Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
چهارشنبه 1 اسفند 1397 - 03:05

بارداری و زایمان

بازدید: 41004

 • چند نکته جالب در مورد دو قلوها و چند‌ قلوها

  چند نکته جالب در مورد دو قلوها و چند‌ قلوها

  یک تخمک، می‌تواند با یک اسپرم بارور شده و یک تخم که تشکیل جنین می‌دهد را به‌وجود آورد. حال اگر این تخم تقسیمی انجام دهد و تبدیل به دو تخم شبیه هم شود، دوقلوهای همسان پدید می‌آیند.

 • اگر فرزند زیبا می خواهید این خوراکی را حتما بخورید

  اگر فرزند زیبا می خواهید این خوراکی را حتما بخورید

  اگر چه ژنتیک در زیبایی نوزاد نقش دارد اما می توان از برخی مواد غذایی که در زیبایی کودک تأثیرگذار است، در دوران بارداری استفاده کرد. در ادامه مطلب به برخی از مواد غذایی مفید در دوران بارداری اشاره می شود.

 • دانستنی های حاملگی خارج از رحم

  دانستنی های حاملگی خارج از رحم

  دردی که در رابطه با حاملگی خارج از رحم وجود دارد، معمولا در ناحیه لگن است و بر حسب اینکه حاملگی در کدام طرف قرار گرفته باشد، ممکن است درد بیشتر در آن طرف احساس شود.

 • تشخیص بارداری از روی چشم

  تشخیص بارداری از روی چشم

  بعضی از مادر بزرگ ها در قدیم که روشهای مناسب و آزمایشگاهی دقیقی برای تشخیص بارداری در زنان نبود از روی حالت چشمها پی به باردار بودن زنها می بردند .

 • چگونه همسرتان را سوپرایز کنید؟

  چگونه همسرتان را سوپرایز کنید؟

  یکی از زیباترین لحظه های زندگی زن و شوهرها زمانی است که متوجه می شوند قرار است به زودی صاحب فرزند شوند. اینکه می گویند، بچه ثمره زندگی است، راست می گویند.

 • شیر مادر معجزه است

  شیر مادر معجزه است

  96-11% مادرانی که برای بار اول شیردهی را تجربه می‌کنند با عارضه شقاق سینه مواجه می‌شوند. شقاق سینه در حالت‌های شدید می‌تواند به ایجاد عفونت و آبسه بر روی سینه مادر منجر شود.

 • چگونه در بارداری خوشتیپ باشیم

  چگونه در بارداری خوشتیپ باشیم

  یکی از دغدغه ‌های خانم ‌های باردار انتخاب درست لباس است. در دوران بارداری تناسب اندام‌ تان به هم می ‌ریزد و لباس‌ های سابق دیگر اندازه ‌تان نمی ‌شود.

 • غذاهای ممنوعه برای زنان باردار

  غذاهای ممنوعه برای زنان باردار

  زنان باردار باید در دوران بارداری خیلی مراقب تغذیه خود باشند زیرا مستقیا بر روی جنین شان اثر می گذارد.

 • نحوه برخورد با همسری که نمی تواند بچه دار شود

  نحوه برخورد با همسری که نمی تواند بچه دار شود

  تعداد خانم‌ها و آقایانی که به مشکلاتی نظیر نازایی دچارند، بسیار زیاد است و بدون شک نحوه برخورد درست و رفتار مناسب با این افراد مثل خیلی مشکلات و بیماری‌های دیگر اهمیت زیادی دارد.

 • چطور در سنین بالا بارداری سالم داشته باشیم؟

  چطور در سنین بالا بارداری سالم داشته باشیم؟

  بارداری در سنین پایین از مزیت هایی برخوردار است، اما این واقعیت به این معنا نیست که خانم ها در سن بالا نمی توانند باردار شوند، در ادامه نکاتی در برای بارداری در سنین بالا بیان می شود.

 • استفاده از کدام مواد آرایشی در بارداری خطرناک است ؟

  استفاده از کدام مواد آرایشی در بارداری خطرناک است ؟

  دوران بارداری برای هر خانمی جزء حساس‌ترین دوران‌هاست، دورانی که مادر برای حفظ سلامت خود و جنینش باید تا حد ممکن احتیاط‌های لازم را به خرج دهد و از هرچیز مشکوکی دوری کند.

 • آیا پله برای خانم باردار خطر‌ناک است؟

  آیا پله برای خانم باردار خطر‌ناک است؟

  اگر مادر مجبور است از پله‌ها بالا و پایین برود، باید حتما در بین مسیر، توقف کند و کمی خستگی در کند، از دستگیره بگیرد و حرکتش تا جایی که ممکن است، کند باشد.

فیلم روز
تصویر روز