Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 28 فروردین 1400 - 22:26

آشپزی كودك

بازدید: 33547

 • فریتاتای سبزیجات

  فریتاتای سبزیجات

  فر را با حرارت 220 درجه سانتیگراد روشن کنید. آنگاه تخم‌مرغ، شیر، پنیر، اورگانو و فلفل را در کاسه‌ای بریزید و خوب هم بزنید. سپس روغن را در تابه‌ای ریخته و گرم کنید. حالا پیاز و سیر را در آن بریزید و حدود 5 دقیقه تفت دهید.

 • پن‌کیک

  پن‌کیک

  در ظرف بزرگی، آرد و بیکیک‌پودر را به آرامی هم بزنید. سپس در وسط آن سوراخی ایجاد کنید و تخم‌مرغ را در آن بشکنید. آنگاه نیمی از شیر را بیفزایید و مواد را خوب با هم مخلوط کنید. اینک بقیه شیر را افزوده و به هم زدن ادامه دهید.

 • سوپ کدو حلوایی و سیب

  سوپ کدو حلوایی و سیب

  روغن را در ظرف مناسبی گرم کنید و پیاز و کرفس را به آن بیفزایید. حرارت را کم کنید و حدود 10 دقیقه بپزید تا نرم شود. آنگاه زنجفیل و زیره را اضافه کنید و 1 دقیقه دیگر تفت دهید. حالا کدو حلوایی، سیب و آب سبزیجات یا آب مرغ را بیفزایید و به جوش بیاورید.

 • هوموس هویج

  هوموس هویج

  هویج را در ظرف مناسبی بگذارید و روی آن را با آب بپوشانید. سپس آن را به جوش بیاورید. آنگاه حرارت را کم کنید و بگذارید 15 تا 20 دقیقه به آرامی بجوشد تا نرم شود. حالا هویج را خارج کرده و صبر کنید تا خنک شود.

 • سوپ نخودفرنگی و نعنا

  سوپ نخودفرنگی و نعنا

  روغن را در ظرف مناسبی روی حرارت ملایم گرم کنید و پیاز را به آن بیفزایید. حرارت را کم کنید و حدود 5 دقیقه آن را تفت دهید تا نرم شود. آنگاه سیر را اضافه کنید و چند دقیقه دیگر تفت دهید. سپس سیب‌زمینی را بیفزایید و حدود 2 دقیقه بپزید.

 • لالی پاپس مرغ و اسفناج

  لالی پاپس مرغ و اسفناج

  فیلة مرغ و روغن زیتون را در تابة مناسبی بریزید روی حرارت اجاق بگذارید پیوسته آن را هم بزنید تا طلایی رنگ شود. حالا سیر، اسفناج،‌نمک و فلفل را بیفزائید و مخلوط نمائید. سپس تابه را از روی حرارت برداشته تا قدری خنک شود.

 • لقمه‌های مرغ و براکلی

  لقمه‌های مرغ و براکلی

  فر را با دمای 180 درجة سانتیگراد گرم کنید و قالب مینی مافین را چرب نمائید. آن‌گاه همة مواد لازم را در ظرف مناسبی بریزید و مخلوط کنید. حالا از مواد فراهم کرده درون قالب‌ها بریزید و لقمه‌ها را به مدت تقریبی 18-20 دقیقه در فر بپزید.

 • املت در نان پیتا

  املت در نان پیتا

  فلفل دلمه‌ای‌ها را همراه با کره در تابة مناسبی بریزید و روی اجاق تفت دهید. شیر، تخم‌مرغ‌ و نمک را در ظرف مناسبی بریزید و مخلوط کنید. حالا مخلوط تخم‌مرغ را در تابة مناسب و چربکرده‌ای بریزید و روی اجاق بگذارید تا یک طرف تخم‌مرغ ببندد.

 • پوره طلائی

  پوره طلائی

  فر را با دمای 200 درجةسانتیگراد گرم کنید و سینی فر را با فویل بپوشانید. هویج، سیب‌زمینی و کدو را در سینی بریزید، رویشان روغن زیتون بپاشید و به مدت تقریبی 30 دقیقه در فر بگذارید تا برشته شوند.

 • پوره سیب، اسفناج و نخود

  پوره سیب، اسفناج و نخود

  همة مواد لازم را در سبد فلزی بریزید و بخارپز کنید. حالا مواد را در دستگاه غذاساز پوره کنید و پس از سرد شدن کامل به کودک خود بدهید.

 • چه غذا‌هایی برای کودک زیر یک سال درست کنیم؟

  چه غذا‌هایی برای کودک زیر یک سال درست کنیم؟

  در مطلب زیر چند مورد از غذا‌هایی که کودک زیر یک سال می‌تواند استفاده کند برای شما آورده‌ایم.

 • ۷ دستور پخت شلغم برای کودکان

  ۷ دستور پخت شلغم برای کودکان

  بد‌ترین قسمت بیماری خوردن شغلم است که همه بچه‌ها از آن فراری هستند، در این گزارش ۷ دستور غذایی آموزش داده می شود که بچه‌ها را عاشق شلغم می کند.

فیلم روز
تصویر روز