Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 21 آذر 1396 - 02:29

گياهان دارويی

بازدید: 25088

 • راه های مقابله با شپش مو

  راه های مقابله با شپش مو

  شپش روزی 4 تا 6 تخم می‌گذارد، بنابراین تعداد تخم‌ها در ماه زیاد می‌شوند و مساله خیلی با اهمیت این است که شپش می‌تواند بزاقی را ترشح کند که این تخم‌ها می‌توانند به مو بچسبند.

 • خواص تغذیه ای اسفناج

  خواص تغذیه ای اسفناج

  اسفناج از سبزی‌هایی است كه دارای رنگ سبز تیره هست، در صدر لیست خوراكی‌‌های ضد سرطان جای دارد.

 • تنظيم وزن و فشارخون با انجير

  تنظيم وزن و فشارخون با انجير

  فیبر موجود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر انجیر خواص زیاد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ارد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌. یکی از کارهایی که فیبر انجام می‌د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، کمک به کاهش وزن است.

 • گیاه دارویی انجیر

  گیاه دارویی انجیر

  درخت انجیر درختی است كه ارتفاع آن تا 10 متر میرسد. شاخه‌ها منشعب و شكننده و برگها بزرگ (گاه تا 25 سانتیمتر) با بریدگی‌های عمقی هستند؛ به طوری كه پهنك به 3 تا 5 لوب تقسیم میشود.

 • آینده بسیار متحول در انتظار دارو و داروسازی

  آینده بسیار متحول در انتظار دارو و داروسازی

  حتی در تصورش هم نمی‌گنجید مصرف گیاه دارویی و طبیعی هم عارضه‌ای به همراه داشته باشد. چندی پیش به پیشنهاد یکی از دوستانش برای درمان و مداوای بیماری‌اش به عطاری رفته و گیاهی علفی خریده بود.

 • شگفتی های تکه چوبی معطر!

  شگفتی های تکه چوبی معطر!

  دارچین از خانواده برگ بو می‌‌باشد که چه در طب سنتی و چه در مطالعات مختلف امروزی به خواص متنوع و خارق‌العاده آن به دفعات اشاره شده است، در ادامه به بیان برخی از این خواص می‌پردازیم.

 • نوشیدنی هایی برای رفع استرس

  نوشیدنی هایی برای رفع استرس

  برای سردردها و میگرنهای ناشی از اضطراب، نگرانی، فشارهای روحی و استرس، به چیزی نیاز دارید كه اعصاب را آرام كرده و اثرات منفی آدرنالینی را كه بیش از اندازه در بدن ترشح شده است، از بین ببرد و آن را خنثی كند

 • نوشیدنی هایی برای تنظیم هورمون های بدن

  نوشیدنی هایی برای تنظیم هورمون های بدن

  تغییرات هورمونی و نوسانات آن میتواند یكی از علل مهم سردرد و میگرن باشد؛ بنابراین با مصرف مواد غذایی تازه و طبیعی، همچون میوهها و سبزیجات، سردردهای خود را کاهش دهید

 • میگرن؛ كمپرس کردن با مواد گیاهی

  میگرن؛ كمپرس کردن با مواد گیاهی

  كمپرس كردن يكي از روش‌هاي قديمي و سنتي در تسكين درد مي‌باشد كه با گذاشتن پارچه سرد و يا گرم روي ناحيه‌اي كه درد دارد، انجام مي‌گيرد. حال، افزودن برخي گياهان دارويي به ظرف آبي كه پارچه را در آن فرو مي‌بريد، مي‌تواند اثر كمپرس را چند برابر کند

 • خواص شگفت انگیز دارچین

  خواص شگفت انگیز دارچین

  خاصیت ضد لخته عصاره دارچین خاصیت حل لخته برای ترکیب اوژندل و وجود این ترکیب در دارچین، وجود ترکیب کومارینی در گیاه و خاصیت افزایش جریان خون محیطی توسط دارچین میتواند دلایل وجود خاصیت فیبروینولیتیک در این گیاه باشد.

 • گل ایرانی، خواص ایرانی!

  گل ایرانی، خواص ایرانی!

  مصرف منظم چای گل محمدی در گام اول به سم زدایی و پاکسازی بدن کمک می‌‌کند. چون روی کبد و صفرا تأثیر داشته و باعث تمیزی آن‌ها می‌‌شود. این نوشیدنی معطر ادرار آور است.

 • اثرات زنجبیل بر التهاب

  اثرات زنجبیل بر التهاب

  زنجبیل ترکیبی است که به عنوان ادویه و ماده‌ی نگهدارنده در هند، چین و جنوب شرقی آسیا بطور گسترده ای مورد استفاده قرار می‌‌گیرد و به نظر می‌‌رسد بومی هندوستان است. زنجبیل که از ساقه‌های زیرزمینی به دست می‌‌آید گیاه گرمسیری چند ساله متعلق به خانواده‌ی زنجبیر

فیلم روز
تصویر روز