Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
چهارشنبه 8 بهمن 1399 - 12:16

سلامت روان

بازدید: 38107

 • ۹ ترفند دانشمندان برای تقویت حافظه

  ۹ ترفند دانشمندان برای تقویت حافظه

  برای تقویت حافظه هیچگاه دیر نیست و هرگز نباید از تمرین دادن مغز دست کشید. ما ۹ ترفندی که دانشمندان برای تقویت حافظه شان به کار می‌برند را به شما می‌آموزیم.

 • واکسینه کردن جامعه با «سلامت روان»

  واکسینه کردن جامعه با «سلامت روان»

  اساتید روانپزشکی و روانشناسی، معتقدند برای غلبه بر استرس و اضطراب روزهای کرونایی، توجه خود را معطوف به نکات مثبت زندگی داشت.

 • کرونا بر سیستم عصبی چه تاثیری دارد؟

  کرونا بر سیستم عصبی چه تاثیری دارد؟

  دبیر علمی بخش پایه نهمین کنگره بین‌المللی علوم اعصاب پایه و بالینی ایران گفت: ویروس کووید۱۹ اثرات ناشناخته‌ای بر سیستم عصبی افراد دارد. مطالعاتی در جهان در مورد اینکه این ویروس چقدر می‌تواند در بروز بیماری‌هایی مانند افسردگی

 • سلامت روان خود را فدای کووید 19 نکنیم

  سلامت روان خود را فدای کووید 19 نکنیم

  پیگیری مداوم و لحظه به لحظه اخبار منفی مثلاً تعداد مبتلایان یا فوتی‌های بیماری کرونا، صحبت مکرر در مورد خطرات این بیماری سلامت روان را مختل می‌کند.

 • راهکارهای غلبه بر بی‌حوصلگی

  راهکارهای غلبه بر بی‌حوصلگی

  سر كلاس نشسته‌اید. صدای مبهم مدرس انگار كه از دور دست به گوش می‌رسد. كلافه شده‌اید. سعی می‌كنید بر بی‌حوصلگی خود غلبه كنید. خودكار را بر می‌دارید. شروع می‌كنید خط خطی كردن كاغذ جلوی دستتان، نیم ساعت دیگر، نه، یك قرن دیگر مانده تا كلاس تمام شود

 • نکته‌های طلایی درباره افسردگی

  نکته‌های طلایی درباره افسردگی

  افکار منفی بدن را آسیب‌پذیر می‌کند همه می دانیم که افسرده ها افکار منفی بیشتری دارند . متاسفانه این افکار منفی نه تنها بر روح و روان افراد افسرده ، بلکه بر بدن آنها و آسیب پذیر تر شدن آن نیز اثر می‌گذارند.

 • شادی تصادفی نیست!

  شادی تصادفی نیست!

  افرادیکه درزندگی روزانه‌شان خوشحال‌ترند،نسبت به کسانیکه احساسات مثبت کمتری دارند از مواد شیمیایی کلیدی‌تری برخوردارند.یعنی اینکه آدمهای خوشحال‌تر قلب و سیستم گردش خون سالمتری دارند

 • رنگ ها از لحاظ روانشناسی چه معنایی دارند؟

  رنگ ها از لحاظ روانشناسی چه معنایی دارند؟

  در روانشناسی نوین، «رنگ» و رنگ‌ها از معیار‌های سنجش شخصیت به‌شمار می‌آیند؛ چرا که هر یک از آن‌ها تأثیر خاص روحی و جسمی را در یک فرد باقی گذارده و رنگ نشانگر وضعیت روانی و جسمی وی می‌باشد.

 • بهترین روش مهار کردن استرس

  بهترین روش مهار کردن استرس

  هر چقدر هم که اوضاع بر وفق مراد باشد، بازهم خبری، کاری، حرف و حدیثی باعث ایجاد استرس و اضطراب می‌شود.

 • همه چیز درباره فوبیا

  همه چیز درباره فوبیا

  اگر شما یا شخصی در اطرافتان در موقعیتی خاص یا در مواجهه یا چیزی یا حیوانی یا شخصی، احساس ترس عمیق و عذاب‌آوری را تجربه می‌کنید، ممکن است مبتلا به فوبیا باشید.

 • علت پرش بدن در خواب چیست؟

  علت پرش بدن در خواب چیست؟

  در گزارش زیر می‌خواهیم ببینیم چرا درست قبل از به خواب رفتن یکباره در رختخواب از جایمان می‌پریم.

 • توصیه‌های علمی د‌‌ر مصرف د‌‌اروهای آرام بخش

  توصیه‌های علمی د‌‌ر مصرف د‌‌اروهای آرام بخش

  بسیاری از افراد‌‌ غافل از عواقب وخیمی که مصرف خود‌‌سرانه د‌‌ارو برای سلامت فرد‌‌ به‌همراه د‌‌ارد‌‌، د‌‌ر مصرف د‌‌اروها بد‌‌ون تجویز پزشک بسیار بی‌احتیاطی می‌کنند‌‌.

فیلم روز
تصویر روز