Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
جمعه 11 آذر 1401 - 22:59

2
آذر
راز موفقیت زوج‌های خوشبخت

راز موفقیت زوج‌های خوشبخت

برخی کار‌های به ظاهر ساده می‌تواند روابط زناشویی زوجین را به طرز شگفت انگیزی بهتر کند.

با توجه به کار‌هایی که زوج‌های خوشبخت انجام می‌دهند می‌بینیم که انجام این کار‌ها زیاد زمان‌بر نیست. جان گاتمن نویسنده، پژوهشگر و روانشناس آمریکایی که عمده شهرتش به دلیل نوشتن کتاب‌هایی در حوزه ازدواج و ساختن زندگی مشترک است، بر این باور است که می‌توان خوشبختی و بهبود روابط زوجین را در طول سالیان بعدی نیز پیش بینی کرد.


گاتمن در پژوهش‌هایش دریافته است که اگر هر زوج در هفته فقط ۵ ساعت را صرف زندگی مشترکشان کنند روابط‌شان بهتر خواهد شد.

خداحافظی
این زوج‌ها هر روز قبل از خداحافظی، درباره کار‌هایی که قرار است در آن روز بکنند سوالاتی از همدیگر می‌کنند (۲دقیقه در روز، ۵ روز در هفته، جمعاً ۱۰ دقیقه)

تجدید دیدار‌ها

این زوج‌ها در پایان هر روز کاری یک گفت‌وگوی آرام و بی استرس با هم دارند. در این فرصت آن‌ها می‌توانند روابط خود را عمیق‌تر کنند و از خستگی و دل مشغولی‌های هم آگاه شوند (۲۰ دقیقه در روز، ۵ روز در هفته و جمعاً ۱ ساعت و ۴۰ دقیقه در هفته)

بیشتربخوانید:

احساس خوشبختی ژنتیکی است یا اکتسابی؟

 

 

محبت

این زوج‌ها محبت خود را از طریق رفتار‌هایی همچون گرفتن دست، روابط عاشقانه و بخشش در مواقع مناسب ابراز می‌کنند (۵ دقیقه در روز، ۷ روز در هفته و جمعاً ۳۵ دقیقه در هفته)

قرار هفتگی

این زوج‌ها یک قرار هفتگی دو نفره در فضایی خلوت و آرامش بخش برای تازه کردن عشق خود دارند (۲ ساعت در هفته)

تحسین یکدیگر و قدردانی

این زوج‌ها هر روز حداقل ۵ بار قدردانی و محبت صادقانه‌ای بین خود رد و بدل می‌کنند (۵ دقیقه در روز، ۵ روز در هفته، و جمعاً ۳۵ دقیقه در هفته)

با توجه به کار‌هایی که زوج‌های خوشبخت انجام می‌دهند، می‌بینیم که انجام این کار‌ها زیاد زمان‌بر نیست، اما همین کار‌های به ظاهر ساده می‌تواند روابط زناشویی زوجین را به طرز شگفت انگیزی بهتر کند.

بیشتربخوانید:

چطور احساس خوشبختی کنیم؟

 

 

برچسب ها: زندگی مشترک، روابط زناشویی، ازدواج، طلاق، خوشبختی، روابط عاطفی، احساس خوشبختی تعداد بازديد: 37 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز