Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
چهارشنبه 8 بهمن 1399 - 11:39

بارداری و زایمان

بازدید: 57640

 • اختلالات رشد داخلی رحمی

  اختلالات رشد داخلی رحمی

  یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های خانم باردار وزن‌گیری جنین می‌باشد. نوزادان سالم و نرمال وزن‌های بسیار متفاوتی در زمان تولد نشان می‌دهند. تشخیص وزن کم جنین در طول حاملگی با سونوگرافی دقیق امکانپذیر است.

 • عوامل زمینه‌ساز زایمان زودرس

  عوامل زمینه‌ساز زایمان زودرس

  در مورد عفونت‌ها هم همان طور که گفته شد، عفونت‌هایی که تمام بدن را در بر می‌گیرد (عفونت‌های سیستمیک)، می‌توانند در ایجاد زایمان زودرس دخالت داشته باشند. وضعیتی در طی حاملگی وجود دارد که به آن باکتریوری بدون علامت گفته می‌شود.

 • 1000 روز سرنوشت‌ساز ( قسمت چهارم )

  1000 روز سرنوشت‌ساز ( قسمت چهارم )

  مادران آینده برای طلایی تر شدن 1000 روز اول زندگی فرزندشان از چه زمانی و از چه نوع رژیم غذایی، پیروی کنند؟ یکی از خواسته‌های والدین این است که کودکانشان با سلامتی رشد کنند و از فرصت دستیابی به پتانسیل کامل رشدی، بهره‌مند شوند.

 • هرآنچه باید راجع به آی وی اف بدانید(IVF)

  هرآنچه باید راجع به آی وی اف بدانید(IVF)

  IVF یکی از روشهای بارداری آزمایشگاهی برای افرادی است که به صورت طبیعی باردار نمی شوند که قبل و بعد این روش باید به نکات زیادی توجه کنید

 • غربالگری بارداری از چه اختلالاتی پیشگیری می‌کند؟

  غربالگری بارداری از چه اختلالاتی پیشگیری می‌کند؟

  غربالگری بارداری نقش مهمی در سلامت مادر و نوزاد دارد که در ادامه در گفتگو با یک متخصص آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

 • اهمییت غربالگری قبل از زایمان

  اهمییت غربالگری قبل از زایمان

  تست‌های غربالگری دوران بارداری یکسری سونوگرافی و آزمایشات خون است که برای بررسی سلامت جنین و پیشگیری از بیماری‌های عفونی، سندروم داون و برخی دیگر از نقص‌های ژنتیکی انجام می‌شود. حال این آزمایشات حذف شده است!

 • سقط‌ مکـرر ؛ علل و راهکار‌های درمان

  سقط‌ مکـرر ؛ علل و راهکار‌های درمان

  اگر خانمی دو بار یا بیشتر سقط داشته باشد که به صورت متوالی یا پشت سر هم باشند، در تعریف «سقط مکرر» قرار می‌گیرد. خود «سقط» یعنی فرد حامله شود و با سونوگرافی که معمولا از 6 هفتگی ساک حاملگی دیده می‌شود.

 • جنین متاثر ازسبک زندگی مادر

  جنین متاثر ازسبک زندگی مادر

  شیوه زندگی زنان در دوران بارداری اثرات مستقیمی روی جنین در حال رشد در شکم دارد. اینکه نوزاد شبیه چه کسی می‌شود و چه کارهایی انجام می‌دهد، تحت تاثیر وراثت است و کودک آنها را از والدینش به ارث می‌برد

 • چرایی تـپش‌قلب دوران بارداری

  چرایی تـپش‌قلب دوران بارداری

  از نظر جسمی، روحی یا عاطفی، بدن در طول دوران بارداری تغییرات زیادی را پشت سر می‌گذارد و بدن یک فرد باردار برای اطمینان از ایمنی، راحتی و تغذیه جنین، دستخوش تغییراتی می‌شود. سیستم قلبی و عروقی یکی از سیستم‌هایی است که دستخوش تغییرات زیادی می‌شود.

 • عوامل زمینه‌ساز زایمان زودرس ( قسمت دوم )

  عوامل زمینه‌ساز زایمان زودرس ( قسمت دوم )

  خیلی از فاکتورهای گفته شده در شماره قبلی را خود فرد می‌تواند تعدیل کند و ریسک آن را برای خود کاهش دهد. مساله نژاد را نمی‌توان تغییر داد، ولی سن در اختیار خود خانم هست و لازم است برای بارداری در سن خاصی برنامه‌ریزی شود.

 • هشدار؛ احتمال سقط جنین با مصرف سبزیجات آلوده

  هشدار؛ احتمال سقط جنین با مصرف سبزیجات آلوده

  حمید چوبینه درباره علل سقط مکرر جنین اظهار داشت: سقط‌های مکرر می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. یکی از این دلایل می‌تواند بحث‌های ژنتیکی باشد.

 • 1000روزسرنوشت‌ساز(قسمت دوم)

  1000روزسرنوشت‌ساز(قسمت دوم)

  علل ناباروری مردان، طیف وسیعی از عوامل مختلفی شامل عوامل ژنتیکی، هورمونی، محیطی، مواد سمی و دارویی را دربر می‌گیرد که سبب کاهش کیفیت اسپرم‌ها شامل عدم تولید اسپرم، تعداد بسیار کم یا شکل بد اسپرم‌های تولید شده می‌شود.

فیلم روز
تصویر روز