Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 27 مرداد 1397 - 01:00

ديابت و افت قند خون

بازدید: 10249

 • باورهای نادرست دیابتی ها

  باورهای نادرست دیابتی ها

  آیا به عنوان یك فرد دیابتی می‌توانم هر چقدر تمایل دارم مواد غذایی "فاقد شكر" و مخصوص دیابتی‌ها را مصرف كنم؟ این پرسش همواره ذهن بسیاری از افراد مبتلا به دیابت را درگیر كرده است.

 • آیا مصرف آبمیوه ها در ابتلا به دیابت نقش دارد؟

  آیا مصرف آبمیوه ها در ابتلا به دیابت نقش دارد؟

  یکی از فاکتورهای مهم بر ابتلا به دیابت، الگوی غذایی و تغذیه‌ای فرد می‌باشد. مواد غذایی به طور مستقیم از طریق محتوای ریز مغذی‌ها و درشت مغذی‌ها بر ابتلا به دیابت اثرگذار می‌باشند.

 • رژيم غذايی مناسب برای افراد ديابتی

  رژيم غذايی مناسب برای افراد ديابتی

  با جایگزین نمودن چربی‌های ترانس و مضر با چربی‌های گیاهی غیرترانس و سالم، می‌توان خطر ابتلا به بیماری دیابت نوع 2 را كاهش داد.

 • دیابت کنترل نشده چیست؟

  دیابت کنترل نشده چیست؟

  متاسفانه یکی از بزرگترین باورهای غلط این است که بیمار دیابتی باید پرهیز کا مل از هرگونه مواد غذایی داشته باشد که این باور نه تنها غلط می‌باشد بلکه در بسیاری از موارد باعث بروز عوارض دیگری می‌گردد که مهمترین آن حملات hypoglycemia یا افت قند خون می‌باشد.

 • بشقاب سلامت ديابتي‌‌ها

  بشقاب سلامت ديابتي‌‌ها

  وقتي فرد متوجه می‌‌شود كه مبتلا به ديابت شده است، نمي‌داند بايد از كجا شروع كند. براي شروع، يكي از روشها اين است كه مقدار و نسبت مواد غذايي كه به طور معمول مصرف می‌‌شود تغيير كند.

 • خوراکی های مناسب دیابتی ها

  خوراکی های مناسب دیابتی ها

  این خوراکی‌‌های بسیار سالم مناسب سلامت عمومی همه افراد هستند و نه تنها فوق‌العاده مغذی‌اند، بلکه خطر بروز عوارض ناشی از بیماری دیابت را همانند بیماری‌‌های قلبی به خوبی کاهش می‌‌دهند.

 • چگونه دیابت را با رژیم غذایی کنترل نماییم؟

  چگونه دیابت را با رژیم غذایی کنترل نماییم؟

  دیابت می‌تواند ناشی از نقص در عملكرد پانكراس و تولید ناكافی هورمون انسولین یا اختلال در گیرنده‌های سلولی انسولین باشد كه در نتیجه آن انسولین نمی‌تواند نقش خود را در بدن انجام دهد.

 • 9 ادویه مفید برای دیابتی‌ها (1)

  9 ادویه مفید برای دیابتی‌ها (1)

  بخش اول- بیماری دیابت ناشی از وجود قند بیش از اندازه در جریان خون است. افراد مبتلا به دیابت نوع 1 از نقص خودایمنی رنج می‌‌برند و بدنشان انسولین کافی نمی سازد تا قند آزاد شده از غذا در جریان خون را بی اثر کنند.

 • دیابت تاوان سنگین خوش اشتهایی

  دیابت تاوان سنگین خوش اشتهایی

  امروزه همه می‌‌دانند که دریافت اضافی کالری یا پرخوری به اضافه وزن و چاقی می‌‌انجامد. مطالعات جدید نشان می‌‌دهند که پرخوری می‌‌تواند به سرعت فرد را وارد فاز پیش دیابت کند.

 • دیابتی ها چه ادویه هایی مصرف کنند

  دیابتی ها چه ادویه هایی مصرف کنند

  دیابت اختلالی در عملکرد پانکراس و متابولیسم کربوهیدرات هاست که با مقادیر بالای قند خون و وجود قند در ادرار تشخیص داده می شود.

 • توصیه های مهم در زمان کاهش قند خون (1)

  توصیه های مهم در زمان کاهش قند خون (1)

  به جهت این که سلول‌‌های بدن خصوصا مغز و سیستم اعصاب مرکزی برای عملکرد صحیح خودشان نیاز به منبع مداوم و پایداری از گلوکز دارند، حفظ قندخون در محدوده طبیعی بسیار مهم است.

 • توصیه های مهم در زمان کاهش قند خون (2)

  توصیه های مهم در زمان کاهش قند خون (2)

  در قسمت دوم مقاله توصیه های مهم در زمان کاهش قند خون، با انواع هیپوگلیسمی و علل ایجاد آن، درمان فوری افت قند‌خون و توصیه‌‌های مهم و کاربردی کاهش قند خون آشنا می‌شوید.

فیلم روز
تصویر روز