Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 27 بهمن 1397 - 16:36

27
خرداد
مادران شاغل چگونه می توانند زندگی زناشویی شادی داشته باشند؟

مادران شاغل چگونه می توانند زندگی زناشویی شادی داشته باشند؟

بعد از یک روز کاری خسته‌کننده، آشپزی برای خانواده، تمیز کردن آشپزخانه و خواباندن کودکان، آخرین چیزی که ممکن است به ذهن‌تان خطور کند این است که برای زندگی زناشویی‌تان چه باید بکنید.

ترجمه: سمیرا سرایلو

 

بعد از یک روز کاری خسته‌کننده، آشپزی و تهیه غذا برای خانواده، تمیز کردن آشپزخانه، و خواباندن کودکان، آخرین چیزی که ممکن است به ذهن‌تان خطور کند این است که برای زندگی زناشویی‌تان چه باید بکنید.

اما زندگی زناشویی شاد زیربنا و شالوده‌ای برای سعادت و بهروزی خانواده‌تان است. آن ارزش توجه و زمان شمارا دارد.

اگر هر روز چند دقیقه‌ای را صرف تمرکز بر شاد نگه‌داشتن زندگی‌تان کنید، هر یک از اعضای خانواده من‌جمله خود شما اوقات بهتری خواهید داشت.

پیشنهاد‌هایی برای قرار دو نفره

شب قرار حقیقتاً به حفظ شادی زندگی‌تان کمک می‌کند. نیازی نیست که حتماً پرستار بچه داشته باشید، اما باید زمانی را به‌طور منظم به همسرتان اختصاص دهید.

کار تربیت و بزرگ کردن فرزندان و حمایت از خانواده به‌اندازه کافی وقت‌گیر و پردردسر است و ساده است که رابطه زناشویی‌تان را به تعویق و تأخیر بیاندازید.

زمانی که وقت منظمی به همسرتان و رابطه‌تان اختصاص داده‌اید، خودتان را ملزم می‌کنید که آن رابطه و ارتباط را دوباره بسازید.

اگر نگران هزینه‌های مراقبت و نگهداری از فرزندان در شب های قرار هفتگی هستید، کمی خلاق باشید.

می‌توانید از همسایه‌ای که به او اطمینان دارید بخواهید عصر شنبه که فرزندتان خوابیده بیاید و کنار او باشد تا شما هم بتوانید با همسرتان بیرون بروید و دونفری قهوه بخورید و کمی باهم بگردید و راه بروید.

از هر فرصتی برای باهم بودن استفاده کنید.

یا می‌توانید قرارتان را برای صبح بگذارید - و بعد از رفتن بچه‌ها به مدرسه باهم صبحانه بخورید. شما می‌توانید با رئیس یا همکارتان صحبت کنید تا یک ساعت دیرتر به سرکار بروید، در قبال این پاداش، شما در محل کار و خانه سرحال‌تر و هوشیارتر خواهید بود.

کمترین و کوچک‌ترین زمان و فرصت برای باهم بودنتان می‌تواند یک فرصت طلایی باشد پس‌ازآن نهایت بهره را ببرید.

اول به همسرتان فکر کنید

تصور کنید اگر هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شوید از خودتان بپرسید، "چطور می‌توانم روز همسرم را تبدیل به یک روز خاص و به‌یادماندنی کنم؟"و اگر همسرتان هم بعد از بیدار شدن همین سؤال را از خودش بپرسد. شما قطعاً زندگی خوب و سرشار از شادی خواهید داشت.

اکنون می‌دانم که در زندگی واقعی و بااین‌همه مشغله ممکن نیست که روزانه بتوان چنین کاری کرد. اما خیلی از ما زمانی که از خواب بیدار می‌شویم می‌گوییم، "امروز نوبت منه که ناهار یا صبحانه ببرم سرکار." اما اگر دست‌کم تلاش کنید که اولویت را به همسرتان بدهید، و او هم همین کار را در حق شما انجام دهد، مطمئناً پیشرفت زیادی خواهید داشت.

آن زمان‌هایی که اول به همسر و شریکمان فکر کردیم، لحظات زیبا و خاصی همانند خواندن یک رمان کلاسیک را تجربه نموده‌ایم.

با هم صحبت کنید

داشتن یک زندگی سعادتمند و شاد خیلی ساده می‌شد اگر می‌توانستیم ذهن همدیگر را بخوانیم.

متأسفانه، همسر من صرفاً شنونده خوبی است. شرط می‌بندم همسر شما هم این‌گونه است. انتظار نداشته باشید که همسرتان بتواند حدس بزند چرا غمگین و ناراحتید یا بداند چی می‌تواند در این لحظه به شما کمک کند.

شما باید آنچه می‌خواهید از او مطالبه کنید، حتی اگر بخواهید تنها باشید یا در آغوشتان بگیرد و یا جوراب‌های کثیفش را از روی زمین‌بر دارد.

به من اعتماد کنید، او بابت تشریح و توضیح راه‌حلی برای ناراحتی از شما ممنون خواهد شد. همسرتان شمارا بیش از هر کس دیگری در این دنیادوست دارد او هم می‌خواهد که مشکلات را حل‌وفصل کند.

فقط مشکل اینجا است که راهش را نمی‌داند.

زمانی که آنچه می‌خواهید را به او می‌گویید، خواه حمایت احساسی باشد یا کمک در کارهای خانه، این کمک می‌کند تا از رفتارهایی که مادرتان به شما آموخته استفاده کنید.

