Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 7 خرداد 1401 - 11:06

3
خرداد
جدایی به علت اعتیاد و بی مسئولیتی

جدایی به علت اعتیاد و بی مسئولیتی

زنی 28 ساله هستم كه 10 سال قبل ازدواج كرده‌ام. اینك با وجود یك فرزند پسر و یك فرزند دختر به این نتیجه رسیده‌ام كه همسرم مرد ایده‌ال و مورد نظر من برای ازدواج نبوده. او فردی است كه احساس مسئولیت ندارد و به تازگی به اعتیاد روی آورده است  قصد جدایی دارم ولی او حاضر به طلاق دادن من نیست.  

پاسخ ارائه شده توسط: ناصر مهران‌فرد؛ روانشناس بالينی؛ عضو هيات علمی دانشگاه 

خواهر گرامی، اگر به خاطر اعتیاد همسرتان فكر می‌كنید او مرد ایده‌ال شما نیست باید تلاش خود را بكنید و او را ترغیب به ترك اعتیاد كنید.

اگر در علاقه‌مند كردن او به زندگی موفق نشدید، آنگاه از بزرگ‌ترها و خانواده كمك بگیرید و او را به این كار مهم تشویق كنید. باز هم اگر دیگران نتوانستند او را مجاب به ترك كنند، آنگاه از طریق دادگاه اقدام كنید. در ابتدا نباید روی یك زندگی مشترك كه حاصل آن دو فرزند است.

خط بطلان بكشید؛ زیرا ممكن است آن مرد برای شما شوهر خوبی نباشد، اما برای فرزندانش پدر خوبی باشد. به هرحال در زندگی مشترك زن و شوهر باید همه تلاش خود را بكنند تا مشكلات رفع شود. شاید هم چون او را ایده‌آل نمی‌دانستید، بی‌میلی‌تان در او هم تاثیر كرده باشد. به هر حال تلاش خود را بكنید.

 

تعداد بازديد: 1678 تعداد نظرات: 0

شما هم می توانید سوالات خود را با کارشناسان ما مطرح کنید.

فیلم روز
تصویر روز