Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
پنجشنبه 7 مهر 1401 - 21:43

آشپزی كودك

بازدید: 39901

 • پوره هویج

  پوره هویج

  هویج ها را بخارپز کنید تا خوب نرم شوند. آنگاه بگذارید خنک شوند. سپس هویج‌ها را در مخلوط‌کن بریزید و یک‌چهارم پیمانه از مایع مورد نظر به آن بیفزایید. در صورت تمایل مقدار بیشتری مایع به آن بیفزایید.

 • سوپ سیب‌زمینی

  سوپ سیب‌زمینی

  روغن را در ظرف مناسبی بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید. پیاز را حدود 5 دقیقه تفت دهید. سپس سیب‌زمینی را بیفزایید و خوب هم بزنید. حالا آب سبزیجات را اضافه کنید. 8 تا 10 دقیقه صبر کنید تا به آرامی بجوشد و سیب‌زمینی نرم شود.

 • نوشیدنی ماست و توت‌فرنگی

  نوشیدنی ماست و توت‌فرنگی

  همه مواد لازم را در مخلوط‌کن بریزید تا یکدست شود. در صورت تمایل کمی شیر بیفزایید تا رقیق‌تر شود. این نوشیدنی را می‌توان فوری یا بعد از گذاشتن در یخچال میل کرد. قبل از نوشیدن، آن را هم بزنید.

 • کوکوی ذرت و اسفناج

  کوکوی ذرت و اسفناج

  همه مواد لازم به جز روغن را در مخلوط‌کن بریزید تا خوب، ولی نه کامل یکدست شود.

 • سوپ لوبیا

  سوپ لوبیا

  در ظرف مناسبی، پیاز، هویج و کرفس را 5 تا 7 دقیقه روی حرارت ملایم تفت دهید تا پیاز شفاف شود. آن‌گاه سیر را بیفزایید و 1 دقیقه تفت دهید. سپس گوجه‌فرنگی، لوبیا، آب سبزیجات، پاپریکا و زیره را افزوده و 15 دقیقه صبر کنید تا به آرامی بجوشد.

 • خورش عدس و اسفناج

  خورش عدس و اسفناج

  روغن را در ظرف مناسبی گرم کنید، هویج را بیفزایید و حدود 3 دقیقه تفت دهید تا نرم شود. آن‌گاه عدس و آب مرغ یا سبزیجات را اضافه کنید، حرارت را افزایش دهید و آن را به جوش بیاورید. سپس حرارت را کم کنید، در ظرف را به صورت نیمه بگذارید

 • پوره هویج و سیب‌زمینی

  پوره هویج و سیب‌زمینی

  فر را از قبل با حرارت 375 درجه فارنهایت (190 درجه سانتیگراد) گرم کنید. هویج و سیب‌زمینی را نگینی خرد کنید. آن را در ظرف مناسبی بریزید. بهتر است ظرف به اندازه کافی بزرگ باشد تا همه مواد در یک لایه باشد.

 • اسپاگتی با توپ‌های مرغ

  اسپاگتی با توپ‌های مرغ

  فر را با حرارت 180 درجه سانتیگراد گرم کنید. آن‌گاه گوجه‌فرنگی، سیر و روغن زیتون را در سینی فر بگذارید و حدود 20 دقیقه بپزید تا نرم شود. سپس رب سرکه بالزامیک و ریحان را به آن بیفزایید و در مخلوط‌کن بریزید. ماکارونی را بپزید و آبکش کنید.

 • مافین سیب‌زمینی و تخم‌مرغ

  مافین سیب‌زمینی و تخم‌مرغ

  فر را با حرارت 180 درجه سانتیگراد گرم کنید. سیب‌زمینی‌ها را 15 دقیقه در آب جوش بپزید، آنگاه آبکش کنید و بگذارید خنک شود. سپس آنها را خرد کنید. حالا تخم‌مرغ‌ها را همراه با شیر در کاسه‌ای بزنید و سیب‌زمینی، فلفل، نخود‌فرنگی

 • مینی‌برگرهای مرغ و سبزیجات

  مینی‌برگرهای مرغ و سبزیجات

  فر را از قبل با حرارت 180 درجه سانتیگراد گرم کنید و روی سینی فر کاغذ بیندازید. همه مواد لازم را در دستگاه غذاساز بریزید و خوب مخلوط کنید. کاترهای کوچک را روی سینی فر قرار دهید. مقداری از مخلوط را در کاترها بریزید و فشار دهید

 • اسموتی تمشک و موز

  اسموتی تمشک و موز

  موز، تمشک، توت‌فرنگی و ماست را در مخلوط‌کن بریزید. سپس مقداری عسل به آن بیفزایید و هم بزنید.

 • پوره انبه

  پوره انبه

  پوست انبه را بگیرید و هسته آن را خارج کنید. آن‌گاه گوشت آن را پوره کنید و در مخلوط‌کن بریزید. حالا شیر مادر را به مقدار لازم به آن اضافه کنید تا به غلظت مورد نظر برسد.

فیلم روز
تصویر روز