Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
دوشنبه 11 مرداد 1400 - 23:54

سلامت روان

بازدید: 41329

 • راهی شگفت‌انگیز برای درمان افسردگی؛ بوتاکس

  راهی شگفت‌انگیز برای درمان افسردگی؛ بوتاکس

  امروزه استفاده از بوتاکس برای درمان چین و چروک‌های صورت بسیار رایج است. در فرآیند بوتاکس از نوروتوکسین باکتری (سم) برای فلج کردن عضلات صورت و جوانی چهره استفاده می‌شود. یک ایده عجیب درباره بوتاکس این است

 • ۸ توصیه طلایی برای پاک کردن ذهن از افکار آزاردهنده

  ۸ توصیه طلایی برای پاک کردن ذهن از افکار آزاردهنده

  در این گزارش۸ توصیه طلایی برای پاک کردن ذهن از افکار آزار دهنده آمده که می‌تواند در این زمینه کمک کننده باشد.

 • مراقب اختلال های شدید روانی در دوران کرونا هستیم؟

  مراقب اختلال های شدید روانی در دوران کرونا هستیم؟

  بسیاری از شما فیلم «گاو» به کارگردانی داریوش مهرجوئی را دیده‌اید، زمانی که «مش حسن» گاو خود را که اهمیت زیاد در اقتصاد زندگی او دارد از دست می‌دهد، این موضوع ناخوشایند و استرس‌آور را انکار می‌کند.

 • پِینسومنیا چیست؟

  پِینسومنیا چیست؟

  گریه بچه‌ها، همسایه‌های پرسرو‌صدا و یک مثانه ضعیف؛ چیز‌هایی که می‌توانند شب ما را از خواب بپرانند، زیادند. اما برای برخی، بیدار شدن یک علتِ مشکل‌زای دیگر دارد: درد.پِینسومنیا یک وضعیت پزشکی و به این معنی است

 • اختلال دوقطبی چیست و چه علائمی دارد؟

  اختلال دوقطبی چیست و چه علائمی دارد؟

  اختلال دوقطبی یا بایپولار نوعی از اختلالات عصبی است که فرد در آن حالات شیدایی شدید را تجربه می‌کند و ممکن است دست به کارهایی با ریسک بالا بزند.

 • شخصیت ضد اجتماعی بشناسید؟

  شخصیت ضد اجتماعی بشناسید؟

  افراد مبتلا به این اختلال دارای یکسری خصوصیات بارز هستند از جمله آنها، ناتوان در برقراری ارتباطات اجتماعی، بی‌توجهی به احساسات دیگران، رفتارهای تكانشی و پرخاشگرانه، کم‌تحملی در برابر ناملایمات، تمایل به خشونت

 • چگونه خشم خود را با ورزش کنترل کنیم؟

  چگونه خشم خود را با ورزش کنترل کنیم؟

  هیچ یک از ما نمی‌تواند ادعا کند که تا به حال عصبانی نشده است. احساس خشم و عصبانیت مانند هر احساس دیگری طبیعی است، ولی هنگامی که کنترل آن از دست برود، می‎‏تواند مشکلاتی را ایجاد کند؛ مشکلاتی در محل کار، ارتباطات فردی و زندگی.

 • گـنده ‌دماغ!

  گـنده ‌دماغ!

  شاید شما هم در تعاملات روزمره با اطرافیان، اعضای خانواده، اقوام یا همسایگان خود افرادی با خصوصیات اخلاقی خاص مواجه شده‌اید. رفتار، کردار و گفتار این افراد مایه تأمل و تعجب است و گاهی توجیه ندارد؛ این‌گونه افراد فوق‌العاده پرمدعا و پرتوقع هستند

 • دلایل غلظت خون و راهکارهای پیشگیری

  دلایل غلظت خون و راهکارهای پیشگیری

  غلظت خون یا تست CBC شاخص‌ترین مورد در برگه آزمایش طبی است که به شمارش گلبول‌های قرمز خون می‌پردازد؛ زیرا کم و زیاد شدن این سلول‌ها هرکدام نشان‌دهنده یک بیماری است و علائم مخصوص به خود را دارد.

 • علل روانشناسی گرایش جوانان به قلیان

  علل روانشناسی گرایش جوانان به قلیان

  این پدیده، یعنی قلیان کشیدن که در حال حاضر به یک معضل اجتماعی تبدیل شده است از آن جهت چهره‌ی منفوری به خود نگرفته است که اغلب آن را بی‌ضرر و غیر قابل اعتیاد می‌دانند یا کم ضررتر از مصرف سیگار قلمداد می‌کنند!

 • صدای غذا خوردن دیگران آزاردهنده است؟ دچار «میسوفونیا» شده‌اید!

  صدای غذا خوردن دیگران آزاردهنده است؟ دچار «میسوفونیا» شده‌اید!

  حساسیت بسیار زیاد به صدای خوردن و جویدن غذا «میسوفونیا» یا صدابیزاری نام دارد. اما این احساس ناراحتی چیست و از کجا می‌آید؟

 • تکنیک «چراغ گاز» یا سوءاستفاده‌ی روانی چیست؟

  تکنیک «چراغ گاز» یا سوءاستفاده‌ی روانی چیست؟

  تکنیک چراغ گاز (Gaslighting) نوعی سوءاستفاده روانی است که در روابط ناسالم و سمی اتفاق می‌افتد.

فیلم روز
تصویر روز