Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 15 بهمن 1401 - 18:09

روانشناسی كودكان

بازدید: 55123

 • سرکشی در نوجوان نتیجه رفتار والدین است

  سرکشی در نوجوان نتیجه رفتار والدین است

  همه چیز از درون خانواده شکل می‌گیرد و تمامی رفتار‌های فرزند در دوران نوجوانی به نوع تربیت او و نحوه برخورد پدر و مادر در دوران کودکی با او بر‌می‌گردد.

 • مشارکت اجتماعی کودکان و تاثیر آن بر سلامت

  مشارکت اجتماعی کودکان و تاثیر آن بر سلامت

  مطالعات نشان داده‌اند که مشارکت اجتماعی پایین و عدم حمایت‌های اجتماعی بر روی سلامت افراد چه از لحاظ جسمانی و چه از لحاظ روانی تاثیر‌گذار است. در نتیجه مشارکت اجتماعی کودکان در روند رشد بهتر آنها

 • خواص شگفت انگیز بوسیدن کودک

  خواص شگفت انگیز بوسیدن کودک

  در آغوش گرفتن، بوسیدن و ابراز محبت توسط والدین به ویژه مادران می‌تواند به کاهش استرس کودک و فرونشاندن هورمون‌هایی که در ایجاد التهاب در بدن نقش دارند، کمک کند.

 • ریشه‌های روانی گرایش نوجوانان به لباس‌های خاص

  ریشه‌های روانی گرایش نوجوانان به لباس‌های خاص

  نوجوانان در این سن تفکر و توجه‌شان به خودشان معطوف می‌شود، در مورد تغییرات سریع ظاهری خود آگاهی پیدا می‌کنند و احساس می‌کنند که همیشه توسط دیگران مورد قضاوت هستند.

 • وقتی نوجوانان خط‌خطی می‌کنند!

  وقتی نوجوانان خط‌خطی می‌کنند!

  حتما شما هم به عنوان مادر یا پدر، در طول بزرگ کردن فرزندان‌تان شاهد خط‌خطی کردن آنها روی کاغذ و دفتر بوده‌اید. شاید برایتان جالب باشد که بدانید که خط‌خطی کردن، هم فواید خاص خود را دارد

 • کودکان را با این جملات بیدار کنید

  کودکان را با این جملات بیدار کنید

  وقت گذاشتن والدین برای از بستر بلند شدن کودکان و نوجوانان بسیار موثر است. در این زمان کودک نیاز به فرصت دارد و خواب‌آلوده است.

 • آموزه‌های زمستانی برای کودکان

  آموزه‌های زمستانی برای کودکان

  آیا تا کنون به این موضوع فکر کرده‌اید که در کنار تمام آموزش‌هایی که به فرزندان‌تان می‌دهید، شاید جای بعضی موارد خالی باشد. در حالی که آموزش و یادآوری آنها نه تنها به دانسته‌های کودک شما می‌افزاید

 • با اضطراب کودک زمان رفتن به مهد چکار کنیم؟

  با اضطراب کودک زمان رفتن به مهد چکار کنیم؟

   یک روانشناس بالینی گفت: برای عادت دادن فرزندتان به محیط جدید باید صبور باشید.

 • جملاتی که به «بچه‌ها» نباید گفت

  جملاتی که به «بچه‌ها» نباید گفت

  "تو خوشگل‌ترین بچه فامیل هستی"، "تو باهوش‌ترین دانش‌آموز مدرسه هستی"، "تو دوست‌داشتنی تر از هم‌سالانت هستی" . بیان این جملات اغراق آمیز باعث می‌شود وقتی کودک و نوجوان در جمعی از هم‌سالان قرار گیرد

 • کلماتی که هرگز نباید به کودکتان بگویید

  کلماتی که هرگز نباید به کودکتان بگویید

  شهربانو بهروزیان گفت: برای کودکتان الگوی خوبی باشید. کودکان از والدین خود تقلید می‌کنند. بنابراین طوری رفتار کنید که از کودکتان انتظار دارید.

 • کودکان شاد این ۷ ویژگی را دارند

  کودکان شاد این ۷ ویژگی را دارند

   این روزها زندگی‌ کاملا براساس برنامه‌ای مشخص پیش می‌رود. بچه‌ها باید در کلاس‌های مختلف شرکت کنند و حتی کاردستی‌هایشان نیز تکراری و محدود است. با این حال هنوز هم خیلی از بچه‌ها خوشحالند. این بچه‏‌ها چند ویژگی مشترک دارند.

 • پدران دختردار بخوانند

  پدران دختردار بخوانند

  نتایج تحقیقات روانشناختی نشان می دهد دخترانی که دارای پدران فعال ، مهربان ، با مسئولیت و حمایتگر هستند، هویت جنسی سالم کسب کرده و الگوی رفتاری مناسبی از مرد ایده آل خود دارند.

فیلم روز
تصویر روز