Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
دوشنبه 5 تیر 1396 - 23:31

بارداری و زایمان

بازدید: 28021

 • ‌خرما؛ دوست دوران حاملگی

  ‌خرما؛ دوست دوران حاملگی

  خرما، مزایای بسیاری برای بدن ما دارد مثلا اختلالات گوارشی را رفع می‌کند، مشکلات قلبی را تا حدودی درمان می‌کند و به رفع کم‌خونی کمک می‌کند. مصرف خرما در بارداری بسیار مفید است.

 • بارداری و خطر استفاده از تلفن همراه

  بارداری و خطر استفاده از تلفن همراه

  این روزها مردم به شدت به تلفن‌های همراه خود وابسته‌اند و گویی نمی‌توانند لحظه‌ای از آن دور بمانند. در این میان زنان باردار نیز مستثنی نیستند. به این مطلب توجه نمایید.

 • بارداری و رسیدگی ‌های دندانی

  بارداری و رسیدگی ‌های دندانی

  با رعایت نکات بهداشت فردی، مراجعه به دندانپزشک و مراقبت ویژه در دوران بارداری مخصوص سه ماه اول که مادر دچار حالت تهوع می‌شود، مسلماً احتمال بروز این مشکلات به حداقل می‌رسد.

 • کنار گذاشتنی‌ های حاملگی

  کنار گذاشتنی‌ های حاملگی

  در بارداری علاوه بر عدم مصرف الکل، دخانیات و بسیاری از داروها و قرص‌ها باید برخی محدودیت‌ها را نیز تجربه کنید، چرا که سلامت فرزند شما در این دوران باید در اولویت قرار داده شود.

 • راهنمای خرید لباس حاملگی و شیردهی

  راهنمای خرید لباس حاملگی و شیردهی

  بارداری یکی از زیباترین مراحل زندگی یک خانم در طول زندگی است. در طول این مدت بدن وی تحت تغییرات فیزیکی زیادی قرار می‌گیرد و نیازمند پوششی نرم و راحت است.

 • در ماه دوم بارداری چه اتفاقی می افتد؟

  در ماه دوم بارداری چه اتفاقی می افتد؟

  در این مقاله قصد داریم نگاهی به مهمترین تغییرات جسمانی و روانشناختی یک مادر باردار و همچنین جنین وی در ماه دوم بارداری (هفته پنجم تا هشتم پس از تخمک گذاری و لقاح) بیندازیم.

 • بارداری در فصل گرما

  بارداری در فصل گرما

  در تابستان برای پیشگیری از کم‌آبی و به دلیل تعریق بیشتر مصرف بیشتر مایعات جزو ضروریات است. البته این مساله می‌تواند باعث افزایش حالت تهوع در خانم‌های باردار شود.

 • راه های کاهش تهوع حاملگی

  راه های کاهش تهوع حاملگی

  تهوع بارداری از مواردی است که بیشتر مادران حامله با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. با رعایت برخی نکات می‌توان تهوع بارداری را کاهش داد. این مشکل معمولا تا هفته هفدهم از بین می‌رود.

 • روزه داری در دوران بارداری و شیردهی

  روزه داری در دوران بارداری و شیردهی

  با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، از جمله گروه‌هایی که نمی‌دانند می‌توانند روزه بگیرند یا نه، مادران باردار و شیرده هستند. در این مقاله به بررسی این موضوع از زبان طب سنتی می‌پردازیم.

 • درمان غذایی سوزش سر دل در مادران باردار

  درمان غذایی سوزش سر دل در مادران باردار

  از مشکلات شایع دوران حاملگی می‌توان به سوزش سر دل اشاره نمود. برای کنترل این مشکل، خانم‌های باردار باید از مصرف غذاهای چرب، سرخ شده و پرحجم اجتناب کنند.

 • مادران باردار و شیرده دیابتی

  مادران باردار و شیرده دیابتی

  یکی از مشکلات رایج در دوران حاملگی، دیابت دوران بارداری است. به دلیل عوارض این بیماری بر روی مادر و جنین، در دوران بارداری، باید غربالگری و تشخیص دیابت صورت گیرد.

 • خطرات جنينی ديابت حاملگی

  خطرات جنينی ديابت حاملگی

  همانطور كه مي‌دانيد ديابت مادر سبب افزايش خطر ناهنجاري‌هاي مادرزادي، سقط...

فیلم روز
تصویر روز