Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 27 بهمن 1397 - 01:25

28
خرداد
انتقاد از بی توجهی به رویدادهای دفاع مقدس در سینما

انتقاد از بی توجهی به رویدادهای دفاع مقدس در سینما

سالروز آزادسازی خرمشهر نقطه عطف تاریخ مقاومت و دفاع مقدس است؛ همچنان هم مردمانی که آن روزگار باجان و دل از ناموس کشورشان دفاع کردند به ایدئولوژی‌ها و تفکرات و آرمان‌هایشان پایبند هستند.

 انسیه شاه حسینی/ کارگردان سینما

 

سینما موظف است به موضوعات استراتژیک و ارزشمند دفاع مقدس بپردازد

سینما موظف است به موضوعات استراتژیک و ارزشمند دفاع مقدس بپردازد چراکه مردم نسبت به این سینما گرایش ویژه‌ای دارند و از سوی دیگر این وظیفه مسئولان فرهنگی است که یاد و نام و خاطره دفاع مقدس و شهدا را زنده نگاه‌دارند.

سالروز آزادسازی خرمشهر نقطه عطف تاریخ مقاومت و دفاع مقدس است؛ همچنان هم مردمانی که آن روزگار با جان و دل از ناموس کشورشان دفاع کردند به ایدئولوژی‌ها و تفکرات و اهداف و آرمان‌هایشان پایبند هستند.

هرچند که جنگ شاید در ظاهر سیاه و تاریک به نظر برسد اما برای ما که ۸ سال از کشورمان دفاع کردیم نقاط روشن و درخشان زیادی از آن زمان وجود دارد که این نقاط درخشان باید در قالب آثار فرهنگی و هنری به عموم مردم و به‌ویژه نسل جوان شناسانده شوند.

شاید این روزها برخی افراد باشند که نسبت به اهداف و آرمان‌های آن روزگار دچار تردید شده باشند و پرداختن به موضوعاتی مانند دفاع مقدس و نظیر آن می‌تواند کسانی را که به لحاظ سیاسی، اجتماعی و ... دچار تردید شده‌اند مجدداً به راه راست هدایت کند.

خوشبختانه ما در جمهوری اسلامی ایران تا به امروز به هیچ‌یک از سلطه گران دنیا باج نداده‌ایم و این‌ها نکات روشن و درخشانی است که باید آن را در سینما نشان دهیم.

ما نباید ازیاد ببریم که بسیاری از روسای جمهور در کشورهای دشمن ما زمانی که می‌خواهند رأی بیاورند ملاکشان برخورد با جمهوری اسلامی ایران است؛ شاید در ظاهر این اتفاق تلخ به نظر برسد اما اگر به عمق آن نگاه کنیم متوجه می‌شویم که این اتفاقات باعث غرور و افتخار ما است که یک‌تنه مقابل ستمکاران جهان ایستاده‌ایم و باعث شده‌ایم آن‌ها با شنیدن نام کشورمان بدن‌هایشان بلرزد!

پرداختن به دفاع مقدس در سینما و تلویزیون می‌تواند باعث شود تا نسل جوان کشور که کمتر با اهداف و آرمان‌های آن روزگار آشنایی دارند به‌خوبی با دفاع مقدس و آرمان‌هایش آشنا شوند؛ پرداختن به این موضوعات باعث می‌شود تا ما با اشتباه همه‌چیزمان را بر باد ندهیم و به این نکته دست بیابیم که هیچ ناجی در خارج از مرزهای مملکت‌مان وجود ندارد.

همه ما مرهون و مدیون دفاع مقدس هستیم اما متأسفانه امروزه تمامی کارهایمان در این حوزه مهم به‌صورت تشریفاتی شده است.

ما باید از تشریفات دست بکشیم و تمامی تلاش خود را به کار ببندیم تا برای جامعه و به‌خصوص نسل جوان که در معرض تهاجم فرهنگی بیگانگان قرار دارد خوراک مناسب فرهنگی تهیه کنیم.

همه هنرمندان، مسئولان و سینماگران باید دست در دست هم دهند و بخش عمده‌ای از تولیدات سالانه سینمای کشور را به «دفاع مقدس» اختصاص دهند تا برکات توجه به این سینما در جامعه فراگیر شود.

 

برچسب ها: سینما و تلویزیون، دفاع مقدس، دفاع مقدس در سینما، رویدادهای دفاع مقدس در سینما، آزادسازی خرمشهر، سالروز آزادسازی خرمشهر، سینمای دفای مقدس تعداد بازديد: 204 تعداد نظرات: 0

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز