Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
دوشنبه 20 آذر 1396 - 09:07

تغذيه

بازدید: 22216

 • تغذیه و درمان گلودرد و آبریزش بینی در کودکان

  تغذیه و درمان گلودرد و آبریزش بینی در کودکان

  بسیاری از توصیه‌های قدیمی‌ترها در مورد گلودرد و آبریزش بینی واقعا مفید است، اما توصیه متخصصان و پزشکان برای داشتن تغذیه مناسب کودک به هنگام گلودرد و آبریزش بینی چیست؟

 • اهمیت مصرف‌ آغوز برای نوزادان

  اهمیت مصرف‌ آغوز برای نوزادان

  دو سه روز اول پس از زایمان شیری که توسط پستان‌های مادر تولید می‌شود اغلب غلیظ و زرد رنگ است. به این شیر اولیه، آغوز یا کلستروم می‌گویند که در ایمن‌سازی بدن در برابر عفونت‌ها مفید است.

 • ویتامین ها و مواد معدنی موثر بر زیبایی کودک

  ویتامین ها و مواد معدنی موثر بر زیبایی کودک

  یکی از نشانه‌های کمبود ویتامین‌های B و C در کودکان خشکی پوست بدن آنها بخصوص پوست صورت و دست‌ها می‌باشد که بخصوص این خشکی در فصول سرد سال بیشتر مشاهده می‌شود.

 • نورسیده های نارس

  نورسیده های نارس

  نوزادان نارس پیش از رفتن به خانه، باید مدتی را در بیمارستان بگذرانند. آنها به مراقبت‌های ویژه‌ای نیاز دارند. در این مقاله به نحوه شیردادن چنین نوزادی پرداخته شده است.

 • خستگی کودکان و تغذیه

  خستگی کودکان و تغذیه

  خستگی در کودکان می‌تواند باعث مشکلات زیادی شود، از جمله آنها مشکلات شناختی مانند کاهش تمرکز بوده و منجر به غیبت از مدرسه می‌شود و اغلب نتیجه تحصیلات کم و یا سطح سواد پایین‌تر است.

 • دستور چند ميان وعده سالم  براي كودكان 2 ساله و بزرگتر

  دستور چند ميان وعده سالم  براي كودكان 2 ساله و بزرگتر

  تمام مغزها و دانه ها در یك كاسه بزرگ بریزید. میوههای خشك را به قطعات كوچك ببرید – این روش خوبی برای چك كردن پوستههای بجا مانده نیز است. میوههای بریده شده را با پودر بادام و دارچین مخلوط كرده، به مغزها و دانه ها اضافه كنید

 • نگاهی نو به پروبیوتیک ها در سلامت کودکان

  نگاهی نو به پروبیوتیک ها در سلامت کودکان

  هر چند چندین نوع مختلف باكتری در پروبیوتیك‌ها یافت می‌شوند، نوعی كه به عنوان یك مكمل بهتر مطالعه شده لاکتوباسیلوس کازئی است. به این مقاله توجه نمایید.

 • کودک، نوشيدنی های ورزشی و آب های با طعم ميوه

  کودک، نوشيدنی های ورزشی و آب های با طعم ميوه

  این نوشیدنی ها، ممكن است 10 یا 20 درصد آبمیوه داشته باشد اما مقدار زیادی قند و كالری نیز دارند. بعضی از این نوشیدنیها كالری كمتری نسبت به نوشابه گازدار دارند، اما آنها اغلب در بطریهای بزرگتری عرضه میشوند.

 • دستور غذايی برای كودكان يكساله و بزرگتر

  دستور غذايی برای كودكان يكساله و بزرگتر

  وقتی يكبار سس گوجه فرنگي آسان و خوشمزه خودتان را درست كنيد، هرگز سس كنسرو شده يا بستهبندي شده ديگري را نخواهيد خريد. برچسبهاي گوجه فرنگيهاي كنسروي را بررسي كنيد و از آنها كه قند دارند پرهيز كنيد. اين دستور تهيه ميتواند دو برابر يا سه برابر شود و براي بعد

 • 2 نکته در مورد تغذیه مادر و آلرژی‌ غذایی شیرخوار

  2 نکته در مورد تغذیه مادر و آلرژی‌ غذایی شیرخوار

  مادران از همه انواع مواد غذایی به منظور تولید شیر برای شیرخوارانشان استفاده می کنند. پرهیز از هیچ ماده غذایی مطرح نیست، مگر این که مادر یا شیرخوار نسبت به آن واکنش آلرژیک داشته باشند.

 • کارکرد ویتامینها، مواد معدنی و عناصر کمیاب مورد نیاز کودکان

  کارکرد ویتامینها، مواد معدنی و عناصر کمیاب مورد نیاز کودکان

  مدت مدیدی است که مردم درباره اجزاء غذایی میدانند –کربوهیدراتها، چربیها و پروتئین ها- اما تا شروع قرن بیستم که دانشمندان نسبت به دیگر ترکیبات در غذا آگاه شدند، نمیدانستند که این ترکیبات نیز، عملکردهای اساسی برای زندگی انسانها و حیوانات دارند.

 • راهکارهای افزایش مصرف سبزی و میوه در کودکان

  راهکارهای افزایش مصرف سبزی و میوه در کودکان

  برای استفاده کامل از میوهها و سبزیها، انواع مختلف آنها را انتخاب کنید. خوب است که به برخي ميوههاي حاضر و آماده اعتماد كنيد، مخصوصا براي اينكه مطمئن شوید میوه و سبزی کافی دریافت کرده اید.

فیلم روز
تصویر روز