Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 31 فروردین 1398 - 04:12

13
اردیبهشت
انتخاب بارانی مناسب

انتخاب بارانی مناسب

هنگام خرید بارانی می‌‌توانید علاوه بر کاربردی بودن، بارانی‌‌های شیک و زیبا انتخاب کنید. در بازار بارانی‌‌های ضدآب در طرح و مدل‌‌ها و رنگ‌‌های متفاوتی وجود دارد که گاهی اوقات انتخاب یک نمونه از آنها را واقعا سخت می‌‌کند.

مترجم: نادیا زکالوند

هنگام خرید بارانی می‌‌توانید علاوه بر کاربردی بودن، بارانی‌‌های شیک و زیبا انتخاب کنید. در بازار بارانی‌‌های ضدآب در طرح و مدل‌‌ها و رنگ‌‌های متفاوتی وجود دارد که گاهی اوقات انتخاب یک نمونه از آنها را واقعا سخت می‌‌کند. هنگام انتخاب بارانی مناسب، باید اندازه، رنگ و جنس آن را علاوه بر کلاه، دکمه‌‌ها و کمربندهای آن، در نظر بگیرید.

در ادامه چند راهنمایی در خصوص انتخاب بارانی مناسب ارائه شده است:

1- بارانی‌‌های بلند

بهتر است بارانی بلند- به ویژه از نوع ترنچ(Trench) انتخاب کنید. بلندی این بارانی‌‌ها یا تا نیمه‌‌های ران پا و یا تا ساق پا هستند. پاهایتان را خشک نگه می‌‌دارند و انتخابی عالی برای پیاده روی زیر باران هستند. همچنین می‌‌توانید یک جفت بارانی بلند با رنگ‌‌های متفاوت خریداری کنید تا بتوانید با لباس‌‌های مختلف بپوشید.

مثلا، یک بارانی ترنچ بلند با شلوار جین، دامن یا پیراهن بسیار زیبا به نظر می‌‌رسد. در ضمن از آنجایی که بارانی‌‌های بلند را می‌‌توان با لباس‌‌های متفاوتی هماهنگ کرد، آنها را می‌‌توان هم در روز و هم در شب پوشید. (تصویر1).

2- بارانی‌‌های کوتاه 

بارانی‌‌های کوتاه که تا روی کمر می‌‌آیند هم گزینه‌‌های خوبی هستند. این بارانی‌‌ها معمولا ورزشی هستند و مناسب روز می‌‌باشند. این بارانی‌‌ها با لباس‌‌هایی مانند جین و یا وسایل ورزشی بسیار هماهنگ بوده و شما را جذاب نشان می‌‌دهند. این نوع لباس پوشیدن برای فعالیت‌‌های ورزشی در هوای آزاد مانند پیاده روی بسیار مناسب هستند(تصویر2).

3- بارانی‌‌های ماهیگیری

بارانی‌‌های ماهیگیری، برخلاف بارانی‌‌های ترنچ که کمربند دارند و می‌‌توانید آن را بسته و بکشید تا اندام تان را به خوبی نشان دهد، بیشتر حالت جعبه ای دارند. این بارانی‌‌ها علاوه بر اینکه شیک و زیبا هستند، کاملا کاربردی اند و شما را از باد و باران محفوظ نگه می‌‌دارند.

4- بارانی بادگیر

اگر در محیطی با آب و هوای سرد و مرطوب زندگی می‌‌کنید، بهتر است بارانی مدل بادگیر خریداری کنید. این بارانی‌‌ها تمام سرتان را هم می‌‌پوشانند و شما را کاملا گرم نگه می‌‌دارند. در قسمت مچ‌‌ها و کمر این نوع بارانی‌‌ها، بند وجود دارد که می‌‌توانید با جمع کردن آنها کاملا گرم بمانید( تصویر4).

5- بارانی تنگ و چسبان

از آنجایی که قرار است بارانی را روی لباس‌‌های دیگرتان بپوشید، بنابراین بارانی تنگ و چسبان خریداری نکنید. بارانی تان باید کمی بزرگتر از سایز بدن تان باشد تا جای کافی برای پوشیدن لباس‌‌های زیرین داشته باشید. بدین ترتیب در روزهای سرد و بارانی کاملا خشک و در عین حال گرم باقی می‌‌مانید(تصویر5).

