Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
چهارشنبه 30 خرداد 1397 - 15:14

تغذيه و بیماری‌ها

بازدید: 14056

 • پیشگیری از پارکینسون با خوردن ماهی

  پیشگیری از پارکینسون با خوردن ماهی

  بیماری پارکینسون بعد از آلزایمر شایع‌ترین بیماری تخریب کننده دستگاه عصبی و مغز به حساب می‌آید که متاسفانه هنوز علم موفق به کشف درمان و روش‌های قطعی پیشگیری از آن نشده است.

 • تاثیر تغذیه بر اعصاب و روان

  تاثیر تغذیه بر اعصاب و روان

  احساس خستگی، کوفتگی، بیحالی و بی میلی به کار عارضه ای است که در بین افراد جامعه شیوع نسبتا زیادی دارد. این اختلال چنانچه ادامه یابد موجب کاهش کارایی و اتلاف انرژی در انسان می شود.

 • نقش تغذیه در التهاب مفصل (آرتریت)

  نقش تغذیه در التهاب مفصل (آرتریت)

  افراد مبتلا به آرتریت برای مقابله با این بیماری به مقدار بیشتری مواد معدنی نیازمند هستند. این بیماران دچار کمبود مواد مغذی از قبیل روی، منگنز، کلسیم، اسیدفولیک و آهن می‌باشند.

 • نقش ریز مغذی ها در افسردگی

  نقش ریز مغذی ها در افسردگی

  تغذیه نامناسب یا عامل افسردگی است و یا در نتیجه افسردگی حاصل می‌شود. یکی از جنبه‌های تغذیه نامناسب مصرف ناکافی میوه‌ها و سبزیجات می‌باشد. آمار افسردگی در مناطق مدیترانه‌ای کم‌تر است.

 • مصرف میوه تازه و کاهش بیماری های قلبی و عروقی

  مصرف میوه تازه و کاهش بیماری های قلبی و عروقی

  مصرف پایین میوه یکی از عوامل خطر اصلی بیماری های قلبی و عروقی است که عامل 104 میلیون سال-زندگی ناتوانی در سال 2010 معرفی شده است که 30 میلیون آن در چین بوده است.

 • چطور با تغذیه صحیح سردرد های میگرنی خود را کنترل کنید

  چطور با تغذیه صحیح سردرد های میگرنی خود را کنترل کنید

  میگرن اغلب اوقات به صورت درد ضربان دار یک طرفه است که ابتدا خفیف و کم کم شدید می شود. دردهای میگرنی در همه موارد با بی اشتهایی، تهوع و گاهی اوقات با استفراغ همراه هستند.

 • علائم زوال عقل

  علائم زوال عقل

  دمانس یک بیماری جدی است که در آن کاهش تدریجی عملکرد مغز را می‌بیند که در انگلستان تعداد افراد تحت تاثیراین بیماری در حال افزایش است. یکی از نشانه‌های اصلی آن، از دست دادن حافظه است.

 • آلزایمر: تعریف، علل و تغذیه درمانی

  آلزایمر: تعریف، علل و تغذیه درمانی

  مکانیسم دقیق مواد مغذی در آلزایمر مشخص نمی‌باشد اما این مواد با کاهش استرس اکسیداتیو و کاهش تجمع پروتئین آمیلوئید بتا می‌توانند از پیشرفت آلزایمر جلوگیری نمایند.

 • تنوع فرآورده های فاقد گلوتن برای بیماران مبتلا به سلیاک

  تنوع فرآورده های فاقد گلوتن برای بیماران مبتلا به سلیاک

  از دیرباز حفظ و ارتقای سلامت انسان مورد توجه صنعت غذا بوده است. علاقه روز افزون به محصولات فاقد گلوتن (GF) به علت شیوع بیماری سلیاک در حال افزایش است.

 • رژیم غذایی مایع صاف در موارد پزشکی

  رژیم غذایی مایع صاف در موارد پزشکی

  پیروی از رژیم غذایی مایع صاف، به دلیل اینکه بسیار محدود است و از نظر ارزش غذایی کافی نیست و فقط تامین کننده مقدار محدودی کالری و الکترولیت می باشد، باید کوتاه مدت و زیر نظر پزشک باشد.

 • چند دستور ساده غذایی مناسب فشار خون

  چند دستور ساده غذایی مناسب فشار خون

  هریك از سینه‌های مرغ را به صورت دو فیله تقسیم نمایید و آنها را در یك كیسه فریزر تمیز قرار دهید؛ بعد با وردنه هر كدام را صاف كنید تا به ضخامت حدود 5 میلیمتر برسد.

 • اختلالات روحی فصل را با غذا بهبود بخشیم

  اختلالات روحی فصل را با غذا بهبود بخشیم

  چنانچه علائم افسردگی با شروع فصل زمستان آغاز شود و این وضعیت 2 تا 3 سال متوالی تکرار شود، برای این فرد ابتلا به اختلالات روحی فصلی تشخیص داده می‌شود.

فیلم روز
تصویر روز