Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
پنجشنبه 28 تیر 1403 - 01:38

28
اردیبهشت
اشتباهات شبانه که باعث افزایش وزن می شود

اشتباهات شبانه که باعث افزایش وزن می شود

افزایش وزن نه تنها منجر به سرخوردگی می شود، بلکه ممکن است باعث مشکلات زیادی در سلامت شود. با توجه به تحقیقات، داشتن اضافه وزن باعث افزایش خطر ابتلا به دیابت می شود.

افزایش وزن نه تنها منجر به سرخوردگی می شود، بلکه ممکن است باعث مشکلات زیادی در سلامت شود. با توجه به تحقیقات، داشتن اضافه وزن باعث افزایش خطر ابتلا به دیابت می شود. اگر از علل افزایش وزن آگاهی داشته باشید، می توانید اقدامات احتیاطی را انجام دهید و شیوه زندگی سالمتری را انتخاب کنید.

 

در ادامه شما را با چند اشتباه رایج موقع خواب آشنا می کنیم که باعث افزایش وزن شما می شود:

 

 خوردن غذا در اواخر شب باعث افزایش وزن می شود

 

1. خوردن تنقلات و غذا در اواخر شب

مطالعات به ما یادآوری می کنند که خوردن غذا در اواخر شب باعث افزایش وزن می شود. علاوه بر این، ممکن است کلسترول و سطح انسولین خون را افزایش دهد و منجر به اثرات منفی بر شاخص های هورمونی ما شود. به یاد داشته باشید که اگر میزان مصرف کالری شما خیلی بیشتر از آنچه که در حال سوختن باشد، در نهایت منجر به افزایش وزن می شود.

 

 عوامل اصلی افزایش وزن, علل افزایش وزن

آخرین قهوه که مصرف می کنید باید 6 ساعت قبل از رفتن به رختخواب باشد

 

2. نوشیدن قهوه در اواخر شب

نوشیدن قهوه در اواخر شب، نه تنها خواب شما را به خطر می اندازد ، بلکه طی تحقیقات دانشمندان مصرف اسید کلرنگنیک، که در قهوه یافت می شود، با افزایش وزن مرتبط است. سعی کنید قهوه را با چای گیاهی یا حتی بهتر، با آب گرم جایگزین کنید. آخرین قهوه که مصرف می کنید باید 6 ساعت قبل از رفتن به رختخواب باشد. 

 

 عوامل اصلی افزایش وزن, علل افزایش وزن

ارتباط بین کمبود خواب و تغییرات منفی در متابولیسم وجود دارد

 

3. خواب کافی نداشته باشید

مقدار سالم خواب حدود 7-8 ساعت در شب است ، اما اگر به طور روزانه کمتر از این زمان است، زمانی است که بسیاری از مشکلات سلامتی شروع می شود. مطالعات ثابت کرده اند که ارتباط بین کمبود خواب و تغییرات منفی در متابولیسم وجود دارد . یکی دیگر از عوامل تعیین کننده این است که عدم خواب کافی به خستگی منجر می شود و بنابراین فعالیت بدنی کمتری دارید.

 

 عوامل اصلی افزایش وزن, علل افزایش وزن

هر روز به مدت 15 دقیقه پیاده روی کنید

 

4. عدم تمرین و فعالیت بدنی 

تمرین و فعالیت بدنی نقش مهمی را در کاهش وزن ایفا می کنند ، زیرا سوخت و ساز بدن و سوختن کالری شما افزایش می یابد. ضروری است که حتی روزانه تمرینات کمی ​​را انجام دهید، به طوری که هر روز به مدت 15 دقیقه پیاده روی کنید.

 

 عوامل اصلی افزایش وزن, علل افزایش وزن

 قبل از رفتن به خواب، یک کتاب جالب را بخوانید یا به موسیقی آرامش بخش گوش کنید

 

5. استفاده از وسایل الکترونیکی در شب 

مطالعات نشان می دهند که استفاده از دستگاه های الکترونیکی که نور آبی را منتشر می کنند قبل از خواب با محرومیت از خواب و افزایش وزن در آینده مرتبط است. قبل از رفتن به خواب، به جای مرور در شبکه های اجتماعی، یک کتاب جالب را بخوانید یا به موسیقی آرامش بخش گوش کنید.

 

 عوامل اصلی افزایش وزن, علل افزایش وزن

رنگهایی مانند قرمز یا نارنجی به شما احساس انرژی و گرسنگی می دهند

 

6. رنگ اشتباه در اتاق خواب

رنگ آبی ترویج آرامش و در نتیجه خواب بهتر است. این رنگی است که سبب اشتها می شود. در همین حال، رنگهایی مانند قرمز یا نارنجی به شما احساس انرژی و گرسنگی می دهند. بنابراین شما ممکن است رنگ اتاق خواب خود را دوباره بررسی کنید.

 

بیشتر بخوانید:

رژیم لاغری در ماه رمضان برای تناسب اندام

نکات تغذیه ای قبل و بعد از ورزش

ترفندهایی برای لاغری سریع شکم

برچسب ها: لاغری، کاهش وزن، تناسب اندام، چربی سوزی، مکمل های رژیمی، رژیم لاغری سریع، قرص های لاغری، دلیل ثابت ماندن وزن، آب شدن چربی شکم و پهلو، رژیم لاغری رایگان تعداد بازديد: 835 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز