Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
دوشنبه 11 فروردین 1399 - 04:26

آشپزی كودك

بازدید: 27785

 • سوپ کدو حلوایی و سیب

  سوپ کدو حلوایی و سیب

  در هر بار استفاده از مخلوط‌کن برای پوره کردن، فقط سه‌چهارم از حجم پارچ دستگاه را پر کنید.

 • کوفته عروسکی فانتزی

  کوفته عروسکی فانتزی

  در قابلمه مناسبی آب را به جوش بیاورید، قدری نمک بیفزایید. آنگاه حلقه‌های پاستا را در آب جوش قرار دهید و 4 دقیقه بپزید. حالا به آرامی در آبکش قرار دهید و رویش آب سرد بریزید. سپس با قلم‌موی مخصوص آشپزخانه رویش را با روغن زیتون آغشته کنید و کنار بگذارید.

 • سبزیجات برشته با پاستای صدفی

  سبزیجات برشته با پاستای صدفی

  پاستا را در آب جوش بپزید. آن‌گاه آب را خالی کنید و 4 قاشق سوپخوری از آن نگه دارید. سپس کدو حلوایی را 5 دقیقه بخارپز نمایید. حالا کره را در قابلمه آب کنید و گوجه‌فرنگی و سیر را 1 دقیقه در آن تفت دهید.

 • اولین املت کودک

  اولین املت کودک

  تخم‌مرغ، شیر، ریحان، هویج، نخود و پنیر را در کاسه مناسبی بریزید و مخلوط کنید. حالا روغن را در تابه مناسبی روی حرارت گرم کنید. مایه فراهم کرده را در تابه بریزید و اجازه دهید یک طرف املت بپزد.

 • موش های خوشمزه با سیب زمینی پخته

  موش های خوشمزه با سیب زمینی پخته

  چنگال را به چند جای سیب‌زمینی‌ها فرو کنید و آنها را روی سینی فر قرار دهید. همه جای سیب‌زمینی‌ها را با برس روغن بمالید و در فری که از قبل با حرارت 190 درجه سانتیگراد گرم کرده‌اید، یک تا یک ساعت و ربع بپزید.

 • پوره زردک، گلابی و هویج

  پوره زردک، گلابی و هویج

  هویج و زردک را پوست بگیرید و خرد کنید. آن‌گاه 15 تا 20 دقیقه با آب در قابلمه مناسبی بپزید. در اواخر پخت گلابی را بیفزایید و اجازه دهید گلابی هم قدری نرم شود.

 • پوره ماهی

  پوره ماهی

  استخوان‌های ماهی را بگیرید. آن‌گاه ماهی را با روش بخارپز یا آبپز بپزید. سپس ماهی پخته را خرد کنید تا مطمئن شوید تمام استخوان‌های آن خارج شده است.

 • سیب زمینی زنجبیلی

  سیب زمینی زنجبیلی

  سیب‌زمینی‌ها را در قابلمه بزرگی بریزید، آب بیفزایید، در ظرف را بگذارید و به جوش بیاورید. آنگاه حرارت را کم کنید و 8 تا 12 دقیقه بپزید. در این هنگام روغن را در تابه بزرگی بریزید.

 • خورش کدو حلوایی و کاری

  خورش کدو حلوایی و کاری

  روغن را در ظرف مناسبی بریزید و پیاز را در آن تفت دهید تا نرم شود. آنگاه زنجبیل، زردچوبه، سیر و فلفل را اضافه کنید و 1 تا 2 دقیقه تفت دهید. سپس زیره و گشنیز را بیفزایید و 1 دقیقه دیگر تفت دهید.

 • پانی نی مرغ و اسفناج

  پانی نی مرغ و اسفناج

  نان را از لبه باز کنید. آن‌گاه درون نان را با کره آغشته کنید. سپس نیمی از پنیر را کف نان قرار دهید. حالا تخم‌مرغ و اسفناج را مخلوط کنید و در تابه چربکرده بپزید و زیر و رو کنید تا دو طرف آن بپزد.

 • سوپ تره فرنگی و سیب زمینی

  سوپ تره فرنگی و سیب زمینی

  کرفس، پیاز، تره‌‌فرنگی، فلفل سبز و سیر را در ظرف مناسبی بریزید و در روغن تفت دهید. آنگاه سیب‌زمینی و آب‌سبزیجات را اضافه کنید و به جوش بیاورید. سپس حرارت را کم کنید، در ظرف را بگذارید و صبر کنید برای 15 تا 20 دقیقه به آرامی بجوشد تا سیب‌زمینی نرم شود.

 • پیتزای سالم خانگی

  پیتزای سالم خانگی

  سس گوجه‌فرنگی را روی هر یک از نان‌های پیتا بمالید. آن‌گاه روی آن به دلخواه از مواد بریزید و در پایان پنیر را رویش بپاشید. پیتزاها را در فر گرم کرده با حرارت 200 درجه سانتیگراد قرار دهید تا پنیر خوب ذوب شود.

فیلم روز
تصویر روز