Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
دوشنبه 3 مهر 1402 - 11:10

6
مهر
عارضه‌های کوله‌پشتی سنگین دانش‌آموزان

عارضه‌های کوله‌پشتی سنگین دانش‌آموزان

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی و عضو هیئت علمی دانشگاه گفت: مهم‌ترین نکته این است که کیف مدرسه با جثه کودک همخوانی داشته باشد. کودکانی که به لحاظ جثه کوچک‌تر هستند

تحریریه زندگی آنلاین : به گزارش کودک سالم به نقل از مهر، دکتر محمد تقی حلی‌ساز؛ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی و عضو هیئت علمی دانشگاه گفت: مهم‌ترین نکته این است که کیف مدرسه با جثه کودک همخوانی داشته باشد. کودکانی که به لحاظ جثه کوچک‌تر هستند، اگر از کوله‌پشتی مناسب نکنند، با مشکلات مواجه خواهند شد. کوله‌پشتی باید به شکلی انتخاب شود که از قوسی که در کمر وجود دارد پایین‌تر نیاید و زمانی‌که به طور چشمی نگاه می‌کنید، از حد معمول پایین‌تر نباشد. کوله‌پشتی استاندارد مشخصه‌هایی دارد که باید هنگام خرید مورد توجه باشد، به طور مثال بندهایی که کوله‌پشتی را نگه می‌دارند، نباید کمتر یا بیشتر از حد معمول باشند. کوله‌پشتی‌هایی که بندهای باریک دارند، فشار زیادی به شانه‌های کودک وارد می‌کنند، بند استاندارد کوله‌پشتی باید بین پنج تا هفت سانتی‌متر باشد و بهتر است بندی در کمر داشته باشد تا روی کمر کودک قفل شود تا حین راه رفتن مدام به کمر کودک ضربه وارد نکند. بیشترین وزنی که کودک توانایی حمل آن را دارد، هفت درصد وزنش است، مثلاً یک کودک ۲۰ کیلوگرمی بیشتر از یک تا دو کیلوگرم وزن را نمی‌تواند تحمل کند. برخی از کوله پشتی‌ها بندهای تکی دارند و یکطرفه پوشیده می‌شود، این نکته هم می‌تواند به شانه‌ها آسیب وارد کند. کمترین و اولین عارضه کوله‌پشتی سنگین، دردهای کمر و پشت کودک است. قوز کردن دومین عارضه استفاده نامناسب از کوله‌پشتی است. دردهای کمری در افرادی‌که زمینه‌های ژنتیکی دارند، با استفاده از کوله‌پشتی نامناسب تشدید می‌شود. ایجاد احساس خستگی در مدرسه و پس از بازگشت به منزل از دیگر مشکلات استفاده از کوله‌پشتی نامناسب و با وزن بالا است.

بیشتربخوانید:

یک کیف خوب برای کودک

روش مرتب کردن اتاق کودک

کیف پول کودک

برچسب ها: کودک، کیف مدرسه، قوز کردن، کیف، کوله پشتی تعداد بازديد: 83 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز