Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 16 خرداد 1402 - 21:13

سلامت زنان

بازدید: 64731

 • بسته شدن لوله‌های رحمی؛ علائم و درمان

  بسته شدن لوله‌های رحمی؛ علائم و درمان

  متخصص زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با اشاره به عوارض انسداد یا بسته شدن و حرکت نامناسب لوله‌های رحمی، نازایی و حاملگی خارج رحم را از جمله پیامدهای این عارضه عنوان کرد.

 • زنان بیشتر از مردان در معرض خطر مرگ ناشی از حمله قلبی هستند

  زنان بیشتر از مردان در معرض خطر مرگ ناشی از حمله قلبی هستند

  مطالعات قبلی نشان داده‌اند که زنانی که دچار حمله قلبی می‌شوند، زمانی که شریان اصلی وارد شده به قلب به طور کامل مسدود می‌شود و اصطلاحا انفارکتوس میوکارد (STEMI) رخ می‌دهد.

 • علائم اولیه سکته قلبی در زنان

  علائم اولیه سکته قلبی در زنان

  حمله قلبی وضعیت بسیار خطرناکی است که به دلیل اختلال در جریان خون به قلب، اتفاق می افتد. این عارضه در زنان کمتر از مردان رخ می دهد. شناخت علائم سکته قلبی در زنان و مردان می‌تواند باعث تشخیص و درمان به موقع آن شود.

 • پیشگیری از یائسگی زودرس

  پیشگیری از یائسگی زودرس

  یائسگی زودرس به معنی بروز نشانه‌های یائسگی در خانم‌هایی است که کمتر از ۴۵ سال سن دارند. اگر شما نیز کمتر از ۴۵ سال سن دارید، دیگر پریود نمی‌شوید و علائمی مانند نوسانات خلقی و گرگرفتگی را تجربه می‌کنید

 • همه چیز در مورد افسردگی پس از زایمان

  همه چیز در مورد افسردگی پس از زایمان

  افسردگی پس از زایمان احساس قوی و عمیقی از اندوه و اضطراب و خستگی است که تا مدتی طولانی بعد از زایمان با مادر باقی می‌ماند. این احساس‌ها می‌توانند مراقبت مادر از خودش و فرزندش را سخت کنند.

 • پیچ‌خوردگی تخمدان؛ علل و عواقب

  پیچ‌خوردگی تخمدان؛ علل و عواقب

  پیچ‌خوردگی تخمدان وضعیتی است که در آن تخمدان به اطراف رباط‌هایی که آن را در جای خود نگه‌داشته‌اند، پیچ می‌خورد. این پیچ‌خوردگی خون‌رسانی به تخمدان و لوله فالوپ را متوقف می‌کند.

 • اختلال اضطراب فراگیر در زنان ۲ برابر مردان شیوع دارد

  اختلال اضطراب فراگیر در زنان ۲ برابر مردان شیوع دارد

  یک روانشناس بالینی گفت: اختلال اضطراب فراگیر در زنان ۲ برابر مردان و به طور میانگین از ۲۰ تا ۳۰ سالگی است و درمان پیچیده دارویی و غیر دارویی دارد.

 • ترکیب پروتئینی رژیم غذایی بر پیشگیری از نارسایی زودرس تخمدان مؤثر است

  ترکیب پروتئینی رژیم غذایی بر پیشگیری از نارسایی زودرس تخمدان مؤثر است

  نارسایی زودرس تخمدان بر عملکرد و رفاه زنان و کیفیت زندگی آنها بسیار تاثیرگذار است. همچنین در این دوره، تغییرات تدریجی در متابولیسم استخوان رخ می‌دهد.

 • غربالگری و تشخیص سرطان دهانه رحم

  غربالگری و تشخیص سرطان دهانه رحم

  غربالگری سرطان دهانه رحم به منظور تشخیص بیماری در افراد بدون علامت و تشخیص برای بررسی بیماری در بیمار دارای علائم انجام می گیرد.

 • خوراکی‌هایی برای جلوگیری از سرطان سینه

  خوراکی‌هایی برای جلوگیری از سرطان سینه

  راه تضمین‌شده‌ای برای پیشگیری از سرطان سینه وجود ندارد، اما سبک زندگی سالم می‌تواند به کم‌تر شدن خطر ابتلا به آن کمک کند و به شما در صورت تشخیص چنین بیماری در بهبودی کامل کمک کند.

 • این وسایل شخصی باعث بیماری می‌شوند

  این وسایل شخصی باعث بیماری می‌شوند

  برخی وسایل شخصی به طور مرتب باید در مدت مشخصی تعویض شوند؛ چرا که باکتری‌های زیادی را به خود جذب می‌کنند و وجود این باکتری‌ها حتی برای صاحب آن وسیله هم بیماری ایجاد می‌کند.

 • شناسایی فاکتور پرخطر احتمالی سرطان سینه

  شناسایی فاکتور پرخطر احتمالی سرطان سینه

  یک مطالعه جدید از یک عامل خطر احتمالی برای سرطان سینه پرده برداشته است که می تواند به پزشکان با دقت بیشتری برای تشخیص این بیماری کمک کند.

فیلم روز
تصویر روز