Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 24 تیر 1399 - 04:44

13
اسفند
درست کردن سبزه عید در تنگ شیشه‌ای

درست کردن سبزه عید در تنگ شیشه‌ای

اگر می‌خواهید سفره هفت سین عید را با هنر خودتان درست کنید از روشی که در این مطلب بیان شده استفاده کنید.

 به روش‌های مختلفی می‌توان سبزه گندم برای عید درست کرد، اما سبزه داخل تنگ شیشه‌ای سفره هفت سین را قشنگتر می‌کند. درست کردن سبزه عید داخل شیشه کار بسیار راحتی است. اگر در خانه خود پنحره ندارید نگران نباشید، چون این سبزه در نور کم هم رشد می‌کند. اگر می‌خواهید سفره هفت سین عید را با هنر خودتان درست کنید از روش زیر برای درست کردن سبزه که هم راحت، هم زیبا و متفاوت است می‌توانید استفاده کنید.

وسایل مورد نیاز برای درست کردن سبزه داخل تنگ شیشه ای:

یک عدد شیشه یا تنگ شیشه‌ای کوچک با عرض و ارتفاع کم

سنگ‌های تزئینی

دستمال کاغذی یا فیلتر کاغذی قهوه

دانه‌های گندم

آب (ترجیحا فیلتر شده)

روش درست کردن سبزه عید:

اولین کاری که باید انجام دهید این است که دو سوم داخل شیشه را با سنگ‌های تزئینی پر کنید. سنگ‌ها اگر سفید یک دست باشد بهتر است.

دستمال کاغذی یا فیلتر کاغذی قهوه را روی سنگ‌ها قرار دهید و روی دستمال کاغذی یک لایه نازک دانه گندم بریزید. قبل از این کار از یک شب قبل گندم‌ها را در آب بخیسانید تا زودتر جوانه بزند. (این کار اختیاری است)

داخل شیشه را از آب پر کنید تا اندازه‌ای که آب تا دستمال کاغذی برسد.

بعد از چند روز گندم‌ها جوانه می‌زند. داخل شیشه را همچنان پر از آب نگه دارید، اما بعد از این که ریشه گندم‌ها داخل سنگ‌ها رشد کرد دیگر نیاز نیست داخل شیشه را از آب پر کنید فقط باید مراقب باشید که دستمال زیر گندم‌ها کاملا خشک نشود.

وقتی ریشه سبزه‌ها از داخل شیشه مشخص باشد سبزه ما زیباتر می‌شود و داخل سفره هفت سین جلوه زیباتری دارد.

 

منبع: بدونیم

برچسب ها: سفره هفت سین، سبزه عید، سبز کردن سبزه، هنرو خلاقیت، سبک زندگی ایرانی، سبز کردن سبزه داخل تنگ، سبزه آرایی، سبزه داخل تنگ شیشه‌ای تعداد بازديد: 378 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز