Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 29 شهریور 1399 - 20:50

26
شهریور
درمان مشکلات متداول ادراری ؛بوی بد ادرار

درمان مشکلات متداول ادراری ؛بوی بد ادرار

از علایم شایع در عفونت‌های ادراری است با این همه هنگام مصرف غذاهای پر پروتئین و نیز کاهش مصرف مایعات نیز این حالت رخ می‌دهد. ارزیابی عموماً با انجام آزمایش ادرار صورت می‌پذیرد

دکتر حمید رنجبری - جراح و ارولوژیست

 

 تحریریه زندگی آنلاین : از علایم شایع در عفونت‌های ادراری است با این همه هنگام مصرف غذاهای پر پروتئین و نیز کاهش مصرف مایعات نیز این حالت رخ می‌دهد. ارزیابی عموماً با انجام آزمایش ادرار صورت می‌پذیرد برطرف کردن عفونت با دارو و یا تغییر رژیم غذایی و مصرف مایعات فراوان این مشکل را اغلب برطرف می‌سازد.

 

ترشحات چرکی مجرای ادرار

 این علایم در عفونت‌های شدید ادراری و نیز بیماریهای مقاربتی رخ می‌دهند. عموماً فرد در داخل ادرار لکه‌های سفید و یا زردرنگ عفونت را می‌بیند. در آن زمان خصوصاً ترشحات چسبنده صبحگاهی در مجرا با سوزش مجرا همراهی دارد و گاهی درد در آلت تناسلی احساس می‌شود بررسی آزمایشگاهی و درمان سریع برای جلوگیری از بروز عوارض خصوصاً ناباروری و دردهای مزمن ضروری است.

 

 

وجود خون در منی

این علامت در مردان به ندرت رخ می‌دهد. گاهی منی دارای رگه‌های خونی بوده و گاهی نیز خصوصاً در قسمت آخر دفع منی لخته‌های خون دفع می‌شوند. این حالت به شدت فرد را نگران و مضطرب می‌سازد. با این همه این حالت در افراد جوان چندان نادر نیست و اغلب با تغییر زمان و روابط جنسی و یا طول کشیده مرتبط است و نیاز به درمان مداخله‌ای ندارد. گاهی نیز نشانه عفونت پروستات است. در افراد سالخورده بررسی احتمال سرطان پروستات توسط همکاران اورولوژیست ضروری است.

 

 بیشتربخوانید:

درمان مشکلات متداول ادراری ؛ تورم عمومی بدن یا دفع پروتئین در ادرار

درمان مشکلات متداول ادراری ؛ وجود خون در ادرار

درمان مشکلات متداول ادراری ؛ سوزش و تکرر ادرار

درمان مشکلات متداول ادراری ؛ کاهش حجم و قطره ای شدن ادرار

درمان مشکلات متداول ادراری ؛ دردهای مرتبط با دستگاه ادراری

برچسب ها: پروستات، مشکلات کلیوی، روابط جنسی، بوی بد ادرار، دکتر حمید رنجبری، سوزش اجرا تعداد بازديد: 68 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز