Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
دوشنبه 11 فروردین 1399 - 04:58

گياهان دارويی

بازدید: 42814

 • بررسـی بـارداری و نازایی از دیـدگاه طب سـنتی

  بررسـی بـارداری و نازایی از دیـدگاه طب سـنتی

  تا کنون در مورد بارداری و علل نازایی دیدگاه‌‌های متفاوتی بیان شده است که اکثر آنها زمینه علمی نیز دارند. با توجه به افزایش نرخ رشد افراد نازا در جوامع امروزی‌، در این شماره سعی بر آن داریم تا به بررسی علل نازایی از دیدگاه طب سنتی بپردازیم .

 • خواص و عوارض روغن یلانگ یلانگ

  خواص و عوارض روغن یلانگ یلانگ

  روغن یلانگ یلانگ قوی‌ترین روغن ضروری است که از گل یلانگ یلانگ حاصل می‌شود. روغن یلانگ یلانگ یک نوع روغن اسانس است که معمولا در رایحه‌درمانی به کار می‌رود.

 • دمنوش‌هایی برای رفع کسالت بهاری

  دمنوش‌هایی برای رفع کسالت بهاری

  دمنوش‌های بهاری، با عطر و طعم تازه‌شان، انرژی‌بخش هستند. این دمنوش‌ها معمولاً در رفع کسالت و حساسیت بهاری بسیار کمک کننده هستند.

 • استقبال از بــهار با پـونه

  استقبال از بــهار با پـونه

  پونه گیاهی است علفی و بوته‌ای به ارتفاع تا 60 سانتی‌متر که به صورت خودرو در بسیاری از دشت‌ها و اطراف جریان‌های آب می‌روید. برگ‌ها بیضی‌شکل و نوک‌تیز و اکثراً دارای دندانه‌های کوچک و منظم هستند.

 • نسخه طب سنتی برای طب و تشنح کودکان

  نسخه طب سنتی برای طب و تشنح کودکان

  هنگام تشنج، بدن، دست‌‌ها و پاها بطور غیرارادی و به سرعت تکان می‌‌خورند و ماهیچه‌‌ها مکررا منقبض و شل می‌‌شوند. خوشبختانه اکثر تشنج‌‌ها بی ضرر هستند و حملات تشنجی غالبا چند ثانیه تا چند دقیقه طول می‌‌کشند.

 • خواص گل گاوزبان

  خواص گل گاوزبان

  گل گاو زبان گياهي است علفي، يک ساله و به ارتفاع تا 70 سانتي‌متر. ساقه‌هاي اين گياه منشعب و پوشيده از تارهاي خشن است. برگ‌ها نيز منفرد، ساده و پوشيده از تارهاي خشن است.

 • سایه روشن‌های گیاه درمانی در بیماری‌های قلبی

  سایه روشن‌های گیاه درمانی در بیماری‌های قلبی

  از آغاز تمدن بشری گیاهان نه تنها در طبخ غذاهای مورد استفاده انسان‌ها نقش مهمی داشته‌اند، بلکه در درمان‌های طبی هم همراه انسان بوده‌اند. گیاه‌پزشکی و گیاه درمانی منشا پیدایش داروهای بسیاری از جمله داروی افدرین بوده است.

 • پیشگیری از آلزایمر با زردچوبه

  پیشگیری از آلزایمر با زردچوبه

  زردچوبه یکی از معدود درمان‌های گیاهی است که برخی شواهد علمی به بی خطری و اثربخشی آن در درمان برخی اختلالات، از جمله بیماری آلزایمر، اشاره دارند.

 • عیـدانه طب‌سنتی برای نــوروز

  عیـدانه طب‌سنتی برای نــوروز

  خوراکی ها و فصول نیز مانند انسان ها دارای مزاج هستند. به عبارتی افراد مختلف، خوراکی هایی که در فصول مختلف می توانند بخورند متفاوت است. در غیر این صورت سوء مزاج عارض خواهد شد.

 • خواص معجزه آسای عنبر نسارا برای بدن

  خواص معجزه آسای عنبر نسارا برای بدن

  عنبر نسا، سرگین الاغ شیرده (ماده) است که در بهار جمع آوری می‌شود و از خواص دارویی عجیبی برخوردار است.

 • فواید شیره انگور؛ از درمان افسردگی تا رفع ضعف بدن

  فواید شیره انگور؛ از درمان افسردگی تا رفع ضعف بدن

  شیره انگور دارای مواد مغذی و ویتامین‌های مختلفی مانند: ویتامین A، ویتامین B و ویتامین D است و همچنین مواد معدنی ضروری از جمله کلسیم و فسفر به خصوص آهن را برای بدن تامین می‌کند.

 • توصیه‌های طب ایرانی برای تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر کرونا

  توصیه‌های طب ایرانی برای تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر کرونا

  معاون تعالی دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت ضمن تاکید بر اهمیت رعایت بهداشت و عمل به توصیه‌های بهداشتی، در رابطه با برخی اقدامات توصیه شده در طب ایرانی برای تقویت سیستم ایمنی بدن، توضیح داد.

فیلم روز
تصویر روز