Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
جمعه 24 اردیبهشت 1400 - 02:52

12
شهریور
چه کسانی مبتلا به سرطان سینه می شوند؟

چه کسانی مبتلا به سرطان سینه می شوند؟

متخصص رادیوتراپی و آنکولوژی گفت: انواع روش‌های درمان سرطان سینه با عوارضی همراه بوده که شدت این عوارض در برخی افراد بیشتر است.

متخصص رادیوتراپی و آنکولوژی گفت: انواع روش‌های درمان سرطان سینه با عوارضی همراه بوده که شدت این عوارض در برخی افراد بیشتر است.

ثریا سلمانیان متخصص رادیوتراپی و آنکولوژی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه کلینیک  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه  سرطان سینه شایع‌ترین سرطان در بین زنان کشور است، اظهار کرد: طبق آمار از هر ۶ تا ۱۰ نفر زن در دنیا یک نفر در طول عمر خود ممکن است به این سرطان دچار شود، سرطان سینه اگر در مراحل اولیه تشخیص داده شود با درمان مناسب بیمار به زندگی عادی خود بر می‌گردد، ولی در مراحل پیشرفته با وجود اینکه امکان درمان قطعی وجود دارد، ولی احتمال بازگشت فرد به زندگی عادی کمتر است.

 انواع روش‌های درمان سرطان سینه

او بیان کرد: جراحی، رادیوتراپی یا پرتودرمانی، شیمی درمانی، هورمون درمانی، درمان‌های هدفمند و ایمونوتراپی یا ایمنی درمانی از جمله درمان‌های سرطان سینه هستند که درمان‌های هدفمند و ایمونو تراپی به تازگی به انواع روش‌های درمان سرطان سینه اضافه شده‌اند.

ساعت ۵ صبح/ عوارض ناشی از درمان سرطان سینه در چه افرادی بیشتر است؟ / تأثیر ورزش در بازتوانی پس از درمان، سرطانی زنانه

این متخصص رادیوتراپی و آنکولوژی با اشاره به چهار مرحله کلی سرطان سینه افزود: بسته به اینکه سرطان سینه در چه مرحله‌ای باشد روش درمان و نتیجه درمان متفاوت است به طور کلی این عارضه هرچه زودتر تشخیص داده شود با درمان‌های سبک‌تر فرد بهبود پیدا می‌کند و نتیجه درمان هم مؤثرتر است، همه روش‌های درمانی سرطان سینه با عوارضی همراه بوده، ولی اگر فرد بیماری زمینه‌ای خاص نداشته باشد عوارض درمان سرطان سینه برای او کمتر است، بنابراین مبتلایان به اختلالات قلبی و  عروقی، اضافه وزن و چاقی، فشار خون، دیابت و بیماری‌های کبدی در طول درمان این بیماری با عوارضی بیشتر مواجه می‌شوند.

سلمانیان تاکید کرد: پس از اتمام فرایند درمان، بیمار می‌تواند با رعایت نکاتی مانند تغذیه مناسب، داشتن تحرک و فعالیت بدنی و خواب با کیفیت به زندگی طبیعی خود برگردد، مبتلایان به سرطان سینه در طول درمان برای دستیابی به نتیجه بهتر از نظر جسمی و روحی به حمایت اعضای خانواده و دوستانشان نیاز دارند.

ساعت ۵ صبح/ عوارض ناشی از درمان سرطان سینه در چه افرادی بیشتر است؟ / تأثیر ورزش در بازتوانی پس از درمان، سرطانی زنانه

او تصریح کرد: افرادی که برای درمان سرطان سینه جراحی یا رادیوتراپی (پرتودرمانی) می‌شوند ممکن است به ورم دست یا لنف‌اِدم دچار شوند، فیزیوتراپی و ورزش نقشی مؤثر در درمان ورم دست و پیشگیری از بروز این عارضه دارد.

سلمانیان یادآوری کرد: عواملی مختلف در ایجاد سرطان سینه دخیل هستند که در این میان هورمون‌های زنانه بیشترین  نقش را دارند، قاعدگی زودرس، یائسگی دیررس، سن بارداری، تعداد زایمان، اضافه وزن و چاقی، استعمال دخانیات، مصرف قرص‌های ضد بارداری و مشروبات الکلی از جمله عوامل مؤثر در بروز سرطان سینه هستند.

 

بیشتر بخوانید:

علائم اولیه ی سرطان سینه که باید جدی گرفته شود!

بیماری های خطرناکی که در کمین خانم ها است

سرطان‌های زنانه‌ای که قابل پیشگیری هستند

برچسب ها: سرطان سینه، یائسگی، پرتودرمانی، بیماری های زنانه، لیزر درمانی، هورمون های زنانه، علائم سرطان سینه، سرطان سینه بدخیم، غدد لنف، آنکولوژی تعداد بازديد: 320 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز