Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
جمعه 26 مرداد 1397 - 17:22

گياهان دارويی

بازدید: 28282

 • بذر گشنیز؛ دانه های عطرآگین سلامتی!

  بذر گشنیز؛ دانه های عطرآگین سلامتی!

  گشنیز با نام علمی Coriandrum Sativum از خانواده چتریان (Apiaceae) گیاهی علفی و یك ساله، بدون کرك، به ارتفاع 60-30 سانتی متر که دارای ساقه راست، شفاف و کم و بیش شیاردار می‌باشد.

 • تابستان گرم با عرقیات خنك

  تابستان گرم با عرقیات خنك

  با توجه به آلودگی هوا مصرف آب لیمو هم به خاطر داشتن ویتامین C توصیه می‌شود. بهتر است هر روز یا یك روز در میان یك عدد لیمو در آب مصرفی استفاده شود.

 • پونه کوهی؛ پیشکش معطر سلامتی!

  پونه کوهی؛ پیشکش معطر سلامتی!

  مطالعات آزمایشگاهی نشان می‌دهند که پونه کوهی ظرفیت آنتی‌اکسیدانی قوی‌تری به نسبت آنتی‌اکسیدان‌های صنعتی که به فرآورده‌های صنایع غذایی اضافه می‌شوند، دارد.

 • خواص اعجاب آور چای سبز

  خواص اعجاب آور چای سبز

  تحقیقات نشان می‌دهد كه تركیبات موجود در چای سبز نقش محافظت کننده در برابر ضعف حافظه و آلزایمر دارد.

 • خواص شگفت انگیز دارچین

  خواص شگفت انگیز دارچین

  خاصیت ضد لخته عصاره دارچین خاصیت حل لخته برای ترکیب اوژندل و وجود این ترکیب در دارچین، وجود ترکیب کومارینی در گیاه و خاصیت افزایش جریان خون محیطی توسط دارچین میتواند دلایل وجود خاصیت فیبروینولیتیک در این گیاه باشد.

 • چاشنی هایی كه جان شما را نجات می دهند!

  چاشنی هایی كه جان شما را نجات می دهند!

   امروزه متخصصان گیاه‌شناسی و گیاهان دارویی، مصرف چای مریم گلی را برای بهبود مشكلات معده و گلودرد توصیه می‌كنند.

 • اندر احوالات خواص شگفت انگیز خرفه

  اندر احوالات خواص شگفت انگیز خرفه

  خرفه، به عنوان یك گیاه بومی در ایران شناخته می‌شود كه سابقه كشت آن به بیش از 2000 سال پیش بر می‌گردد، به طوریكه در مناطق جنوبی كشور به عنوان یك سبزی، مورد كشت قرار می‌گیرد.

 • اندر احوالات خواص شگفت انگیز کاسنی

  اندر احوالات خواص شگفت انگیز کاسنی

  دانشمندانی نظیر جالینوس، برای کاسنی اثرات درمانی متعددی قائل بوده‌اند، سالاد کاسنی را مقوی معده می‌دانستند و شیره گیاه را برای رفع درد چشم و مسمومیت‌ها توصیه نموده‌اند.

 • بررسی فواید کورکومین ماده مؤثره زردچوبه

  بررسی فواید کورکومین ماده مؤثره زردچوبه

  اخیراً استفاده از ترکیبات طبیعی گیاهی به صورت جایگزین یا مکمل درمانی، با عوارض کمتر و خواص بیشتر نسبت به داروهای شیمیایی بیش از بیش مورد توجه مجامع علمی قرار گرفته است.

 • گل ایرانی، خواص ایرانی!

  گل ایرانی، خواص ایرانی!

  مصرف منظم چای گل محمدی در گام اول به سم زدایی و پاکسازی بدن کمک می‌‌کند. چون روی کبد و صفرا تأثیر داشته و باعث تمیزی آن‌ها می‌‌شود. این نوشیدنی معطر ادرار آور است.

 • ارزش گیاهان و مکمل های دارویی

  ارزش گیاهان و مکمل های دارویی

  در اینجا برخی از گیاهان معرفی و بر اساس تحقیقات علمی رتبه بندی شده‌اند. این رتبه بندی 5 ستاره است. رتبه هر گیاه و یا مکمل دارویی بر اساس بررسی های علمی انجام شده، تعیین شده است.

 • ادویه جات پادزهرهای رنگارنگ طبیعت

  ادویه جات پادزهرهای رنگارنگ طبیعت

  زردچوبه دارای اثرات ضد التهابی قوی است. جوز هندی در کاهش درد لثه موثر است و زنجبیل به بهبود علائم بیماری صبحگاهی زنان کمک می‌کند. در این مقاله با سایر خواص ادویه‌ها آشنا می‌شوید.

فیلم روز
تصویر روز