Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
یکشنبه 28 مرداد 1397 - 13:51

تغذيه و بیماری‌ها

بازدید: 14464

 • ارتباط سنگ های ادراری با عادات غذایی

  ارتباط سنگ های ادراری با عادات غذایی

  سنگ‌های ادراری سومین بیماری دستگاه ادراری هستند. ارتباط میان سنگ‌های ادراری با رژیم غذایی به مقدار قابل توجهی شناخته شده، ولی مواردی ضد و نقیض هم در این زمینه وجود دارد.

 • تغذیه و اختلالات دو قطبی

  تغذیه و اختلالات دو قطبی

  اختلال دو قطبی به عنوان افسردگی - شیدایی شناخته شده است. در این اختلال حالات روحی فرد به طور شدید و نوسانی تغییر می‌یابد. 2.4 درصد افراد جهان مبتلا به اختلالات دو قطبی می‌باشند.

 • پوسیدگی دندان و تغذیه

  پوسیدگی دندان و تغذیه

  عوامل تغذیه‌ای مؤثر بر پوسیدگى دندان عبارتند از: دفعات مصرف مواد کربوهیدراتی یا قندی، نوع تغذیه، دفعات غذا خوردن و مدت زمان تماس دندان با مواد غذایى و آشامیدنى.

 • تغذیه درمانی در نقرس

  تغذیه درمانی در نقرس

  در بیماری نقرس اختلال در متابولیسم پورین‌ها رخ می‌دهد و سطح بالایی از اسید اوریک در خون تجمع می‌یابد و در بافت‌های نرم و استخوانی نظیر مفاصل‌ها و تاندون‌ها رسوب می‌کند.

 • پیشگیری از پارکینسون با خوردن ماهی

  پیشگیری از پارکینسون با خوردن ماهی

  بیماری پارکینسون بعد از آلزایمر شایع‌ترین بیماری تخریب کننده دستگاه عصبی و مغز به حساب می‌آید که متاسفانه هنوز علم موفق به کشف درمان و روش‌های قطعی پیشگیری از آن نشده است.

 • تاثیر تغذیه بر اعصاب و روان

  تاثیر تغذیه بر اعصاب و روان

  احساس خستگی، کوفتگی، بیحالی و بی میلی به کار عارضه ای است که در بین افراد جامعه شیوع نسبتا زیادی دارد. این اختلال چنانچه ادامه یابد موجب کاهش کارایی و اتلاف انرژی در انسان می شود.

 • نقش تغذیه در التهاب مفصل (آرتریت)

  نقش تغذیه در التهاب مفصل (آرتریت)

  افراد مبتلا به آرتریت برای مقابله با این بیماری به مقدار بیشتری مواد معدنی نیازمند هستند. این بیماران دچار کمبود مواد مغذی از قبیل روی، منگنز، کلسیم، اسیدفولیک و آهن می‌باشند.

 • نقش ریز مغذی ها در افسردگی

  نقش ریز مغذی ها در افسردگی

  تغذیه نامناسب یا عامل افسردگی است و یا در نتیجه افسردگی حاصل می‌شود. یکی از جنبه‌های تغذیه نامناسب مصرف ناکافی میوه‌ها و سبزیجات می‌باشد. آمار افسردگی در مناطق مدیترانه‌ای کم‌تر است.

 • مصرف میوه تازه و کاهش بیماری های قلبی و عروقی

  مصرف میوه تازه و کاهش بیماری های قلبی و عروقی

  مصرف پایین میوه یکی از عوامل خطر اصلی بیماری های قلبی و عروقی است که عامل 104 میلیون سال-زندگی ناتوانی در سال 2010 معرفی شده است که 30 میلیون آن در چین بوده است.

 • چطور با تغذیه صحیح سردرد های میگرنی خود را کنترل کنید

  چطور با تغذیه صحیح سردرد های میگرنی خود را کنترل کنید

  میگرن اغلب اوقات به صورت درد ضربان دار یک طرفه است که ابتدا خفیف و کم کم شدید می شود. دردهای میگرنی در همه موارد با بی اشتهایی، تهوع و گاهی اوقات با استفراغ همراه هستند.

 • علائم زوال عقل

  علائم زوال عقل

  دمانس یک بیماری جدی است که در آن کاهش تدریجی عملکرد مغز را می‌بیند که در انگلستان تعداد افراد تحت تاثیراین بیماری در حال افزایش است. یکی از نشانه‌های اصلی آن، از دست دادن حافظه است.

 • آلزایمر: تعریف، علل و تغذیه درمانی

  آلزایمر: تعریف، علل و تغذیه درمانی

  مکانیسم دقیق مواد مغذی در آلزایمر مشخص نمی‌باشد اما این مواد با کاهش استرس اکسیداتیو و کاهش تجمع پروتئین آمیلوئید بتا می‌توانند از پیشرفت آلزایمر جلوگیری نمایند.

فیلم روز
تصویر روز