Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
یکشنبه 22 تیر 1399 - 06:46

روانشناسی كودكان

بازدید: 38523

 • تیک‌های کودکانه

  تیک‌های کودکانه

  حتماً شما هم رفتارهای تکراری یا واکنش‌های بی‌دلیل را در افراد دور و بر خود دیده‌اید. کسی که بدون علت پای خودش را تکان می‌دهد، فردی که بیش از اندازه پلک می‌زند یا شخصی که با فواصل کوتاه بدون این که مریضی یا گلودردی داشته باشد.

 • علائم افسردگی در کودکان چیست؟

  علائم افسردگی در کودکان چیست؟

  فرزند شما ممکن است کلمات لازم را برای درک یا توضیح افسردگی نداشته باشد، اما با مشاهده برخی علائم می‌توانید برای پیشگیری از گسترش افسردگی اقدام کنید.

 • تنها گذاشتن کودک و نکاتی که باید بدانید

  تنها گذاشتن کودک و نکاتی که باید بدانید

  گاهی شرایطی پیش می‌آید که والدین مجبور می‌شوند کودک را چند ساعتی در خانه تنها بگذارند؛ خوب است از قبل، آماده چنین شرایطی شوید و بدانید که برای تنها گذاشتن کودک چه اقداماتی باید انجام دهید.

 • نقاشی کودک

  نقاشی کودک

  اهمیت تحلیل نقاشی کودک در شناخت نابسامانی‌های روانی او. نقاشی کردن در واقع مجسم کردن و به تصویر کشیدن رویاها و تخیلات و احساسات و حالات درونی کودک است. این نقاشی‌ها در برگیرنده فواید بسیاری است.

 • راهکار‌های کنترل اضطراب کودکان در بحران

  راهکار‌های کنترل اضطراب کودکان در بحران

  ترس در کودکان را بی‌ارزش ندانید، چرا که بی‌توجهی به این مسئله ممکن است باعث افزایش آسیب‌های روانی در وی شده و در آینده سبب مشکلات زیادی برای کودک شود.

 • نسخه‌ تــقــویت اعتماد بــه نـفس کودکان ( قسمت دوم )

  نسخه‌ تــقــویت اعتماد بــه نـفس کودکان ( قسمت دوم )

  میراث گرانبهایی که والدین می‌توانند برای فرزندان خود باقی بگذارند، احساس عزت‌نفس برای کودکان هست. اعتماد به نفس به طور ذاتی در ژن‌ها وجود ندارد. اعتماد به نفس در کودک با تجارب و رفتارها و برخوردهای والدین شکل می‌گیرد.

 • كودكان چه رنگ‌هایى را دوست دارند؟

  كودكان چه رنگ‌هایى را دوست دارند؟

  رنگ‌ها باید به عنوان ابزاری برای برقراری ارتباط با کودکان مورد استفاده قرار گیرند، چرا که کودکان رنگ‌ها را دوست دارند و به سادگی با زبان خود نسبت به آنها واکنش نشان می‌دهند. آنها خیلی زود می‌توانند رنگ‌ها را تشخیص دهند.

 • کود‌ک آنلاین

  کود‌ک آنلاین

  «علائم بیماری کرونا در کودکان تقریباً مشابه بالغین است، اما به صورت خفیف‌تر تظاهر می‌کند. علائم شایع در کودکان شامل تب، سرفه خشک و خستگی است.

 • رنگ اتاق کودک از نظر روانشناسی چگونه باید باشد؟

  رنگ اتاق کودک از نظر روانشناسی چگونه باید باشد؟

  رنگ‌های گرم معمولا ذهن را تحریک کرده، باعث افزایش انرژی بدن شده و فضایی خوشایند و پرحرارت را به‌وجود می‌آورند، اما این نوع رنگ‌ها برای خواب، و به خصوص برای کودکان پرانرژی مناسب نیستند.

 • چگونه بفهمیم کودکمان تیزهوش است؟

  چگونه بفهمیم کودکمان تیزهوش است؟

  اگر احساس می‌کنید کودک با استعدادی دارید و می‌خواهید از این موضوع مطمئن شوید، باید وجود ۷ ویژگی را در فرزندتان بررسی کنید.

 • نکات مفید برای نام گذاری فرزندان

  نکات مفید برای نام گذاری فرزندان

  در گزارش زیر به ده نکته که می‌تواند برای انتخاب اسم فرزندتان کمکتان کند اشاره می‌کنیم.انتخاب اسم برای فرزندتان یکی از هیجان انگیزترین فعالیت‌ها قبل از تولد نوزاد است.

 • نشانه‌هایی که ثابت می کندکودک شما باهوش است

  نشانه‌هایی که ثابت می کندکودک شما باهوش است

  ۱۰ علامتی که نشان می‌دهد کودک شما باهوش خواهد بود. از زمانی که کودک به دنیا می‌آید، ممکن است متوجه شوید که او فوق العاده است.

فیلم روز
تصویر روز