Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
جمعه 5 خرداد 1396 - 10:02

تغذيه و بیماری‌ها

بازدید: 8486

 • فشار خونم بالا است، چه غذاهایی بخورم؟

  فشار خونم بالا است، چه غذاهایی بخورم؟

  فشار خون بالا در مورد اكثر افراد هیچ نشانه و علامتی ندارد اما صدمات جدی و آسیب‌های مزمنی را در بخش‌های مختلف بدن بوجود می‌آورد. پس حتما آن را جدی بگیرید!

 • مواد غذایی کلاژن ساز

  مواد غذایی کلاژن ساز

  کلاژن از اجزای اصلی ساختمان سلول‌های پوستی و فراوان‌ترین پروتئین موجود در بافت‌های بدن است. واحدهای تشکیل دهنده این ماده، اسیدهای آمینه گلیسین، پرولین، هیدروکسی پرولین و آرژنین می‌باشند.

 • چرا کلسترولم بالا است، چی بخورم؟

  چرا کلسترولم بالا است، چی بخورم؟

  با افزایش سن به تدریج سطح كلسترول خون افزایش می‌یابد و در سنین میانسالی سطح كلسترول خون بسیاری از افراد بیشتر از حد مطلوب، یعنی 200 میلی‌گرم در دسی لیتر است.

 • آلرژی‌های بهاره و راهکارهای تغذیه‌ای

  آلرژی‌های بهاره و راهکارهای تغذیه‌ای

  آلرژی، واکنش افراطی سیستم ایمنی بدن نسبت به عوامل مختلف است. کسانی که دچار حساسیت هستند، نسبت به مواد موجود در محل زندگیشان، واکنشی بیش از حد معمول نشان می‌دهند.

 • اهمیت غذا در زوال عقل

  اهمیت غذا در زوال عقل

  دمانس یا زوال عقل، از دست رفتن پیشرونده عملکرد فکری و مغزی است و معمولاً بر اثر یک بیماری مغزی ایجاد می‌شود. كاهش تدریجی عملكرد مغزی و اختلال حواس یکی از علائم دمانس است.

 • ارتباط تغذیه و بیمارس ام اس

  ارتباط تغذیه و بیمارس ام اس

  بیماری ام اس یک اختلال درگیر کننده سیستم اعصاب مرکزی و یک بیماری ناتوان کننده است که در اغلب موارد، افراد جوان جامعه را درگیر می‌کند. تاکنون هیچ درمان قطعی جهت بهبودی کامل این بیماری شناخته نشده است.

 • غذا، آبی بر آتش میگرن

  غذا، آبی بر آتش میگرن

  میگرن بیش از یک سردرد معمولی است و معمولا 24 تا 48 ساعت طول می‌كشد و فرد مبتلا یک تا دو روز بعد از حمله میگرن همچنان احساس خستگی دارد. میگرن معمولاً جنبه ارثی دارد.

 • عوامل تاثیر گذار بر بواسیر

  عوامل تاثیر گذار بر بواسیر

  هموروئید عبارت از اتساع و بزرگ شدن سیاهرگ‌های اطراف مقعد به سمت داخل یا خارج است. نشستن در وان یا تشت آب گرم به مدت 15 دقیقه (اصطلاحاً حمام نشسته) چندین بار در روز مفید می‌باشد.

 • اختلالات تیروئید را با غذا کنترل کنیم

  اختلالات تیروئید را با غذا کنترل کنیم

  از علائم مربوط به اختلالات غده تیروئید می‌توان به خستگی و لرزش دست‌ها و اختلال در سوخت و ساز بدن اشاره کرد. بعد از تشخیص اختلالات تیروئید باید از رژیم غذایی درست پیروی کرد.

 • با جادوی جودوسر به جنگ افسردگی برویم

  با جادوی جودوسر به جنگ افسردگی برویم

  افسردگی شدید گاه به تصمیم برای خودكشی می‌انجامد. زندگی پر استرس، از دست دادن شغل، بازنشستگی، نگرانی‌های اقتصادی از جمله علل عمده افسردگی در جوامع امروزی هستند.

 • آیا در فرد سکته کرده، رعایت رژیم غذایی مفید است؟

  آیا در فرد سکته کرده، رعایت رژیم غذایی مفید است؟

  تحقیقات نشان داده‌اند که مصرف مقدار کافی از گروه میوه‌ها و سبزیجات، می‌تواند به کاهش خطر سکته کمک کند. خوردن حداقل دوبار در هفته ماهی هم در این امر موثر است.

 • درمان ادم با تغذیه

  درمان ادم با تغذیه

  ادم یا تجمع آب اضافی در بدن می‌تواند علل متفاوتی داشته باشد که در هر صورت باید به پزشک مراجعه شود. برخی از مواد غذایی برای بهبود ادم موثر هستند و از مصرف بعضی غذاها باید پرهیز شود.

فیلم روز
تصویر روز