Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 21 آذر 1396 - 02:30

طب سنتی و مكمل

بازدید: 28663

 • سلامتی با حجامت

  سلامتی با حجامت

  در حدیثی از رسول اكرم (ص) آمده است: پنج مورد جزء سنت‌های پیامبران است: حیاء، حلم، حجامت، مسواك كردن و عطر زدن. همچنین حجامت در روایات فراوانی مورد تایید ائمه اطهار قرار گرفته است.

 • زنیان (نانخواه) در طب سنتی

  زنیان (نانخواه) در طب سنتی

  گیاه زنیان یا نانخواه، مزاج گرم و خشك دارد. زنیان به تقویت مغز و اعصاب، رفع مشکلات قاعدگی، قطع اسهال و ... کمک می‌کند. این مقاله را بخوانید تا اطلاعات بیشتری از زنیان بدست آورید.

 • از سنگ کلیه بیشتر بدانیم

  از سنگ کلیه بیشتر بدانیم

  سنگ‌ها رسوبات کریستالی سختی هستند که در اثر تجمع بیش از حد مواد معدنی و اگزالات در ادرار تشکیل می‌شوند، رشد می‌کنند و می‌توانند جریان ادرار را در طول کلیه‌ها مسدود کنند.

 • علت سوزش سر دل چیست؟

  علت سوزش سر دل چیست؟

  گاه ممکن است این درد با حمله قلبی اشتباه شود. دریچه تحتانی مری یا اصطلاحاً اسفنکتر از ماهیچه حلقوی کوچکی تشکیل شده که به غذا اجازه ورود به معده را می‌دهد.

 • طب سوزنی و درمان واریس

  طب سوزنی و درمان واریس

  واریس شایعترین بیماری عروقی انسان است که حدود ۲۰-۱۰ درصد جمعیت را مبتلا می‌کند. سیاهرگ‌های واریسی به صورت رگ‌های دراز، گشادشده و پر پیچ‌وخم و غالباً در سطوح درونی اندام تحتانی دیده می‌شوند

 • چگونه روده تحریک پذیر را آرام کنیم؟

  چگونه روده تحریک پذیر را آرام کنیم؟

  از علائم روده تحریک‌پذیر می‌توان به اسهال متناوب و یبوست، ورم روده، گاز، درد،‌ تهوع و بی‌اشتهایی اشاره نمود. یکی از علل مهم این مشکل مواجهه با شرایط استرس‌زا است.

 • سردرد را مهار کنیم!

  سردرد را مهار کنیم!

  سردرد به هنگام برخاستن از خواب ممكن است حاكی از پر فشاری خون باشد. حدود 10 درصد سردردها، میگرنی، به شكل ضرباندار و با منشاء ژنتیكی و ناشی از انقباض و انبساط رگ‌های خونی مغز هستند.

 • چگونه مزاج سرد و تر را تشخیص بدهیم؟

  چگونه مزاج سرد و تر را تشخیص بدهیم؟

  موادی مثل زنجفیل و ‌دارچین که گرم و تند که شاید گاهی اوقات شور باشند، برای این افراد توصیه می‌شود. آجیل‌جات مثل پسته، گردو، بادام و مویز برای این افراد خوب است.

 • ماساژ درمانی

  ماساژ درمانی

  هر چقدر آرامش بیشتر و استرس كمتری داشته باشید، جریان انرژی در بدن شما قویتر و یكنواختتر خواهد بود؛ زیرا استرس و تنش میتواند موجب عدم تعادل در حركت انرژیهای موجود در بدن و حتی در بعضی موارد سبب توقف حركت انرژی و در نهایت منجر به بروز سردرد و میگرن شود.

 • فشارخون از نگاه طب سنتی

  فشارخون از نگاه طب سنتی

  پرفشاری خون، علل زیادی دارد. گاهی بیماری زمینه‌ای مثل چاقی مفرط، مننژیت و یا اختلال در عملکرد غدد داخلی، مسبب آن هست. گاهی فردی بطوراتفاقی، گیاهانی چون جوانه گندم، زنجبیل، شیرین بیان، قهوه یا نمک سدیم (نمک تصفیه شده) مصرف می‌‌کند و بطور موقت دچار افزایش ف

 • سلامت با حجامت

  سلامت با حجامت

  در حقیقت در دوران باستان صاحبان تفکر و حکما متوجه شدند که وقتی سربازی در میدان جنگ مورد اصابت سنگ یا چاقو و شمشیر قرار می‌‌گیرد و زخمی می‌‌شود، بسیاری از بیماری‌های او بهبود می‌‌یابد.

 • آیا می‌توانم از طب سوزنی برای درمان فشار خون بالا استفاده کنم؟

  آیا می‌توانم از طب سوزنی برای درمان فشار خون بالا استفاده کنم؟

  کنترل فشارخون یکی از مهمترین اقداماتی است که برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی باید انجام شود. درمان‌‌های دارویی در مدت طولانی گاه بیماران را با عوارض جبران ناپذیری روبرو می‌‌کند.

فیلم روز
تصویر روز