Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
دوشنبه 30 مهر 1397 - 03:10

ازدواج و خانواده

بازدید: 27649

 • تهدید نهاد خانواده با طلاق توافقی

  تهدید نهاد خانواده با طلاق توافقی

  طلاق توافقی معمولا بر اساس توافق و تفاهم زوجین صورت می‌گیرد که البته این نوع جدایی‌ها از گذشته بوده اما در سال‌های اخیر روند صعودی به خود گرفته است.

 • استحکام خاکریزهای قانون با فرهنگ سازی

  استحکام خاکریزهای قانون با فرهنگ سازی

  مجاز دانسته شدن ازدواج دختران در سن زیر 13 سال آسیب زیادی را به بعضی دختران ایرانی زده است که از جمله آنها می‌توان به پدیده کودکان بیوه اشاره کرد.

 • با اين روش مردان به كارهاى خانه علاقه مند می شوند

  با اين روش مردان به كارهاى خانه علاقه مند می شوند

  طبق مطالعات انجام شده تقسیم وظایف خانه بین زوج‌ها به شیوه‌های سنتی و گذاشتن بخش اعظمی از این مسئولیت‌ها بر دوش زن خانه به تدریج موجب کاهش رضایت زن و شوهر از زندگی مشترک می‌شود.

 • علت بروز تنش بین زوجین چیست؟

  علت بروز تنش بین زوجین چیست؟

  یک روانشناس گفت: یکی از دلایل بروز تنش و کشمکش میان زوجین که احتمال جدایی‌شان را بالا می‌برد، تمایل آن‌ها برای تغییر رفتار دیگری است. بعضی از ویژگی‌ها اساسا تغییرناپذیر هستند.

 • حسادت مخرب عشق و دوستی

  حسادت مخرب عشق و دوستی

  از دیرباز حسادت به نوعی محافظ عشق محسوب می‌شده است؛ در حالی كه غالبا موجب سقوط عشق می‌گردد. در حسادت، فرد معمولا طرف مقابل خود را به خاطر توجه زیاد به دیگران سرزنش می‌كند.

 • چگونه همسر ایده آل مان را انتخاب ‌کنیم؟!

  چگونه همسر ایده آل مان را انتخاب ‌کنیم؟!

  بحث انتخاب همسر همواره یکی از مباحث اساسی در روان‌شناسی زناشویی و مشاوره پیش از ازدواج است و این مقوله توجه بسیاری از روان‌شناسان و مشاوران خانواده و ازدواج را به خود معطوف كرده است.

 • آیا سرک کشیدن به گوشی همسر کار شایسته ای است؟!

  آیا سرک کشیدن به گوشی همسر کار شایسته ای است؟!

  اگر همسران نحوه دوست‌داشتن، مهر ورزیدن و محبت کردن به دیگری را بیاموزند، آنگاه تمام‌وقت خود را صرف یكدیگر خواهند كرد؛ نه این‌که وقت‌شان را در شبکه‌های مجازی تلف کنند!

 • نگاهی به پدیده دعوای زن و شوهری

  نگاهی به پدیده دعوای زن و شوهری

  شناخت علل و عوامل پیدایش، گسترش و شیوع و نیز راهکارهای روان‌شناسی برای برطرف کردن دعواهای زن و شوهری، موضوع این نوشتار است که امیدوارم موردپسند شما خوانندگان خوب قرار بگیرد.

 • آدرس های غلط برای حل مشکل تجرد

  آدرس های غلط برای حل مشکل تجرد

  مشکل ازدواج جوانان، موضوعی است که هر چند مسئولان با برنامه‌هایشان نشان می‌دهند که با جدیت پیگیر رفع آن هستند اما هنوز هم مرحله اجرا فاصله زیادی با برنامه‌های روی کاغذ دارد.

 • نفقه زن

  نفقه زن

  یکی از حقوق مهم مالی زنان حق دریافت نفقه است که در شرع اسلام احکام مرتبط به خود را دارد و در مورد واجب بودن پرداخت آن توسط مرد در فقه اسلامی و قانون تردیدی نیست.

 • زنانی كه زندگی مشترك را نابود می کنند

  زنانی كه زندگی مشترك را نابود می کنند

  زن‌ها دوست دارند همسرشان ذهن آن‌ها را بخواند درحالی‌که مردها به دنبال کشف پیام‌های پنهانی از شنیده‌هایشان نیستند و زنی که چنین توقعی دارد نتیجه مثبتی نخواهد گرفت.

 • چرا تصور می کنید ازدواج موفقی نداشته اید؟

  چرا تصور می کنید ازدواج موفقی نداشته اید؟

  شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که تصور کنید ازدواج موفقی نداشته‌اید. تصور اینکه اگر مدت بیشتری در انتظار یافتن همسر مناسب بودید حتماً گزینه بهتری را می‌یافتید.

فیلم روز
تصویر روز