Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
دوشنبه 5 تیر 1396 - 23:33

طب سنتی و مكمل

بازدید: 23637

 • خواب و ورزش در ماه رمضان

  خواب و ورزش در ماه رمضان

  بیداری طولانی مدت غالبا با اختلال پیش‌رونده اعمال فکری همراه است و حتی گاهی ممکن است موجب فعالیت‌های رفتاری غیر طبیعی شود. در ماه رمضان تغییراتی در خواب و بیداری افراد ایجاد می‌شود.

 • از MS چه می دانیم؟

  از MS چه می دانیم؟

  عامل بیماری MS ناشناخته است، ولی دو نظریه رایج در این خصوص شامل عفونت‌های ویروسی و دیگر واکنش‌های خود ایمنی است که در آن دستگاه ایمنی به اشتباه به این غلاف‌های عصبی یورش می‌برد.

 • اضافه وزن را با غذا برطرف کنیم!

  اضافه وزن را با غذا برطرف کنیم!

  انجام معاینه پزشکی برای تعیین وضعیت سلامت فرد توصیه می‌شود. داشتن وزن زیاد، خطر بیماری قلبی، پرفشاری خون، بعضی از انواع سرطان، دیابت، ورم مفاصل و سنگ کیسه صفرا را افزایش می‌دهد.

 • دانستنی های پوکی استخوان

  دانستنی های پوکی استخوان

  از دست دهی کلسیم استخوان که موجب پوکی استخوان می‌گردد، غالباً نزد زنان پس از یائسگی و مردان در حوالی 70 سالگی ملاحظه می‌شود. این مقاله در ارتباط با پوکی استخوان و طب سنتی است.

 • از عفونت گوش چه می دانیم؟

  از عفونت گوش چه می دانیم؟

  التهاب و عفونت گوش میانی (اوتیت مدیا) در نتیجه انسداد شیپور استاش (كه از پشت گلو به گوش میانی راه دارد)، ایجاد می‌شود. تجمع مایع و فشار ناشی از آن موجب درد می‌شود.

 • توصیه هایی برای سنین مختلف روزه داری

  توصیه هایی برای سنین مختلف روزه داری

  در زمان روزه‌داری، هر یک از افراد در سنین مختلف باید موارد خاصی را رعایت نمایند. در اینجا به بیان نکات طب‌سنتی برای روزه‌داری در روزه‌اولی‌ها، سالمندان و جوانان پرداخته‌ایم.

 • 6 اصل در روزه داری

  6 اصل در روزه داری

  در ماه مبارک رمضان، تغییراتی در برنامه غذایی، خواب و بیداری، فعالیت‌های بدنی، وضعیت روانی و ... اتفاق می‌افتد که با توجه به نکات ذکر شده در طب سنتی، می‌توان به سلامت بیشتر دست یافت.

 • راه های رفع عطش در روزه داری

  راه های رفع عطش در روزه داری

  یکی از مشکلاتی که ممکن است افراد روزه‌دار از آن شکایت داشته باشند، مساله تشنگی است. اما راهکارهایی برای کاهش تشنگی در ماه رمضان وجود دارد که در زیر به آنها اشاره می‌شود.

 • همه چیز در مورد اگزما

  همه چیز در مورد اگزما

  اگزما التهاب پوستی است كه با خارش مداوم و اغلب با تاول‌های آبدار همراه است، سپس تاول‌ها خشك شده و زخم‌ها پوسته پوسته می‌شوند. برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید.

 • روزه داری و کم خونی

  روزه داری و کم خونی

  کم‌خونی به خصوص نوع فقر آهن عارضه نسبتا شایعی است و ممکن است بسیاری از مبتلایان، آن را جدی نگیرند، اما این اختلال علیرغم شایع بودن قابل چشم‌پوشی نبوده و باید مورد درمان قرار گیرند.

 • یک افطاری پر و پیمان

  یک افطاری پر و پیمان

  در روزه‌داری‌های تابستانه دستگاه گوارش انسان ضعیف می‌‌شود. پس از یک روزه طولانی مناسب است افطار خود را با یک نوشیدنی گرم و ترجیحا کمی شیرین و یک غذای سبک و ساده و زود هضم شروع کنیم.

 • انگور؛ سرآمد میوه‌های بهشتی

  انگور؛ سرآمد میوه‌های بهشتی

  انگور یکی از لذیذترین میوه‌هایی است که خداوند به بشر هدیه کرده است. 11 مرتبه بصورت مفرد و جمع، در قرآن کریم از آن نام برده شده است. به این مقاله توجه کنید.

فیلم روز
تصویر روز