Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
پنجشنبه 7 مهر 1401 - 20:23

روانشناسی كودكان

بازدید: 53570

 • شب‌ادراری کودکان بیماری نیست

  شب‌ادراری کودکان بیماری نیست

  کودکان تا پایان ۵ سالگی به طور طبیعی گاهی شب‌ها خود را خیس می‌کنند، زیرا هنوز مثانه آن‌ها تکامل پیدا نکرده و تا پایان ۵ سالگی شب‌ادراری جای نگرانی ندارد.

 • مهربانی نوش داروی آرامش

  مهربانی نوش داروی آرامش

  پروردگار در فطرت هر موجودی، عشق ذاتی سیر به سوی کمال خود را پدید آورده است و هر شیوه محبت در تربیت، بر این حقیقت وجودی متکی است. محبت عامل با اهمیتی در سلامت روانی و اعتدال روحی انسان است.

 • جدایى مامان و بابا و مشكلات من

  جدایى مامان و بابا و مشكلات من

  اگر یک مادر یا پدر هستید و قصد دارید از همسرتان جدا شوید، هر قدر هم که این موضوع به نظرتان سخت بیاید، باز هم باید بدانید که چه وقتی و چگونه به فرزندتان بگویید که می‌خواهید جدا شوید.

 • ۵دقیقه‌ای گریه نوزادتان را بند آورید!

  ۵دقیقه‌ای گریه نوزادتان را بند آورید!

  استراتژی تسکین‌دهنده گریه کودکان مبتنی بر شواهد از آزمایش‌های انجام‌شده در ژاپن و ایتالیا مشتق شده است؛ محققان ابراز امیدواری کردند که این یافته بتواند به نفع والدینی باشد که نگران گریه کودکان خود هستند.

 • این نشانه های روانی کودکان را جدی بگیرید

  این نشانه های روانی کودکان را جدی بگیرید

  روانشناس با اشاره به نشانه های اختلال اضطراب جدایی در کودکان گفت: کودک هنگام جدایی از چهره‌هایی که به آنها دلبستگی دارد اضطراب نشان می‌دهد و شکایت‌های جسمی مانند دل درد، سردرد و بدن درد دارد.

 • سبک فرزندپروری آسان‌گیرانه، رایج‌ترین روش میان والدین

  سبک فرزندپروری آسان‌گیرانه، رایج‌ترین روش میان والدین

  متخصص روانشناسی، روان‌درمانگر کودک و نوجوان و عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان گفت: بامریند (اولین کسی که فرزندپروری را به صورت علمی مورد بررسی قرار داد) با بررسی و مطالعه والدین، ۴ سبک فرزندپروری را ارائه کرد

 • اضطراب جدایی چیست؟ علائم آن را بشناسید

  اضطراب جدایی چیست؟ علائم آن را بشناسید

  روانشناس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم تحقیقات با بیان اینکه شیوع کرونا در چند سال اخیر باعث افزایش شیوع اضطراب در کودکان شده است گفت: نشانه‌های اختلالات روانشناختی در کودکان و بزرگسالان تفاوت بیرونی و رفتاری متفاوتی دارد

 • با کودکی که محتوای جنسی دیده چگونه رفتار کنیم؟

  با کودکی که محتوای جنسی دیده چگونه رفتار کنیم؟

  وانشناس کودک و نوجوان، اظهار کرد: تغییر در الگوی سبک زندگی مانند آپارتمان‌نشینی باعث می‌شود بچه‌ها بیشتر در فضای کوچک و در معرض اتفاقات ناخواسته مانند مشاهده روابط جنسی والدین قرار گیرند.

 • چند روش کم خرج وساده برای مهربانی

  چند روش کم خرج وساده برای مهربانی

  «مژگان علیشاهی»، مددکار اجتماعی گفت: مهم‌ترین کمک ما به کودکان کار، ترحم و پرخاش نکردن ما است. باید دکمه خاموش قلیان عواطف‌مان را بزنیم. یکی، دو نفس عمیق بکشیم. تمرکز کنیم و بعد خرید یا صحبت.

 • این جملات را هرگز به کودک‌تان نگویید!

  این جملات را هرگز به کودک‌تان نگویید!

  در گزارش زیر شما را با جملات سمی در برخورد با کودکان آشنا می‌کنیم.

 • با سه شماره «کودک‌آزاری‌ها» را گزارش کنید

  با سه شماره «کودک‌آزاری‌ها» را گزارش کنید

  هر چند موضوعاتی همچون خشونت، تجاوز یا کودک‌آزاری خبری خاص کشور ایران نیست، اما تدابیری برای جلوگیری یا مداخله در بحران در چنین مواقعی پیش‌بینی شده که خط تلفنی ۱۲۳ یا همان اورژانس اجتماعی از جمله اقدامات صورت گرفته

 • راهکارهایی برای تقویت روابط دوستانه نوجوانان

  راهکارهایی برای تقویت روابط دوستانه نوجوانان

  نوجوان خود را تشویق کنید با افرادی که می‌تواند به آنها اعتماد کند و با آنها صادق باشد، دوست شود. با آنها در مورد چگونگی یافتن یک دوست خوب صحبت کنید که: باعث شود آنها احساس آرامش کنند.

فیلم روز
تصویر روز