Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
پنجشنبه 30 دی 1395 - 12:15

تغذيه

بازدید: 16494

 • مبارزه با بدغذایی کودک!

  مبارزه با بدغذایی کودک!

  بسیاری از والدین تلاش دارند راهکاری برای مقابله با بد غذایی کودک یافت کنند، چرا که این مشکل موجب فقر مواد معدنی و ویتامین‌‌ها در کودک شده و از رشد به هنگام کودک جلوگیری می‌کند.

 • تغذیه برای بچه‌های بالای پنج سال

  تغذیه برای بچه‌های بالای پنج سال

  تغذیه کودک بر روی رشد و روند یادگیری او اثر بسزایی دارد. والدین باید بر صبحانه، ناهار، شام و میان وعده مدرسه کودک اهمیت زیادی دهند. خواندن این مقاله را به والدین پیشنهاد می‌کنیم.

 • مشکلات غذایی کوچولوهای زیر 5 سال

  مشکلات غذایی کوچولوهای زیر 5 سال

  عادات خوب غذایی باید از همان دوران کودکی آغاز شود. مصرف نکردن برخی از مواد غذایی از کودکی می‌تواند کمبودها و مشکلاتی را در بزرگسالی به وجود آورد. این مقاله را بخوانید.

 • وضعیت تغذیه کودکان در ایران

  وضعیت تغذیه کودکان در ایران

  در اینجا با وضعیت تغذیه کودکان در ایران، وضعیت ریز مغذی‌‌ها و کمبودهای مواد مغذی در کودکان، وضعیت کم خونی کودکان و سلامت کودکان در ایران آشنا می‌شوید.

 • پرسشنامه مصرف آب در کودکان

  پرسشنامه مصرف آب در کودکان

  چه نوع آبی به کودکان بدهیم؟ آیا آب لوله‌کشی قابل اطمینان است؟ برای پاسخ دادن به این سوالات و پی بردن به درستی یا نادرستی باورهای‌مان در این باره، پرسشنامه زیر را پاسخ دهید؟

 • غذاهای ضد سرطان برای بچه‌ها

  غذاهای ضد سرطان برای بچه‌ها

  تغذیه خوب کودک می‌تواند از بروز انواع سرطان در آنها جلوگیری کند. در حقیقت، تغذیه سالم امروز کودکان باعث عدم بروز سرطان در آینده می‌شود. در اینجا با تغذیه ضد سرطان آشنا می‌شوید.

 • تغذیه کودکان مبتلا به سندرم نفروتیک

  تغذیه کودکان مبتلا به سندرم نفروتیک

  یکی از مشکلات شایع کلیوی که در کودکان رایج‌تر است، سندرم نفروتیک است. در سندرم نفروتیک پروتئین از طریق ادرار دفع می‌شود. در این مقاله علائم سندرم نفروتیک ذکر شده‌اند.

 • گیاهخواری کودک؛ خوب یا بد؟

  گیاهخواری کودک؛ خوب یا بد؟

  عواملی مانند والدین گیاهخوار، پیشگیری از چاقی در کودکان و وسواس والدین برای تغذیه سالم کودکان از جمله عوامل مهمی هستند که منجر شده در جوامع پیشرفته گیاهخواری در بین کودکان رشد کند.

 • شكل‌گیری بهترین عادات غذائی در كودكان

  شكل‌گیری بهترین عادات غذائی در كودكان

  در این مقاله برخی از عادات غذایی نامطلوب كه موجب ایجاد اختلال در سلامت انسان می‌شوند مانند نخوردن صبحانه، خوردن شیرینی بعد از غذا و ... مورد بحث قرار خواهند گرفت.

 • خوراكی‌های مفید برای كودكان در زمستان

  خوراكی‌های مفید برای كودكان در زمستان

  در فصل سرما با تغذیه صحیح و مواد غذائی حاوی آنتی‌اكسیدان بالا مانند انواع ویتامین A ،C و E و همچنین مواد غذایی حاوی آهن، روی و سلنیوم می‌توان سیستم ایمنی کودک را تقویت کرد.

 • هله هوله ها چه تاثیری روی بچه ها می‌گذارند؟

  هله هوله ها چه تاثیری روی بچه ها می‌گذارند؟

  یکی از دلایل چاقی کودکان، مصرف هله هوله است. شما والدین باید هله هوله‌ها را از دسترس کودکان‌تان دور نگه دارید و غذاهای سالم را جایگزین هله هوله‌ها نمایید.

 • تأثیر غذاها روی خلق و خوی كودكان

  تأثیر غذاها روی خلق و خوی كودكان

  طبق تحقیقات به عمل آمده غذاها می‌توانند روی خلق و خوی آدم‌ها تاثیر مستقیم بگذارند و یك برنامه غذایی سالم و متعادل می‌تواند بسیاری از مشكلات رفتاری و اخلاقی كودكان را برطرف كند.

فیلم روز
تصویر روز