Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 28 مرداد 1396 - 21:26

بارداری و زایمان

بازدید: 29372

 • فواید آب (شیر) نارگیل برای زنان باردار

  فواید آب (شیر) نارگیل برای زنان باردار

  پرآب نگه داشتن بدن در دوران بارداری از اهمیت خاصی برخوردار است. آب تصفیه شده بهترین گزینه می باشد، اما آب شیرین و شیری رنگ نارگیل نیز مفید است.

 • بیزاری از برخی غذاها در دوران بارداری

  بیزاری از برخی غذاها در دوران بارداری

  به دنبال مطالعه ای در سال 2002 که محققان انجام دادند، مشخص شد 61 درصد از زنان در دوران بارداری خود، ویار و 54 درصد از آن ها بیزاری از غذا را تجربه می کنند.

 • مادرانی که بارشان دوقلو است

  مادرانی که بارشان دوقلو است

  بارداری دوقلوها پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد. غذای مناسب و کافی خوردن، ورزش ملایم و سبک انجام دادن، نوشیدن مایعات کافی، دریافت حمایت اطرافیان و دوستان و ... همگی نیاز است.

 • خوراکی هایی برای تنظیم قند خون بارداری

  خوراکی هایی برای تنظیم قند خون بارداری

  با رژیم غذایی مناسب و ورزش کردن می‌توانید میزان قند خون بارداری را کنترل کنید، بدون اینکه نیاز به انسولین و سایر داروهای پزشکی داشته باشید. به این خوراکی‌ها توجه نمایید.

 • بهبود یبوست حاملگی

  بهبود یبوست حاملگی

  شکایت بیشتر خانم‌های باردار از یبوست بارداری است. با رعایت تغذیه می‌توان تا حدودی از بروز مشکل یبوست دوران بارداری پیشگیری کرد و یا در صورت بروز یبوست، آن را کنترل و رفع نمود.

 • ورم دست و پا در مادران باردار

  ورم دست و پا در مادران باردار

  در صورت مواجهه با ورم شدید و ناگهانی پاها، دست و صورت و افزایش ناگهانی وزن، به ویژه زمانی که با علائمی مانند سردرد و تاری دید همراه باشد، مراجعه به متخصصین مامایی یا زنان الزامی است.

 • سفر به ماه چهارم بارداری

  سفر به ماه چهارم بارداری

  بسیاری از مادران بی‌صبرانه منتظر رسیدن هفته شانزدهم بارداری هستند تا از طریق سونوگرافی متوجه جنسیت جنین خود شوند؛ پس می‌‌توان گفت که هفته شانزدهم، هفته حساسی است.

 • پره اكلامپسی چیست؟

  پره اكلامپسی چیست؟

  لازم است خانم‌های باردار در طول دوران بارداری از سیگار، الكل یا داروهای روانگردان استفاده نكنند و بدون تجویز پزشك از هیچ دارویی حتی داروهای بدون نیاز به نسخه استفاده ننمایند.

 • لذت‌های شیرین مادر شدن

  لذت‌های شیرین مادر شدن

  کم‌خوابی، روزهای‌ بیماری، کار بیشتر و ... ممکن است گاه آنقدر شما را درگیر کنند که حتی فراموش کنید این روزها چه روزهای خوبی هستند، اما به راستی بچه‌دار شدن چه لذتی دارد!

 • اهمیت احساسات مادر هنگام شیردهی

  اهمیت احساسات مادر هنگام شیردهی

  کودکان، خستگی، کلافگی، عصبانیت، غم و ... را در چهره مادر خود احساس می‌کنند. احساسات منفی مادر نه تنها از طریق شیر، بلکه از راه چشم نیز منتقل می‌شوند.

 • اتفاقات ماه سوم بارداری

  اتفاقات ماه سوم بارداری

  مادر از ماه سوم به تدریج با بارداری خود سازگاری پیدا می‌کند و آن را می‌پذیرد و از همین هفته با دنبال کردن تست‌های غربالگری سلامت جنین، نگران سلامتی این موجود کوچک و دوست داشتنی است.

 • چه مکمل هایی مادر شیرده نیاز دارد؟

  چه مکمل هایی مادر شیرده نیاز دارد؟

  یکی از مواردی که مادران شیرده در دوران شیردهی باید توجه کنند، تغذیه است. مادران شیرده در صورتی که برنامه غذایی سالمی داشته باشند، ممکن است تنها نیاز به چند مکمل غذایی داشته باشند.

فیلم روز
تصویر روز