Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 28 خرداد 1398 - 10:25

تغذيه

بازدید: 32609

 • نمره خوب با تغذیه خوب

  نمره خوب با تغذیه خوب

  در فصل بهار قرار داریم و به‌تدریج به ایام برگزاری امتحانات نزدیک می‌شویم. یکی از آرزوهای بزرگ هر محصلی (اعم از دانش‌آموز یا دانشجو) موفقیت در امتحانات است.

 • اما و اگر‌های مصرف تخم‌مرغ در کودکان

  اما و اگر‌های مصرف تخم‌مرغ در کودکان

  تخم‌مرغ حاوی مقادیر بالایی از مواد مغذی مانند ویتامین‌ها و املاح می‌باشد. برخی از متخصصان تغذیه بر این اعتقادند که ارزش غذایی تخم‌مرغ مانند یک قرص مولتی‌ویتامین برای کودک می‌باشد.

 • الفبای تغذیه در روزه اولی ها

  الفبای تغذیه در روزه اولی ها

  بیشتر پزشکان بر این اعتقادند که روزه گرفتن در کودکان علاوه بر منافع روحی و روانی که دارد، نقش موثری بر سلامت جسمی دارد. به وسیله روزه گرفتن می‌توان عادات غذایی خوب را در کودکان ایجاد نمود.

 • ممنوعه های دوران شیرخواری!

  ممنوعه های دوران شیرخواری!

  ارائه بطری و پستانک در شیرخوارانی که از شیرمادر استفاده می‌کنند به دلیل ایجاد سردرگمی شیرخوار در گرفتن پستان و اختلال در تداوم تغذیه با شیرمادر و عوارض دیگر آن، توصیه نمی‌شود.

 • خوب و بد‌های شکلات

  خوب و بد‌های شکلات

  برخی از متخصصان تغذیه بر این اعتقاد هستند که ترکیبات موجود در شکلات‌های تلخ می‌توانند اثرات مثبتی بر روی عملکرد روحی و روانی بدن داشته و حتی در افزایش قابلیت حافظه در کودکان موثر باشند.

 • غذای انگشتی؛ دوست کودک

  غذای انگشتی؛ دوست کودک

  بسیاری از متخصصان تغذیه کودکان به والدینی که کودکان بد‌غذا یا بی‌اشتها دارند، توصیه می‌کنند که به کودکان خود غذاهایی موسوم به غذاهای انگشتی بدهند.

 • خوراک مرغ میوه ای

  خوراک مرغ میوه ای

  پیاز و فلفل قرمز را تفت دهید. آنگاه سیب را بیفزایید و 2 دقیقه تفت دهید. سپس مرغ را اضافه کنید و تفت دهید. سپس پودر کاری و گرام‌ماسالا، شیر، آب مرغ، آب پرتقال و ذرت را بیفزایید.

 • پوره تقویت کننده سیستم ایمنی

  پوره تقویت کننده سیستم ایمنی

  هویج را به صورت بخارپز بپزید. آنگاه سیب را بخارپز کنید تا هر دو نرم شوند. صبر کنید تا کمی خنک شود. آنگاه هویج و سیب را در دستگاه غذاساز یا مخلوط‌کن بریزید.

 • پوره کدو،‌ سیب،‌ اسفناج و مرغ

  پوره کدو،‌ سیب،‌ اسفناج و مرغ

  کدو و سیب را خرد کنید. مرغ را بپزید و خرد کنید. آنگاه کدو،‌ سیب و بعد اسفناج را به مرغ اضافه کنید و 10 دقیقه بپزید تا کدو نرم شود. صبر کنید تا کمی خنک شود.

 • تجربه های مادرانه یک متخصص تغذیه

  تجربه های مادرانه یک متخصص تغذیه

  آیا می‌توانیم از غذاهای تکمیلی آماده برای فرزندان‌مان استفاده کنیم؟ آیا مصرف این غذاها برای کودکان زیان‌بار نیست؟ برای پاسخ به این سوال، سراغ دکتر لادن گیاهی؛ متخصص تغذیه رفتیم.

 • روش های استریل کردن ظرف غذای کودک

  روش های استریل کردن ظرف غذای کودک

  می‌توان بعد از شستشوی ظروف غذای کودک با آب گرم، آنها را به مدت حدود 20 دقیقه در داخل یک تستر برقی یا آون با درجه حرارت بین 160 تا 180 درجه سانتیگراد قرار داد.

 • سین پر‌خاصیت برای کودک

  سین پر‌خاصیت برای کودک

  بهتر است سمنو به عنوان میان‌وعده و نه وعده اصلی غذایی در کودک استفاده شود،‌ زیرا کودکان در سنین رشد و نمو هستند و دریافت وعده‌های غذایی اصلی در آنها بسیار مهم است.

فیلم روز
تصویر روز