Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
یکشنبه 25 آذر 1397 - 10:32

قلب و عروق

بازدید: 16886

 • هشدار بدن پیش از حمله قلبی

  هشدار بدن پیش از حمله قلبی

  عدم توجه و نادیده گرفتن شرایط سلامت و خطرات می تواند موجب ضرری جبران ناپذیر و مرگبار شود. پیش از وقوع حمله قلبی بدن ممکن است با ارائه برخی نشانه ها به شما هشدار دهد.

 • با این مواد غذایی فشار خون خود را سریع پایین بیاورید

  با این مواد غذایی فشار خون خود را سریع پایین بیاورید

  بسیاری از ریسک فاکتورهای فشار خون بالا از کنترل شما خارج هستند، مانند سن، پیشینه‌ی خانوادگی، جنسیت و نژاد. اما عواملی هم وجود دارند که می‌توانید کنترل‌شان کنید مانند ورزش و رژیم غذایی...

 • چرا پاییز فصل حمله قلبی است؟

  چرا پاییز فصل حمله قلبی است؟

  آب و هوای سرد رگ های خونی که نزدیک به سطح بدن قرار دارند و به نام رگ های خونی سطحی شناخته می شوند را منقبض می کند که این شرایط فشار خون را افزایش می دهد. همان گونه که می دانید، فشار خون بالا برای قلب خوب نیست.

 • تست ورزش

  تست ورزش

  وقتی کسی دچار درد قلبی فعالیتی می‌شود ممکن است نوار قلب در حالت استراحت تغییری را نشان ندهد، در این موارد با انجام تست ورزش تا حد زیادی این ابهام رفع می‌شود.

 • قلبی سالم با میوه و سبزیجات

  قلبی سالم با میوه و سبزیجات

  رژیم‌های غذایی غنی از میوه‌ها و سبزیجات با کاهش خطر بیماری‌‌های مزمن در ارتباط هستند، بطوریکه دستورالعمل‌های عمومی غذای سالم و دستورالعمل‌های اختصاصی مبارزه با بیماری‌های قلبی – عروقی، شامل توصیه به خوردن میوه‌ها و سبزیجات فراوان است.

 • توصیه‌هایی برای بیماران قلبی درنوروز

  توصیه‌هایی برای بیماران قلبی درنوروز

  در اینجا به مواردی كه بیماران قلبی باید در نوروز رعایت كنند اشاره می‌شود. یكی از این موارد تغذیه است. معمولاً افراد اعتقادشان بر این است كه در نوروز می‌توانند رژیم خود را بشكنند.

 • بهبود سیستم گردش خون

  بهبود سیستم گردش خون

  سلامت افراد در گرو عملکرد هر چه بهتر سیستم گردش خون می باشد. زیرا خون، اکسیژن و مواد مغذی را به بافت‌ها و سلول‌های بدن می‌رساند. در اینجا 6 روش موثر برای بهبود گردش خون ارائه شده است.

 • فشار خون بالا چیست؟

  فشار خون بالا چیست؟

  عواملی وجود دارد که منجر به فشار خون بالا می‌‌شود. مانند وراثت، جنس مرد، اندام درشت، مصرف زیاد نمک، مصرف غذاهای چرب و همچنین کم پتاسیم، اضافه وزن و اضطراب های روانشناسی.

 • دودی كه زندگی را می‌سوزاند

  دودی كه زندگی را می‌سوزاند

  عوارض جسمی آلودگی شامل اختلال در سیستم تنفسی، پاسخ ایمونوژیك (مربوط به سیستم ایمنی بدن)، و اختلالات انعقادی است؛ ولی به نظر می‌رسد مشكلات قلبی- عروقی نقطه پایان و مشترك همه آنها باشد.

 • عوامل خطر قابل كنترل زمینه ساز پرفشاری خون

  عوامل خطر قابل كنترل زمینه ساز پرفشاری خون

  جهت درمان و كاهش سطح پرفشاری خون به موازات كاهش وزن اضافی، انجام مرتب ورزش و حركات سبك بدنی، كاهش مقدار مصرف سدیم و مواد غذایی حاوی سدیم و ... توصیه می‌شود.

 • چگونه پرفشاری خون را تشخیص دهیم؟

  چگونه پرفشاری خون را تشخیص دهیم؟

  در اغلب بیماران مبتلا به پرفشاری خون، علائم آشکاری دال بر افزایش فشار خون موجود نیست و طی معاینه فیزیکی و بالینی، بعضی از عوارض بیماری شناسایی می‌شوند.

 • فشارخون و روش اندازه گیری آن

  فشارخون و روش اندازه گیری آن

  نشانه‌های بیماری فشار خون بالا عبارتند از: سردردهای مکرر، اختلال بینایی، تنگی نفس، خونریزی بینی، درد قفسه سینه، گیجی، ضعف، کمی حافظه و مشکلات دستگاه گوارش.

فیلم روز
تصویر روز