Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
جمعه 26 مرداد 1397 - 17:23

طب سنتی و مكمل

بازدید: 33466

 • رابطه مزاج و انواع سرگیجه

  رابطه مزاج و انواع سرگیجه

  یكی از شایع‌ترین علت‌های آن ایجاد سردی و اخلاط سرد و تجمع رطوبت در مغز و مجاری مغزی است. در مواردی این رطوبت‌ها می‌توانند غلیظ شوند و با تشدید انسداد مجاری، علایم را شدیدتر کنند. این حالت در خانم‌ها، در افراد با مزاج سرد و یا رطوبتی بیشتر مشاهده می‌شود.

 • انواعی از سردرد (صداع)

  انواعی از سردرد (صداع)

  در این مقاله به انواعی از سردرد، شامل سردرد ناشی از خشکی مغز، سردرد به علت تب، سردرد به دلیل مننژیت، التهاب و عفونت بافت مغز و سردرد ناشی از ضربه و تروما پرداخته می‌شود.

 • اندر احوالات خواص شگفت انگیز کاکوتی

  اندر احوالات خواص شگفت انگیز کاکوتی

  در بسیاری از مناطق ایران از گیاه كاكوتی به عنوان چاشنی به همراه ماست، دوغ و سایر فرآورده های لبنی استفاده می شود. در ادامه به برخی از خواص متنوع این گیاه با ارزش اشاره خواهیم نمود.

 • راه‌های پیشگیری از سردرد در رمضان

  راه‌های پیشگیری از سردرد در رمضان

  سردرد علل مختلفی دارد. در بعضی از افراد، گرسنگی طولانی مدت در صورت وجود علل زمینه‌ای باعث تشدید سردرد می‌شود. افراد دچار میگرن نیز در این ماه از افزایش حملات سردرد شکایت می‌کنند.

 • رابطه بیماری قلبی با روزه داری

  رابطه بیماری قلبی با روزه داری

  از ‌آنجا که یکی از راه‌های مقابله جدی با استرس، روی آوردن به تکیه‌گاه لطف خدا و احساس بندگی او و خود را در حیطه سرپرستی او دیدن است، روزه می‌تواند الگوی خوبی از این شیوه مقابله تلقی شود.

 • مزاج های قلب و توصیه های غذایی در رمضان

  مزاج های قلب و توصیه های غذایی در رمضان

  مواد غذایی که برای حفظ سلامت قلب مفیدند در دستورات غذایی بیماران قلبی نیز کاربرد دارند اما با توجه به نوع و طبیعت بیماری و مزاج بیمار فرآورده‌های غذایی متفاوتی استفاده می‌شوند.

 • یک افطاری پر و پیمان

  یک افطاری پر و پیمان

  در روزه‌داری‌های تابستانه دستگاه گوارش انسان ضعیف می‌‌شود. پس از یک روزه طولانی مناسب است افطار خود را با یک نوشیدنی گرم و ترجیحا کمی شیرین و یک غذای سبک و ساده و زود هضم شروع کنیم.

 • راه های رفع عطش در روزه داری

  راه های رفع عطش در روزه داری

  یکی از مشکلاتی که ممکن است افراد روزه‌دار از آن شکایت داشته باشند، مساله تشنگی است. اما راهکارهایی برای کاهش تشنگی در ماه رمضان وجود دارد که در زیر به آنها اشاره می‌شود.

 • 6 اصل در روزه داری

  6 اصل در روزه داری

  در ماه مبارک رمضان، تغییراتی در برنامه غذایی، خواب و بیداری، فعالیت‌های بدنی، وضعیت روانی و ... اتفاق می‌افتد که با توجه به نکات ذکر شده در طب سنتی، می‌توان به سلامت بیشتر دست یافت.

 • توصیه هایی برای سنین مختلف روزه داری

  توصیه هایی برای سنین مختلف روزه داری

  در زمان روزه‌داری، هر یک از افراد در سنین مختلف باید موارد خاصی را رعایت نمایند. در اینجا به بیان نکات طب‌سنتی برای روزه‌داری در روزه‌اولی‌ها، سالمندان و جوانان پرداخته‌ایم.

 • کاهش بوی بد دهان در ماه رمضان

  کاهش بوی بد دهان در ماه رمضان

  یکی از مشکلاتی که اکثر روزه‌داران در ماه مبارک رمضان با آن مواجه می‌شوند، بوی ناخوشایند دهان است که گاهی علاوه بر خود فرد، ممکن است اطرافیان او را نیز آزار دهد.

 • بیماری های سیستم اسکلتی عضلانی و مفصلی

  بیماری های سیستم اسکلتی عضلانی و مفصلی

  حکمای طب سنتی دردهای مفصلی را بر اساس وجود یا عدم وجود ماده بیماری‌زا در مفصل مفرد یا متعدد بودن ماده بیماری‌زا و وجود یا عدم وجود ورم در مفصل به انواع مختلف سیستم نموده‌اند.

فیلم روز
تصویر روز