Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 18 آذر 1402 - 12:35

سلامت روان

بازدید: 52062

 • راهکارهای تخلیه هیجانات منفی

  راهکارهای تخلیه هیجانات منفی

  هر یک از ما از احساسات و هیجانات متعددی برخوردار هستیم که نیاز است این هیجانات را در زمان مناسب به شیوه درستی ابراز نموده یا تخلیه کنیم.در صورتی که انسان از روش های تخلیه هیجانی درست و صحیح

 • اگر اضطراب دارید، این ۳ توصیه را جدی بگیرید!

  اگر اضطراب دارید، این ۳ توصیه را جدی بگیرید!

  حدود ۶۰ درصد مردم ایران دچار اختلالات روانی هستند و خیلی از آن‌ها از بیماری خود خبر ندارند. یکی از این اختلالات، اضطراب است که افراد زیادی روزانه درگیر آن هستند، اما اغلب آن‌ها به دلایل مختلف مانند گران بودن

 • آیا به اختلال کمبود توجه و بیش‌فعالی مبتلا هستید؟

  آیا به اختلال کمبود توجه و بیش‌فعالی مبتلا هستید؟

  دکتر ملیسا شپرد روانشناس و درمانگر، پرسش‌هایی را که از بیماران خود برای تشخیص اختلال کمبود توجه و بیش‌فعالی پرسیده بود در شبکه اجتماعی تیک‌تاک گذاشت و ۱٫۶ میلیون نفر از مردم به آن پاسخ دادند.

 • من همینم! خود شیفته و از خود راضی

  من همینم! خود شیفته و از خود راضی

  نگاهی روان شناختی به اختلال شخصیت خودشیفته در افراد مبتلا، ویژگی های رفتاری، میزان شیوع، پیش آگهی، روش های درمانی و توصیه های روان شناسی برای کنار آمدن با این افراد!

 • بی اعتمادی و راه های رهایی از آن

  بی اعتمادی و راه های رهایی از آن

  امروزه یکی از مشکلات جامعه بشری مشکلات بی اعتمادب در روابط است که باعث به هم خوردن زندگی و آرامش انسان ها است. بی اعتمادی را می توان یکی از اختلالات روانی در دنیا دانست

 • نشانه افسردگی که افراد از آن بی‌خبرند

  نشانه افسردگی که افراد از آن بی‌خبرند

  سردرد صبحگاهی یکی از نشانه‌های رایج افسردگی و اضطراب است. افراد به‌طور طبیعی تصور می‌کنند که سردرد صبحگاهی با خواب ضعیف شبانه آنان مرتبط است و اغلب همینطور است اما خواب ضعیف تنها دلیل سردرد صبحگاهی نیست.

 • نشانه‌های اولیه افسردگی را بشناسیم

  نشانه‌های اولیه افسردگی را بشناسیم

  افسردگی از شایع ترین و مهم ترین بیماری های روانپزشکی در بین گروه بزرگسال است و به علت شیوع زیاد آن در اغلب کشورهای دنیا، هم اکنون به لحاظ شیوع، در رده چهارم جهان قرار دارد.

 • درون‌ گرایی و برون‌ گرایی چیست؟

  درون‌ گرایی و برون‌ گرایی چیست؟

  در پژوهشی که سال ۱۹۹۰ انجام شد، به این نتیجه رسیدند که انسان‌ های برون‌ گرا لباس‌های پرزرق و برق‌تر و شیک‌تری می‌پوشند، در حالی که درون‌ گرا ها بیشتر به کاربرد لباس توجه می‌کنند تا شیک‌پوشی.

 • اگر این نشانه‌ها را دارید دچار افسردگی فصلی شده‌اید

  اگر این نشانه‌ها را دارید دچار افسردگی فصلی شده‌اید

  اختلال عاطفی فصلی (SAD) نوعی افسردگی است که با توجه به یک الگوی فصلی می‌آید و می‌رود. این اختلال گاهی اوقات به عنوان افسردگی پاییزی یا زمستانی شناخته می‌شود .

 • ۱۷ شاه‌کلید تقویت اعتماد به نفس

  ۱۷ شاه‌کلید تقویت اعتماد به نفس

  اعتماد به نفس داشتن شاه‌کلید مواجهه با موقعیت‌ها و مسائل ریز و درشت زندگی است.فردی که این قدرت و یا به عبارتی مهارت را دارد می‌تواند در حل مشکلات و امور روزانه خود فارغ از نتیجه آن ، تصمیم درستی بگیرد.

 • این افراد در فصل پاییز دچار افسردگی و در فصل بهار دچار شیدایی می‌شوند

  این افراد در فصل پاییز دچار افسردگی و در فصل بهار دچار شیدایی می‌شوند

  متخصص روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان این که با شروع پاییز و کوتاه‌تر شدن طول روز و کمتر شدن نور خورشید احتمال ابتلا به افسردگی افزایش می یابد گفت: تغییرات خلق مستقیما به تغییرات فصلی مرتبط است.

 • از بیماری «سپسیس» چه می‌دانید؟

  از بیماری «سپسیس» چه می‌دانید؟

  متخصص مراقبت های ویژه درخصوص بیماری سپسیس توضیحاتی ارائه داد.این بیماری به معنای التهاب و عفونت منتشر شده در کل بدن است.

فیلم روز
تصویر روز