Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
چهارشنبه 1 آبان 1398 - 10:45

روانشناسی كودكان

بازدید: 33855

 • راهکار مبارزه با سو‌ء استفاده جنسی از کودکان

  راهکار مبارزه با سو‌ء استفاده جنسی از کودکان

  سو‌ءاستفاده جنسی به تدریج شروع می‌شود. با تماس‌های خوب آغاز می‌شود، بعد نوبت به تماس‌های مشکوک می‌رسد و سپس تماس‌های بد انجام می‌شود. معمولاً سوء استفاده جنسی همراه با فریب، تهدید و یا حتی تماس‌های لذت‌بخش است.

 • تشویق کودک را از یاد نبرید!

  تشویق کودک را از یاد نبرید!

  تصور این که افراد می‌توانند تنها با تنبیه و بدون هیچ تشویقی قدر و ارزش موفقیت‌ها و توانایی‌های خود را بدانند تصوری بیهوده و باطل است. هنگام تشویق، کودک باید بفهمد که به چه جهت تحسین شده است.

 • کلیدهای پرورش کودک کنجکاو

  کلیدهای پرورش کودک کنجکاو

  کودکان دوست دارند حاصل تجربیات خود را آزمایش کنند و نتایج آن را در زندگی ببینند، از این جهت باید روحیه پژوهشگری را از طریق وسایل و ابزارهایی که در اختیارشان قرار می‌دهیم، در کودکان ایجاد کنیم.

 • بازی شناخت احساسات با کودکان

  بازی شناخت احساسات با کودکان

  یادگیری تشخیص و درک احساسات مهارت مهمی است که باید در کودکان رشد پیدا کند تا بتوانند با هیجان‌های خود و دیگران آشنا و هنگام روبرو شدن با آنها به درستی وارد عمل شوند.

 • نحوه برخورد با رفتار اشتباه کودکان

  نحوه برخورد با رفتار اشتباه کودکان

  رفتارهای بد و اشتباه در کودکان ریشه در عوامل زیادی دارند؛ عوامل محیطی،‌ عاطفی و بیولوژیکی. اینکه کودکی تحت تاثیر یک عامل، دچار رفتار غلطی شود، ولی آن را تکرار نکند، با اینکه یک رفتار نادرست مدام از طرف او تکرار شود، ‌تفاوت زیادی دارد.

 • دوستی را به فرزندان مان آموزش دهیم! (قسمت اول)

  دوستی را به فرزندان مان آموزش دهیم! (قسمت اول)

  به عنوان مادر یا پدر، در باره دوستی به فرزندان‌مان چه چیزهایی را یاد می‌دهیم؟ متاسفانه بسیاری از والدین به فرزندان خود هیچ آموزشی نمی‌دهند که با چه کسی دوست شوند و دوست حقیقی کیست، این‌ها والدین بی‌تفاوت هستند.

 • روش های کنترل بلوغ زودرس در کودکان

  روش های کنترل بلوغ زودرس در کودکان

  در روز جهانی کودک درباره بلوغ زودرس، دلایل و راهکار‌های کنترل این اتفاق بیشتر بدانیم. مقایسه، وقتی درست است که افراد در شرایط مساوی قرار داشته باشند؛ بنابراین شرایط زندگی بچه‌های حالا را نه می‌توان و نه باید با بچه‌های چند سال پیش مقایسه کرد.

 • با حسادت کودک چگونه برخورد کنیم؟

  با حسادت کودک چگونه برخورد کنیم؟

  بیشترین میزان حسادت را شاید «بچه‌های اول» تجربه کنند، زیرا تا قبل از تولد فرزند دوم، حکم پادشاه خانه را داشته و صددرصد توجه والدین را دریافت می‌کرده‌اند، اما بعد از تولد بچه دوم، حتی در ایده‌آل‌ترین حالت ممکن، تنها ۵۰ درصد توجه والدین را می‌توانند.

 • بهترین شیوه روایت واقعه محرم برای کودکان

  بهترین شیوه روایت واقعه محرم برای کودکان

  برادرم که فقط دو سال از من بزرگ‌تر بود می‌گفت «عزاداری واسه مرد است نه واسه دخترا!» بعد با غرور مردانه‌اش زنجیر کوچکش را برمی داشت و در انتهای دسته زنجیر می‌زد.

 • شرایط زندگی با خواهر و برادر ناتنی

  شرایط زندگی با خواهر و برادر ناتنی

  وقتی که از بیرون به زندگی با خواهر و برادر ناتنی نگاه می‌کنید شاید بسیار جالب و خاص به نظر آید، اما زمانی که خودتان در این شرایط قرار بگیرید وضعیت متفاوت خواهد بود.

 • معرفی کتاب های کودک و نوجوان

  معرفی کتاب های کودک و نوجوان

  بیشتر کتاب‌های کودکان،‌ برای بزرگسالان نیز هستند، اما برعکس چنین کتاب‌هایی که نویسنده به فکر جذب مخاطب کم سن و سال خودش نبوده، رولددال می‌دانسته که چگونه باید برای مخاطب کودک و نوجوان بنویسد.

 • فرزندمان را به پیش دبستانی بفرستیم یا نه؟

  فرزندمان را به پیش دبستانی بفرستیم یا نه؟

  آن چه والدین باید درباره ویژگی‌های یک پیش دبستانی خوب و اصول آماده کردن فرزندشان برای ورود به این دوره از زندگی‌اش بدانند، در این مطلب آمده است.

فیلم روز
تصویر روز