Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 5 خرداد 1403 - 17:10

2
خرداد
طرز تهیه کوئین آمان ؛ شیرینی سنتی فرانسوی

طرز تهیه کوئین آمان ؛ شیرینی سنتی فرانسوی

کوئین آمان، شیرینی سنتی فرانسوی است که با خمیر هزارلای کاراملایز شده تهیه می‌شود. در این مطلب شما را با دستور تهیه این شیرینی خوشمزه آشنا می‌کنیم.

کوئین آمان ( به انگلیسی : Kouign-amann ) کوئینامان یا کوئینگ آمان کیک  شیرینی سنتی فرانسوی متعلق به قرن ۱۹ میلادی است است که با خمیر کریسپی چند لایه درست می‌شود. بین لایه های خمیر با کره و شکر کاراملی پوشانده می‌شود. با این که لایه‌های خمیر در پخت این کیک به صورت سنتی کمتر از خمیر هزارلا است ولی برای سرعت بخشیدن به روند پخت کیک کوئین آمان می‌توانید از خمیر هزارلا آماده استفاده کنید. 

کوئین آمان کیک گرد چند لایه است که در اصل با خمیر نان درست می‌شود و حاوی لایه های کره و شکر است. کیک به آرمی طبخ می‌شود تا جایی که شکر کاراملی شده و بخار آب ۲۰ درصدی موجود در کره خمیر را منبسط کند و در نهایت کیک ساختار لایه لایه پیدا کند. برای ایجاد تنوع در رسپی کوئین آمان، می‌توانید هنگام پیچیدن خمیر از میوه‌های دلخواه یا مربا و مارمالاد در لایه میانی شیرینی استفاده نمایید.

 

 

 

شیرینی کوئین آمان با خمیر هزارلا

مواد لازم

خمیر هزارلا ۱ بسته 
شکر نصف پیمانه
کره هم دما با اتاق به میزان لازم

  

طرز تهیه

فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود. خمیر هزار لا را از یخچال خارج نموده به ضخامت ۱ – ۲ سانتیمتر به شکل مستطیل کشیده پهن کنید و پشت و رویش را شکر پاشی کرده و وردنه بکشید تا شکر به خمیر بچسبد و ۳ بار از طول روی هم تا بزنید.

برای کاراملایز شدن کف شیرینی ها سطح سینی فر یا کاغذ روغنی را با یک لایه کره هم دما با اتاق کاملا بپوشانید مقدار فراوان شکر بپاشید تا به کره ها بچسبند و یک لایه ضخیم شکر کف سینی داشته باشید. 

از قالب حلقه ای با قطر ۱۰ سانتی متر و ارتفاع ۳ سانتی متر استفاده کنید، دیواره‌های قالب‌ها را  را با کره فراوان چرب کرده شکر پاشی کنید و درون سینی فر بچینید. 

در روش سنتی تهیه شینی کوئین آمان می‌توانید خمیر هزارلا را به قطر ۱ سانتی متر پهن کرده و به صورت مربع های ۱۰ سانتی متری برش بزنید و گوشه‌های هر مربع را به سمت مرکز تا بزنید و با فشار دست شکل داده و داخل حلقه‌های گرد درون سینی فر قرار دهید.

در روش دیگر خمیر هزارلا را پهن کرده و از سمت ضلع بزرگتر رول کنید و سپس به اندازه ۳ سانتی متر رول را برش بزنید و هر کدام را داخل سینی فر بچینید. 

روی خمیرها را بپوشانید و ۴۵ – ۶۰ دقیقه استراحت دهید تا حجمشان دو برابر شود. سپس به مدت ۳۵ دقیقه در فر بپزید و بعد از خنک شدن از قالب‌ها جدا کرده و سرو نمایید. 

 بیشتر بخوانید:

طرز تهیه شیرینی ناپلئونی خانگی

طرز تهیه کوکی کاپوچینو

 طرز تهیه کلوچه براونی؛ برای عاشقان شکلات

 

 

برچسب ها: کیک، شیرینی، مربا، مارمالاد، آموزش شیرینی پزی، کره، شیرینی خانگی، خمیر هزارلا، قنادی، شیرینی سنتی، شیرینی فرانسوی تعداد بازديد: 126 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز