Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
جمعه 26 مرداد 1397 - 17:24

بارداری و زایمان

بازدید: 36646

 • زایمان به روش اپیدورال

  زایمان به روش اپیدورال

  علم زایمان در سال‌های اخیر در زمینه به کارگیری تکنیک‌های کاهش درد زایمان پیشرفت‌های قابل توجهی داشته است تا زایمان بیش از پیش برای مادران تجربه‌ای خوشایند باشد.

 • نکاتی در مورد شیردهی بهتر

  نکاتی در مورد شیردهی بهتر

  یکی از راه‌های مؤثر برای جلوگیری از افسردگی، ورزش کردن است، زیرا ورزش کردن نه تنها شیر مادر را کم نمی‌کند، بلکه به سلامتی مادر و شوق او به شیر دادن نیز کمک می‌کند.

 • در بارداری خوب بخوابید

  در بارداری خوب بخوابید

  در این دوران خوابیدن بر روی شکم یا رو به بالا ممنوع است و به ویژه پس از سه ماهه اول بارداری توصیه می‌شود به پهلوی چپ و در صورت نیاز به تغییر پوزیشن، به پهلوی راست دراز بکشند.

 • دیابت در زمان حاملگی

  دیابت در زمان حاملگی

  برای تشخیص دیابت در زمان بارداری که به آن دیابت بارداری یا GDM گفته می‌شود، از تست تحمل گلوکز استفاده می‌شود که به شکل‌های مختلف و با مقادیر مختلف گلوکز تغلیظ شده صورت می‌گیرد.

 • مامای همراه

  مامای همراه

  مامای همراه یا دولا، مامایی است که علاوه بر تحصیلات آکادمیک در رشته تخصصی مامایی، موفق به گذراندن دوره‌های فشرده زایمان فیزیولوژیک یا به اصطلاح عامیانه، زایمان بی‌درد شده است.

 • راز تغذیه مادر برای شیر‌دهی بهتر

  راز تغذیه مادر برای شیر‌دهی بهتر

  پس از زایمان بسیاری از مادران نگرانی دوسویه‌ای دارند. از یک طرف برای شیردهی مناسب نیاز به تغذیه کاملی دارند و از سوی دیگر با پایان یافتن بارداری تمایل به کاهش وزن به میان می‌آید.

 • مشكلات ادراری در حاملگی

  مشكلات ادراری در حاملگی

  باکتری اوری بدون علامت در 8-2% از حاملگی‌ها رخ می‌دهد، فاکتورهای خطر برای آن شامل دیابت، عفونت مجرای ادراری قبلی، سطح پایین اجتماعی – اقتصادی و بیماری کم خونی داسی شکل می‌باشد.

 • شنا ورزشی بی نظیر برای بارداری

  شنا ورزشی بی نظیر برای بارداری

  زنان باردار و کودکان هنوز متولد نشده‌شان از قدم گذاشتن به درون دنیای پر از آب لذت خواهند برد. هیچ کجا بهتر از استخر نمی‌تواند دردهای مربوط به دوران بارداری را تسکین دهد.

 • تغییراتی که با حاملگی‌ می آیند

  تغییراتی که با حاملگی‌ می آیند

  در حاملگی تغییراتی در پوست، مو و ناخن اتفاق می‌افتد که ممکن است باعث نگرانی خانم‌های باردار شود، ولی خیلی از این تغییرات می‌توانند فیزیولوژیک باشند.

 • مقررات و شرایط اهداء جنین به زوجین ناباور

  مقررات و شرایط اهداء جنین به زوجین ناباور

  ممکن است بین اعضاء خانواده یا بستگان با زوج‌هایی برخورد کرده باشید که به صورت طبیعی قادر به فرزند آوری نباشند و از طرفی تمایل به داشتن فرزند از طریق دریافت جنین باشند.

 • مشکلات شایع خانم های شیرده

  مشکلات شایع خانم های شیرده

  تقریباً اکثر خانم‌هایی که به فرزندان خود شیر می‌دهند با مشکلاتی در پستان خود روبه‌رو می‌شوند که با درد و ناخوشی همراه بوده و گاه باعث نگرانی و یا وقفه و توقف در شیردهی می‌شوند.

 • آشنایی با هورمون های بارداری!

  آشنایی با هورمون های بارداری!

  یکی از اولین هورمون‌هایی که به محض بارداری در بدن مادر ترشح می‌شود، گونادوتروپین جفتی انسان نام دارد که با نام هورمون بارداری نیز معروف است. این هورمون فقط در دوران بارداری وجود دارد.

فیلم روز
تصویر روز