Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 28 فروردین 1400 - 22:01

بارداری و زایمان

بازدید: 59554

 • می‌توانیم «جنسیت» فرزند را انتخاب کنیم؟

  می‌توانیم «جنسیت» فرزند را انتخاب کنیم؟

  استاد بیماری‌های زنان و زایمان گفت: اقداماتی برای پسر یا دختر دار شدن هیچ پایه علمی ندارد و هیچ عاملی جزء تقدیر الهی تعیین کننده جنسیت نیست.

 • افسردگی قبل، حین و بعد از زایمان شوخی نیست

  افسردگی قبل، حین و بعد از زایمان شوخی نیست

  روانشناس بالینی گفت: افسردگی یکی از اختلالات شایع در دوران قبل، حین و بعد از بارداری است و گاهی این اختلال آنقدر شدت می‌گیرد که نباید شوخی گرفت چراکه ممکن است مادر به خود یا فرزندش نیز آسیب برساند.

 • چرایی حاملگی خارج رحمی

  چرایی حاملگی خارج رحمی

  بارداری از زمان لقاح تا زایمان مراحل گوناگونی دارد و حاملگی خارج رحمی یکی از این موارد خطرناک است. در حاملگی خارج از رحم تخم بارور شده به جداره رحم متصل نمی‌شود.

 • یک پسر می‌خواستیم، حالا پنج تا داریم

  یک پسر می‌خواستیم، حالا پنج تا داریم

  گفتگو با «عابد مرادی»، پدر ۵‌قلو‌های مُهری که خبر تولد فرزندانش به عنوان اولین ۵ قلو‌های سال ۱۴۰۰ مورد توجه قرار گرفت.

 • باید و نبایدهای تغذیه‌ای در دوران بارداری

  باید و نبایدهای تغذیه‌ای در دوران بارداری

  یک متخصص تغذیه به بیان توصیه‎‌هایی در خصوص تغذیه در دوران بارداری پرداخت.

 • درمان آسان تورم پا در مادران باردار

  درمان آسان تورم پا در مادران باردار

  کمترین استرس و ناراحتی مادر روی جنین او تاثیر می‌گذارد، به همین دلیل باید از عوارض بارداری هم کاست تا او تجربه شیرینی از فرزندآوری داشته باشد.

 • ماجرای زنی که در سه هفته دوبار باردار شد!

  ماجرای زنی که در سه هفته دوبار باردار شد!

  یکی از اخبار داغ این روزها، خبر زنی انگلیسی بود که در ظرف سه هفته، دوبار حامله شد و اکنون یک پسر و یک دختر دوقلو دارد. این زن ۳۹ ساله می‌گوید در دو سونوگرافی اول پس از حاملگی، اثری از جنین دوم نبود، اما در هفته دوازدهم بارداری به او گفت شده که دوقلو حامله

 • درمان خانگی تورم پاها در دوران بارداری

  درمان خانگی تورم پاها در دوران بارداری

  بارداری مرحله‌ای زیبا در زندگی یک زن است که فراز و نشیبهای خودش را دارد. هر چند خوشی‌های این دوران به ناخوشی‌های آن می‌چربند اما به هر حال بارداری عوارضی دارد که می‌تواند لذت مادر شدن را تحت تاثیر قرار بدهد.

 • نقش کلید‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی «روی» د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر باروری

  نقش کلید‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی «روی» د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر باروری

  عنصر روی (زینک) به عنوان یکی از عناصر معد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نی ضروری است که بد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ن انسان به آن نیاز د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ارد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌. روی به طور عمد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

 • چه عواملی دوقلوزایی را بیشتر می‌کند؟

  چه عواملی دوقلوزایی را بیشتر می‌کند؟

  امروزه بیش از هر زمان دیگری در تاریخ، دوقلو به دنیا می‌آید؛ این را آمار و ارقام نشان می‌دهد. بر اساس پژوهشی که در یک مجله علمی تخصصی درباره تولیدمثل منتشر شده، هم اکنون از هر ۴۰ زایمان، یکی منجر به تولد دوقلو می‎‌شود.

 • محققان انگلیسی: ابتلا به کرونا هیچ خطری برای "مادران باردار" ندارد

  محققان انگلیسی: ابتلا به کرونا هیچ خطری برای "مادران باردار" ندارد

  بیماری کرونا در یک سال اخیر بر نرخ باروری هم بی تأثیر نبوده است و این بحران بر نگرانی مادران باردار افزوده است. یکی از نگرانی‌های اصلی مادران باردار این است که اگر به ویروس کرونا مبتلا شوند، این بیماری چه تأثیراتی بر جنین خواهد داشت.

 • مهم‌ترین علائم بارداری

  مهم‌ترین علائم بارداری

  بارداری و حاملگی یکی از لذت بخش‌ترین حالت برای خانم‌هاست. البته دقیق‌ترین راه برای تشخیص حاملگی آزمایش خون بارداری است. تجربه لذت باردار و مادر شدن واقعاً شیرین است. شاید این سؤال پیش بیاید که از کجا بفهمیم باردار شده‌ایم.

فیلم روز
تصویر روز