Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
جمعه 15 فروردین 1399 - 06:59

روانشناسی كودكان

بازدید: 36910

 • تمرین انعطاف پذیری در نوروز

  تمرین انعطاف پذیری در نوروز

  در مقالات متفاوت از مزایای عید نوروز و کارکردهایی که برای کودکان دارد می‌خوانیم اعم از اینکه این عید سعید باستانی فرصتی است برای انتقال بهترین و شاد‌ترین فرهنگ‌های خرد و درشت تمدن‌مان و آموزش و آگاهی به آنها که این عید دارای قدمتی دیرینه است.

 • آموزش اخلاق ومهرورزی درنــــوروز

  آموزش اخلاق ومهرورزی درنــــوروز

  معمولا اعیاد ملی و مذهبی با آداب و رسوم خاصی برگزار می‌شوند و هر کدام از این مراسم فلسفه و پیامی خاص به همراه دارند و نه تنها هویت ملی یک قوم بلکه وسیله‌ای برای شناختن آن در دنیا می‌شوند.

 • ۵ راهکار برای کاهش اضطراب کودکان در برابر کرونا

  ۵ راهکار برای کاهش اضطراب کودکان در برابر کرونا

  مراقبت از سلامت جسمی و روانی کودکان در برابر کرونا یکی از مسائل مهمی است که والدین باید به آن توجه داشته باشند، کودک نباید در معرض هر نوع خبری قرار گیرد.

 • نسخه‌ تــقــویت اعتماد بــه نـفس کودکان ( بخش اول )

  نسخه‌ تــقــویت اعتماد بــه نـفس کودکان ( بخش اول )

  میراث گرانبهایی که والدین می‌توانند برای فرزندان خود باقی بگذارند، احساس عزت نفس برای کودکان هست. اعتماد به نفس به طور ذاتی در ژن‌ها وجود ندارد، اعتماد به نفس در کودک با تجارب و رفتارها و برخوردهای والدین شکل می‌گیرد.

 • تعطیلات بدون برنامه هرگز

  تعطیلات بدون برنامه هرگز

  هر سال در هفته‌های پایانی اسفند، رسانه‌ها به نقل از کارشناسان تربیتی و روان‌شناسان کودک از برنامه‌ریزی تعطیلات نوروزی برای کودکان می‌نویسند.

 • عادت نه گفتن در کودکان و نحوه برخورد با آن

  عادت نه گفتن در کودکان و نحوه برخورد با آن

  شاید باورتان نشود، اما فرزند شما که هنوز قادر به راه رفتن یا کامل صحبت کردن نیست، سرگرم شناختن خطوط قرمز و نقاط ضعف و قوت شما است تا در لحظه مناسب بتواند حرفش را به کرسی بنشاند.

 • تاثیر عجیب رنگ در خواب شب کودکان

  تاثیر عجیب رنگ در خواب شب کودکان

  رنگ‌ها بر روان سلامتی کودکان تأثیر بسزایی دارند. در انتخاب رنگ ملافه و روبالشتی کودک این نکته را حتماً درنظر داشته باشید.

 • مروری بر ساختار آموزشی ژاپن

  مروری بر ساختار آموزشی ژاپن

  در ژاپن هدف اصلی آموزش، توسعه همه جانبه شخصیت و پرورش ذهنی و جسمی کودکان است تا بتوانند از کودکان افرادی بسازند که برای عدالت و کار ارزش قائل شوند و به حقوق دیگران احترام گذاشته و احساسی عمیق نسبت به مسئولیت‌های خود داشته باشند.

 • ۸ توصیه برای کاهش استرس کودکان

  ۸ توصیه برای کاهش استرس کودکان

  بیش از ۲۰ درصد کودکان با استرس دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند، اما والدین با رعایت چند نکته می‌توانند این موضوع را به خوبی مدیریت کنند. شاید باورش برای بعضی از والدین سخت باشد، اما باید پذیرفت که کودکان بر خلاف تصور رایج پدر و مادرها، استرس را تجربه می‌کنند.

 • وقتی کودکان باشخصیت‌های خیالی صحبت می‌کنند

  وقتی کودکان باشخصیت‌های خیالی صحبت می‌کنند

  به اعتقاد روان شناسان، داشتن دوستان تخیلی و گفتگو با موجودات غیرواقعی برای کودکان امری غیرعادی نبوده و به رشد توانایی‌های روحی و روانی آن‌ها کمک کرده و موجب بهبود فراگیری مهارت‌های آن‌ها می‌شود.

 • والدین خوب چه ویژگی‌هایی دارند؟

  والدین خوب چه ویژگی‌هایی دارند؟

  خانواده اولین جامعه‌ای است که فرزندان مهارت‌های لازم را در آن یاد می‌گیرند. در واقع اولین الگو‌هایی که آن‌ها به چشم می‌بینند پدر و مادر هستند. از این رو رفتار‌های والدین در موفقیت و عدم موفقیت فرزندان بیشترین تاثیر را دارد.

 • احترام به کودک؛ کلید فرزند‌پروری

  احترام به کودک؛ کلید فرزند‌پروری

  والدین باید بدانند که دوست داشتن کودک بدون احترام به او کافی نیست. کودک وقتی می‌تواند تصویر مثبتی از خود پیدا کند، که مورد احترام قرار گیرد. احترام را مانند ابراز علاقه می‌توان هم از طریق بیان و هم از طریق عمل نشان داد.

فیلم روز
تصویر روز