Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 28 فروردین 1400 - 22:50

تغذيه

بازدید: 46174

  • آموزش غذا خوردن به نی‌نی؛ از صفر تا صد

    آموزش غذا خوردن به نی‌نی؛ از صفر تا صد

    یکی از کار‌هایی که پدر و مادر‌ها از سختی آن گله می‌کنند، آموزش غذا دادن به کودکان است. در این مرحله رشد و پرورش کودکان صورت می‌گیرد، به‌همین دلیل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

  • فایده شیر مادر برای نوزاد

    فایده شیر مادر برای نوزاد

    شیر مادر بهترین، مفیدترین و تاثیرگذارترین ماده غذایی برای کودک شماست. بسیاری از عناصر موجود در شیر مادر کودک را در مقابل عفونت ها و بیماری‌ها حفظ می‌کند.

  • معجزه لیموشیرین برای کـودکان

    معجزه لیموشیرین برای کـودکان

    لیمو شیرین یک میوه پر‌فایده و سودمند است که بومی مناطق شمال شرقی هند می‌باشد. این میوه پرخاصیت در تمام فصول سال در دسترس است. لیمو شیرین سرشار از مواد مغذی می‌باشد و به طور کلی برای بهبود سلامت کودکان بسیار مفید است.

  • گام به گام تا استقلال کودک در غذا خوردن

    گام به گام تا استقلال کودک در غذا خوردن

    غذا خوردن با خانواده، می‌تواند یک موقعیت لذت‌بخش باشد. غذا خوردن با یک کودک خردسال، کودکی که در حال یادگیری نحوه غذا خوردن است، می‌تواند سرگرم‌کننده و یا خسته‌کننده باشد. نکات مطرح شده در زیر، پیشنهاداتی است

  • تغذیه در کودکان بیش‌فعال

    تغذیه در کودکان بیش‌فعال

    اختلال بیش‌فعالی و نقص توجه به عنوان یکی از مشکلات عصبی- رفتاری مطرح است که در کودکان مشاهده می‌شود و شیوع آن رو به افزایش است. از عوارض این اختلال می‌توان به ایجاد مشکلات در یادگیری، بیش‌فعالی، کمبود توجه و درجات نامناسب تکانش اشاره کرد.

  • ملاحظات تغذیه‌ای در کودکان تا ۵ سالگی

    ملاحظات تغذیه‌ای در کودکان تا ۵ سالگی

    تغذیه در کودکان یک تا ۵ سال، با بیان اینکه، دوره کودکی تأثیر بزرگی بر شکل‌گیری عادات فردی از جمله عادات غذایی فرد در کل زندگی دارد، افزود: چرا که عادات دوران کودکی احتمالاً تا دوران بزرگسالی ادامه یافته و ممکن است.

  • مقوی و مغذی کردن غذای کودک

    مقوی و مغذی کردن غذای کودک

    اغلب کودکان در سال دوم زندگی دچار کم و یا بی‌اشتهایی می‌شوند. اکثر مادران از بدغذایی کودکان 2 ساله و بالاتر شکایت دارند. از طرفی حجم معده کودکان کمتر از 5 سال اندک بوده و چنانچه از غذاهای رقیق و پُر حجم برای تغذیه آنان استفاده شود.

  • روش‌‌های کاربردی در تغذیه تکمیلی شیرخوار

    روش‌‌های کاربردی در تغذیه تکمیلی شیرخوار

    هنگام غذا دادن، بهتر است کودک راست بنشیند و تا زمانی که خودش نمی‌تواند راست بنشیند، مادر یا پدر و یا فرد مراقب، او را در حالت نشسته در آغوش بگیرد و غذا بدهد و هر وقت توانست راست بنشیند.

  • بررسی دلایل چاقی در کودکان ایرانی

    بررسی دلایل چاقی در کودکان ایرانی

    شیوع کرونا و خانه‌نشینی خانواده‌ها و بخصوص کودکان، باعث کم تحرکی و کاهش محسوس فعالیت‌های بدنی تمام اعضای خانواده شده است بطوریکه اضافه وزن و چاقی را می‌توان در حال حاضر یکی از مشکلات فراگیر خانواده‌ها و از پیامدهای منفی قرنطینه خانگی دانست.

  • با میوه افزایش‌دهنده هوش کودکان آشنا شوید

    با میوه افزایش‌دهنده هوش کودکان آشنا شوید

    یک متخصص تغذیه گفت: موز برای اطفال و اشخاص سالخورده بسیار مفید است و همچنین برای درمان اسهال شدید مؤثر بوده و هوش و حافظه کودکان را افزایش می‌دهد.

  • عوامل موثر در شكل‌گیری عادات غذائی در كودكان

    عوامل موثر در شكل‌گیری عادات غذائی در كودكان

    یكی از اشكالات بسیار مهمی كه امروزه در جوامع مختلف اعم از پیشرفته و در حال پیشرفت بسیار رایج است، استفاده مكرر و بی‌رویه از این قبیل میان وعده‌هاست. امروزه مصرف چیپس، پفك انواع نوشابه‌های گازدار، آب میوه‌های آماده كه اكثر آنها صرفاً حاوی شكر، رنگ و اسانس

  • رژیم غذایی مفید برای کودکان مبتلا به اوتیسم

    رژیم غذایی مفید برای کودکان مبتلا به اوتیسم

    اصلاح رژیم غذایی یکی از برجسته‌ترین روش‌های درمانی جایگزین برای اوتیسم است.

فیلم روز
تصویر روز