Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
چهارشنبه 5 آبان 1400 - 23:04

بارداری و زایمان

بازدید: 63732

 • صیغه بارداری؛ ۴۰ میلیون همراه با نفقه ماهانه!

  صیغه بارداری؛ ۴۰ میلیون همراه با نفقه ماهانه!

  در گزارشی جدید به بررسی پدیده رحم اجاره‌ای پرداخته و مطلب پیش رو سرگذشت کسانی‌ که تجربیات و دلایل مشترکی در زمینه اجاره رحم، فروش تخمک و صیغه بارداری داشتند.

 • فرزندآوری با روش‌هایی که همچنان خریدار دارند

  فرزندآوری با روش‌هایی که همچنان خریدار دارند

  آنچه می‌خوانید از سرگذشت چند زن در نقاط مختلف کشور تهیه شده است، کسانی که تجربیات و دلایل مشترکی در زمینه اجاره رحم، فروش تخمک و صیغه بارداری داشتند.

 • راهکارهای درمان بی‌اشتهایی در دوران بارداری

  راهکارهای درمان بی‌اشتهایی در دوران بارداری

  بسیاری از خانم‌ها در دوران بارداری ممکن است کاهش اشتها را تجربه کنند. اما باید به این نکته توجه شود که کاهش اشتها به معنی بی میلی نسبت به خوردن یک یا چند خوراکی خاص نیست، زیرا که این بی‌میلی در دوران بارداری نسبتاً رایج است.

 • همه‌گیری کرونا باعث افزایش بیماری‌های متعدد بارداری می‌شود

  همه‌گیری کرونا باعث افزایش بیماری‌های متعدد بارداری می‌شود

  با این حال نتایج مطالعه مشترک محققان دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه «براون» در رود آیلند و دانشکده «بهداشت عمومی دانشگاه بوستون» در ماساچوست، نشان داد که همه گیری کووید-۱۹ تاثیری بر مرده زایی نوزادان نداشته است.

 • کنترل وزن شانس باروری را افزایش می‌دهد

  کنترل وزن شانس باروری را افزایش می‌دهد

  برای چربی‌سوزی، باید فعالیت بدنی بیش از 40 دقیقه داشته باشیم. پیاده‌روی، شنا، دوچرخه‌سواری، تردمیل و ورزش هوازی کمک می‌کنند تا چربی‌های اضافه بدن بسوزند، اما توجه کنیم که در 10 دقیقه اول ورزش فقط قند می‌سوزد

 • عوارض دیابت بارداری بر مادر و جنین

  عوارض دیابت بارداری بر مادر و جنین

  فهیمه قطبی زاده، متخصص زنان و زایمان درباره عوارض دیابت بارداری گفت: دیابت می‌تواند بر روی رشد و نمو جنین در دوران بارداری اثر بگذارد، در اوایل بارداری دیابت مادر می‌تواند منجر به بروز نقص‌های مادرزادی و افزایش خطر سقط جنین شود.

 • خطر تزریق واکسن کرونا برای مادران باردار چیست؟

  خطر تزریق واکسن کرونا برای مادران باردار چیست؟

  ملیحه عرب، به اصلی ترین دلایل بروز سقط جنین پرداخت و اظهار کرد: عوامل زیادی می‌تواند باعث بروز سقط جنین شود.

 • اگر این نشانه‌ها را دارید یعنی باردار هستید

  اگر این نشانه‌ها را دارید یعنی باردار هستید

  اولین علامت و نشانه بارداری در زنان مختلف متفاوت است، حتی ممکن است عده‌ای از خانم‌ها تا روزها، هفته‌ها و ماه‌ها پس از بارداری هیچ علامت شاخصی نداشته باشند، اما برخی دیگر ممکن است تنها یک هفته پس از لقاح هم دچار بروز برخی علائم شوند.

 • دو روش خانگی برای از بین بردن ترک های پوستی

  دو روش خانگی برای از بین بردن ترک های پوستی

  ترک های پوستی یکی از مشکلات پوستی است که بعد از تغییر وزن و بارداری به وجود می آید. درمان دارویی زیادی برای این قضیه وجود دارد ولی دراینجا ما به چند روش درمان خانگی، می‌ پردازیم

 • تنفس هوای آلوده، افزایش خطر زایمان زودرس را به دنبال دارد

  تنفس هوای آلوده، افزایش خطر زایمان زودرس را به دنبال دارد

  آلودگی هوا بر جوان ترین افراد نیز تأثیر می‌گذارد؛ به طوری که تحقیقات جدید نشان می دهد استنشاق هوای آلوده با تقریباً ۶ میلیون زایمان زودهنگام و حدود سه میلیون نوزاد کم وزن در سراسر جهان در سال ۲۰۱۹ مرتبط بوده است.

 • یک ماه تا حذف غربالگری و دشوار شدن سقط جنین

  یک ماه تا حذف غربالگری و دشوار شدن سقط جنین

  حدود ۹ ماه از تدوین طرح غربالگری و حذف سقط جنین که در ذیل طرح تعالی جمعیت و خانواده از سوی مجلس یازدهم مطرح شد، می‌گذرد؛ طرحی که موافقان و مخالفان زیادی دارد.

 • تغییرات بدن در دوران بارداری

  تغییرات بدن در دوران بارداری

  علاوه بر تست‌های تشخیص بارداری که با مشاهده تأخیر در قاعدگی مورد استفاده قرار می‌گیرند و عبارتند از: نوار تست حاملگی (Baby Check)، آزمایش خون بارداری، آزمایش ادرار بارداری (Gravindex) و سونوگرافی، معمولا اولین علائم بارداری

فیلم روز
تصویر روز