Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
پنجشنبه 31 خرداد 1397 - 17:41

بارداری و زایمان

بازدید: 36122

 • مشکلات شایع خانم های شیرده

  مشکلات شایع خانم های شیرده

  تقریباً اکثر خانم‌هایی که به فرزندان خود شیر می‌دهند با مشکلاتی در پستان خود روبه‌رو می‌شوند که با درد و ناخوشی همراه بوده و گاه باعث نگرانی و یا وقفه و توقف در شیردهی می‌شوند.

 • آشنایی با هورمون های بارداری!

  آشنایی با هورمون های بارداری!

  یکی از اولین هورمون‌هایی که به محض بارداری در بدن مادر ترشح می‌شود، گونادوتروپین جفتی انسان نام دارد که با نام هورمون بارداری نیز معروف است. این هورمون فقط در دوران بارداری وجود دارد.

 • استفاده از محصولات آرایشی در دوران بارداری

  استفاده از محصولات آرایشی در دوران بارداری

  اغلب خانم‌های باردار مطلع هستند که هر آنچه روی سطح پوست در دوران بارداری استفاده می‌کنند، ‌می‌تواند تأثیر مستقیم روی جنین بگذارد. تعدادی نیز از این اتفاق بی‌اطلاع هستند.

 • مرخصی ۹ ماهه زایمان رو به فراموشی

  مرخصی ۹ ماهه زایمان رو به فراموشی

  مدت مرخصی زایمان همواره به‌عنوان مشوقی برای فرزند آوری یا عاملی بازدارنده با هدف کنترل جمعیت، مورد توجه دولت‌ها بوده اما در ایران قانون افزایش مرخصی زایمان چند سالی هست خاک می‌خورد.

 • مصرف قندها و ناباروری

  مصرف قندها و ناباروری

  شکر می‌تواند سیستم ایمنی را تضعیف کند، موجب مقاومت به انسولین، سندرم تخمدان پلی کسیتیک، عفونت‌های قارچی، عدم تعادل هورمونی و کمبود ویتامین‌ها و مواد معدنی شود.

 • تست ها و غربالگری های لازم در دوران حاملگی

  تست ها و غربالگری های لازم در دوران حاملگی

  دوران حاملگی یکی از مهم‌ترین دوره‌های زندگی یک فرد است. امروزه حداکثر سعی و تلاش می‌شود که نه تنها سلامت جنین و مادر به مخاطره نیفتد، بلکه هر چه بیشتر افزایش داده شود.

 • تغییرات پوست، مو و ناخن در حاملگی

  تغییرات پوست، مو و ناخن در حاملگی

  در حاملگی به دلیل هورمون‌هایی که ترشح می‌شوند، یک سری تغییرات در پوست، مو و ناخن اتفاق می‌افتد که ممکن است حتی باعث نگرانی خانم‌های باردار شود، ولی با توجه به این نکته که خیلی از این تغییرات می‌توانند فیزیکی باشند، ممکن است این نگرانی کاهش پیدا کند.

 • شیردادن به کودک حتی پس از گذراندن دوره نوزادی

  شیردادن به کودک حتی پس از گذراندن دوره نوزادی

  وقتی نوزادتان برای اولین بار سینه‌تان را به دهان می‌گیرد، بلافاصله احساس ارتباط محکمی با او پیدا می‌کنید، اما ممکن است ندانید که چه زمان باید کودک‌تان را از شیر بگیرید.

 • مروری بر تهوع و استفراغ حاملگی

  مروری بر تهوع و استفراغ حاملگی

  تهوع و استفراغ حاملگی یك مسئله شایع دوران حاملگی است كه سلامت مادر و جنین را تحت تاثیر قرار می‌دهد و به علاوه كیفیت زندگی فرد را كاهش و هزینه‌های سلامت را افزایش می‌دهد.

 • درمان کهیر پس از زایمان

  درمان کهیر پس از زایمان

  برخی از مادرها پس از زایمان ممکن است به مشکلاتی مبتلا شوند که یکی از این مشکلات آزاردهنده کهیر است و موجب می‌شود پوست قرمز و پر از خارش شود. کهیرهای پس از زایمان بسیار معمول هستند.

 • ارتباط لحظه به لحظه با جنین

  ارتباط لحظه به لحظه با جنین

  اگر باردار هستید، به یاد داشته باشید که در این سفر، یک کوچولوی خواستنی با شما همراه است و زمان آن است که به او یک سلام درست و حسابی بگویید. با جنین خود ارتباط برقرار کنید.

 • خانه را برای ورود نوزاد آماده کنید

  خانه را برای ورود نوزاد آماده کنید

  آماده شدن برای ورود یک موجود کوچولوی دوست‌داشتنی به خانه، فقط تهیه چند لباس و پوشاک و وسایل بهداشتی نیست. شما باید از نظر مالی آمادگی کافی داشته باشید.

فیلم روز
تصویر روز