Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
چهارشنبه 1 اسفند 1397 - 02:29

تغذيه و بیماری‌ها

بازدید: 17541

 • رابطه تغذیه با تپش موزون قلب

  رابطه تغذیه با تپش موزون قلب

  بیماری‌های قلبی عروقی یکی از علل مرگ‌ومیر و ناتوانی در جوامع مختلف بشری است. شناسایی زودهنگام افراد در معرض خطر ابـتلا بـه آترواسکلروز از اهداف اصلی سلامت در بسـیاری از جوامع است.

 • میگرن؛ پیامد کم خونی‌

  میگرن؛ پیامد کم خونی‌

  سر دردهای تنشی، از اصلی‌ترین علل مراجعه به پزشکان در سراسر جهان بوده و آنمی فقر آهن نیز از شایع‌ترین علل اختلالات خونی و کمبود اصلی تغذیه‌ای به خصوص در زنان سنین باروری می‌باشد.

 • ترفندهای تغذیه ای برای مهار سلیاک

  ترفندهای تغذیه ای برای مهار سلیاک

  در حال حاضر تنها درمان بیماری سلیاک پیروی از رژیم غذایی بدون گلوتن می‌باشد و باید از خوردن غذاهای حاوی گندم، جو، جوی دوسر، چاودار و یک غله هیبرید به نام تریتیکاله پرهیز کرد.

 • تغذیه در سرطان

  تغذیه در سرطان

  در نگاهی به جنبه‌های پیشگیرانه ارتباط بین تغذیه و خطر سرطان، توجه به نوع سبک زندگی، الگوهای غذایی، چاقی و تعادل انرژی، فعالیت فیزیکی، اجزای رژیم غذایی و مواد مغذی اهمیت دارد.

 • تغذیه درمانی در واریس

  تغذیه درمانی در واریس

  واریس، اتساع سیاهرگ‌ها در عروق‌ اندام تحتانی است که با برآمدگی سیاهرگ‌ها مشخص می‌شود. این عارضه در اثر عدم کارکرد مناسب دریچه‌های سیاهرگی ایجاد می‌شود.

 • مراقبت های پسارژیم در سلیاکی ها!

  مراقبت های پسارژیم در سلیاکی ها!

  آهن یکی از مهم‌ترین اجزا در خون سازی و رشد فرد می‌باشد. در برخی از بیماران سلیاکی آهن مورد نیاز بدن جذب نمی‌گردد، لذا در این افراد آنمی (کم‌خونی) ایجاد می‌شود.

 • فوت و فن های کنترل و مدارا با سلیاک

  فوت و فن های کنترل و مدارا با سلیاک

  با رعایت رژیم سخت فاقد گلوتن، علائم گوارشی پس از چند هفته بهبود می‌یابند و بعد از ۶ - ۱۲ ماه به‌کلی برطرف می‌شوند. سپس درمان صورت می‌گیرد و سطح آنتی‌بادی‌ها به حد طبیعی می‌رسد.

 • رژیم غذایی ویژه مبتلایان به سلیاک

  رژیم غذایی ویژه مبتلایان به سلیاک

  از آنجائیکه بیماری سلیاک ارتباط مستقیمی با سبک زندگی و تغذیه افراد دارد، بنابراین رژیم غذایی رکن اصلی کنترل بیماری و پیشگیری از عوارض ناخوشایند آن برای بیمار می‌باشد.

 • دانستنی های کبد چرب

  دانستنی های کبد چرب

  امروزه به دلیل تغییر شیوه زندگی به سمت ماشینی شدن، تغذیه نامناسب و عدم فعالیت بدنی کافی شیوع کبد چرب رو به افزایش است. این بیماری در تمام سنین و هم چنین زنان و مردان مشاهده می‌شود.

 • نقرس را بیشتر بشناسیم

  نقرس را بیشتر بشناسیم

  یکی از بیماری‌های قدیمی ناشی از اختلال متابولیسم پورین، نقرس نام دارد. در این بیماری سطوح بالایی از اسیداوریک در خون به شکل غیرعادی تجمع پیدا می‌کند که به آن هایپراورمیا گفته می‌شود.

 • سوپی که از سرطان ، بیماری قلبی و دیابت پیشگیری می کند

  سوپی که از سرطان ، بیماری قلبی و دیابت پیشگیری می کند

  این سوپ عدس مواد غذایی و ادویه های ضد التهاب را با یکدیگر ترکیب می کند تا اکسیری بی نقص برای درمان سرماخورد گی و آنفلوآنزا، یا حتی آلرژی ها و آسم شکل بگیرد.

 • نقش تغذیه در نقرس

  نقش تغذیه در نقرس

  نقرس به صورت یک مفصل دردناک ظاهر می‌گردد که طی 7-10 روز بر طرف می‌شود، شایع‌ترین بیماری التهابی در بین مردان می باشد و مردان در مقایسه با زنان 4-9 برابر بیشتر در معرض نقرس می‌باشند.

فیلم روز
تصویر روز