Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
چهارشنبه 25 تیر 1399 - 09:13

سوالات رایج پزشکی

بازدید: 29729

 • سونوی واژینال

  سونوی واژینال

  تيتر شما به نسبت هفته بد نيست، ولى در مورد جنين زنده از روى تيتر قضاوت قطعى بسيار مشكل است. بهترين كار سونوى واژينال مجدد و تصميم‌گيرى هست و داروها هم تا حصول نتيجه سونو بايد ادامه داده شوند.

 • تکرر ادرار در بارداری

  تکرر ادرار در بارداری

  در سه ماهه اول بارداری به علت بزرگ شدن رحم و وارد آمدن فشار بر مثانه و کاهش حجم آن تکرر ادرار و شب ادراری امری شایع است.

 • ترشحات واژینال در بارداری

  ترشحات واژینال در بارداری

  ازدیاد هورمون استروژن موجب افزایش ترشح واژینال می‌شود. اگر رنگ ترشحات سفید یا شیری و بدون بو باشند طبیعی است، ولی در صورت رنگ سبز یا زرد یا بوی بد باید به پزشک مراجعه شود.

 • درد پستان در بارداری

  درد پستان در بارداری

  بزرگ شدن توام با احتقان پستان‌ها در ابتدا و انتهای بارداری می‌تواند باعث ناراحتی و درد شود. حمایت کردن پستان‌ها با یک پستان‌بند در طول روز موجب تسکین درد پستان می‌شود.

 • سردرد در بارداری

  سردرد در بارداری

  در سه ماه اول و آخر بارداری سردرد می‌تواند به علت تنش‌های هیجانی اتفاق افتد، ولی در موارد کمی به علت سینوزیت و یا عیوب انکساری چشم می‌باشد.

 • ورم بارداری

  ورم بارداری

  در اکثر خانم‌های باردار ورم مختصری در ساق و قوزک پا مشاهده می‌شود. این حالت در نتیجه فشار رحم و محتویات آن روی وریدهای لگنی و مختل شدن بازگشت وریدی از پاها ایجاد می‌شود.

 • تنگی نفس در بارداری

  تنگی نفس در بارداری

  سطح بالای پروژسترون و همچنین افزایش متابولیسم پایه مادر و افزایش مصرف اکسیژن توسط سلول‌های جنین باعث تحریک تنفس مادر می‌شود. زمانی که این افزایش تحریک با رحم در حال بزرگ شدن توام می‌شود بسیاری از زنان باردار احساس تنگی نفس می‌کنند.

 • کمردرد در بارداری

  کمردرد در بارداری

  اکثر خانم‌ها از کمردرد خفیف شکایت دارند. این درد به علت خستگی اسپاسم عضلانی، خم شدن زیاد، بلند کردن اشیا و یا وضع بدن زن باردار در سه ماهه آخر حاملگی ایجاد می‌شود.

 • گرفتگی عضلات پا در دوران بارداری

  گرفتگی عضلات پا در دوران بارداری

  گرفتگی عضلات پشت ساق پا، ران و باسن به طور ناگهانی پس از خواب یا در حالت خوابیده ایجاد می‌شود. احتمالا کاهش غلظت کلسیم یا افزایش فسفر خون در بروز انقباض و گرفتگی عضلات موثراست.

 • واریس پا در خانم های باردار

  واریس پا در خانم های باردار

  این عارضه در خانم‌هایی که قبلا زایمان نموده‌اند بیشتر دیده می‌شود. استعداد ابتلا به واریس در افراد مختلف متفاوت است. استعداد ژنتیکی، سابقه فامیلی و چاقی در بروز واریس پا دخالت دارند. واریس پا بعد از بارداری عمدتا بهتر می‌شود و یا به طور کلی از بین می‌رود.

 • هموروئید‌ بواسیر د‌ر بارد‌اری

  هموروئید‌ بواسیر د‌ر بارد‌اری

  علت تشد‌ید‌ هموروئید‌ (بواسیر) د‌ر بارد‌اری چیست؟

 • سابقه جنین با هید‌روسفالی

  سابقه جنین با هید‌روسفالی

  سلام خانم د‌کتر. من قبلاً سابقه جنین هید‌روسفالی ورمیس مخچه د‌اشتم. سقط کرد‌یم. الان می‌خواهم بارد‌ار شوم. آزمایش ژنتیک د‌اد‌م خوب آمد‌ه. د‌کتر گفت ۹۰ د‌رصد‌ مشکلی پیش نمی‌آید‌.

فیلم روز
تصویر روز