Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
جمعه 24 اردیبهشت 1400 - 01:37

14
شهریور
كلوچه گردوئی

كلوچه گردوئی

كره و پودر شكر را با همزن برقی بزنید تا صاف و یكدست شود. آن‌گاه روغن مایع و زرده‌های تخم‌مرغ را بیفزائید و مخلوط كنید. حال آب و شربت را درون مایه فراهم كرده بریزید و همزن را خاموش كنید.

 افسانه ظروفی

 

 

مواد لازم برای حدود 10 عدد

كره                         220 گرم

پودر شكر                 175 گرم

روغن مایع                2 قاشق سوپخوری

زرده تخم‌مرغ             3 عدد

آب                          80 میلی‌لیتر (یك‌سوم پیمانه)

شربت غلیظ             50 میلی‌لیتر

آرد                          550 گرم

آرد ذرت                   50 گرم

بیكینگ‌پودر             1 قاشق چایخوری

مواد لازم میانی

گردوی برشته و آسیاب كرده 100 گرم

شكر                    75 گرم

دارچین و هل        از هر كدام یك دوم قاشق چایخوری

 روش تهیه كلوچه گردوئی

كره و پودر شكر را با همزن برقی بزنید تا صاف و یكدست شود. آن‌گاه روغن مایع و زرده‌های تخم‌مرغ را بیفزائید و مخلوط كنید. حال آب و شربت را درون مایه فراهم كرده بریزید و همزن را خاموش كنید. سپس مواد خشك را بیفزائید و مخلوط نمائید تا خمیر نرم و مناسبی به دست آید.

روی خمیر را بپوشانید و نیم ساعت در دمای محیط استراحت دهید. اكنون هر بار به اندازه نارنگی از خمیر بردارید و به شكل توپ درآورید و با دست رویش را بفشارید تا اندكی تخت شود. سپس به اندازه یك قاشق سوپخوری از مواد میانی درون هر خمیر بگذارید و دوباره آن را به شكل توپ درآورید و با فاصله در سینی چربكرده شیرینی‌پزی بچینید.

آن‌گاه روی خمیرها با مهر نقش بیندازید و با مخلوط زرده تخم‌مرغ و خامه مرطوب كنید. اینك سینی را در فر گرم كرده با دمای 220 درجه سانتیگراد قرار دهید و به مدت تقریبی 20 دقیقه كلوچه را بپزید.

یاد‌آوری: می‌توانید به جای گردو از نارگیل نیز استفاده كنید كه در این صورت به جای دارچین و هل از قدری وانیل استفاده نمائید.

 

برچسب ها: کلوچه، روش تهیه کلوچه، کلوچه گردویی، آموزش کلوچه، کلوچه با گردو، تهیه کلوچه، مواد لازم کلوچه تعداد بازديد: 513 تعداد نظرات: 0

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز