Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
جمعه 28 مهر 1396 - 16:02

طب سنتی و مكمل

بازدید: 26762

 • فشارخون از نگاه طب سنتی

  فشارخون از نگاه طب سنتی

  پرفشاری خون، علل زیادی دارد. گاهی بیماری زمینه‌ای مثل چاقی مفرط، مننژیت و یا اختلال در عملکرد غدد داخلی، مسبب آن هست. گاهی فردی بطوراتفاقی، گیاهانی چون جوانه گندم، زنجبیل، شیرین بیان، قهوه یا نمک سدیم (نمک تصفیه شده) مصرف می‌‌کند و بطور موقت دچار افزایش ف

 • سلامت با حجامت

  سلامت با حجامت

  در حقیقت در دوران باستان صاحبان تفکر و حکما متوجه شدند که وقتی سربازی در میدان جنگ مورد اصابت سنگ یا چاقو و شمشیر قرار می‌‌گیرد و زخمی می‌‌شود، بسیاری از بیماری‌های او بهبود می‌‌یابد.

 • آیا می‌توانم از طب سوزنی برای درمان فشار خون بالا استفاده کنم؟

  آیا می‌توانم از طب سوزنی برای درمان فشار خون بالا استفاده کنم؟

  کنترل فشارخون یکی از مهمترین اقداماتی است که برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی باید انجام شود. درمان‌‌های دارویی در مدت طولانی گاه بیماران را با عوارض جبران ناپذیری روبرو می‌‌کند.

 • شورباهای شیرین مناسب فصل پاییز

  شورباهای شیرین مناسب فصل پاییز

  از مهم‌ترین و ساده‌ترین غذاهای سنتی ایران که در حکم پایه غذا محسوب می‌‌شوند، شورباها می‌‌باشند. شوربای صرف را سفیدباج یا اسفیدباج هم می‌‌گویند. اسفیدباج بر دو نوع است: ساده و مرکب.

 • توصیه های مفید برای سرماخوردگی و آنفلوانزا

  توصیه های مفید برای سرماخوردگی و آنفلوانزا

  افرادی كه پس از تماس با یك ویروس سرما نمی‌خورند ممكن است دستگاه ایمنی قوی‌تری داشته باشند. آسیب پذیری نسبت به بیماری تا حد زیادی به درجه استرس بستگی دارد.

 • انرژی رنگ ها و رنگ درمانی در سردرد

  انرژی رنگ ها و رنگ درمانی در سردرد

  رنگ‌درمانی، یكی از روش‌هایی است كه ذهن را از افكار آشفته پاك کرده و در واقع افكار ناخواسته را از ذهن بیرون می‌كند؛ به این ترتیب، مغز و ذهن عاری از هر نوع استرس می‌شود.

 • اثرات ماساژ درمانی در میگرن

  اثرات ماساژ درمانی در میگرن

  كارشناسان طب سنتی چین معتقدند می‌توان با انجام ماساژ ساده روی مناطقی از بدن كه مسیر حركت انرژی است، جریان انرژی را فعال كرد و موجب تسكین سردرد و میگرن شد.

 • طب سوزنی در درمان میگرن

  طب سوزنی در درمان میگرن

  اگرچه طب سوزنی از روش‌های نوین در درمان میگرن است، اما سال‌ها است در چین به طور وسیعی در درمان برخی بیماری‌ها، از جمله میگرن و انواع سردرد به كار می‌رود.

 • توصیه های مفید برای بیماری آلزایمر

  توصیه های مفید برای بیماری آلزایمر

  آلزایمر نوعی بیماری پیشرونده مغزی است كه با اختلال حافظه، نوسانات خلق، اغتشاش شعور و اختلال پیشرونده در دریافت و پردازش اطلاعات توسط مغز همراه است.

 • تدابیر طب سنتی برای فصل گرما

  تدابیر طب سنتی برای فصل گرما

  در فصل گرما، همه افراد و به ویژه کسانی که دارای مزاج گرم و خشک هستند باید پرهیزها و تدابیر مربوط به مزاج خود را رعایت کرده تا از بروز بیماری‌‌ها و مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

 • کاربرد طب سوزنی در زیبایی و جوانسازی پوست و مو

  کاربرد طب سوزنی در زیبایی و جوانسازی پوست و مو

  گرچه روند پیری پوست امری اجتناب‌ناپذیر می‌‌باشد، ولی عواملی وجود دارند که روند آن را تسریع می‌‌کنند. طب سوزنی خوشبختانه برای مقابله با تمامی این موارد راهکار دارد.

 • درمان ذهنی – جسمی در طب مکمل

  درمان ذهنی – جسمی در طب مکمل

  ثابت شده است که دستگاه ایمنی دارای حافظه و قدرت یادگیری است و این امر به این معناست که هر سلول هوش دارد و افراد می‌توانند این هوش را از طریق تلاش آگاهانه تحت تأثیر قرار دهند.

فیلم روز
تصویر روز