Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 3 تیر 1396 - 01:20

قلب و عروق

بازدید: 10826

 • در حال حاضر قلب شما چقدر سالم است؟

  در حال حاضر قلب شما چقدر سالم است؟

  ورزش و فعالیت بدنی نقش بسیار مهمی بر روی سلامت قلب و عروق دارد، اما اینکه شدت تمرین بدنی و ورزش به چه صورت باید باشد هم نکته‌ای است که باید مد نظر قرار بگیرد.

 • توصیه‌هایی برای بیماران قلبی درنوروز

  توصیه‌هایی برای بیماران قلبی درنوروز

  در اینجا به مواردی كه بیماران قلبی باید در نوروز رعایت كنند اشاره می‌شود. یكی از این موارد تغذیه است. معمولاً افراد اعتقادشان بر این است كه در نوروز می‌توانند رژیم خود را بشكنند.

 • توصيه‌های نوروزی برای بيماران قلبی (1)

  توصيه‌های نوروزی برای بيماران قلبی (1)

  در ایام نوروز به واسطه مهمانی‌ها، دید و بازدید و سفر می‌تواند الگوی غذای فرد تحت تاثیر قرار گیرد که خود این مسئله بر روی وضعیت سلامتی اثر می‌گذارد. بیمار قلبی باید خود را ملزم به رعایت الگوی صحیح غذایی و نظم در غذا خوردن بکند.

 • پرونده پزشكی آیت‌الله‌‌ رفسنجانی به روایت وزیر بهداشت

  پرونده پزشكی آیت‌الله‌‌ رفسنجانی به روایت وزیر بهداشت

  از علل اصلی مرگ، می‌توان به دیابت و بیماری‌های قلبی اشاره نمود. باید توجه داشت که این دو بیماری در ارتباط با هم هستند. در اینجا پای صحبت‌های وزیر بهداشت و دکتر قارونی می‌نشینیم.

 • اگر درد قفسه سینه دارید سفیده تخم مرغ بخورید

  اگر درد قفسه سینه دارید سفیده تخم مرغ بخورید

  با اصلاح تغذیه و رژیم غذایی، همراه با ترک سیگار و بهره‌گیری از روش‌های مختلف آرام‌بخشی و ورزش می‌توان خطر ابتلا به عارضه آنژین قلبی را تا 91 درصد کاهش داد.

 • روش های بررسی سلامت عروق كرونری

  روش های بررسی سلامت عروق كرونری

  روش‌های متفاوتی برای بررسی سلامت عروق کرونری قلب به کار می‌روند که از جمله آنها می‌توان به تست ورزش، آنژیوگرافی كرونری، بالون و استنت‌های عروقی و استنت‌های قابل جذب اشاره کرد.

 • بیماری های ایسكمیك قلبی کدامند؟

  بیماری های ایسكمیك قلبی کدامند؟

  مرگ ناگهانی قلبی یكی از علل مهم مرگ در بسیاری كشورهای توسعه یافته و در حال توسعه می‌باشد. تقریبا نیمی از موارد مرگ در افراد مبتلا به بیماری عروق كرونر به صورت مرگ ناگهانی قلبی است.

 • انواع دردهای قفسه سینه

  انواع دردهای قفسه سینه

  دردهایی كه مربوط به تنگی عروق كرونر است، با انتشار به اعضاء دیگر مانند: انتشار به دست چپ یا دست راست، انتشار به فك تحتانی و یا حتی انتشار به ناحیه معده و اپی‌گاستر نمایان می‌شود.

 • مشکلی برای دریچه قلب

  مشکلی برای دریچه قلب

  پرولاپس دریچه میترال به عنوان شایع‌ترین بیماری قلبی در دنیا محسوب می‌شود. این عارضه در خانم‌ها شایع‌تر از آقایان است. در اینجا بیشتر با این مشکل قلبی آشنا می‌شوید.

 • استرس و افسردگی؛ 2 دشمن قلب

  استرس و افسردگی؛ 2 دشمن قلب

  اختلالات روانی مانند استرس و افسردگی از جمله علل بروز بیماری‌های قلبی و سکته قلبی می‌باشند. با حفظ آرامش و دوری از استرس،‌ به سلامت قلب و عروق خود کمک کنید.

 • پیشگیری از بیماری های قلبی با ورزش

  پیشگیری از بیماری های قلبی با ورزش

  اگرچه همه انواع فعالیت‌های ورزشی برای بدن مفید می‌باشند، اما ورزش‌های حركتی (دینامیك) برای دستگاه قلب و ریه به مراتب مفیدتر از ورزش‌های ایستایی هستند.

 • قند خون بالا به قلب صدمه می‌زند

  قند خون بالا به قلب صدمه می‌زند

  قند خون بالا به قلب صدمه می‌زند. در این زمینه راهکارهایی وجود دارد که شما می‌توانید با به‌كاربستن روزانه آن‌ها، سالم بمانید و از بروز مشكلات قلبی عروقی ناشی از دیابت پیشگیری كنید.

فیلم روز
تصویر روز