6- رنگ خنثی

بارانی‌‌های شیک و زیبا و با رنگ‌‌های مختلفی وجود دارد. اما می‌‌توانید رنگ‌‌های خنثی مانند خاکی، بژ یا سیاه انتخاب کنید. این رنگ‌‌ها را در هر زمانی می‌‌توان پوشید و با لباس‌‌های متفاوتی به راحتی هماهنگ کرد. مثلا یک بارانی خاکی رنگ به راحتی با جین تنگ سیاه و چکمه‌‌های لاستیکی بارانی هماهنگ می‌‌شوند و در یک روز بارانی بسیار شیک دیده می‌‌شوید(تصویر6).

7- بارانی‌‌های رنگی و روشن

بارانی‌‌های روشن هم شیک و زیبا به نظر می‌‌رسند. مثلا می‌‌توانید بارانی‌‌های زرد، قرمز، صورتی، نارنجی، سبز و یا آبی انتخاب کنید. این رنگ‌‌های روشن با هوای غم انگیز و تیره و تار متضاد بوده و شما را در یک روز بارانی کاملا برجسته می‌‌کند(تصویر7). البته اگر نمی خواهید خیلی برجسته و انگشت نما باشید، می‌‌توانید از بارانی‌‌های طرح دار خریداری کنید. این بارانی‌‌ها نیز بسیار زیبا هستند.

8- بارانی‌‌های آستردار

بهتر است بارانی آستردار بخرید تا علاوه بر گرم ماندن در روزهای سرد بارانی، لباس تان شیک تر هم به نظر آید. اگر بارانی با رنگ خنثی می‌‌خرید، نوعی را انتخاب کنید که آستر آن رنگ و طرح‌‌های برجسته داشته باشد. مثلا یک بارانی از نوع بربری(Burberry)، با آستری شطرنجی روشن بسیار شیک و جذاب به نظر می‌‌رسد(تصویر8).

9- کلاه جداشدنی

بارانی‌‌های کلاه دار، می‌‌توانند شما را از باران بیشتر محفوظ نگهدارند. مثلا اگر چتر همراه خود ندارید، می‌‌توانید کلاه تان را بر سر گذاشته و سرتان را از باران محفوظ نگهدارید. بارانی‌‌هایی انتخاب کنید که کلاه‌‌های جداشدنی دارند. بدین ترتیب بسته به شدت باد و باران می‌‌توانید از کلاه استفاده کنید(تصویر9).

10- کمر بند و دکمه‌‌های تزئینی

بارانی‌‌هایی که کمربند و دکمه‌‌های تزئینی دارند، بسیار شیک‌تر به نظر می‌‌رسند. به طور مثال، بارانی‌‌های دوطرف دکمه دار که 8 تا 10 دکمه در جلوی لباس دارد، بسیار زیبا به نظر می‌‌رسند. می‌‌توانید بارانی‌‌هایی که سگک‌‌ها و بندهای اضافه دارند، خریداری کنید(تصویر10).

11- پارچه بارانی

مراقب جنس پارچه بارانی باشید. آن باید کاملا ضدآب و یا مقاوم در برابر آب و در عین حال قابل تنفس باشد.  به طور مثال پارچه‌‌های گور-تکس ضدآب و قابل تنفس هستند و وقتی بارانی را می‌‌پوشید، هرگز عرق نمی کنید. البته بارانی‌‌های از جنس پنبه، نایلون و یا پلی استر نیز مناسب‌اند و شما زیر باران خیس نمی‌شوید(تصویر11). 

 

 

برچسب ها: بارانی بادگیر، بارانی‌‌ رنگ روشن، بارانی‌‌های آستردار، بارانی‌‌های ماهیگیری، بارانی‌‌های کوتاه تعداد بازديد: 1228 تعداد نظرات: 0

ارسال نظر

فیلم روز
تصویر روز