Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
یکشنبه 11 خرداد 1399 - 08:43

روانشناسی بالينی

بازدید: 23560

 • آشنایی با اختلال شخصیت اسکیزوفرنی

  آشنایی با اختلال شخصیت اسکیزوفرنی

  قبل از هر چیز باید بدانید هرگونه تغییر رفتار در اطرافیان‌تان را اسکیزوفرنی تلقی نکنید، حتی اگر برخی از علائم ذکر شده را در خانواده خود مشاهده کردید، قضاوت نکنید. چون ممکن است تنها یک افسردگی ساده یا ناشی از یک بیماری جسمی باشد که عملکرد فرد را تحت‌تاثیر ق

 • چطور با آدم دروغگو برخورد کنیم؟

  چطور با آدم دروغگو برخورد کنیم؟

  آدم‌ها به دلایل گوناگونی دروغ می‌گویند و مطمئنا شما هم با خیلی از این آدم‌ها برخورد کرده‌اید. در این مطلب به شما می‌گوییم اگر یکی از کسانی که با او ارتباط نزدیکی دارید یک دروغگوست چگونه باید با او رفتار کنید.

 • چگونه با آدم‌های وسواسی برخورد کنیم؟

  چگونه با آدم‌های وسواسی برخورد کنیم؟

  نحوه برخورد و مواجهه با افراد وسواسی را از زبان یک دکتر روان‌شناس بشنوید.

 • چگونه بعضی استرس‌ها می‌توانند برایمان مفید باشند؟

  چگونه بعضی استرس‌ها می‌توانند برایمان مفید باشند؟

   استرس و اضطراب اغلب به عنوان نوعی احساس منحصراً منفی شناخته می‌شود: کار‌های روی هم انبار شده و مشکلات خانوادگی و برنامه‌ی کاری شلوغ ما را تحت فشار قرار می‌دهند و از نفس می‌اندازند.

 • چرا بیش از حد عذرخواهی می کنید؟

  چرا بیش از حد عذرخواهی می کنید؟

  روانشناسان می‌گویند عذرخواهی بیش از حد، یک الگوی عادت بین فردی است که ریشه در احساس احترام کم، کمال‌گرایی و ترس از قطع شدن ارتباط دارد.

 • بهانه‌هایی که ذهنتان می‌آورد تا پیشرفت نکنید

  بهانه‌هایی که ذهنتان می‌آورد تا پیشرفت نکنید

  ذهن چیز عجیبی است، زیرا علاوه بر تمام قابلیت‌های بی‌نظیری که دارد، یک دستگاه بهانه ساز نیز هست که مکررا سعی می‌کند ما را متقاعد کند دست به کاری که می‌دانیم برای‌مان خوب است نزنیم.

 • چگونه خودمان را ببخشیم؟

  چگونه خودمان را ببخشیم؟

  مفهوم بخشش معمولاً به عنوان یک تصمیم آگاهانه باعث می‌شود که شما بتوانید احساسات منفی و سنگینی از جمله خشم، نارضایتی و یا مجازات را از خود دور کنید. هر فردی در زندگی خود بار‌ها دچار خطا و اشتباهات بزرگ و کوچک می‌شود .

 • ۶ عامل هشدار دهنده بیماری افسردگی

  ۶ عامل هشدار دهنده بیماری افسردگی

  پلاس علائم ابتلا به افسردگی از فردی به فرد دیگر متفاوت هستند، اما نقطه مشترک تمام آنها، بدتر شدن خلق و خوی و تداوم این چرخه معیوب است.

 • ۶ نشانه‌ای که دروغگو‌ها را لو می‌دهد!‌

  ۶ نشانه‌ای که دروغگو‌ها را لو می‌دهد!‌

  اگر تشخیص دروغگو‌ها یکی از دغدغه‌های مهم شماست با ما در این مطلب همراه شوید. از کجا می‌فهمید کسی دروغ می‌گوید؟ پروفسور ریچارد وایزمن، روان‌شناس، پژوهشی انجام داده تا نشانه‌های دروغگویی را پیدا کند و به نتایج جالبی رسیده است.

 • چگونه رگ خواب دیگران را در دست بگیریم؟

  چگونه رگ خواب دیگران را در دست بگیریم؟

  درمطلب زیر قصد داریم شما را با با ترفند‌های روانشناسانه‌ای آشنا کنیم که در این راه به کمکتان می‌کنند.

 • چگونه اعتمادبه‌نفسمان را بالا ببریم؟

  چگونه اعتمادبه‌نفسمان را بالا ببریم؟

  اگر از هر کسی بپرسید چه ویژگی و رفتاری در یک قرار ملاقات، خوب و خواستنی است به شما خواهد گفت «اعتماد بنفس». اعتماد بنفس غوغا می‌کند، چون می‌دانید چه می‌خواهید و از رسیدن به آن هراسی ندارید. همه دوست دارند با آدم‌های متکی به نفس برخورد داشته باشند.

 • ۱۱ فرد سمی و خطرناکی که باید دور آن‌ها را خط بکشید!

  ۱۱ فرد سمی و خطرناکی که باید دور آن‌ها را خط بکشید!

  در این مطلب با چند دسته از آدم‌های سمی و ویژگی‌های آن‌ها آشنا می‌شویم که رابطه با آن‌ها برای اعتماد به نفس ما یک تهدید محسوب می‌شود.

فیلم روز
تصویر روز