Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 - 18:58

بارداری و زایمان

بازدید: 26848

 • چند نوشیدنی مفید برای دوران بارداری

  چند نوشیدنی مفید برای دوران بارداری

  تغذیه زنان باردار از اهمیت بالایی برخوردار است. با تغذیه مناسب می‌توان مشکلات بارداری مانند تهوع را کاهش داد. در اینجا دستور چند آبمیوه مفید برای دوران حاملگی آموزش داده شده است.

 • برخی مشکلات رایج پس از زایمان

  برخی مشکلات رایج پس از زایمان

  علیرغم همه خوبی‌هایی که در تولد کودکان وجود دارد، اما مادران باید برای بعد از زایمان اطلاعاتی را بدست بیاورند. گاهی مادران بعد از زایمان به افسردگی مبتلا می‌شوند.

 • کم خونی در مادران باردار

  کم خونی در مادران باردار

  در دوران بارداری نیاز بدن به آهن به دلیل افزایش حجم خون، نیاز جنین برای ساخت سلول‌های خونی و حجمی از خون که در طی زایمان از دست می‌رود، به نحو شگرفی افزایش می‌یابد.

 • چرا باید به فرزندم، شیر خودم را بدهم؟

  چرا باید به فرزندم، شیر خودم را بدهم؟

  شیر مادر به طور طبیعی، مواد مغذی و مایعات مورد نیاز نوزاد را به صورت متعادل فراهم می‌نماید. بنابراین مادر با دادن شیر خود به نوزاد، شروع بسیار خوبی را به زندگی وی خواهد بخشید.

 • مهمترین مشکلات تغذیه ای در سه ماهه آخر بارداری

  مهمترین مشکلات تغذیه ای در سه ماهه آخر بارداری

  در سه ماه آخر بارداری، تغییرات عمده‌ای در بدن ایجاد خواهد شد. مادر به خوردن بیشتر غذا نیاز دارد، وزن اضافه خواهد نمود و دریافت مواد مغذی مورد نیاز بدن، اهمیت زیادی دارد.

 • راهنمای خرید لباس حاملگی و شیردهی

  راهنمای خرید لباس حاملگی و شیردهی

  بارداری یکی از زیباترین مراحل زندگی یک خانم در طول زندگی است. در طول این مدت بدن وی تحت تغییرات فیزیکی زیادی قرار می‌گیرد و نیازمند پوششی نرم و راحت است.

 • یبوست بارداری را چگونه رفع کنم؟

  یبوست بارداری را چگونه رفع کنم؟

  از مشكلات رایج برای اغلب زنان در دوران بارداری، می‌توان به یبوست اشاره نمود. دلایل آن شامل كاهش حركات دستگاه گوارش، عدم فعالیت فیزیكی و فشار رحم بر روده است.

 • مواد غذایی حیاتی برای سه ماهه دوم بارداری

  مواد غذایی حیاتی برای سه ماهه دوم بارداری

  هر یک از سه ماهه‌های بارداری از نظر تغذیه‌ای تفاوت‌هایی با هم دارند. در سه ماهه دوم حاملگی تمام بخش‌ها و به ویژه مغز رشد بیشتری خواهد کرد و همین، مواد مغذی خاصی را می‌طلبد.

 • برای دستیابی به یك بارداری سالم چه بخوریم؟

  برای دستیابی به یك بارداری سالم چه بخوریم؟

  پیروی از رژیم متعادل برای مردان و زنان یكی از كلیدهای به دنیا آوردن كودك سالم به حساب می‌آید. در برنامه غذایی روزانه خود غلات كامل و حداقل پنج سهم از میوه‌ها و سبزی‌ها را بگنجانید.

 • تغذیه مناسب در سه ماه اول بارداری

  تغذیه مناسب در سه ماه اول بارداری

  به هنگام بارداری تغییرات عمده‌ای در بدن رخ می‌دهد. هورمون‌های ترشح شده در این دوران می‌توانند سبب خستگی در فرد شوند و بر روی احساسات شخص و نیز اعمال گوارشی مانند هضم تاثیر بگذارند.

 • مصرف چه غذاهایی را باید در بارداری محدود نمود؟

  مصرف چه غذاهایی را باید در بارداری محدود نمود؟

  بعضی از غذاها باید در دوران بارداری کمتر مصرف شوند اما مصرف برخی از مواد غذایی در این دوران باید حذف شود. در این مقاله لیستی از مواد غذایی نامناسب برای بارداری آورده شده است.

 • توصیه های تغذیه ای مناسب برای ویار دوران بارداری

  توصیه های تغذیه ای مناسب برای ویار دوران بارداری

  یکی از شکایت‌های رایج هانم‌ها به ویژه در ماه‌های اول حاملگی، ویار و تهوع بارداری است. با رعایت یک سری نکات تغذیه‌ای می‌توان این مشکل را به حداقل رساند.

فیلم روز
تصویر روز