Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
پنجشنبه 29 تیر 1396 - 16:59

تغذيه

بازدید: 18937

 • آیا کودک من به مکمل ویتامین و مواد معدنی نیاز دارد؟

  آیا کودک من به مکمل ویتامین و مواد معدنی نیاز دارد؟

  آیا کودکان به مکمل نیاز دارند؟ چندین بررسی پیشنهاد کرده‌اند که امروزه بچه‌ها از ویتامین‌ها و مواد معدنی کلیدی مثل ویتامینA و E، آهن، روی و کلسیم به اندازه کافی دریافت نمی‌کنند.

 • آیا مکمل های رژیمی برای کودکان لازم است؟

  آیا مکمل های رژیمی برای کودکان لازم است؟

  تخمین زده شده است که حدود نصف تمامی بچه‌ها، تعدادی از اشکال مکمل ویتامین یا ماده معدنی را دریافت می کنند. علاوه بر طعم میوه‌ای، واقعا این قرص‌ها چه چیز را برای بچه‌ها تامین می‌کنند؟

 • انتخاب کربوهیدرات های سالم برای کودکان

  انتخاب کربوهیدرات های سالم برای کودکان

  کربوهیدرات حداقل نصف کالری خورده شده توسط بچه‌ها را تامین می‌کند. آنها سوخت آماده‌ای را برای بدن فراهم می‌کنند، اما اگر صحیح انتخاب کنید، بسیار کارایی بیشتری خواهد داشت.

 • جانشینی برای غذاهای طبیعی وجود ندارد

  جانشینی برای غذاهای طبیعی وجود ندارد

  استفاده از تعدادی سبزی‌های تازه و خام در وعده‌های غذایی و میان وعده‌های غذایی بچه‌ها، علاوه بر آنچه که شما در غذا می‌پزید، به استفاده هر چه بهتر از سبزی‌ها کمک می‌کند.

 • میوه ها و سبزی ها انتخاب های سالم برای کودکان

  میوه ها و سبزی ها انتخاب های سالم برای کودکان

  قرار دادن میوه‌ها و سبزی‌ها در دسترس بچه‌ها، در توسعه ذائقه آنان برای طعم‌های طبیعی بسیار کمک کننده است و یکی از بهترین روش‌هایی است که برای سلامت بچه‌ها در آینده می‌توان از آن سود برد.

 • آیا با شروع تغذیه تکمیلی، شیر مادر باید قطع شود؟

  آیا با شروع تغذیه تکمیلی، شیر مادر باید قطع شود؟

  در شرایط ایده آل، مادر باید یكسال كامل نوزاد را با شیر خود تغذیه كند در حالیكه به تدریج غذای جامد را نیز به رژیم او اضافه می‌كند. اما این کار برای برخی از مادران شاغل مشكل است.

 • مكمل های مناسب هنگام شروع تغذیه تکمیلی

  مكمل های مناسب هنگام شروع تغذیه تکمیلی

  اگر درباره رژیم غذایی كودكتان نگرانی دارید با پزشك‌تان مشورت كنید و هنگامی كه شك دارید، مكمل‌های ویتامین و مواد معدنی میتوانند به پیشگیری از كمبودها كمك كنند.

 • ارتباط کنترل وزن و فعالیت فیزیکی در کودکان

  ارتباط کنترل وزن و فعالیت فیزیکی در کودکان

  اگر هیچ قدمی برای جلوگیری از اپیدمی چاقی بر داشته نشود؛ این نسل از کودکان ممکن است با مشکل سلامت و اضافه وزن بی‌سابقه‌ای مواجه شوند. به ادامه مطلب توجه نمایید.

 • میان وعده های آسان و سریع برای كودكان نوپا

  میان وعده های آسان و سریع برای كودكان نوپا

  در بسیاری از موارد، میان وعده‌ها را چیپس و كلوچه‌ها تشكیل می‌دهند كه ارزش غذای كمی دارند و جای مواد غذایی بهتر كه غنی از ویتامین، مواد معدنی و فیبر هستند را می‌گیرند.

 • اولویت های غذایی در سنین نوپایی کدامند؟

  اولویت های غذایی در سنین نوپایی کدامند؟

  به‌عنوان یك والد، شما این فرصت را دارید كه از آغاز با به حداقل رساندن نمك و شكر اضافی در غذای كودک عادت استفاده زیاد نمک و شکر را سربسته نگه دارید یا آن‌را تا مدتی به تاخیر اندازید.

 • اهمیت انتخاب منابع غذایی سالم برای کودکان

  اهمیت انتخاب منابع غذایی سالم برای کودکان

  رژیم متعادل بچه‌ها به معنای مخلوطی از غذاهایی است که تمام درشت مغذی‌ها را تامین می‌کند و تقریبا با نسبت 50 درصد از کل کالری از کربوهیدرات، 30 درصد از چربی و 20 درصد از پروتئین می‌باشد.

 • بدغذایی های کودک

  بدغذایی های کودک

  همچنان كه نوزادان بزرگتر می‌شوند، بسیاری از آنها غذا را به‌عنوان چیزی ناخوشایند تجربه می‌كنند كه در آن به طور تصادفی از غذایی بیش از غذاهای دیگر خوش‌شان می‌آید.

فیلم روز
تصویر روز