Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 1 مهر 1399 - 17:34

قلب و عروق

بازدید: 24734

 • علت تند شدن ضربان قلب چیست؟

  علت تند شدن ضربان قلب چیست؟

  ضربان قلب تند یا سریع به ضربانی گفته می شود که سریعتر از حد نرمال بتپد.چه راه حلهایی برای پیشگیری و درمان وجود دارد؟

 • میزان ضربان در قلب نرمال

  میزان ضربان در قلب نرمال

  ضربان قلب، که از آن با نام نرخ پالس نیز یاد می‌شود در واقع تعداد ضربان قلب هر فرد در دقیقه است. ضربان قلب نرمال بستگی به سن و اندازه بدن دارد. شرایط قلب به عواملی مانند اینکه فرد در حالت نشسته و یا در حال حرکت

 • چه زمان‌هایی تپش قلب کاملا طبیعی داریم؟

  چه زمان‌هایی تپش قلب کاملا طبیعی داریم؟

  در برخی موارد، دلشوره نشانه خوبی در بدن نیست؛ اما گاهی دلشوره یا تپش قلب، عکس‌العملی طبیعی به یک موقعیت است که نیازی به نگران شدن ندارد.

 • تاثیر بلندمدت ابتلا به کرونا بر قلب

  تاثیر بلندمدت ابتلا به کرونا بر قلب

  شواهد جدید نشان می‌دهد که بیماری کووید-۱۹ می‌تواند عوارض ماندگاری برای بافت قلب داشته باشد.

 • آثار کووید۱۹ بر بیماران قلبی - عروقی

  آثار کووید۱۹ بر بیماران قلبی - عروقی

  چند ماه از آغاز شیوع بیماری ناشناخته‌ کرونا در جهان می‌گذرد، بیماری که به سرعت در جهان در حال گسترش است و هر روز اطلاعات تازه‌ای از آن شناسایی می‌شود. در یافته‌های اخیر تاثیر کووید۱۹ بر مشکلات قلبی و عروقی مطرح شده است

 • کرونا قلب را به بازی می‌گیرد؟

  کرونا قلب را به بازی می‌گیرد؟

  آن روز که از توماس آکسلی خواسته شد فورا به بیمارستان مونت ساینای منهتن مراجعه کند، شیفتش نبود. اما تعداد دکتر‌هایی که باید به بیماران سکته‌ای اورژانسی می‌رسیدند، کفایت نمی‌کرد و لازم بود که او به اتاق عمل برود

 • ارتباط بین قلب و کروناویروس

  ارتباط بین قلب و کروناویروس

  کروناویروس جدید بیشتر سلامت ریه‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد اما پزشکان مواردی را مشاهده کرده‌اند که حاکی از پیامدهای منفی این ویروس برای قلب است.

 • بیماری‌های مادرزادی قلب

  بیماری‌های مادرزادی قلب

  یکی از مشکلات رایج در مورد بیماری‌های مادرزادی قلب مراجعه دیرتر بیمار به دلیل نداشتن علامت بالینی می‌باشد. با توجه به اینکه اغلب بیماری‌های مادرزادی قلب به طور کامل قابل درمان می‌باشند تشخیص به موقع بسیار اهمیت دارد.

 • ساده‌ترین راه برای حفظ سلامت قلب

  ساده‌ترین راه برای حفظ سلامت قلب

  نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد مسواک زدن دندان‌ها سه بار در روز می‌تواند با کاهش باکتری‌های مضر در دهان، خطر نارسایی قلبی را کاهش دهد.

 • چه زمانی کلسترول خونتان بالا است؟

  چه زمانی کلسترول خونتان بالا است؟

  کلسترول یکی از انواع چربی‌های موجود در خون است. سلول‌های بدن شما به کلسترول نیاز دارند و بدن مقدار مورد نیاز خود را می‌سازد، اما شما از طریق غذاها نیز کلسترول را به دست می‌آورید.

 • چند راهکار ساده برای کاهش خطر حمله قلبی

  چند راهکار ساده برای کاهش خطر حمله قلبی

  آمار سکته قلبی همچنان بالا است و بیماری‌های مربوط به قلب تنها نمی‌تواند به علت کمبود امکانات پزشکی باشد بلکه ممکن است ناشی از برگزیدن شیوه اشتباه زندگی امروزی باشد.

 • بدن قبل ازحمله‌ی قلبی، این علائم را نشان می‌دهد

  بدن قبل ازحمله‌ی قلبی، این علائم را نشان می‌دهد

  به راستی چرا خیلی از ما اصرار داریم سلامتی‌مان را نادیده بگیریم و با چیز‌های بی‌ارزش زندگی‌مان را به خطر بیندازیم. امروزه به راحتی از هر منبعی می‌توانید اطلاعات مفیدی کسب کنید که زمانی به این سادگی در دسترس انسان نبود.

فیلم روز
تصویر روز