Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
پنجشنبه 1 مهر 1400 - 15:06

21
شهریور
لاغر شوید؛ لاغر بمانید

لاغر شوید؛ لاغر بمانید

روش حذف چربی به‌وسیله فریز کردن و یا همان کرایو روشی است که دارای (FDA) و یا همان سازمان غذا و دارو آمریکا می‌باشد. در این روش پوست که زیر آن چربی قرار دارد، به‌وسیله یک مکنده ساکشن می‌شود

شهزاد محمديان - متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا

 

تحریریه زندگی آنلاین : روش حذف چربی به‌وسیله فریز کردن و یا همان کرایو روشی است که دارای (FDA) و یا همان سازمان غذا و دارو آمریکا می‌باشد. در این روش پوست که زیر آن چربی قرار دارد، به‌وسیله یک مکنده ساکشن می‌شود داخل یک محفظه‌ی مستطیل شکل که درون آن خلأ وجود دارد سپس درون این محفظه که یک خنک کننده کنترل شده است، دمای پوست را تا جایی کاهش می‌دهد تا سلول‌های چربی از بین بروند و پس از گذشت چند هفته بدن سلول‌های چربی را از طریق عمل دفع طبیعی از بین می‌برد.

 

در مورد لاغری به‌وسیله فریز کردن چربی و کرایو:  حذف چربی به‌وسیله فریز کردن و کرایو و یا همان فت فریز (fat freeze) چگونه است؟

این دستگاه به‌وسیله یک کاپ پوست را که چربی در زیر آن قرار دارد را به داخل کاپ می‌مکد سپس در آن کاپ چربی‌ها را کریستالیزه می‌کند. این روش برای هر قسمت حدوداً 60 دقیقه طول می‌کشد که بسته به ناحیه مورد هدف و میزان چربی آن قسمت متفاوت است.

 بیشتر بخوانید:

چندروش شگفت انگیز برای کوچک کردن شکم

 

 

در مورد لاغری به‌وسیله فریز کردن چربی یا فت فریز و کرایو: آیا با روش فریز کردن چربی و یا همان فت فریز و کرایو فرد وزن کم می‌کند؟

به‌طورکلی بدن تمامی افراد به میزان ثابتی سلول‌های چربی دارد که در صورت افزایش و یا کاهش وزن شما، آن‌ها بزرگ‌تر و یا کوچک‌تر می‌شود. در روش فریز کردن چربی و کرایو سلول‌های چربی یخ می‌زنند و برای همیشه در منطقه‌ی مورد نظر از بین می‌روند و نابود می‌گردند. به‌طور کل هدف از این روش کاهش وزن نیست بلکه در این روش فقط سلول‌های چربی نابود می‌شوند. اگر تمایل دارید که وزن کم کنید شما باید یک رژیم غذایی سالم و ورزش‌های مناسب را در برنامه خود بگنجانید.

 

در ارتباط با لاغری به‌وسیله فریز کردن چربی‌ها، فت فریز و کرایو: آیا فریز کردن چربی‌ها یا همان فت فریز و کرایو روشی بدون خطر و ایمن است؟

این روش کاملاً بدون عارضه و درد و خونریزی است. روشی مطمئن که برای در هم شکستن و حذف سلول‌های چربی بکار می‌رود. این سرما به دیگر سلول‌ها هیچ آسیبی وارد نمی‌کند و هدفش فقط سلول‌های چربی می‌باشد بنابراین هیچ آسیبی به پوست و بافت‌های زیرین آن وارد نمی‌گردد.

 

در ارتباط با لاغری به‌وسیله فریز کردن چربی و یا فت فریز و کرایو: چقدر طول می‌کشد تا نتایج از طریق فریز کردن چربی، فت فریز و کرایو آشکار گردد؟

در این روش حدود 20 درصد چربی‌ها از بین می‌روند و کاهش می‌یابند، نتایج از حدود 3 هفته شروع می‌شود و تا 6 ماه ادامه دارد، سلول‌های چربی از طریق عمل دفع طبیعی از بدن خارج می‌گردد ولی اوج نتایج 3 ماه پس از درمان می‌باشد.

 بیشتربخوانید:

ترفندهایی برای لاغری سریع وبالا بردن سوخت و ساز بدن

 

 

در ارتباط با فریز کردن چربی و یا همان فت فریز و کرایو: آیا واقعاً در این روش چربی‌ها فریز می‌شوند؟

زمانی که شما کاپ دستگاه‌های فریز کننده چربی و یا همان کرایو را روی بدن خود قرار می‌دهید، این دستگاه به قدری سرد می‌شود که بتواند پوست شما به تبع آن چربی زیر آن را فریز کند آن کاپ به قدری سرما ایجاد می‌کند که پروتئینی به نام آپوپتوزیا، مرگ سلولی ایجاد می‌شود به عبارت دیگر در روش فریز کردن چربی به‌طور انتخابی بدون اینکه به هیچ‌یک از بافت‌های اطراف آسیب برساند، سلول چربی را نابود می‌کند.

