Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
چهارشنبه 8 بهمن 1399 - 12:43

تغذيه

بازدید: 44640

 • ملاحظات تغذیه‌ای در کودکان تا ۵ سالگی

  ملاحظات تغذیه‌ای در کودکان تا ۵ سالگی

  تغذیه در کودکان یک تا ۵ سال، با بیان اینکه، دوره کودکی تأثیر بزرگی بر شکل‌گیری عادات فردی از جمله عادات غذایی فرد در کل زندگی دارد، افزود: چرا که عادات دوران کودکی احتمالاً تا دوران بزرگسالی ادامه یافته و ممکن است.

 • مقوی و مغذی کردن غذای کودک

  مقوی و مغذی کردن غذای کودک

  اغلب کودکان در سال دوم زندگی دچار کم و یا بی‌اشتهایی می‌شوند. اکثر مادران از بدغذایی کودکان 2 ساله و بالاتر شکایت دارند. از طرفی حجم معده کودکان کمتر از 5 سال اندک بوده و چنانچه از غذاهای رقیق و پُر حجم برای تغذیه آنان استفاده شود.

 • روش‌‌های کاربردی در تغذیه تکمیلی شیرخوار

  روش‌‌های کاربردی در تغذیه تکمیلی شیرخوار

  هنگام غذا دادن، بهتر است کودک راست بنشیند و تا زمانی که خودش نمی‌تواند راست بنشیند، مادر یا پدر و یا فرد مراقب، او را در حالت نشسته در آغوش بگیرد و غذا بدهد و هر وقت توانست راست بنشیند.

 • بررسی دلایل چاقی در کودکان ایرانی

  بررسی دلایل چاقی در کودکان ایرانی

  شیوع کرونا و خانه‌نشینی خانواده‌ها و بخصوص کودکان، باعث کم تحرکی و کاهش محسوس فعالیت‌های بدنی تمام اعضای خانواده شده است بطوریکه اضافه وزن و چاقی را می‌توان در حال حاضر یکی از مشکلات فراگیر خانواده‌ها و از پیامدهای منفی قرنطینه خانگی دانست.

 • با میوه افزایش‌دهنده هوش کودکان آشنا شوید

  با میوه افزایش‌دهنده هوش کودکان آشنا شوید

  یک متخصص تغذیه گفت: موز برای اطفال و اشخاص سالخورده بسیار مفید است و همچنین برای درمان اسهال شدید مؤثر بوده و هوش و حافظه کودکان را افزایش می‌دهد.

 • عوامل موثر در شكل‌گیری عادات غذائی در كودكان

  عوامل موثر در شكل‌گیری عادات غذائی در كودكان

  یكی از اشكالات بسیار مهمی كه امروزه در جوامع مختلف اعم از پیشرفته و در حال پیشرفت بسیار رایج است، استفاده مكرر و بی‌رویه از این قبیل میان وعده‌هاست. امروزه مصرف چیپس، پفك انواع نوشابه‌های گازدار، آب میوه‌های آماده كه اكثر آنها صرفاً حاوی شكر، رنگ و اسانس

 • رژیم غذایی مفید برای کودکان مبتلا به اوتیسم

  رژیم غذایی مفید برای کودکان مبتلا به اوتیسم

  اصلاح رژیم غذایی یکی از برجسته‌ترین روش‌های درمانی جایگزین برای اوتیسم است.

 • خواص انــبـــه برای کودکان (قسمت دوم )

  خواص انــبـــه برای کودکان (قسمت دوم )

  در قسمت قبل به برخی پرسش‌های متداول در مورد میوه انبه و مصرف آن در کودکان پاسخ دادیم. در این شماره به ادامه مطلب از زاویه دیگر می‌پردازیم.

 • تغذیه سالم کودک سالم

  تغذیه سالم کودک سالم

  به‌طور کلی در علم تغذیه معتقدیم که هر چقدر یک ارگانیسم در سن پایین‌تر و یا در شرایط تقسیم سلولی بیشتر باشد، امکان آسیب‌پذیری آن بیشتر است.

 • کودکان و نوجوانان میوه و سبزی بیشتری بخورند

  کودکان و نوجوانان میوه و سبزی بیشتری بخورند

  احسان حجازی، با بیان این مطلب که طی دهه اخیر نحوه تغذیه در جوامع بشری تغییر کرده و ایران در دوره‌ای قرار گرفته که تغذیه ناسالم غرب شایع است، گفت: تغییراتی که به دلیل پیشرفت صنعت مواد غذایی

 • فواید خرما برای سلامت کودکان

  فواید خرما برای سلامت کودکان

  خرما از جمله مواد غذایی مغذی است که منبع خوبی از مواد معدنی همچون آهن، کلسیم، سدیم، منیزیم، پتاسیم و روی به حساب می‌آید.

 • ۱۰ نکته برای افزایش اشتهای کودکان

  ۱۰ نکته برای افزایش اشتهای کودکان

  همیشه والدین از کم‌خوراکی فرزندانشان گله و آنها را با کودک دیگری مقایسه می‌کنند، در حالی که این کار درستی نیست و بهتر است به ذائقه و اشتهای هر کودک به‌تنهایی توجه کرد.

فیلم روز
تصویر روز