Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
جمعه 31 فروردین 1397 - 04:29

28
فروردین
با نفخ دوران قاعدگی چه کنیم؟

با نفخ دوران قاعدگی چه کنیم؟

یکی از مشکلات رایج در دوران قاعدگی که بیشتر زنان از آن شکایت می‌کنند، بروز نفخ در این دوران است که رعایت برخی از نکات تغذیه‌ای در زمان قاعدگی می‌تواند به کاهش این مشکل کمک کند.

دکتر پیام فرح‌بخش؛ متخصص تغذیه و رژیم درمانی، در پاسخ به گزارشگر زندگی آنلاین در مورد نفخ دوران قاعدگی گفت: «بسیاری از خانم‌ها در دوره پریود یا قاعدگی خود، دچار اختلالات متعددی می‌شوند.

به عنوان مثال ممکن است تغییرات خلقی پیدا کنند، روحیه خود را از دست بدهند و به سمت افسردگی بروند.

یا اینکه دچار علائم گوارشی شوند. نفخ دوره قاعدگی، یکی از علائم شایع در این دوران است که ممکن است خانم‌ها با آن دسته پنجه نرم کنند و چون این دوره باروری و قاعدگی طول می‌کشد، اگر این علائم پابرجا باشند، بسیار آزاردهنده است».

وی افزود: « بهتر است خانم‌ها بدانند که برای کمتر دچار شدن به این عوارض باید چه کار بکنند.

یکی از راهکارهای خیلی خوب که می‌توانیم توصیه کنیم، این است که افراد باید از غذاهای نفاخ در این دوران خودداری کنند و کمتر از آنها استفاده نمایند.

به عنوان مثال می‌دانیم که حبوبات از جمله مواد غذایی بسیار نفاخ هستند و شخص را می‌توانند اذیت کنند.

حالا اگر فردی در دوره قاعدگی می‌خواهد آبگوشت یا آش حاوی نخود و لوبیا بخورد، حتما توصیه می‌شود که حبوباتش را کمتر استفاده کند و همچنین این حبوبات را 24 ساعت خیس نماید و 2-3 بار آب آن را عوض کند تا نفخ حبوبات گرفته شود و از این بابت کمتر دچار مشکل شود».

دکتر فرح‌بخش در پایان اظهار داشت: «مصرف بیش از حد فیبرها هم می‌تواند باعث نفخ شود.

در این دوران بهتر است افراد سبزیجات مورد استفاده را بخارپز نمایند که کمتر دچار نفخ شوند.

از توصیه‌های خوب دیگر این است که افراد حتما فعالیت فیزیکی را داشته باشند. چون وقتی فردی روزانه حدود 30 دقیقه پیاده‌روی داشته باشد، حرکات بدن باعث کاهش علائم نفخ می‌شود».

 

 

برای دیدن فایل ویدئویی مصاحبه با دکتر پیام فرح‌بخش، در مورد خوردنی‌های ممنوع در دوران قاعدگی، اینجا کلیک کنید.

 

 

برچسب ها: سلامت زنان، سندرم پیش از قاعدگی، مشکلات قاعدگی، تغذیه و نفخ، درد قاعدگی، نفخ قاعدگی، علائم گوارشی قاعدگی تعداد بازديد: 911 تعداد نظرات: 0

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز