Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 3 اردیبهشت 1398 - 05:36

تغذيه

بازدید: 31298

 • تجربه های مادرانه یک متخصص تغذیه

  تجربه های مادرانه یک متخصص تغذیه

  آیا می‌توانیم از غذاهای تکمیلی آماده برای فرزندان‌مان استفاده کنیم؟ آیا مصرف این غذاها برای کودکان زیان‌بار نیست؟ برای پاسخ به این سوال، سراغ دکتر لادن گیاهی؛ متخصص تغذیه رفتیم.

 • روش های استریل کردن ظرف غذای کودک

  روش های استریل کردن ظرف غذای کودک

  می‌توان بعد از شستشوی ظروف غذای کودک با آب گرم، آنها را به مدت حدود 20 دقیقه در داخل یک تستر برقی یا آون با درجه حرارت بین 160 تا 180 درجه سانتیگراد قرار داد.

 • سین پر‌خاصیت برای کودک

  سین پر‌خاصیت برای کودک

  بهتر است سمنو به عنوان میان‌وعده و نه وعده اصلی غذایی در کودک استفاده شود،‌ زیرا کودکان در سنین رشد و نمو هستند و دریافت وعده‌های غذایی اصلی در آنها بسیار مهم است.

 • چرا بچه ها غذاهای ناسالم را بیشتر دوست دارند؟

  چرا بچه ها غذاهای ناسالم را بیشتر دوست دارند؟

  چرا اغلب ما، بیشتر از غذاهای سالم، جذب غذاهای ناسالم می‌شویم؟ بیشتر افراد و به ویژه کودکان، با تماشای غذاهای رستورانی، فست‌فودی و هله‌هوله‌ها، آب دهان‌شان راه می‌افتد.

 • پشت‌پرده ترشی و شور برای کودک

  پشت‌پرده ترشی و شور برای کودک

  به والدین توصیه می‌شود که غذاها و مواد غذایی شور و ترش را تنها برای لذت بردن طعم آن غذاها به کودک خود بدهند و از زیاده‌روی در مصرف آنها برای مصرف توسط کودک خود اجتناب نمایند.

 • دانستنی های مصرف ماهی در بچه ها

  دانستنی های مصرف ماهی در بچه ها

  بدن برخی از ماهی‌ها مانند کوسه ماهی و ماهی‌های دریاها و رودخانه‌های آلوده به فلزات سنگین، حاوی جیوه بالایی می‌‌باشند و مصرف زیاد آنها می‌‌تواند منجر به بروز مسمومیت با فلزات سنگین شود.

 • چگونه ناخواسته در صبحانه به کودکمان سم می دهیم

  چگونه ناخواسته در صبحانه به کودکمان سم می دهیم

  صبحانه مهم‌ترین وعده غذایی روزانه، به خصوص برای کودکان است. در این مطلب به مادران و پدران درباره صبحانه‌های ناسالم هشدار می‌دهیم.

 • روی و نقش آن در سلامت کودکان

  روی و نقش آن در سلامت کودکان

  اگرچه دریافت مکمل روی عامل واکسینه شدن در برابر بیماری‌های عفونی نمی‌باشد، اما دریافت مقادیر کم روی در بدن کودک با بروز انواع بیماری‌های عفونی در ارتباط است.

 • چگونه به کودک غذای جدید بدهیم؟

  چگونه به کودک غذای جدید بدهیم؟

  شاید از هر 5 خانواده‌ای که صاحب فرزند می‌باشند، یک خانواده به شدت درگیر چه‌کنم چه‌کنم‌های تغذیه‌ای است و با مقاومت‌های متفاوت بچه‌ها هنگام غذا خوردن مواجه هستند.

 • یک تا دو‌ سالگی اول غذا بعد شیر

  یک تا دو‌ سالگی اول غذا بعد شیر

  کودک یک تا دو ساله باید دو برابر شیر دریافتی، غذا بخورد، بنابراین در این سن دفعات شیر خوردن باید 3 تا 4 مرتبه در شبانه‌روز و دفعات تغذیه کودک (به غیر از شیر مادر) 5 تا 6 بار باشد.

 • با کودکان پرخور چه باید کرد؟

  با کودکان پرخور چه باید کرد؟

  یکی از علت‌های اصلی چاقی پرخوری می‌باشد. پرخوری یعنی دریافت کالری بیش از نیاز روزانه برای رشد و فعالیت بدنی. پرخوری عادت ناپسندی است که از سال‌های اولیه زندگی فرا گرفته می‌شود.

 • بهترین ادویه ها برای بچه ها

  بهترین ادویه ها برای بچه ها

  ادویه‌ها طعم متفاوتی به غذاها می‌دهند و علاوه بر خواص خود رنگ و بوی غذاها را نیز بهتر می‌کنند، اما همین طعم‌دهنده‌های فوق‌العاده، ‌گاهی می‌توانند مضر باشند، خصوصا در ارتباط با کودکان.

فیلم روز
تصویر روز