Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
یکشنبه 25 آذر 1397 - 10:06

تازه‌های سلامت

بازدید: 21780

 • علائم کمبود پتاسیم که باید بشناسید

  علائم کمبود پتاسیم که باید بشناسید

  پتاسیم نقشی اساسی در بسیاری از عملکردهای حیاتی بدن از جمله تنظیم مایعات و کارکرد مناسب عضلات دارد. تحقیقات جدید نشان داده، دریافت پتاسیم کافی حتی می تواند فرد را از بیماری های قلبی و کلیوی نیز مصون نگه دارد.

 • پیشگیری از درد مفاصل در فصل سرما

  پیشگیری از درد مفاصل در فصل سرما

  اگر چه هنوز ارتباط بین درد مفصل و سرما در تحقیقات مشخص نشده است اما شکی نیست که با افت دما علائم این بیماری بیشترمی شود. با سرد شدن هوا عضلات، رباط و مفاصل سفت‌تر می‌شود.

 • سیگار «مار» در آستین

  سیگار «مار» در آستین

  خون در تمامی سلول‌های بدن انسان ساری و جاری است و وقتی دود سیگار وارد جریان خون شد و به تمامی اعضای بدن انتقال پیدا کرد، انتظار نداریم که سلامت آن اعضا را به‌خطر نیندازد.

 • کسانی که زیاد تبخال می زنند بخوانند

  کسانی که زیاد تبخال می زنند بخوانند

  تبخال اغلب با احساس درد گوشه‌های لب یا دهان شروع شده و به مرور تبدیل به سوزش می‌شود در نهایت برامدگی دردناکی به وجود می‌آید. در بیشتر مواقع نیاز نیست به پزشک مراجعه کنید و می‌توانید با روش‌های خانگی زودتر آن را از بین ببرید.

 • نبرد جنسیت ها :زن ها تندرست تر از مردان؟

  نبرد جنسیت ها :زن ها تندرست تر از مردان؟

  یکی از مطالعات جدید نشان می‌دهد که در حین ورزش کردن بدن خانم‌ها اکسیژن را سریع‌تر از بدن آقایان به مصرف می‌رساند. همین امر دلیل اساسی برتری خانم‌ها در ورزش‌های هوازی است.

 • بالش ها هم تاریخ انقضاء دارند!

  بالش ها هم تاریخ انقضاء دارند!

  بعد از یک روز سخت و پراسترس در محل کار، هیچ‌چیز جذاب‌تر نیست از یک رخت‌خواب نو با ملحفه‌های گرم و یک بالش درست و حسابی که کمک می‌کند در آرامش بخوابید.

 • معجزه دانه های آجیل برای سلامتی

  معجزه دانه های آجیل برای سلامتی

  مغزها، خشکبار یا آجیل، یکی از اجزای جدانشدنی، گران و البته دوست‌داشتنی مهمانی‌های عید نوروز ما ایرانی‌هاست. شاید مقایسه بین انواع مغزها چندان درست نباشد، چراکه تقریبا تمام آنها دارای ارزش غذایی مشابهی هستند .

 • دریازدگی و روش های پیشگیری

  دریازدگی و روش های پیشگیری

  قبل از شروع سفر دریایی به خودتان بگوئید «من دچار دریازدگی نخواهم شد» این جمله را سه بار محکم و قاطع به خودتان بگوئید. شک نکنید نتیجه خوبی می‌گیرید.

 • چرا آب هم که می‌خورید چاق می‌شوید؟

  چرا آب هم که می‌خورید چاق می‌شوید؟

  از زمانی که در این شهر ساکن شده‌اید، وزنتان هر روز بالاتر رفته؟ نیمی از سال را سرسختانه رژیم می‌گیرید، اما به‌محض برگشتن به زندگی عادی، دوباره چاق می‌شوید؟

 • پایین آوردن تب با چند راهکار ساده اما موثر

  پایین آوردن تب با چند راهکار ساده اما موثر

  برای همه‌ی اتفاق افتاده است. بیمار در رخت‌خواب افتاده‌اید، تب کرده‌اید، هم‌زمان سرد و گرم‌تان بوده‌ است و تنها چیزی که می‌خواهید این است که فقط‌ وفقط حال‌تان بهتر شود.

 • کمین سرطان در جعبه جواهرات شما

  کمین سرطان در جعبه جواهرات شما

  کادمیم یک ماده سرطان‌زا و سمی نوروتوکسین است. همچنین، این فلز سنگین به عنوان یک مختل کننده غدد درون ریز شناخته می شود.

 • روش‌هایی برای پیشگیری از سرماخوردگی

  روش‌هایی برای پیشگیری از سرماخوردگی

  رطوبت کم موجب خشکی مسیرهای هوایی بینی می شود و از این رو به دام انداختن و نابودی میکروب ها دشوارتر می شود که در نهایت سرماخوردگی را به همراه دارد.

فیلم روز
تصویر روز