Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 5 بهمن 1398 - 18:50

سلامت زنان

بازدید: 44897

 • نکات مهم درباره ژل های شستشوی بانوان

  نکات مهم درباره ژل های شستشوی بانوان

  در صورت تشخیص و تجویز پزشک زنان مجاز به استفاده از این ژل ها هستند در غیر اینصورت توصیه نمی شوند که در ادماه به عوارض این ژل ها اشاره می شود

 • بهداشت لباس زیر بانوان

  بهداشت لباس زیر بانوان

  بهداشت لباس زیربخش مهمی از سلامت خانم‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد، اما شاید افراد کمی درباره آن اطلاعات داشته باشند. تحقیقات زیادی در دنیا در باره این موضوع انجام شده است که در این مطلب بخشی از آن را مرور می‌کنیم.

 • عفونت واژن و راه های درمان آن

  عفونت واژن و راه های درمان آن

  عفونت قارچی واژن که به آن کاندیدیاز می‌گویند عارضه‌ای شایع است. یک واژن سالم دارای باکتری و مقداری سلول‌های قارچی است. اما زمانی که تعادل باکتری‌ها و قارچ‌ها به هم می‌ریزد، سلول‌های قارچ می‌توانند تکثیر شوند و این باعث خارش شدید، التهاب و حساسیت می‌شود.

 • دلیل ترشحات قهوه ای قبل و بعد از قاعدگی

  دلیل ترشحات قهوه ای قبل و بعد از قاعدگی

  از وقتی که به سن پریود رسیده‌اید احتمالا همیشه به شما گفته‌اند خونریزی‌های پریود قرمز هستند و شاید هرگز در مورد ترشحات قهوه‌ای رنگ بعد از پریود (یا قبل از آن) که در واقع بخشی از پروسه‌ی قاعدگی است چیزی به شما نگفته باشند.

 • این درد‌های دختران را جدی بگیرید

  این درد‌های دختران را جدی بگیرید

  درد‌های دوره قاعدگی از آن دست مشکلاتی است که بیشتر خانم‌ها با آن موجه‌اند. اما متاسفانه اکثر دختران و زنان به اشتباه تصور می‌کنند که درد شدید دوره قاعدگی طبیعی است.

 • چطور زودهنگام متوجه سرطان پستان خود شویم؟

  چطور زودهنگام متوجه سرطان پستان خود شویم؟

  سرطان پستان اغلب به کمک غربالگری با ماموگرافی یا لمس توده در پستان توسط خود بیمار یا پزشک تشخیص داده می‌­شود. غربالگری با ماموگرافی میزان مرگ و میر را هم در افراد با ریسک عادی

 • خشکی پوست و مرطوب کننده‌ها

  خشکی پوست و مرطوب کننده‌ها

  نقش عمده مرطوب کننده‌ها حفاظت از رطوبت پوست و دفاع در برابر آسیب‌های محیطی است. معمولاً همه افراد نیاز به استفاده از مرطوب کننده ندارند و افرادی که پوستشان چرب است به مصرف مرطوب کننده احتیاجی پیدا نمی‌کنند.

 • سلامت زنان در گرو مصرف منیزیم (قسمت چهارم)

  سلامت زنان در گرو مصرف منیزیم (قسمت چهارم)

  تحقیقات نشان د‌اد‌ه‌اند‌ که حد‌ود‌ 12 د‌رصد‌ افراد‌ی که بستری هستند‌ کمبود‌ منیزیم د‌ارند‌ و این امر د‌ر موارد‌ی که بیماری‌های مزمن وجود‌ د‌ارد‌، حتی میزان آن به 60 تا 65 د‌رصد‌ هم می‌رسد‌.

 • علائم خاموش سرطان دهانه رحم را جدی بگیرید

  علائم خاموش سرطان دهانه رحم را جدی بگیرید

  سرطان دهانه رحم یکی از بیماری‌هایی است که با روتین پاپ اسمیر و معاینات فیزیکی به راحتی قابل پیشگیری است. اگر متوجه هر گونه از این علائم شدید باید زودتر به پزشک مراجعه کنید.

 • رابطه هورمون اکسی‌توسین با شیردهی و ارگاسم

  رابطه هورمون اکسی‌توسین با شیردهی و ارگاسم

  در دوران بارداری بدن مادر به‌طور مرتب از ترکیبات اکسی‌توسین برای شروع و به سرانجام رساندن فرآیند تولد نوزاد استفاده می‌کند. عمده دلیلی که این هورمون این‌قدر شناخته‌شده است، همین است.

 • ویتامین های مورد نیاز زنان کدامند؟

  ویتامین های مورد نیاز زنان کدامند؟

  در این مطلب در مورد ویتامین های مورد نیاز بدن زنان صحبت می کنیم. وقتی صحبت از ویتامین ها به میان می آید، بدن زنان نیازهای متفاوتی دارد

 • دانستنی های مهم پیرامون اختلالات جنسی زنان

  دانستنی های مهم پیرامون اختلالات جنسی زنان

  برانگیختگی در زنان علاوه بر احساس هیجان باعث طپش قلب، تنفس سریع، افزایش فشار خون، داغی، بزرگی پستان‌ها، انقباض عمومی عضلات (میوتونی) سفت شدن نوک پستان مور مور شدن پوست و سرخی جنسی می‌شود،

فیلم روز
تصویر روز