Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
دوشنبه 29 مهر 1398 - 15:40

سلامت زنان

بازدید: 43131

 • بیماری های عروق کرونر در زنان

  بیماری های عروق کرونر در زنان

  اهمیت توجه به شیوع و خطر مرگ ومیر بیماری‌های قلبی و عروقی در زنان و تفاوت‌هایی که از نظر علایم و نوع درمان‌ها و سن بروز بیماری‌های عروق کرونر در زنان است.

 • درگیری بانوان ایرانی با سندرم تخمدان پلی کیستیک

  درگیری بانوان ایرانی با سندرم تخمدان پلی کیستیک

  فکر کنید تنها هستید و کسی از مشکلات شما خبر ندارد نمی‌توانید درباره بعضی مسائل مانند موی زاید و یا اختلال قاعدگی با دیگران صحبت کنید و این احساس تنهایی می‌تواند منجر به افسردگی شود.

 • راز ابتلای عده‌ای از اهالی روستای چنار به ایدز چیست؟

  راز ابتلای عده‌ای از اهالی روستای چنار به ایدز چیست؟

  «حدود ۲۵۰ نفر از مردم روستای چنار محمودی استان چهار محال و بختیاری به خاطر تزریق واکسن آلوده از طرف بهداشت به #ایدز مبتلا شده‌اند.»

 • یائسگی با چه علائمی در زنان آغاز می‌شود؟

  یائسگی با چه علائمی در زنان آغاز می‌شود؟

  یائسگی مرحله‌ای از زندگی است که همه زنان آن را در میانسالی تجربه می‌کنند. این دوران زن را به لحاظ فیزیولوژیکی و روانی دچار بحران‌های عمیقی می‌کند.

 • دلیل بی خوابی در زنان بالای 40 سال چیست؟

  دلیل بی خوابی در زنان بالای 40 سال چیست؟

  اگر شما زنی میان سال هستید و نمی توانید یک خواب راحت داشته باشید و علت بی خوابی خود را نمی دانید، دلیل آن را در این مقاله پیدا می کنید.

 • آشنایی با بیماری های پوستی زنانه

  آشنایی با بیماری های پوستی زنانه

  انواع بیماری های پوستی که می توانند علاوه بر سایر اعضای بدن، ناحیه تناسلی زنان (واژن) را نیز درگیر کنند در این مقاله آورده شده است

 • توصیه های غذایی در سندرم پیش از قاعدگی

  توصیه های غذایی در سندرم پیش از قاعدگی

  سندرم پیش از قاعدگی به مجموعه‌ای از تغییرات فیزیکی و روحی اطلاق می‌شود که عمدتاً از 7 تا 10 روز قبل از خونریزی شروع می‌شوند. تغییرات هورمونی می‌توانند عامل ایجاد این اختلالات باشند. علائم این سندرم با شروع دوره خونریزی برطرف می‌شوند.

 • تازه های یائسگی

  تازه های یائسگی

  محققان دریافتند زنان یائسه‌ای که سنگ‌کلیه یا مثانه دارند مستعد پوکی استخوان نیستند اما در معرض خطر ۱۵ درصدی برای داشتن سنگ کلیه دردناک دیگر قرار دارند.

 • نسخه ای برای شادابی پوست در دوران و یائسگی

  نسخه ای برای شادابی پوست در دوران و یائسگی

  بعد از یائسگی، کاهش میزان هورمون استروژن تأثیر زیادی بر پوست باقی می‌گذارد. کاهش استروژن باعث می‌شود که پوست نازک‌تر، شل‌تر و دارای چین و چروک بیشتری گردد.

 • یائسه ها چی بخورند؟ چی نخورند؟

  یائسه ها چی بخورند؟ چی نخورند؟

  خطر ابتلا به پوکی استخوان، بیماری‌های قلبی و عروقی، بی اختیاری ادرار در این دوران افزایش می‌یابد. وقوع یائسگی در زنان بین 42 تا 58 سالگی و میانه آن 51 سالگی می‌باشد.

 • 9 نكته درباره آمپول ضد بارداری

  9 نكته درباره آمپول ضد بارداری

  آمپول دپوپروورا كه نام ژنریك آن مدروكسی پروژسترون استات است حاوی پروژسترون است كه تزریق آن موجب جلوگیری از بارداری می شود، در ادامه به نکات مهمی در مورد این دارو اشاره می شود

 • پوکی استخوان در کمین یائسه ها

  پوکی استخوان در کمین یائسه ها

  تا 60 سالگی 25 درصد توده استخوانی از دست می‌رود؛ در نتیجه فرد در معرض خطر شکستگی استخوان‌ها قرار می‌گیرد. متاسفانه پوکی استخوان تا وقتی منجر به شکستگی نشود، علامتی ندارد.

فیلم روز
تصویر روز