی آب گرم بپوشانید و کنار بگذارید. روغن را در ظرف مناسبی بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید. آنگاه پیاز و سیر را 5 تا 7 دقیقه در آن تفت دهید. سپس کدو را بیفزایید و 2 دقیقه دیگر تفت دهید .

 • لقمه‌های براکلی، مرغ و سیب‌زمینی

  لقمه‌های براکلی، مرغ و سیب‌زمینی

  براکلی را بخارپز کنید تا نرم شود. آن‌گاه کنار بگذارید تا خنک شود. بعد آن را خرد کنید. سپس در کاسه‌ای سیب‌زمینی، براکلی، پنیر، مرغ، پیازچه، نیمی از آرد سوخاری و نیمی از تخم‌مرغ را بریزید.

 • توپ‌های ماهی و بلغور

  توپ‌های ماهی و بلغور

  فر را از قبل با حرارت 180 درجه سانتیگراد گرم کنید. آن‌گاه همه مواد لازم را در دستگاه غذاساز بریزید. دستگاه را روشن کنید تا خوب مخلوط شود. سپس زرده تخم‌مرغ را بیفزایید و به صورت 20 توپ حالت دهید.

 • نیمروی فانتزی در نان تست

  نیمروی فانتزی در نان تست

  برش‌های نان را روی تخته قرار دهید و هر دو طرف آنها را با کره آغشته نمایید. آن‌گاه با کاتر، داخل هر کدام از نان‌ها برش بزنید. روغن را در تابه‌ای گرم کنید. نان‌ها و برش‌های خارج شده از آنها را در تابه قرار دهید

 • پن‌کیک خوشمزه

  پن‌کیک خوشمزه

  در کاسه بزرگی، آرد، بیکینگ‌پودر و شکر را با هم مخلوط کنید. آن‌گاه در ظرف بزرگی، شیر، کره، وانیل و تخم مرغ را با همزن بزنید. سپس مخلوط شیر را در مرکز مواد خشک بریزید و مخلوط کنید تا مایه غلیظ و یکدستی حاصل شود.

فیلم روز
تصویر روز