Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
چهارشنبه 9 بهمن 1398 - 04:39

روانشناسی كودكان

بازدید: 35822

 • والدین خوب چه ویژگی‌هایی دارند؟

  والدین خوب چه ویژگی‌هایی دارند؟

  خانواده اولین جامعه‌ای است که فرزندان مهارت‌های لازم را در آن یاد می‌گیرند. در واقع اولین الگو‌هایی که آن‌ها به چشم می‌بینند پدر و مادر هستند. از این رو رفتار‌های والدین در موفقیت و عدم موفقیت فرزندان بیشترین تاثیر را دارد.

 • احترام به کودک؛ کلید فرزند‌پروری

  احترام به کودک؛ کلید فرزند‌پروری

  والدین باید بدانند که دوست داشتن کودک بدون احترام به او کافی نیست. کودک وقتی می‌تواند تصویر مثبتی از خود پیدا کند، که مورد احترام قرار گیرد. احترام را مانند ابراز علاقه می‌توان هم از طریق بیان و هم از طریق عمل نشان داد.

 •   اختلال بی‌اختیاری دفع در كودكان

    اختلال بی‌اختیاری دفع در كودكان

  مهم‌ترین مشخصه بی‌اخـتــیاری دفع، دفع مكرر مدفوع در محل‌های نـامناسب مانند: درون لباس‌ها یا كف اتاق‌ها می‌باشد. این عمل اغلب به صورت غیر ارادی رخ می‌دهد، ولی گاه گاهی احتمال دارد كه عمدی باشد.

 • پیکاسوکوچـولوی مـا

  پیکاسوکوچـولوی مـا

  تقریباً همه پدر و مادرها با خطوطی که کودکان روی در و دیوارهای خانه نقاشی می‌کنند، آشنا هستند. شایـد اگر معنی این خط‌خطی‌هـا را از دید کودک‌تــان بــدانید بتوانیــد ضمن حفظ خونسردی‌تان، این رفتــار خلاقانه او را به مسیر درست سوق بدهید.

 • بهترین سن برای مهد‌ کودک

  بهترین سن برای مهد‌ کودک

  پیش از سه سالگی توصیه نمی‌شود که کودک را به مهد بفرستید، زیرا بچه‌های زیر سه سال نـیازمـند توجه متمرکزتـر در خـانواده هستند و مـربی مهد نمی‌تواند فقط به او توجـه اختــصاصی داشته باشد، بنابراین ممکن است کودک از نظر عاطفی آسیب ببیند.

 • تفسیر روانشناختی نقاشی کودکان

  تفسیر روانشناختی نقاشی کودکان

  در نقاشی‌های کودکان، خانه بیش از هر چیز دیگری کشیده می‌‌شود. به طور معمول، کودک خانه‌ای معمولی و پیش پا افتاده را ترسیم می‌‌کند، ولی با رشد کودک، ساختمان خانه نیز تکامل می‌‌یابد. هنگامی که پدر و مادر از هم جدا شده باشند، خانه به دو قسمت تقسیم می‌‌شود و بی

 • کودکان را در فضای مجازی رها نکنید

  کودکان را در فضای مجازی رها نکنید

  امروزه شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های دیجیتال بخش جدایی‌ناپذیر زندگی انسان عصر حاضر هستند و رشد شتابان دنیای دیجیتال، پیوسته چالش‌های ناشناخته‌ای را پیش روی کاربران و خانواده‌ها قرار داده است.

 • تکنولوژی آموزشی و کارکرد‌های آن (قسمت دوم)

  تکنولوژی آموزشی و کارکرد‌های آن (قسمت دوم)

  تکنولوژی دیگر به بخشی جدایی‌ناپذیر از زندگی روزانه ما تبدیل شده است و تأثیرات آن به طور مستقیم و غیرمستقیم بر روی کار، آموزش و حتی بازی کودکان محسوس می‌باشد.

 • یلدا؛ بهترین رسانه آموزش میراث فرهنگی

  یلدا؛ بهترین رسانه آموزش میراث فرهنگی

  وقتی صحبت از یلدا و سنت‌های کودکانه پیش می‌آید همه ما به یاد قصه‌گویی‌های مادربزرگ‌ها زیر کرسی با تعداد زیادی از نوه‌های ریز و درشت اطرافش می‌افتیم.

 • سلامت روانی کودکان در گرو محبت والدین

  سلامت روانی کودکان در گرو محبت والدین

  اصلی‌ترین رفتار والدین که می‌تواند بر این سلامت روانی و احساس امنیت کودکان تاثیر‌گذار باشد، گرمی، احترام و میزان عشقی است که به رابطه آنها حاکم است.

 • مزایا و معایب تک فرزندی

  مزایا و معایب تک فرزندی

  مزایا و معایب تک فرزندی متعدد هستند. از مزایای تک فرزندی می‌توان به دریافت عشق و توجه والدین و امکانات خانواده به طور کامل و از معایب تک فرزندی باید به سندروم امپراطور کوچک اشاره کرد!

 • نقش پر‌رنگ پدر بزرگ و مادر بزرگ در تربيت نوه ها

  نقش پر‌رنگ پدر بزرگ و مادر بزرگ در تربيت نوه ها

  وقتی مادربزرگ و پدربزرگ از نوه‌ها نگهداری می‌کنند، خیال والدین بابت بسیاری از موارد راحت است. می‌دانند که آنها بهترین‌ها را برای نوه خود می‌خواهند، به اندازه والدین برای نوه‌ها نگران هستند و از آنها به خوبی مراقبت می‌کنند.

فیلم روز
تصویر روز