Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 14 مرداد 1399 - 21:23

28
آبان
پایان شوم فرار دخترخاله‌های نوجوان

پایان شوم فرار دخترخاله‌های نوجوان

دو دختر خاله نوجوان که از خانه فرار کرده بودند وقتی دردام دو پسر شرور گرفتار شده و مورد تعرض قرار گرفتند به پلیس پناه بردند.

 چند روز قبل دو دختر ۱۴ و ۱۷ ساله به اداره پلیس استان البرز مراجعه کردند و مدعی شدند که دو پسر در داخل خودرو به آن‌ها تجاوز کرده‌اند. با تشکیل این پرونده سحر ومبینا به مرکز مشاوره فرماندهی انتظامی استان البرز منتقل شدند، تا زیر نظر کارشناسان روانشناسی این مرکز قرار بگیرند.

ماجرا چه بود؟
مبینا ۱۴ ساله که دانش‌آموز کلاس هشتم است به مشاور پلیس گفت: من و مادرم با هم دریک خانه کوچک واستیجاری در یکی از شهرستان‌های نزدیک تهران زندگی سختی داشتیم. پدرم زندانی بود و به‌خاطر همین موضوع و زندگی نابسامانی که داشتیم رغبت زیادی به درس خواندن نداشتم. یک روز در پارک با پسر ۱۷ ساله‌ای آشنا شدم و با هم دوست شدیم.

از آنجا که زندگی بدی داشتم تصمیم گرفتم از خانه فرار کنم. من یک دخترخاله ۱۷ ساله دارم که خیلی کم رو و خجالتی است. سحر کلاس یازدهم است پدر و مادر او ۱۴ سال قبل وقتی ۳ ساله بود از هم جدا شدند سحر هم زندگی نا بسامان و سختی داشت. به همین خاطر به او هم پیشنهاد دادم با هم فرار کنیم و به تهران برویم تا زندگی جدیدی برای خودمان بسازیم.

یک روز که برای گردش با آن پسر بیرون رفته بودم ماجرای فرار از خانه را به او گفتم.

بیشتر بخوانید:

سرقت به خاطر ازدواج با دختر مورد علاقه

قتل دلخراش پسر پولدار توسط مادر و دختر طماع

اظهارات وحشتناک مردی که زن و فرزند ۲ ماهه‌اش را کشت

نبود عاطفه مهم‌ترین عامل فرار نوجوانان از خانه
شکوفه قربانی، کارشناس ارشد مرکز مشاوره پلیس به خبرنگار «ایران» گفت: در این پرونده با دو موضوع تعرض جنسی و فرار از خانه روبه‌رو هستیم.

اینکه چه شرایطی فراهم می‌شود تا یک نوجوان تصمیم به فرار از خانه می‌گیرد موضوعی قابل بحث است، اما نکته مهم اینکه نوجوانان در سن بلوغ بسیار حساس هستند اگر در این سن به شخصیت آن‌ها توجه نشود و در خانواده مورد توهین و تحقیر و خشونت‌های رفتاری والدین قرار گیرند یا درگیری‌های بین والدین، طلاق و مشکلات اقتصادی و نبود آرامش در خانواده باعث تشنج آن‌ها شود به ثبات شخصیت دست پیدا نمی‌کنند و دچار تزلزل فکری و روحی می‌شوند؛ بنابراین برای رهایی از این نابسامانی‌ها تصمیم می‌گیرند از خانه بگریزند.

فقر عاطفی نیز مهم‌ترین دلیل فرار نوجوانان از خانه است. نبود رابطه دوستی و محبت بین فرزندان و والدین باعث می‌شود نوجوان تحت تأثیر محبت‌های کذایی که در بیرون از خانه می‌بیند دست به فرار بزند. البته گاهی توجه بیش از حد و آزادی‌های بی‌حد و مرز هم او را با چالش روبه‌رو می‌کند.

۹۰ درصد دختران فراری در معرض آزار‌های شیطانی و تعرض‌های جنسی قرار می‌گیرند. این یک زنگ خطر برای خانواده‌هایی است که هنوز اهمیت این موضوع را درک نکرده‌اند.

پدران بیشتر به دخترانشان محبت کنند
دختران در این سنین بسیار گرایش به جنس مخالف دارند بنابراین به پدران توصیه می‌شود با محبت بیشتر و نوازش آن‌ها اجازه ندهند تحت تأثیر محبت جنس مخالف در خارج از محیط خانواده تصمیم‌های غیرعاقلانه بگیرند.

اگر مبینا وسحر زیر سایه مهرومحبت پدرو مادر قرار داشتند هرگز به حرف‌ها و محبت‌های دروغین دو پسر غریبه دل نمی‌سپردند و برای فرار از خانه نقشه نمی‌کشیدند.

منبع:ایران

برچسب ها: تجاوز جنسی، سوء استفاده جنسی، اخبار حوادث، وادث، فرار از خانه تعداد بازديد: 486 تعداد نظرات: 2

نظرات

  • بسیارمتاسف شدم . من خودم دو دختر جوان دارم . درست است . دخترهای نوجوان بسیار حساس هستندو باید حتی در مقابل پرخاششان هم سکوت و محبت کرد . البته سخت است ولی نتیجه بسیار خوبی دارد . نکته دیگر این است که نسل امروز به دلیل وجود وسایل ارتباط جمعی بسیار داناترو در نتیجه حساس تر از نسل ما هستند و به هیچ وجه نباید از نوع تربیت زمان خودمان الگو بگیریم.بنده با نگارنده بسیار موافقم محبت پدر بسیار تاثیرگذار است . البته اگر پدر نباشد محبت و همراهی مادر حتی اگر شرایط مالی سختی هم داشته باشند بسیار کمک کننده است .برای یک جوان هیچ چیز به اندازه درک متقابل و محبت اهمیت ندارد .
  • جوانان احتیاج ب حس استقلال و بودن با همسنان خودشان را دارند و واقعا درسته ک محبت والدین بخصوص دوست و همراه بودن پدران با دخترانشون خیلی کانون خانواده را برایشان دلچسب می کند . سرای محله ها نیز نقش خیلی مهمی دارند .یادگیری هنر از جمله خط و خیاطی و قالی بافی و موسیقی ک در آنها رایج است خیلی در پرورش نوجوانان نقش دارد ولی متاسفانه چنان هزینه کلاس ها را شهرداری زیاد کرده ک همه توانایی شرکت در این کلاس ها را ندارند . همه ما صد درصد ب این امر واقفیم ک بدترین بلای اجتماعی توسط بی کاری جوانان بوجود میاد نداشتن حرفه ک خود منجر ب نداشتن شغل خواهد شد و بی کاری ک احساس پوچی و بی زاری از خودشون را بوجود می اورد . شهرداری اگر کلاس های دوخت با چرخ خیاطی را دایر کنند ک جوانان این حرفه را بیاموزند یا کارهای فنی مطابق علاقه پسران را و دولت بودجه ای را برای سابسدی برای آن بپردازد ...آمار این همه ارتکاب ها ی امروزی مسلما خیلی پایین خواهد اومد .

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز