Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 1 مهر 1399 - 18:01

روانشناسی كودكان

بازدید: 40194

 • چرایی گوشه‌گیری در کودکان

  چرایی گوشه‌گیری در کودکان

  گوشه‌گیری و انزوا یکی از مهم‌ترین مشکلات کودکان و حتی بسیاری از بزرگسالان در جوامع کنونی است. از نظر روانشناسی به حالتی که کودک دائما ترجیح می‌دهد فعالیت‌های خود را به تنهایی و بدون حضور دیگران انجام دهد، گوشه‌گیری گفته می‌شود.

 • اختلال عصبی در تیک های کودکان

  اختلال عصبی در تیک های کودکان

  حتما شما هم رفتارهای تکراری یا واکنش‌های بی‌دلیل را در آدم‌های زیادی دور و بر خود دیده‌اید. کسی که بدون علت پای خودش را تکان می‌دهد، فردی که بیش از اندازه پلک می‌زند

 • اهمیت مدیریت اوقات‌فراغت در تربیت کودکان

  اهمیت مدیریت اوقات‌فراغت در تربیت کودکان

  جامعه کنونی ما بیش از هر زمان دیگر نیازمند دگرگونی در روش‌های تبلیغی و تربیتی به منظور پرورش نسلی سازنده، خلاق، مهربان، خدا‌جو و ... است، بنابراین بهتر است با تغییر نگاه در روش‌های تربیتی این نیاز را برآورده کند.

 • چرا کودکان از خواب فراری هستند؟

  چرا کودکان از خواب فراری هستند؟

  خواب کافی یکی از مهمترین نیاز‌های جسمی و ذهنی هر فرد به ویژه کودکان است، اما گاهی اوقات خوابیدن بچه‌ها برای والدین دردسرساز می‌شود.

 • اثرات قصه‌گویی بر یادگیری کودکان

  اثرات قصه‌گویی بر یادگیری کودکان

  قصه به مجموعه‌ای از حکایتها، افسانه‌ها و سرگذشت‌هایی اطلاق می‌شود که در مکان و زمانی خاص به‌وقوع افتاده و کار خارق‌العاده‌ای را به‌وجود آورده باشند.

 • شب‌‌ادراری در کودکان، علل و درمان

  شب‌‌ادراری در کودکان، علل و درمان

  شب ادراری یكی از مشكلات شایع است كه حدود ۲۵-۱۵ درصد كودكان ۵ ساله با این مشكل روبه رو هستند. حدود ۷-۵ میلیون كودک در ایالا ت متحده آمریكا این مشكل را دارند و میزان آن در پسران حدود سه برابر دختران است.

 • اگر فرزند مبتلا به اوتیسم دارید بخوانید

  اگر فرزند مبتلا به اوتیسم دارید بخوانید

  اصطلاح "اختلالات طیف اتیسم"، یکی از اختلالات گروه اختلالات عصبی رشدی است که در آنها، رشد و تحول صحیح مغز یا دستگاه عصبی مرکزی مختل می‌‌شود. این اصطلاح به مشکلاتی در عملکرد مغز و دستگاه عصبی اشاره دارد

 • علائم اوتیسم و روش تشخیص آن در کودکان

  علائم اوتیسم و روش تشخیص آن در کودکان

  زندگی برای کودکان اوتیسم می‌تواند چالش‌برانگیز و سخت باشد. ما در این مطلب سعی کردیم توضیحی مبنی بر روش تشخیص و علائم اوتیسم داشته باشیم.

 • بهترین روش برخورد با کودک لجباز

  بهترین روش برخورد با کودک لجباز

  از طرف دیگر باید روش «خاموشی» را اعمال کرد ، به این مفهوم که والدین در مقابل رفتارهای منفی کودک هیچ واکنش کلامی ، دیداری و شنیداری انجام نمی دهند

 • اپیدمی تک فرزندی و پیامدهای آن

  اپیدمی تک فرزندی و پیامدهای آن

  سر و کله اپیدمی تک فرزندی در خانواده‌های ما از جایی پیدا شد که گمان کردیم با داشتن فقط یک بچه هم خودمان به عنوان والد سود می‌کنیم و هم فرزند یکی یک دانه‌مان مزه زندگی را می‌فهمد. غافل از اینکه تک فرزندی معایبی

 • راهکار‌های تقویت عزت‌نفس درکودکان

  راهکار‌های تقویت عزت‌نفس درکودکان

  میراث گرانبهایی که همه ما به عنوان پدر و مادر برای فرزندان‌مان به جا می‌گذاریم، عزت‌نفس است. عزت‌نفس بر اساس تجارب ما و از روزهای اول زندگی، شروع به شکل‌گیری می‌کند.

 • شیوه‌های پاسخ به پرسش کودکان

  شیوه‌های پاسخ به پرسش کودکان

  اگر پدر و مادر با صبر و حوصله به پرسش‌های کودک پاسخ دهند و ذهن تشنه و کنجکاو او را سیراب سازند، کودک با شادی و اطمینان در زندگی گام برخواهد داشت و مدام به دانش خود خواهد افزود. کودک در دنیایی از شگفتی‌ها به سر می‌برد.

فیلم روز
تصویر روز