Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
جمعه 26 مرداد 1397 - 17:23

تازه‌های سلامت

بازدید: 20078

 • نقش سیگار کشیدن در روند کلسیفیکاسیون در مغز

  نقش سیگار کشیدن در روند کلسیفیکاسیون در مغز

  بر اساس مطالعه‌ای که اخیراً در مجله‌ی "Radiology" منتشر شده است، سیگار کشیدن و دیابت افراد می‌تواند خطر کلسیفیکاسیون را در ناحیه‌ای از مغز که نقش اساسی در حافظه دارد افزایش دهد.

 • همه چیز درباره آزمایش خون

  همه چیز درباره آزمایش خون

  تفسیر جواب آزمایش حتماً بایستی توسط پزشک معالج انجام شود زیرا هدف پزشک برای انجام آزمایش، طیف بسیار گسترده‌ای است و با توجه به شرایط بیمار درخواست می‌شود.

 • راهکارهایی برای تقویت حافظه

  راهکارهایی برای تقویت حافظه

  برای تقویت حافظه و رها شدن از پدیده نوک زبانی، راهکارهای ساده‌ای وجود دارد،‌ مثلا حل کردن جدول کلمات متقاطع،‌ ساختن پازل و ثبت در دفتر خاطرات، به بهبود قدرت حافظه کمک می‌کند.

 • سلامتی خود را حفظ کنید

  سلامتی خود را حفظ کنید

  اگر نگران سلامتی و بهداشت‌تان هستید، باید گفت روش‌های بسیار خوبی برای بهبود کیفیت زندگی و سلامت کلی بدن‌تان وجود دارد. در این مقاله به برخی از این موارد اشاره شده است.

 • فرآیند اهداء خون (به مناسبت روز جهانی اهدای خون)

  فرآیند اهداء خون (به مناسبت روز جهانی اهدای خون)

  روز 14 ژوئن (24 خرداد) هر سال، به نام روز جهانی اهداء خون انتخاب شده و از افرادی که در این فعالیت انسان دوستانه شرکت دارند، تقدیر می شود. اهداء خون، می تواند زندگی دیگران را نجات دهد.

 • قارچ های سمی دنیا

  قارچ های سمی دنیا

  همه ما می دانیم که اگر چشم مان اتفاقی به قارچ های مختلفی که به طور خودرو روییده اند، بیفتد و بخواهیم از آن بخوریم، درست مانند این است که با زندگی مان قمار کرده ایم.

 • میزهای کار ایستاده بهتر از میزهای معمولی

  میزهای کار ایستاده بهتر از میزهای معمولی

  ایستادن در مقایسه با نشستن، کالری بیشتری را می سوزاند. نشستن طولانی مدت موجب چاقی و بیماری های متابولیسم می شود. مطالعات نشان می دهد حتی یک تغییر کوچک در میز و صندلی دانش آموزان به مراتب وضعیت شاخص توده بدن آنها را تغییراتی داده و در نهایت، موجب بهبود وضع

 • چگونه سریع و آسوده بخوابیم؟

  چگونه سریع و آسوده بخوابیم؟

  برای همه ما بارها پیش آمده که شب‌ها زمان زیادی غلت‌زدن در رختخواب و ساعت‌ها پهلوبه‌پهلو شدن را تجربه کنیم تا بلکه پلک‌هایمان خسته شود و خواب به چشمانمان بیاید.

 • بیماری های شایع فصل بهار

  بیماری های شایع فصل بهار

  علاوه بر بیماری‌های ویروسی، بیماری‌های دیگری هم وجود دارند که در فصل بهار عود می‌کنند. به‌عنوان‌ مثال فاویسم. فاویسم‌‌ همان بیماری حساسیت به باقلا است.

 • لطفا عادی زندگی نکنید!

  لطفا عادی زندگی نکنید!

  زندگی عادی امروزی، یعنی محرومیت از خواب کافی، بدغذایی و تغذیه ناسالم، اضطراب بیش از حد و بی‌تحرکی. بهتر است نگاهی اجمالی به این نوع زندگی عادی و عواقب آن بیندازیم.

 • ۱۳ خطر استفاده مداوم هدفون و هندزفری

  ۱۳ خطر استفاده مداوم هدفون و هندزفری

  اگر شما نیز از آن دسته از افرادی هستید که از هدفون به صورت طولانی مدت استفاده می‌‌کنید، شما را به مطالعه عوارض ناشی از استفاده از هدفون، دعوت می‌‌کنیم.

 • راهکار حفظ شادابی بعد از 40 سالگی

  راهکار حفظ شادابی بعد از 40 سالگی

  یك فهرست از تغییرات تهیه كنید. ببینید كه دوست دارید كدام حالت از جوانی‌تان به حالت اول برگردد و از این مطالب استفاده كنید تا تصمیم بگیرید آن را به حالت اول بازگردانید.

فیلم روز
تصویر روز