تقاضای مشابه می‌تواند به‌صورت خیلی متفاوتی صورت بگیرد اگر با لبخند یا آغوش باشد تا اینکه با صورت عصبانی و لحن تند و صدای بلند، قطعاً واکنش به لحن و چهره شما متفاوت خواهد بود.

تشکر و معذرت‌خواهی کنید

من ازدواج‌های بسیاری را دیده‌ام که با یک معذرت‌خواهی به‌جا و به‌موقع نجات پیداکرده‌اند.

حتی اگر فکر نمی‌کنید که کار اشتباهی مرتکب شده‌اید، آیا نمی‌توانید صادقانه معذرت‌خواهی کنید زمانی که همسرتان را غمگین و ناراحت می‌بینید؟

زمانی که همسر و شریکتان صدمه‌دیده یا خشمگین است، مهم‌ترین چیز آن است که عصبانیتش را بشنوید و درک کنید. حالت تدافعی به خودتان نگیرید و فلسفه‌بافی و توجیه راه نیندازید.

بگذارید بداند که شما به او گوش و توجه می‌کنید آن‌هم فقط با همدلی. نمی‌میرید اگر بگویید "معذرت می‌خواهم" یا "متأسفم" و آن ممکن است او را قدری آرام‌تر کند. قطعاً، ممکن است بپذیرد که او هم اشتباه کرده است.

با لجبازی و ایجاد تنش زیادی زندگی و رابطه‌تان را در معرض خطر نیندازید.

کمی صبر، شکیبایی، سیاست‌های زنانه و مهربانی می‌تواند اوقات بهتری را برایتان به ارمغان بیاورد. عمیق ببینید و فکر کنید، کمی فراتر و دورتر را ببینید، دوراندیش باشید.

و زمانی که همسرتان کار خاص و ویژه‌ای را برایتان انجام می‌دهد، حتی اگر خودتان از او خواسته‌اید که آن کار را انجام دهد، یا حتی اگر کاملاً آنچه می‌خواستید نبوده، او همه تلاشش را کرده پس فراموش نکنید حتماً از او تشکر کنید.

راه‌های بسیاری برای ابراز تشکر و قدردانی از یک مرد وجود دارد، خودتان یکی را انتخاب کنید.

به هم نزدیک‌تر شوید

برای حفظ ازدواج و زندگی‌تان کمی به گذشته برگردید قبل از اینکه بچه‌دار شوید، قبل از وام‌ها و صورت‌حساب‌ها، آن زمان که با در آغوش گرفتن، نوازش کردن و بوسیدن به هم ابراز علاقه می‌کردید.

زمانی که سرگرم بزرگ کردن بچه‌های کوچک و نوزادان هستید، تقاضاها و خواسته‌های فیزیکی و جسمی آن‌ها خصوصاً مادران را خسته و کلافه می‌کند.

با این‌وجود باید آگاهانه تصمیم بگیرید و کمی از انرژی‌تان را برای همسرتان کنار بگذارید - حتی اگر مجبور شوید کارهایی مانند اطو و شستن لباس‌ها یا ایمیل و ... را به‌وقت دیگری موکول کنید.

ممکن است در مود مناسب نباشید. ممکن است از هیکل بعد از بارداری و زایمانتان ناراضی باشید.

اگر همچنان از همسرتان کناره‌گیری کنید یواش‌یواش با همسرتان، مردی که عاشقش هستید تبدیل به یک هم‌خانه خواهید شد.

قصد و نیت را خوب تعبیر کنید

جامعه ما مملو از مصیبت و شکایت است. خیلی راحت است که اشتباهات همسرتان را به هزار و یک‌شکل تعبیر و تفسیر کنید و این‌همه‌اش به شما بستگی دارد.

نگه‌داشتن فهرستی ذهنی از اشتباهات قطعاً دستورالعملی برای ناآرامی، تشویش و آشفتگی در خانه‌تان است. در عوض، سعی کنید به دلایل مثبتی بیاندیشید که او ممکن است برای انجام این کار داشته است.

ممکن است او فراموش کرده باشد که بچه‌ها را از مهد بگیرد چون برای حمایت از خانواده‌تان سخت مشغول کار و فعالیت بوده.

شاید حرف و کنایه مادر شوهرتان را در مورد مادرانی که کار می‌کنند نادیده گرفته چون اصلاً آن را نشنیده است.

شاید او ظرف‌ها را نشسته در سینک ظرف شویی رها کرده بعد از خوابیدن بچه‌ها، چون صورت‌حساب‌ها ذهن او را مشغول کرده‌اند.

توضیحات آماده و از پیش‌ساخته شده شما ممکن است درست از آب درنیاید، اما این افکار جانشین می‌تواند به شما آن فضا را بدهد تا تصور کنید که دلایل محکم و منطقی برای این عملش وجود دارد.

گام بعدی این است که از خودش دلیل کارش را بپرسید.

در هر صورت شما هم یک سمت این رابطه هستید و نقش پررنگ و مهمی در حفظ و بقای این رابطه دارید، بنابراین تمام همت و تلاش خود را به کار بگیرید تا زندگی زناشویی و خانوادگی‌تان را حفظ کنید فقط باکمی تدبیر، مثبت اندیشی و بخشش قطعاً زندگی خوبی خواهید داشت.

 

برچسب ها: زندگی مشترک، بچه دار شدن، مادران شاغل، زندگی زناشویی، رابطه با همسر، زندگی زناشویی شاد، زندگی زناشویی زنان شاغل تعداد بازديد: 254 تعداد نظرات: 0

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز