Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
چهارشنبه 1 اسفند 1397 - 02:25

تغذيه

بازدید: 29767

 • پشت‌پرده ترشی و شور برای کودک

  پشت‌پرده ترشی و شور برای کودک

  به والدین توصیه می‌شود که غذاها و مواد غذایی شور و ترش را تنها برای لذت بردن طعم آن غذاها به کودک خود بدهند و از زیاده‌روی در مصرف آنها برای مصرف توسط کودک خود اجتناب نمایند.

 • دانستنی های مصرف ماهی در بچه ها

  دانستنی های مصرف ماهی در بچه ها

  بدن برخی از ماهی‌ها مانند کوسه ماهی و ماهی‌های دریاها و رودخانه‌های آلوده به فلزات سنگین، حاوی جیوه بالایی می‌‌باشند و مصرف زیاد آنها می‌‌تواند منجر به بروز مسمومیت با فلزات سنگین شود.

 • چگونه ناخواسته در صبحانه به کودکمان سم می دهیم

  چگونه ناخواسته در صبحانه به کودکمان سم می دهیم

  صبحانه مهم‌ترین وعده غذایی روزانه، به خصوص برای کودکان است. در این مطلب به مادران و پدران درباره صبحانه‌های ناسالم هشدار می‌دهیم.

 • روی و نقش آن در سلامت کودکان

  روی و نقش آن در سلامت کودکان

  اگرچه دریافت مکمل روی عامل واکسینه شدن در برابر بیماری‌های عفونی نمی‌باشد، اما دریافت مقادیر کم روی در بدن کودک با بروز انواع بیماری‌های عفونی در ارتباط است.

 • چگونه به کودک غذای جدید بدهیم؟

  چگونه به کودک غذای جدید بدهیم؟

  شاید از هر 5 خانواده‌ای که صاحب فرزند می‌باشند، یک خانواده به شدت درگیر چه‌کنم چه‌کنم‌های تغذیه‌ای است و با مقاومت‌های متفاوت بچه‌ها هنگام غذا خوردن مواجه هستند.

 • یک تا دو‌ سالگی اول غذا بعد شیر

  یک تا دو‌ سالگی اول غذا بعد شیر

  کودک یک تا دو ساله باید دو برابر شیر دریافتی، غذا بخورد، بنابراین در این سن دفعات شیر خوردن باید 3 تا 4 مرتبه در شبانه‌روز و دفعات تغذیه کودک (به غیر از شیر مادر) 5 تا 6 بار باشد.

 • با کودکان پرخور چه باید کرد؟

  با کودکان پرخور چه باید کرد؟

  یکی از علت‌های اصلی چاقی پرخوری می‌باشد. پرخوری یعنی دریافت کالری بیش از نیاز روزانه برای رشد و فعالیت بدنی. پرخوری عادت ناپسندی است که از سال‌های اولیه زندگی فرا گرفته می‌شود.

 • بهترین ادویه ها برای بچه ها

  بهترین ادویه ها برای بچه ها

  ادویه‌ها طعم متفاوتی به غذاها می‌دهند و علاوه بر خواص خود رنگ و بوی غذاها را نیز بهتر می‌کنند، اما همین طعم‌دهنده‌های فوق‌العاده، ‌گاهی می‌توانند مضر باشند، خصوصا در ارتباط با کودکان.

 • تغذیه نوزاد و سلامت دهان و دندان

  تغذیه نوزاد و سلامت دهان و دندان

  ارتباط شدیدی بین پوسیدگی دندان با عوامل تغذیه‌ای بویژه بین غلظت قند مصرفی و زمان پاكسازی قند از محیط دندان وجود دارد. تغذیه از ابعاد گوناگونی بر سلامت دهان ودندان تأثیر می‌گذارد.

 • میوه بهشتی برای فرشته های کوچک

  میوه بهشتی برای فرشته های کوچک

  انار به دلیل اینکه حاوی مقادیر بالایی از آنتی‌اکسیدان‌ها می‌باشد، می‌تواند در پیشگیری از بروز بسیاری از بیماری‌ها و بالا بردن سطح سلامت و ایمنی بدن کودکان بسیار مفید باشد.

 • عادات و باورهای غلط تغذیه ای در کودکان و نوجوانان

  عادات و باورهای غلط تغذیه ای در کودکان و نوجوانان

  مهم‌ترین و سازنده‌ترین عامل در ارتباط با تغذیه هر فرد، عادات غذایی او است که از کودکی و از سفره خانواده منشأ می‌گیرد. عادات غذایی عمدتاً نشات گرفته از باورهای ذهنی افراد است.

 • آثار ماندگار سلامت پیامد شیردهی مادران

  آثار ماندگار سلامت پیامد شیردهی مادران

  شیردهی، توصیه شده توسط سازمان جهانی بهداشت (WHO)، مقرون به صرفه‌ترین روش برای کاهش بیماری‌ها در دوران کودکی مانند چاقی، فشار خون بالا و گاستروانتریت و همچنین مرگ و میر است.

فیلم روز
تصویر روز