Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
دوشنبه 18 اسفند 1399 - 04:00

روانشناسی كودكان

بازدید: 43467

 • اختلال خواب در کودکان و پیامدهای آن

  اختلال خواب در کودکان و پیامدهای آن

  کودکان به دلایل گوناگونی در برابر خوابیدن به موقع مقاومت می‌‌کنند. گاهی اوقات دوست دارند پابه‌پای بزرگترها بیدار نشسته و همراه آنها باشند. یا اینکه از تاریکی و از تنها ماندن می‌‌ترسند.

 • پیامدهای زیانبار کرونا برای کودکان

  پیامدهای زیانبار کرونا برای کودکان

  روانشناس حوزه کودک و نوجوان ضمن بررسی شاخص‌های مؤثر بر سلامت روان، رسیدگی به سلامت روان خصوصاً در دوران شیوع کرونا و در گروه‌های آسیب‌پذیر همچون کودکان و نوجوانان را بسیار ضروری دانست

 • معایب تک فرزندی

  معایب تک فرزندی

  سالیان سال است که این تفکر در بین مردم ما جا افتاده که تک فرزندی به معنای زندگی شیرین و راحت برای همه اعضای خانواده است غافل از همه معایب آن که گریبان همه اعضای خانواده را در آینده خواهد گرفت.

 • چند نکته کلیدی در تربیت فرزندان

  چند نکته کلیدی در تربیت فرزندان

  به لحاظ تربیتی وقتی مقرراتی برای کودک تعیین می‌شود، نباید مدام این قوانین را برای فرزند به دلخواه تغییر داد و یا به اجبار و با زور بر آن تحمیل کرد.

 • مدام به بچه‌ها نگویید می‌توانند!

  مدام به بچه‌ها نگویید می‌توانند!

  اخیرا مطالعه‌ای از محققان نشان داده است این که به کودکان گفته شود اگر ذهن خود را روی هر کار یا درسی متمرکز کنند، می‌توانند آن را انجام دهند و نمره خوبی کسب کنند.

 • پرورش احساسات مثبـت در کـودکان

  پرورش احساسات مثبـت در کـودکان

  یکی بزرگ‌ترین نکاتی که ممکن است درباره کودک رخ بدهد، این هست که خود را ناتوان بداند. کودک توانمند فردی خودساخته است، شور و شوق زیادی دارد، دچار غرور نمی‌شود و نیازی به این کار نمی‌بیند.

 • تاثیر بازی بر رشد کودکان

  تاثیر بازی بر رشد کودکان

  در بــازی کـــودک نقش‌های مختلفی را ایفا می‌کند و با این روش آماده پذیرفتن نقش‌های زندگی در بزرگسالی می‌شود، اثبات شده کودکانی که به اندازه کافی بازی نمی‌کنند، از رشد اجتماعی و ذهنی کمتری برخوردار می‌شوند.

 • استرس در کودکان

  استرس در کودکان

  اضطراب در کودکان ممکن است با نشانه‌های فیزیکی همراه باشد که در زیر به آن اشاره می‌کنیم و یا ممکن است به صورت موارد احساسی خود را نشان بدهد، مانند عصبانیت، ترس و یا پس زدن و نپذیرفتن، البته آموزش مقابله با آنها می‌تواند

 • فریاد زدن ممنوع!

  فریاد زدن ممنوع!

  همه پدر و مادرها می‌‌دانند که گاهی کنترل احساساتشان را از دست می‌‌دهند و کودکان با آگاهی از این مطلب می‌توانند تا حدی فریاد زدن والدین خود را تحریک کنند.

 • تفاوت دلبستگی و وابستگی در کودکان

  تفاوت دلبستگی و وابستگی در کودکان

  دلبستگی و وابستگی هر دو به عنوان ارتباطی طبیعی در انسان وجود دارد و حتی با عبور از دوران کودکی از بین نمی‌رود؛ دلبستگی در واقع برقراری پیوند عاطفی و احساسی با خانواده، دوستان و یا هر فردی دیگری است

 • رایج‌ترین اختلالات رفتاری در کودکان

  رایج‌ترین اختلالات رفتاری در کودکان

  نیازی به داشتن دانش زیاد در زمینه روانشناسی نیست که بدانیم چه بزرگ کردن کودکان در شرایط سخت و چه بزرگ کردن کودکانی دارای شرایط سخت، زندگیتان را دشوار خواهد کرد. در این مطلب، رایج‌ترین اختلالات رفتاری در کودکان را بررسی کرده‌ایم.

 • نکات مهمی که پدربزرگ و مادربزرگ ها برای تربیت نوه ها باید بدانند

  نکات مهمی که پدربزرگ و مادربزرگ ها برای تربیت نوه ها باید بدانند

  این روزها بیشتر شاهد پدربزرگ و مادربزرگ هایی هستیم که روز را با نوه های خود سپری می کنند تا فرزند و همسرش از محل کار بازگردند، برای همین لازم است که این پرستاران دلسوز نکاتی برای تربیت نوه خود بدانند.

فیلم روز
تصویر روز