Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 29 مهر 1396 - 19:31

روانشناسی بالينی

بازدید: 12792

 • شناخت احساسات و عدم سرزنش خود

  شناخت احساسات و عدم سرزنش خود

  زمانی که در امور روزمره از دست فردی عصبانی و خشمگین می‌‌شوید باید سریعاً توجه خود را به درون‌تان جلب کنید مسلماً بر حسب عادت به جملات قدیمی و سرزنش‌گر پناه می‌‌برید و هر زمان که خود را در این حالت یافتید به خود و به خود تلنگری بزنید.

 • علایم فیزیکی بیماری افسردگی

  علایم فیزیکی بیماری افسردگی

  افسردگی دارای علائم متنوعی بوده و زندگی فرد بیمار را چه از لحاظ روحی و چه از لحاظ جسمی، تحت الشعاع قرار می دهد.

 • آثار روانی شیر مادر برای نوزاد

  آثار روانی شیر مادر برای نوزاد

  گمان نکنم نیازی باشد از آثار مثبت شیردهی مادر برای نوزاد بگوییم، چون مزایای شیر مادر بر هیچکسی پوشیده نیست. اما کمتر کسی به آثار روانی شیر دادن توجه کرده است. در حالی که شیر دادن مادر هم برای نوزاد و هم برای مادر، آرامش زیادی به همراه دارد.

 • زنان زیبا ، مردان جذاب

  زنان زیبا ، مردان جذاب

  دانشمندان برای اینکه دریابند زوج ها چگونه یکدیگر را انتخاب می کنند تمام زوایای آشکار و نهان را تحت بررسی قرار داده اند .

 • رنگ درمانی کنید

  رنگ درمانی کنید

  مواد غذایی نارنجی رنگ بخورید؛ مثل: میوه‌ها و سبزیجات نارنجی مانند: زردآلو، انبه، هلو، طالبی نارنجی و هویج، پرتقال، نارنگی، فلفل نارنجی و ...

 • 6 اشتباه رايج در مورد استرس

  6 اشتباه رايج در مورد استرس

  امروزه استرس جزء جدایی ناپذیر زندگی است و نیاز است برای کنترل آن اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم. در این مقاله 6 اشتباه رایج در مورد استرس بیان شده است.

 • چگونه مطالعه با کیفیتی داشته باشیم ؟

  چگونه مطالعه با کیفیتی داشته باشیم ؟

  در فصل امتحانات از دغدغه‌هاي اصلي دانشجويان بهبود نحوه مطالعه است در اين بين آماده كردن مقدمات مطالعه و ايجاد فضا و محيط شخصي براي درس خواندن و استفاده كردن از تكنيك‌هاي مناسب، مطالعه كارآمدتري را براي ما به ارمغان مي‌آورد.

 • خوابیدن كنار والدین، تا چه زمانی (2)

  خوابیدن كنار والدین، تا چه زمانی (2)

  بخش دوم-بین سنین 5-3 سالگی، به طور معمول كودك نیاز دارد در شبانه روز 12-10 ساعت بخوابد، در دوران خردسالی و پیش از دبستان نیاز كودك به خواب نیمروزی بیشتر است.

 • خوابیدن كنار والدین، تا چه زمانی (1)

  خوابیدن كنار والدین، تا چه زمانی (1)

  بخش اول-بین سنین 5-3 سالگی، به طور معمول كودك نیاز دارد در شبانه روز 12-10 ساعت بخوابد، در دوران خردسالی و پیش از دبستان نیاز كودك به خواب نیمروزی بیشتر است.

 • روان درمانی چه كمكی می كند؟ (2)

  روان درمانی چه كمكی می كند؟ (2)

  سوالی که برای اکثر افراد پیش می آید این است که چه زمانی نیاز به روان درمانی دارند در جامعه امروز با توجه به رشد سطح فکری، افراد اموخته اند برای حل مسائل و مشکلات درونی شان از روانشناسان و مشاوران کمک بگیرند.

 • روان درمانی چه كمكی می كند؟ (1)

  روان درمانی چه كمكی می كند؟ (1)

  روان درمانی یکی از روش‌های موثر بهبود مشکلات روحی و درونی است و شناخت این علم و آگاهی نسبت بدان برای عموم لازم به نظر می رسد. با آگاهی بر روش‌های درمانی موجود افراد می توانند در صورت بروز مشکلات روحی و روانی شان انتخابی مناسب داشته باشند.

 • راهکارهایی برای درمان اختلال وسواس (2)

  راهکارهایی برای درمان اختلال وسواس (2)

  اهداف واقع‌بینانه انتخاب كنید. اهداف شما باید به گونه‌ای باشد كه در شما علاقه و چالش ایجاد كند و دست‌یافتنی باشد. اهداف خود را قطعی و مسلم فرض نكنید و آنها را با واقعیت‌ها منطبق كنید.

فیلم روز
تصویر روز