Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 17:47

تغذيه و بیماری‌ها

بازدید: 7610

 • سینوزیت را با غذا نرم و آرام نماییم

  سینوزیت را با غذا نرم و آرام نماییم

  سینوزیت خود را با گرفتگی بینی، سردرد، گوش درد، دندان درد و ... نشان می‌دهد و ممکن است حاد یا مزمن باشد. پیروی از یک رژیم غذایی مناسب در درمان سینوزیت موثر است.

 • شکمم ورم می کند، چه غذایی بخورم؟

  شکمم ورم می کند، چه غذایی بخورم؟

  ورم شکم ممکن است علل متفاوتی داشته باشد. گاهی برخی بیماری‌ها یا عدم تحمل مواد غذایی می‌توانند به ورم شکم منجر شوند. تغذیه مناسب می‌تواند به بهبود آن کمک کند.

 • با فیبر رژیم غذایی، سنگ صفرایتان را خرد کنید

  با فیبر رژیم غذایی، سنگ صفرایتان را خرد کنید

  ابتلا به سنگ‌های کیسه صفرا بسیار شایع است. درد شکمی ممکن است از علائم سنگ کیسه صفرا باشد. از درمان‌های رایج سنگ کیسه صفرا می‌توان به رژیم‌درمانی و یا جراحی اشاره نمود.

 • وقتی غذا، باعث درمان التهاب روده می شود

  وقتی غذا، باعث درمان التهاب روده می شود

  بیماری كرن می‌تواند بخش‌های مختلف مجرای گوارشی را درگیر كند در حالی كه كولیت اولسراتیو بیماری است كه فقط روده بزرگ را درگیر می‌كند. این بیماری‌ها می‌توانند باعث عدم تحمل غذایی شوند.

 • هموروئید دارید؟... هله هوله نخورید!

  هموروئید دارید؟... هله هوله نخورید!

  همورویید عارضه گوارشی تقریبا شایعی است که مشکلاتی را برای افراد به وجود می‌آورد. با استفاده از رعایت نکات تغذیه‌ای می‌توان تا حدودی این مشکل را کنترل کرد.

 • ناکارآمدی فیبر در بیماری اسهال!

  ناکارآمدی فیبر در بیماری اسهال!

  اسهال می‌تواند علامت اضطراب، عفونت باكتریایی یا ویروسی، عدم تحمل غذایی، بیماری روده، اختلال هورمونی یا دریافت بیش از حد سوربیتول، فروكتوز یا فیبر باشد.

 • غذا، مسکن طبیعی زخم معده

  غذا، مسکن طبیعی زخم معده

  به زخم‌های ایجاد شده در ناحیه معده و دئودنوم زخم پپتیك گفته می‌شود كه باعث آسیب در غشاء مجرای گوارشی در این نواحی می‌شود. برخی از غذاها به بهبود این مشکل کمک می‌کنند.

 • ارتباط گرفتگی عضلانی با غذا!

  ارتباط گرفتگی عضلانی با غذا!

  شاید کمتر کسی باشد که تا به حال دچار گرفتگی عضلانی نشده باشد. برای درمان گرفتگی‌های عضلانی باید اول علت آن را تشخیص داد. تغذیه در بهبود این گرفتگی‌ها نقش موثری دارد.

 • رژیم غذایی بیماری تصلب شرایین یا آترواسکلروز

  رژیم غذایی بیماری تصلب شرایین یا آترواسکلروز

  آترواسكلروز یا تصلب شرایین یکی از مشکلات شایع قلبی است که معمولا نشانه مشخصی ندارد. کنترل فشار خون و وزن، تغذیه مناسب و پیشگیری از سیگار در پیشگیری از آترواسكلروز موثر است.

 • رازیانه، دشمن تهوع!

  رازیانه، دشمن تهوع!

  تهوع می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد. برای درمان آن باید ابتدا عامل اصلی را تشخیص داد. در این مقاله برخی از مواد غذایی که در هنگام بروز تهوع مفیدند، بیان شده‌اند.

 • امگا 3 مرهم خس خس سینه!

  امگا 3 مرهم خس خس سینه!

  به التهاب مجاری تنفسی یا برونش‌ها، برونشیت گفته می‌شود. این عارضه می‌تواند حاد و گذرا یا مزمن باشد كه می‌تواند اثرات بلند مدتی بر روی سلامتی داشته باشد.

 • دوستداران گوشت، در معرض خطر دایورتیکولیت

  دوستداران گوشت، در معرض خطر دایورتیکولیت

  آیا می‌دانید بیماری دیورتیکولیت چیست؟ این بیماری به دلیل یبوست طولانی مدت ایجاد می‌شود. از علائم شایع آن می‌توان به درد شکم اشاره نمود. مصرف فیبرها به درمان دیورتیکولیت کمک می‌کند.

فیلم روز
تصویر روز