Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 16 خرداد 1402 - 05:33

روانشناسی كودكان

بازدید: 56677

 • این رفتار کودک را مضطرب می‌کند

  این رفتار کودک را مضطرب می‌کند

  در وابستگی سالم فرد در ارتباط با خانواده و اطرافیان به قدری اعتماد به نفس دارد که بتواند رابطه را به شکل سالم در تعادل لازم نگه دارد، در حقیقت افراد دارای وابستگی سالم احساس شایستگی را در ارتباط دارند و ارائه هیجانات آنها در حد معقول است.

 • مهربان باشیم و کودکانی مهربان تربیت کنیم

  مهربان باشیم و کودکانی مهربان تربیت کنیم

  مهربانی یکی از خصیصه‌های وجود آدمی است. مهربانی به زندگی حیات می‌بخشد و باعث ایجاد رابطه بهتر با دیگران می‌شود. افراد مهربان به دیگران اهمیت می‌دهند و آنچه را برای خود می‌خواهند، برای دیگران هم می‌خواهند.

 • دنیای عجیب کودکی!

  دنیای عجیب کودکی!

  بسیاری از ما به عنوان مادر یا پدر، دنیای شیرین کودکی خود را از یاد برده‌ایم، اما تلخی‌ها و سختی‌های آن دوران را به خاطر داریم. گاهی درباره آن سختی‌ها و تلخی‌ها فکر می‌کنیم و گاهی هم هنوز در چنگال آن اسیریم

 • بابا و مامان لطفا دعوا نكنيد ( قسمت اول )

  بابا و مامان لطفا دعوا نكنيد ( قسمت اول )

  اختلاف نظر داشتن همسران بر سر موضوعات گوناگون امری کاملا طبیعی است، اما اگر آنها برای حل این اختلافات به دعوا متوسل شوند و کودکان نیز شاهد این دعوا باشند، این موضوع می‌تواند تاثیراتی بسیار منفی بر آنها بگذارد.

 • ۷ مهارت اجتماعی مهم برای کودکان

  ۷ مهارت اجتماعی مهم برای کودکان

  کودکان در صورتی‌که یاد بگیرند به حریم خصوصی دیگران احترام بگذارند،‌ می‌توانند این کار را انجام دهند. علاوه‌براین می‌توانند از رفتار والدین خود، این کار را الگوبرداری کنند. این رفتار نیز در مهارت‌های اجتماعی کودکان بسیار موثر است.

 • برای پرورش و ساخت کودکان چه کنیم؟

  برای پرورش و ساخت کودکان چه کنیم؟

  ما باید پیش از صحبت کردن فکر کنیم و این را در مورد صحبت کردن با بچه‌ها هم در نظر بگیریم. تربیت صحیح نیازمند به کار گیری عباراتی ساده و بدون شرط است

 • ده روش برای بهبود کیفیت خواب والدین

  ده روش برای بهبود کیفیت خواب والدین

  مشکل خواب از رایج‌ترین مشکلات خانواده‌هایی است که به تازگی صاحب فرزند شده‌اند. برخی از پدر و مادرها آنقدر درگیر مسئله خواب نوزاد خود می‌شوند که از یاد می‌برند باید به همان میزان هم مراقب خواب و سلامتی خود باشند.

 • چالش «گریه کودک» مقابل مغازه‌ها برای خریدن اسباب‌بازی

  چالش «گریه کودک» مقابل مغازه‌ها برای خریدن اسباب‌بازی

  در چنین شرایطی نظر کودک را به نقطه‌ای دیگر جلب کنید. والدین می‌توانند پیش از بیرون رفتن از خانه با کودک صحبت کنند و به او بگویند قرار نیست وقتی بیرون می‌رویم و از جلوی مغازه‌های اسباب‌بازی‌فروشی و غیره رد می‌شویم، وسیله‌ای خریداری کنیم.

 • چند توصیه کلیدی برای بزرگسالانی که با نوجوانان در ارتباط هستند

  چند توصیه کلیدی برای بزرگسالانی که با نوجوانان در ارتباط هستند

  آموزش دادن به نوجوانان در مورد اهمیت خواب بسیار مهم است. با نوجوان خود بر روی یک برنامه ثابت و منظم در کل هفته و تعطیلات کار کنید. با مشورت او یک زمان خواب و بیداری تنظیم کنید تا آن‌ها بتوانند خواب شبانه کافی را دریافت کنند.

 • مهربان باشیم و کودکان‌مان را مهربان تربیت کنیم

  مهربان باشیم و کودکان‌مان را مهربان تربیت کنیم

  یادگیری مهارت مهربانی تاثیرات مهمی بر زندگی شخصی و آینده فرزندتان خواهد گذاشت. نتایج پژوهش‌هایی که درباره مهربانی انجام شده، نشان داده‌اند که محبت کردن در حق دیگران دارای فواید جسمانی و روانی متعددی است

 • ۸ نشانه افسردگی در کودکان ۵ تا۶ ساله

  ۸ نشانه افسردگی در کودکان ۵ تا۶ ساله

  یکی دیگر از نشانه‌های افسردگی کودکان ترس و وحشت زیاد از مرگ یا بیماری خود یا عزیزان است. مثلا کودک از اینکه والدین خود را از دست بدهد،‌ می‌ترسد و یا از اینکه به هر دلیلی دچار آسیب‌های جسمی شده و بمی‌رد، می‌ترسد.

 • نگاه عجیب به ثروت

  نگاه عجیب به ثروت

  متاسفانه این روزها با نوجوانان و جوانانی روبرو می‌شوم که گرچه بسیار باهوش و توانمند هستند، اما نگاه عجیبی به ثروت دارند. آنها گمان می‌کنند ثروت چیزی است که باید ناگهان از آسمان، بدون کار کردن یا زحمت کشیدن

فیلم روز
تصویر روز