Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
دوشنبه 20 آذر 1396 - 03:55

بارداری و زایمان

بازدید: 32552

 • تغذیـه مناسب در سه ماه اول بارداری

  تغذیـه مناسب در سه ماه اول بارداری

  از دیدگاه متخصصان تغذیه به محض آن که خانم باردار متوجه بارداری خود می‌شود باید به یکسری نکات تغذیه‌ای مهم توجه نماید. این مقاله به تغذیه مناسب سه ماه اول بارداری می‌پردازد.

 • پمپ های درد بعد از سزارین

  پمپ های درد بعد از سزارین

  نحوه استفاده دیگر برای پمپ‌های درد این است که خود متخصص بیهوشی، از ابتدا مشخص می‌کند که در طی هر چند ساعت، چه مقدار مشخصی از این ماده بی‌دردی وارد خون شود.

 • نوشیدنی های بد در دوران بارداری

  نوشیدنی های بد در دوران بارداری

  تقریبا بیشتر خانم‌ها از بایدها و نبایدها دوران بارداری مطلع هستند ولی ممکن است هنوز هم تعدادی از خانواده‌ها دانش کافی در این زمینه نداشته باشند و خطاهای جبران‌ناپذیر از آنها سر بزند.

 • آیا یك خانم می تواند در حین شیردهی دارو مصرف كند؟

  آیا یك خانم می تواند در حین شیردهی دارو مصرف كند؟

  در اكثر موارد پاسخ این سوال مثبت است. بر خلاف داروهای گیاهی، اكثر داروهای نسخهای یا داروهای بدون نسخه كه توسط دكتر شما تائید شدهاند برای اثرات مضر آزمایش شده اند.

 • قدم به ماه هشتم بارداری

  قدم به ماه هشتم بارداری

  یک تغییر فیزیکی مهم در این مرحله ترشح واضح زردرنگ از نوک پستان ها است. این ترشح زرد رنگ آغوز یا کلستروم نام دارد و یک علامت از آمادگی بافت پستان برای شیردهی است.

 • بارداری شیر به شیر!

  بارداری شیر به شیر!

  بارداری شیر به شیر اصطلاحی آشنا در میان زنان و به معنای وقوع بارداری با فاصله کمتر از 2 سال از زایمان قبلی است. فاصله کوتاه بین دو بارداری عمدتاً ناخواسته اتفاق میافتد

 • پاسخ به تمام پرسش‌ها و ابهامات درباره درمان دندانپزشکی مادران باردار

  پاسخ به تمام پرسش‌ها و ابهامات درباره درمان دندانپزشکی مادران باردار

  میزان مشکلات دهان و دندان در دوران بارداری برای خانم‌ها افزایش می‌یابد. یکی از علت‌ها، مشکلات لثه ناشی از تغییرات هورمونی در دوران بارداری است.

 • شیردهی‌؛ راز سلامت مادران

  شیردهی‌؛ راز سلامت مادران

  تاکنون فواید زیادی در مورد اثرات شیردهی در سلامت کودکان شنیده‌ایم. اما باید گفت شیردهی، فواید بی‌نظیری هم برای سلامتی جسمی و روحی خود مادران عزیز دارد.

 • بازگشـت به محیط کاری بعد از تولد فرزند

  بازگشـت به محیط کاری بعد از تولد فرزند

  در خانه بمانم و بچه‌داری مشغول باشم یا اینکه دوباره سرکار برگردم؟ حقیقت این است که نمی‌توان به این سوال پاسخ قطعی داد که کدام تصمیم برای فرزند شما بهتر است؟

 • چگونه می توان سرعت باروری را افزایش داد؟

  چگونه می توان سرعت باروری را افزایش داد؟

  یک زوج سالم از نظر باروری به دنبال هر رابطه جنسی پیشگیری‌نشده تنها 25 درصد شانس بارداری دارد. سرعت باروری بستگی به سن زوجین، سلامت عمومی، سبک زندگی و ژنتیک دارد.

 • تعیین جنسیت قبل از بارداری چقدر صحت دارد؟

  تعیین جنسیت قبل از بارداری چقدر صحت دارد؟

  مساله این است که تعیین جنسیت قبل از لقاح،‌ تا چه حد صحت دارد و تبلیغات رایج در این خصوص که حتی گاهی اوقات در بین بعضی از پزشکان وجود دارد، چقدر موثر هستند.

 • هفتمین ماه از دوران قشنگ بارداری

  هفتمین ماه از دوران قشنگ بارداری

  جنین با ورود به هفته 25 بارداری حدود 700-680 گرم وزن دارد. در هفته 25 اعصاب دور دهان جنین حساس شده و شروع به تکامل می‌کند تا توانایی مکیدن شیر را به کودک آینده بدهد.

فیلم روز
تصویر روز