Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
پنجشنبه 30 دی 1395 - 12:16

تغذيه و بیماری‌ها

بازدید: 7175

 • بهترین تغذیه برای قلب سالم

  بهترین تغذیه برای قلب سالم

  از جمله عواملی که بر روی سلامت قلب و عروق و پیشگیری از بیماری‌های قلبی اثر دارند، می‌توان به تغذیه اشاره نمود. تغذیه به کنترل کلسترول، تری‌گلیسیرید و فشار خون کمک می‌کند.

 • رژیم درمانی در مولتیپل اسكلروزیس

  رژیم درمانی در مولتیپل اسكلروزیس

  مولتیپل اسكلروزیس یا ام اس از بیماری‌های مربوط به مغز و اعصاب است. در این مقاله علل بیماری ام اس و تغذیه مناسب آن را مرور می‌کنیم. مصرف برخی از ویتامین‌ها در بهبود ام اس موثر است.

 • تغذیه درمانی در بیماری های عفونی

  تغذیه درمانی در بیماری های عفونی

  با توجه به تعداد زیاد بیماری‌های عفونی، در این مقاله تنها چند بیماری که اهمیت و همچنین شیوع و بروز بیشتری در مردم داشته‌اند و تغذیه مناسب آنها مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

 • کاهش چربی خون با تغذیه مناسب

  کاهش چربی خون با تغذیه مناسب

  نوع تغذیه افراد بر روی میزان چربی‌های خون موثر است. در اینجا با چربی‌های خون و غذاهای مفید برای کاهش چربی‌های خون و غذاهایی که چربی خون را افزایش می‌دهند آشنا می‌شوید.

 • مراقبت از قلب با تغذیه سالم

  مراقبت از قلب با تغذیه سالم

  برخورداری از یک رژیم غذایی سالم باید سبک زندگی هر کس باشد، نه فقط یک برنامه کوتاه مدت. در این مقاله درباره الگوهای غذایی مناسب برای سلامت قلب، صحبت شده است.

 • نکات تغذیه‌ای در ایلئوستومی و کولستومی

  نکات تغذیه‌ای در ایلئوستومی و کولستومی

  بیماران مبتلا به کولیت اولسراتیو، کرون، سرطان کولون یا ترومای روده ممکن است نیاز به برداشت روده یا کولون داشته باشند. در اینجا به نکات تغذیه‌ای این بیماران اشاره می‌شود.

 • خوراکی های نفخ آور

  خوراکی های نفخ آور

  نفخ از نشانه‌های سوء‌هاضمه است و معمولاً بر اثر خوردن برخی غذاها که بادزا و نفخ ‌آورند پدید می‌آید. در این مقاله به چند نوع از این خوراکی‌های نفخ‌آور اشاره شده است.

 • نقش تغذیه در بیماری‌های روانی

  نقش تغذیه در بیماری‌های روانی

  آیا می‌دانستید تغذیه بر روی حالات روحی و روانی افراد اثر بسزایی دارد؟ در این مقاله به برخی نکات تغذیه‌ای که بر روی روح و روان موثر هستند، اشاره می‌شود.

 • تغذیه درمانی در سندرم روده کوتاه

  تغذیه درمانی در سندرم روده کوتاه

  سندرم روده کوتاه به ظرفیت جذب ناکافی ناشی از کاهش طول روده یا کاهش عملکرد روده پس از برداشت قسمتی از روده گفته می‌شود. در این مقاله با درمان تغذیه‌ای سندرم روده کوتاه آشنا می‌شوید.

 • تغذیه تنها روش درمانی گالاکتوزمی

  تغذیه تنها روش درمانی گالاکتوزمی

  گالاکتوزمی یک نقص ژنتیکی در متابولیسم گالاکتوز می‌‌باشد که به علت فقدان یا نارسایی آنزیم‌‌هایی که در حالت طبیعی در کبد، گالاکتوز را به گلوکز تبدیل می‌کنند، ایجاد می‌شود.

 • هفته بدون کلسترول

  هفته بدون کلسترول

  در این مقاله با رویکرد جالبی،‌ مواد غذایی مفید برای کاهش کلسترول به شما معرفی می‌شود. با گنجاندن این مواد غذایی در برنامه هفتگی‌تان، کلسترول کاهش می‌یابد.

 • تغذیه مناسب سندرم تخمدان پلی کیستیک

  تغذیه مناسب سندرم تخمدان پلی کیستیک

  سندرم تخمدان پلی‌كیست یا PCOS بیماری است كه امروزه در بین خانم‌های جوان بسیار شایع می‌باشد. در این مقاله به مقوله نحوه تغذیه در این افراد می‌پردازیم.

فیلم روز
تصویر روز