Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 25 مهر 1396 - 23:53

بارداری و زایمان

بازدید: 30813

 • مادرانی که دوقلو باردار هستند

  مادرانی که دوقلو باردار هستند

  اگر در نیمه دوم بارداری تک قلویی دریافت کلسیم به میزان 1200 میلی‌گرم توصیه می‌شود، در مادری که دوقلو باردار است، این مقدار، حداقل باید 1500 میلی‌گرم باشد.

 • مضرات رنگ مو در دوران بارداری

  مضرات رنگ مو در دوران بارداری

  کمی با خود فکر کنید! لذت به دنیا آوردن یک کودک سالم خیلی بیشتر از رنگ کردن مو در دوران کوتاه حاملگی است که ممکن است خطراتی برای جنین به دنبال داشته باشد.

 • تفاوت های بارداری اول و دوم

  تفاوت های بارداری اول و دوم

  بین بارداری اول و دوم تفاوتهای زیادی وجود دارد، اما یك اصل مهم در هر دو مورد دیده میشود. مادر هر بار احساس انس و الفتی عجیب با فرزند داخل شكمش دارد.

 • بارداری و خطر استفاده از تلفن همراه

  بارداری و خطر استفاده از تلفن همراه

  این روزها مردم به شدت به تلفن‌های همراه خود وابسته‌اند و گویی نمی‌توانند لحظه‌ای از آن دور بمانند. در این میان زنان باردار نیز مستثنی نیستند. به این مطلب توجه نمایید.

 • ششمین ماه انتظار

  ششمین ماه انتظار

  در نیمه دوم بارداری وزن‌گیری جنین به مراتب مهم‌تر از نیمه اول بارداری است و بیشتر سونوگرافی‌های درخواست شده در 20 هفته پیش رو با هدف بررسی رشد و وزن جنین انجام خواهد شد.

 • نکته های طلایی در مورد شیردهی

  نکته های طلایی در مورد شیردهی

  توصیه این است که در شش ماه اول، تغذیه انحصاری با شیر مادر وجود داشته باشد، به شرط اینکه مقدار شیر کافی باشد و توصیه می‌شود که از اولین لحظات بعد از تولد، تغذیه با شیر مادر شروع شود.

 • ارتباط عاطفی همسر در دوران بارداری، زایمان و شیردهی

  ارتباط عاطفی همسر در دوران بارداری، زایمان و شیردهی

  رابطه بین زن و مرد باید در این دوران مستحکم‌تر شود، چرا که قرار است به زودی اتفاقات بزرگی در زندگی‌شان رخ دهد. مسئولیت‌های خانه باید بین آنها تقسیم شود.

 • عوارض بعد از زایمان

  عوارض بعد از زایمان

  شش هفته بعد از زایمان به دوران نفاس معروف است. در این دوران کوتاه تعدادی از عوارض ممکن است توسط مادران تجربه شود که برخی از آنها بسیار مهم و درخور توجه است.

 • راهنمای انتخاب پزشک مناسب برای بارداری

  راهنمای انتخاب پزشک مناسب برای بارداری

  انتخاب یک پزشک خوب و مجرب در دوران بارداری بسیار ضروری و لازم است خصوصا اگر در شرایط فیزیکی خاص به سر می‌برید. بسیاری از خانم‌ها چندان اهمیتی به این مسئله نمی‌دهند.

 • دستور تهیه چند سوپ مناسب دوران بارداری

  دستور تهیه چند سوپ مناسب دوران بارداری

  بدلیل مشکل یبوست که دراین دوران بسیار شایع است و از طرفی خوردن غذاهای حجیم برای افراد باردار مشکل است سوپ گزینه مناسبی برای این دوران محسوب می‌شود.

 • توصیه های طلایی در مورد شیردهی

  توصیه های طلایی در مورد شیردهی

  توصیه این است که در شش ماه اول تغذیه انحصاری با شیر مادر وجود داشته باشد، به شرط اینکه مقدار شیر کافی باشد و توصیه می‌شود که از اولین لحظات بعد از تولد، تغذیه با شیر مادر شروع شود.

 • تغذیه در مادران شیرده

  تغذیه در مادران شیرده

  طبیعت در دوران بارداری و شیردهی از نوزاد حمایت می‌كند و حتی مادرانی كه تغذیه و سلامت آنها در خطر است نیز می‌توانند شیردهی كافی داشته باشند. به این مطلب توجه نمایید.

فیلم روز
تصویر روز