Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
دوشنبه 30 مهر 1397 - 03:20

بارداری و زایمان

بازدید: 37409

 • واکسیناسیون دوران حاملگی

  واکسیناسیون دوران حاملگی

  واکسیناسیون مادران در دوران حاملگی علیه آنفلوآنزا، میزان بروز این بیماری را در 6 ماه اول زندگی در شیر‌خواران متولد شده از این زنان، 63 درصد کاهش داده است.

 • وضعیت ‌صحیح شیردهی (قسمت دوم)

  وضعیت ‌صحیح شیردهی (قسمت دوم)

  در مادرانی كه سزارین شده‌اند گاهی لازم است برای محافظت بخیه‌ها از حركت پاهای شیرخوار، بین مادر و شیرخوار یك بالش كوچك یا یك حوله كوچك تا شده قرار بگیرد.

 • تمرین های ورزشی پس از زایمان

  تمرین های ورزشی پس از زایمان

  یکی از قسمت‌هایی که به طور قابل ملاحظه تحت تأثیر بارداری و زایمان قرار می‌گیرد؛ عضلات شکم و لگن است که قوام سفت و عضلانی خود را از دست می‌دهد و ظاهر آویزان و شل پیدا می‌‌کند.

 • این غذاها در بارداری، کودک را بیش فعال میکند

  این غذاها در بارداری، کودک را بیش فعال میکند

  بررسی عوامل موثر بر بیش فعالی کودک می تواند نقش موثری بر کم کردن احتمال این مساله داشته باشد.

 • نقش امگا 3 در بارداری

  نقش امگا 3 در بارداری

  رژیم غذایی درست و الگوی غذایی سالم علاوه بر اینکه دوران حاملگی فرح بخش و بدون عارضه‌ای را برای مادر به همراه دارد، می‌تواند به تولد یک نوزاد با سلامت کامل جسمی و روانی منجر شود.

 • اقدامات قبل از بارداری

  اقدامات قبل از بارداری

  بچه‌دار شدن اقدامی بزرگ و مهم است. برای گذراندن یک بارداری همراه با آرامش و در نهایت داشتن فرزندی سالم، لازم است اقدامات مهمی را پیش از باردار شدن انجام دهید.

 • زمان طلایی درمان را از دست ندهید

  زمان طلایی درمان را از دست ندهید

  دکتر ربابه طاهری پناه در رشته پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سال 1371 فارغ التحصیل شده است. جهت گذراندن طرح نیروی انسانی در مراکز درمانی بهداشتی شهر کرج فعالیت داشته است.

 • اختلالات فشار خون در طی حاملگی

  اختلالات فشار خون در طی حاملگی

  خانم‌های باردار با فشار خون بالا باید از نظر تمام مسائل بررسی شوند. از طرف دیگر عروقی که به جنین تغذیه می‌رسانند ممکن است منقبض شده باشند و خونرسانی به جفت کم شود.

 • این درد 10 برابر بدتر از درد زایمان است!

  این درد 10 برابر بدتر از درد زایمان است!

  شاید فکر کنید درد زایمان بدترین نوع درد است ولی جالب است بدانید دردی وجود دارد که آقایان نیز می توانند آن را تجربه کنند و این درد 10 برابر بدتر از درد زایمان است!

 • کاربرد طب سنتی در بارداری و شیردهی

  کاربرد طب سنتی در بارداری و شیردهی

  داروﻫﺎی ﮔﻴﺎهی ﺑﻪ دﻻﻳﻞ مختلفی ﺗﻮﺳﻂ ﺑﺴﻴﺎری از زﻧﺎن ﺑﺎردار طی دوران ﺑﺎرداری اﺳﺘﻔﺎده می‌شود و اﻏﻠﺐ در ﺑﺎور ﻋﻤﻮم ﻣﺮدم، داروﻫﺎی ﮔﻴﺎهی طبیعی، ﺳﺎﻟﻢ، بی‌ﺿﺮر و ﺑﺪون ﻋﻮارض ﺟﺎنبی ﻗﻠﻤﺪاد می‌شوند.

 • فواید مصرف پروبیوتیک ها در دوران بارداری و شیردهی

  فواید مصرف پروبیوتیک ها در دوران بارداری و شیردهی

  در دوران بارداری به دلیل تغییراتی که در اکثر ارگان‌های بدن ایجاد می‌شود، مصرف پروبیوتیک‌ها طبق یافته پژوهشگران با فواید بسیاری همراه است که در ذیل به قسمتی از آن اشاره شده است.

 • ویتامین های گروه B در بارداری و شیردهی

  ویتامین های گروه B در بارداری و شیردهی

  تامین کافی ویتامین‌های گروه B در بدن مادر در بارداری مترادف با رشد و تکامل مناسب بدن جنین می‌باشد. متخصصان تغذیه مصرف کافی ویتامین‌های گروه B را به مادران توصیه می‌کنند.

فیلم روز
تصویر روز