 

در ارتباط با لاغری به‌وسیله فریز کردن چربی و کرایو: لاغری به‌وسیله فریز کردن چربی و یا کرایو چند جلسه به طول می‌انجامد؟

طول درمان به‌وسیله فریز کردن چربی و یا همان فت فریز و کرایو بستگی به تعداد ناحیه‌هایی که دارای چربی موضعی اضافی است دارد.

این روش در یک جلسه معمولاً انجام می‌گیرد اما اگر تعداد نواحی مورد نیاز زیاد باشد باید جلسات بیشتری فرد، تحت درمان قرار گیرد.

در هر جلسه از این درمان برای هر ناحیه حدود 35 تا 60 دقیقه زمان لازم است.

 

در ارتباط با لاغری به‌وسیله فریز کردن چربی و یا همان کرایو: چگونه سرما چربی را می‌سوزاند؟

بدن در برخورد با سرمای ناگهانی اولین واکنشی که دارد ارتعاش و لرزش می‌باشد.

این ارتعاش به‌تدریج چربی‌ها را فعال می‌کند و در برابر سرما بدن کالری بیشتری می‌سوزاند، به این طریق چربی سوزانده می‌شود.

  بیشتربخوانید:

مزوتراپی غبغب چیست ؟چه فواید و عوارضی دارد؟

 

 

در ارتباط با فریز کردن چربی و یا فت فریز و یا کرایو: آیا امکان دارد بعد از عمل فریز کردن چربی‌ها فرد باز هم چاق شود؟

یکی از مزایای روش فریز کردن چربی این است که بر خلاف رژیم غذایی و ورزش سلول‌های چربی از بین می‌روند و از بدن خارج می‌شوند.

این بدین معنا است که سلول‌های چربی مشابه نمی‌توانند با افزایش وزن بازگردند و یا بزرگ‌تر شوند به اضافه اینکه این روش بسیار کم خطر است.

 

در ارتباط با فریز کردن چربی و کرایو: هزینه روش فریز کردن چربی و کرایو چگونه است؟

هزینه این روش بستگی به میزان چربی و نواحی مورد نیاز برای درمان دارد مسلماً هر چه مناطق مورد نیاز برای درمان بیشتر باشد هزینه این روش نیز بیشتر خواهد بود.

در آمریکا این هزینه حدود 750 تا 900 دلار است بر اساس هر کاپ که این هزینه در کشور ایران بسیار پایین‌تر می‌باشد.

 

در ارتباط با فریز کردن چربی، کرایولیپولیز و یا فت فریز: چقدر زمان طول می‌کشد تا بهبودی پس از اقدام این روش حاصل آید به عبارت دیگر دوران ریکاوری چقدر طول می‌کشد؟

این روش دوران ریکاوری ندارد چرا که کاملاً بدون جراحی، برش و … است فقط حدود یک هفته طول می‌کشد در برخی از افراد کبودی که بر اساس مکش ایجاد شده است، برطرف گردد.

در برخی از افراد نیز احساس سوزش و گرفتگی دیده می‌شود البته به‌طور نادر که پس از یک تا دو هفته این موارد از بین می‌روند.

 

در ارتباط با کرایو و یا فریز کردن چربی: در روش کرایو و یا فریز کردن چربی آیا فقط چربی‌ها کوچک می‌شوند و یا آنها کاملاً از بین می‌روند؟

به محض اینکه سلول‌های چربی شکل می‌گیرند امکان دارد که آنها توسط کاهش وزن کوچک‌تر شوند اما مسئله اینجا است که آنها ناپدید نمی‌شوند.

این موضوع در مورد کاهش وزن از طریق رژیم و ورزش نیز صادق است، در هر دوی این‌ها سلول‌های چربی فقط کوچک می‌شوند ولی از بین نمی‌روند به همین دلیل است که افراد می‌توانند وزن خود را کم کنند ولی

متاسفانه با همان سرعت وزن قبلی‌شان برمی‌گردد.

این در حالی است که در روش فریز کردن چربی و یا کرایو سلول‌های چربی کاملاً از بین می‌روند.

 

در ارتباط با فریز کردن چربی و کرایولیپولیز: آیا بعد از انجام روش کرایو و فریز کردن چربی می‌توانیم دوش بگیریم؟

توصیه ما به شما این است که لطفاً از رفتن به حمام بخار، حمام گرم، جکوزی و سونا در 24 ساعت اول پس از درمان اجتناب کنید و تا 24 ساعت اول درمان مناطق تحت درمان نباید با منابع گرم در تماس باشد.

 

برچسب ها: رژیم غذایی، لاغری، کاهش وزن، تناسب اندام، کرایو تعداد بازديد: 87 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز