Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 - 16:15

بارداری و زایمان

بازدید: 35373

 • پیشگیری از اوتیسم در دوران بارداری

  پیشگیری از اوتیسم در دوران بارداری

  مطالعه‌های جدید نشان می‌دهند مصرف اسید فولیک و یا مولتی ویتامین‌های دارای این ماده مفید قبل از دوران بارداری به وسیله مادر خطر به دنیا آوردن نوزاد مبتلا به اوتیسم را کاهش می‌دهد.

 • ارتباط عاطفی و جنسی زوجین در طی دوران بارداری و شیردهی

  ارتباط عاطفی و جنسی زوجین در طی دوران بارداری و شیردهی

  برخی از زوجین از برقراری ارتباط جنسی امتناع می‌کنند اما برقراری رابطه جنسی در دوران بارداری مشروط بر طبیعی بودن بارداری و سالم بودن زن حامله با هیچگونه ممنوعیتی همراه نیست.

 • مزایای شیردهی برای مادران شیرده

  مزایای شیردهی برای مادران شیرده

  شیردهی ممکن است فواید گوناگونی برای مادر داشته باشد بخصوص اگر تغذیه انحصارا با شیر مادر و در مدت زمان مشخص صورت گیرد که ممکن است انگیزه مادر به شیردهی را تقویت کند.

 • لذت‌های شیرین مادر شدن

  لذت‌های شیرین مادر شدن

  کم‌خوابی، روزهای‌ بیماری، کار بیشتر و ... ممکن است گاه آنقدر شما را درگیر کنند که حتی فراموش کنید این روزها چه روزهای خوبی هستند، اما به راستی بچه‌دار شدن چه لذتی دارد!

 • حرکات ورزشی مناسب دوران بارداری

  حرکات ورزشی مناسب دوران بارداری

  فعال ماندن در بارداری برای سلامت مادر و فرزندش بسیار مهم است. اما پیش از انجام حرکات ورزشی حتما با پزشک‌تان مشورت کنید و اگر از نظر جسمانی مشکل خاصی در میان نبود، هر روز ورزش کنید.

 • مادران باردار و فعالیت های شاد و مفرح در ایام نوروز

  مادران باردار و فعالیت های شاد و مفرح در ایام نوروز

  بهتر است در این آغازین تغییر طبیعت و حلول سال نو، مادران باردار از این فرصت زیبا و شادی‌بخش استفاده کرده و با رعایت نکات و پیشنهادات زیر فرآیند شادابی خود و جنین خود را فراهم کنند.

 • بارداری و مهمانی های نوروزی

  بارداری و مهمانی های نوروزی

  اگر باردارید بدون رودربایستی اعلام کنید که به استراحت نیاز دارید. اگر در شرایطی هستید که مجبورید مهمانی بگیرید حتما از قبل برنامه‌ریزی کنید و مسئولیت بیشتر کارها را به عهده نگیرید.

 • توصیه های تغذیه ای به مادران باردار و شیرده در نوروز

  توصیه های تغذیه ای به مادران باردار و شیرده در نوروز

  مادران باردار و شیرده باید در ایام نوروز توجه ویژه‌ای به تغذیه خود داشته باشند. در اینجا به مواد غذایی مفیدی که می‌توان در زمان‌های بارداری و شیردهی مصرف نمود، اشاره می‌شود.

 • مادران باردار و اوقات خوش در تعطیلات سال نو

  مادران باردار و اوقات خوش در تعطیلات سال نو

  اگر کودک شما در سال جدید به دنیا خواهد آمد، بهترین و شیرین‌ترین لحظات را برایتان رقم خواهد زد. پس نگران بارداری و چگونه گذراندن ایام تعطیلات در آن وضعیت نباشید.

 • اگر باردار و عازم سفر هستید...

  اگر باردار و عازم سفر هستید...

  به طور کلی بهتر است زنان باردار به مسافرت‌های طولانی و خسته کننده نروند. نشستن طولانی مدت در خودرو باعث خستگی بیش از حد در زنان باردار و افزایش خطر ایجاد لخته خون در پاهای آنها می‌شود.

 • شیردهی و اندرزهای نوروزی

  شیردهی و اندرزهای نوروزی

  اگرچه رسم و رسومات مربوط به نوروز ریشه‌ای دیرینه در فرهنگ کهن پارسی دارد؛ اما برخی از مسایل وابسته به نوروز، آنرا به یک موضوع مهم روز، به لحاظ سلامتی تبدیل کرده است.

 • آمادگی ‌های مالی برای بچه دار شدن

  آمادگی ‌های مالی برای بچه دار شدن

  داشتن کودک کم هزینه نیست و نیازهای هر خانواده با خانواده دیگر متفاوت است. آمادگی برای بچه‌دار شدن، فقط خرید لباس و یا گرفتن عکس‌های سونوگرافی دوران جنینی کودک نیست.

فیلم روز
تصویر روز