Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 5 اسفند 1396 - 17:27

تغذيه

بازدید: 23752

 • نقش حیاتی و کارکرد مهم هورمون رشد

  نقش حیاتی و کارکرد مهم هورمون رشد

  افزایش قد هر کس به میزان 60 تا 80 درصد، از زمینه ارث انتقال داده شده از پدر و مادر و دودمان پدری و مادری تاثیر می‌پذیرد و حدود 20 تا 40 درصد باقیمانده نیز به عوامل محیطی مرتبط است.

 • تغذیه مناسب در کودکان مبتلا به MS

  تغذیه مناسب در کودکان مبتلا به MS

  بیماری MS یا Multiple Sclerosis از جمله بیماری‌هایی است که امروزه شیوع و بروز آن در بسیاری از جوامع پیشرفته و در حال پیشرفت در حال بالا رفتن می‌باشد.

 • راه های زیتون خور کردن بچه ها

  راه های زیتون خور کردن بچه ها

  این میوه پر خاصیت سرشار از مواد مغذی فراوان و به خصوص اسیدهای چرب ضروری است که بدن به آن‌ها نیاز دارد، اما چطور می‌توانید بچه‌ها را به خوردن آن تشویق کنید.

 • چند دمنوش برای بچه ها

  چند دمنوش برای بچه ها

  حقیقت امر آن است که برخی از دمنوش‌ها و چای‌های گیاهی می‌توانند برای کودکان مفید باشند، هرچند که مصرف زیاد هر نوع دمنوش یا چای گیاهی برای کودکان توصیه نمی‌شود.

 • حقايقی در مورد تغذيه با شير مادر

  حقايقی در مورد تغذيه با شير مادر

  آغوز سرشار از ویتامین A است كه به حفاظت از چشم‌ها و كاهش عفونت‌ها كمك می‌كند.

 • کودکان و چربی های مورد نیازشان

  کودکان و چربی های مورد نیازشان

  دسرها و تنقلات، منابعی از چربی‌های مصرفی برای کودکان و نوجوانان هستند. همچنین کودکان با مصرف محصولات شیرکامل و گوشت‌های پرچربی مانند سوسیس و گوشت قرمز، چربی دریافت می‌کنند.

 • تغذیه در کودکان مبتلا به سندرم داون

  تغذیه در کودکان مبتلا به سندرم داون

  چاقی از جمله مشکلات رایج در کودکان مبتلا به سندرم داون می‌باشد. در این کودکان به این دلیل که توده عضلانی بسیار ضعیف و کمتر از حد استاندارد می‌باشد، بدن توانایی جذب بافت چربی بیشتری دارد.

 • تمایل کودکان به خوردن مواد غیرغذایی

  تمایل کودکان به خوردن مواد غیرغذایی

  تمایل به خوردن مواد غیر غذایی به عنوان یک اختلال روانی شناخته می‌‌شود که حدود 10 تا 30 درصد کودکان ممکن است دچار این اختلال باشند. برخی پزشکان معتقدند که عوامل پزشکی و تغذیه‌ای هم می‌‌توانند علت بروز خوردن مواد غیر غذایی توسط کودکان باشند.

 • کدو حلوایی و بچه ها

  کدو حلوایی و بچه ها

  کدو حلوایی منبع خوب پتاسیم و همچنین آنتی‌اکسیدان مهم بتاکاروتن که پیش‌ساز ویتامین A است، می‌باشد. کدو حلوایی سرشار از فیبر غذایی است که درمان خوبی برای یبوست به شمار می‌رود.

 • از شیر گرفتن کودک با غذاهای خوش طعم

  از شیر گرفتن کودک با غذاهای خوش طعم

  کودکان بین 4 و 6 ماهگی به خوردن غذای جامد علاقه نشان می‌دهند و از این زمان می‌توانید او را با طعم خوراکی‌های مختلف آشنا کنید. کودکان با روش‌های مختلف از شیر گرفته می‌شوند.

 • تغذیه کودک در روزهای سرد

  تغذیه کودک در روزهای سرد

  وقتی دما افت می‌کند و ساعت‌های روشن روز کوتاه‌تر می‌شوند، سطح انرژی بدن نیز بسیار کم می‌شود و روی حالات روحی هم اثر منفی می‌گذارد. کودکان نیز در روزهای سرد سال کم تحرک‌تر می‌شوند.

 • پیشگیری از شب ادراری کودکان با تغذیه

  پیشگیری از شب ادراری کودکان با تغذیه

  در بیشتر موارد با مشخص شدن علت بروز می‌توان شب ادراری کودک را به طور کامل مرتفع نمود. یکی از راه‌های پیشگیری، رعایت نکات تغذیه‌ای برای کنترل شب ادراری در کودک می‌باشد.

فیلم روز
تصویر روز