Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 11 آذر 1399 - 06:02

قلب و عروق

بازدید: 25468

 • عوارض خطرناک کرونا برای بیماران قلبی

  عوارض خطرناک کرونا برای بیماران قلبی

  ویروس کرونا از زمان شیوع تاکنون نشان داده است که افراد مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای را بیش از افرادی که بدنی سالم دارند مغلوب خود کرده و آنها را در خطر مرگ قرار می‌دهد. از بیماری‌های زمینه‌ای می‌توان به بیماری‌های قلبی-عروقی اشاره کرد.

 • دستاوردهای جدید تغذیه در پیشگیری و درمان بیماری‌های قلبی

  دستاوردهای جدید تغذیه در پیشگیری و درمان بیماری‌های قلبی

  بر اساس آمار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ بیش از 40 در صد مرگ‌ومیرها در کشور مربوط به بیماری‌های قلبی و عروقی و 19 درصد آن ناشی از سکته‌های قلبی است. بیماری‌های قلبی‌عروقی به آهستگی ایجاد شده

 • توصیه‌های مهم روزهای کرونایی برای بیماران قلبی

  توصیه‌های مهم روزهای کرونایی برای بیماران قلبی

  تغییر سبک زندگی، کم تحرکی، مصرف غذاهای چرب و آماده، فراموش کردن ورزش، افزایش مصرف مواد دخانی و در کنار همه اینها، استرس، دست به دست هم داده اند تا شاهد جوان تر شدن بیماران قلبی باشیم.

 • علت تند شدن ضربان قلب چیست؟

  علت تند شدن ضربان قلب چیست؟

  ضربان قلب تند یا سریع به ضربانی گفته می شود که سریعتر از حد نرمال بتپد.چه راه حلهایی برای پیشگیری و درمان وجود دارد؟

 • میزان ضربان در قلب نرمال

  میزان ضربان در قلب نرمال

  ضربان قلب، که از آن با نام نرخ پالس نیز یاد می‌شود در واقع تعداد ضربان قلب هر فرد در دقیقه است. ضربان قلب نرمال بستگی به سن و اندازه بدن دارد. شرایط قلب به عواملی مانند اینکه فرد در حالت نشسته و یا در حال حرکت

 • چه زمان‌هایی تپش قلب کاملا طبیعی داریم؟

  چه زمان‌هایی تپش قلب کاملا طبیعی داریم؟

  در برخی موارد، دلشوره نشانه خوبی در بدن نیست؛ اما گاهی دلشوره یا تپش قلب، عکس‌العملی طبیعی به یک موقعیت است که نیازی به نگران شدن ندارد.

 • تاثیر بلندمدت ابتلا به کرونا بر قلب

  تاثیر بلندمدت ابتلا به کرونا بر قلب

  شواهد جدید نشان می‌دهد که بیماری کووید-۱۹ می‌تواند عوارض ماندگاری برای بافت قلب داشته باشد.

 • آثار کووید۱۹ بر بیماران قلبی - عروقی

  آثار کووید۱۹ بر بیماران قلبی - عروقی

  چند ماه از آغاز شیوع بیماری ناشناخته‌ کرونا در جهان می‌گذرد، بیماری که به سرعت در جهان در حال گسترش است و هر روز اطلاعات تازه‌ای از آن شناسایی می‌شود. در یافته‌های اخیر تاثیر کووید۱۹ بر مشکلات قلبی و عروقی مطرح شده است

 • کرونا قلب را به بازی می‌گیرد؟

  کرونا قلب را به بازی می‌گیرد؟

  آن روز که از توماس آکسلی خواسته شد فورا به بیمارستان مونت ساینای منهتن مراجعه کند، شیفتش نبود. اما تعداد دکتر‌هایی که باید به بیماران سکته‌ای اورژانسی می‌رسیدند، کفایت نمی‌کرد و لازم بود که او به اتاق عمل برود

 • ارتباط بین قلب و کروناویروس

  ارتباط بین قلب و کروناویروس

  کروناویروس جدید بیشتر سلامت ریه‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد اما پزشکان مواردی را مشاهده کرده‌اند که حاکی از پیامدهای منفی این ویروس برای قلب است.

 • بیماری‌های مادرزادی قلب

  بیماری‌های مادرزادی قلب

  یکی از مشکلات رایج در مورد بیماری‌های مادرزادی قلب مراجعه دیرتر بیمار به دلیل نداشتن علامت بالینی می‌باشد. با توجه به اینکه اغلب بیماری‌های مادرزادی قلب به طور کامل قابل درمان می‌باشند تشخیص به موقع بسیار اهمیت دارد.

 • ساده‌ترین راه برای حفظ سلامت قلب

  ساده‌ترین راه برای حفظ سلامت قلب

  نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد مسواک زدن دندان‌ها سه بار در روز می‌تواند با کاهش باکتری‌های مضر در دهان، خطر نارسایی قلبی را کاهش دهد.

فیلم روز
تصویر روز