Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 28 فروردین 1400 - 22:57

گياهان دارويی

بازدید: 52597

 • توصیه‌های طب ایرانی به روزه‌داران در این ماه رمضان کرونایی

  توصیه‌های طب ایرانی به روزه‌داران در این ماه رمضان کرونایی

  رمضان ماه پاکی جسم و جان است؛ اما روش‌های غلط خورد و خوراک در این ماه و در این ایام کرونایی باعث می‌شود که بسیاری افراد نه تنها به پاکی و سلامت جسم دست نیابند، بلکه چند روزی از این ماه نگذشته دچار انواع مشکلات گوارشی از جمله نفخ، ترش معده، یبوست و... شوند

 • گلاب و این همه خاصیت!

  گلاب و این همه خاصیت!

  برخی متخصصان طب سنتی نیز می گویند در ایام کرونا، نوشیدن یکی دو قاشق گلاب بعد از هر غذا به سیستم ایمنی بدن کمک می کند و احتمال ابتلا را تا حدی می کاهد.

 • ۹ ترکیب آسان گیاهی برای جایگزینی پنی‌سیلین

  ۹ ترکیب آسان گیاهی برای جایگزینی پنی‌سیلین

  در این مطلب با ۹ ترکیب ساده و قوی گیاهی آشنا می‌شوید که جایگزین مناسب و کاملی برای "پنی‌سلین" است.

 • برای درمان کرونا چقدر چای سبز بخوریم؟

  برای درمان کرونا چقدر چای سبز بخوریم؟

  تحقیقات جدیدی که دانشمندان انجام داده‌اند ادعا می‌کند که ماده‌ای در چای سبز وجود دارد که می‌تواند با جلوگیری از اتصال ویروس کرونا به سلول‌های انسانی، از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ و انواع جهش یافته ویروس، جلوگیری کند.

 • آشنایی با خواص شگفت‌انگیز چای ماسالا

  آشنایی با خواص شگفت‌انگیز چای ماسالا

  چای ماسالا که از ترکیب چای سیاه، زنجبیل و برخی ادویه‌های دیگر تهیه می‌شود، خواص درمانی زیادی دارد و برای سلامتی بسیار مفید است.

 • کرونا و طب سنتی

  کرونا و طب سنتی

  د‌ر این مقاله قصد‌ د‌ارم شما را با برخی از اثرات طب سوزنی( که مهم ترین شاخه از طب سنتی چین است) د‌ر پیشگیری و د‌رمان کرونا یا کووید‌ ۱۹اشنا کنم. همانطوریکه مید‌انید‌کشورچین توانست این بیماری را بسیار بهتر و سریعتر از سایر کشورهای جهان کنترل و حتی ریشه کن

 • معجزه دمنوش‌های گیاهی برای داشتن یک خواب راحت

  معجزه دمنوش‌های گیاهی برای داشتن یک خواب راحت

  اختلال در خواب شبانه می‌تواند حسابی برای ما دردسرساز شود و آرامش‌مان را در طول روز از بین ببرد. یکی از راه‌های موثر در رفع بی‌خوابی، استفاده از دمنوش‌های گیاهی‌ست که در این مطلب تعدادی از آن‌ها را به ‌شما معرفی می‌کنیم.

 • چای سبز برای کرونا خوب است یا بد؟

  چای سبز برای کرونا خوب است یا بد؟

  طبق آخرین تحقیقات نوشیدن چای سبز می تواند مانع اتصال ویروس کرونا به گیرنده های غشای سلولی بدن انسان شود

 • راهکارهای طب سنتی برای پیشگیری و درمان حساسیت‌های بهاره

  راهکارهای طب سنتی برای پیشگیری و درمان حساسیت‌های بهاره

  احتمالا خیلی از ما در آستانه بهار تجربه عطسه‌های زیاد، خارش گلو، آبریزش بینی و... را داشته‌ایم. مشکلی که سالی یکبار به سراغ‌مان می‌آید و به جز راهکارهای موقت، شیوه‌ای برای رهایی قطعی از آن نیست.

 • خواص دود کردن پوست خشک انار

  خواص دود کردن پوست خشک انار

  انار میوه بهشتی است و معمولا دانه‌های قرمز و یاقوتی آن مصرف و پوست آن دور ریخته می‌شود در حالی که پوست انار خشک شده، همانند خود میوه دارای خواص زیادی است.

 • مزاج فصل را بهتر بشناسید

  مزاج فصل را بهتر بشناسید

  از دیدگاه طب ایرانی هر فصل سال دارای مزاج خاصی است و بر همین اساس لازم است در هر فصل توصیه‌ها و تدابیر خاصی برای حفظ سلامت و پیشگیری از بروز بیماری‌ها و یا به حداقل رساندن عوارض فصل به کار گیریم.

 • شاد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اب و سرحال با این گیاهان

  شاد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اب و سرحال با این گیاهان

  زعفران به‌عنوان طعم‌د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ه غذا و برای رنگ پارچه، د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر کشورهای د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رحال‌توسعه وتوسط صنعت گران به مقد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ار زیاد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ استفاد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

فیلم روز
تصویر روز