Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 24 تیر 1399 - 03:28

20
اردیبهشت
موج دوم کرونا در راه است؟

موج دوم کرونا در راه است؟

یک متخصص عفونی با تاکید بر اینکه کرونا هنوز تمام نشده‌ است، نسبت به عادی تلقی کردن شرایط از سوی مردم هشدار داد.

دکتر مسعود مردانی با بیان اینکه برخی از مردم تصور می‌کنند کرونا تمام شده است، گفت: متاسفانه علی‌رغم روند کاهشی بیماری در کل کشور، اما در چند استان از جمله استان‌های تهران، خوزستان، سمنان و حتی مازندران و گیلان دوباره موارد جدید بیماری رو به افزایش است. مردم باید بدانند کرونا تمام نشده است و در استانی مانند استان خوزستان بیداد می‌کند.

چرایی طغیان کرونا در خوزستان

وی با اشاره به اینکه این روند می‌تواند نشانگر آغاز موج دوم بیماری باشد، تصریح کرد: در مناطقی که پیش از این مردم کمتر به کرونا مبتلا شدند و آنتی‌بادی حفاظت کننده در بدن‌شان وجود ندارد، این روند مشاهده می‌شود. استان خوزستان در اسفند و فروردین ماه موارد بیماری فوق‌العاده پایینی داشتند، اما اکنون با اینکه یکی از توجیهات در مورد بیماری کرونا این بود که با گرم شدن هوا، از بین می‌رود ولی موضوعی که اکنون در حال رخ دادن بویژه در استان خوزستان که از گرم‌ترین استان‌های کشور است، برخلاف احتمالات قبلی در مورد بیماری است. موارد رو به افزایش بیماری و مرگ‌ومیر در این استان عاملی برای خستگی کادر بهداشت و درمان است.

بیشتر بخوانید:

علائم جدید COVID-۱۹ چیست؟

تمام باورهای اشتباه درباره ویروس کرونا

سفر نروید

این متخصص بیماری‌های عفونی با تاکید بر اینکه مردم بهتر است جز در موارد خیلی ضروری از رفتن به سفر خودداری کنند، اظهار کرد: علاوه بر مشکلاتی که سفرهای بین شهری می‌تواند ایجاد کند، نمی‌توان از ترافیک درون شهری در شهری مثل تهران غافل بود. ترافیک شهر تهران وحشتناک است، گاهی ممکن است مسیری که حتی پیش از شیوع کرونا ترافیک چندانی نداشت امروز به مسیری پر ترافیک بدل شده باشد.

شهر تهران در وضعیت قرمز

وی افزود: جدی نگرفتن توصیه‌های بهداشتی و عدم فاصله‌گذاری فیزیکی و اجتماعی می‌تواند منجر به افزایش موارد بیماری، بستری و حتی مرگ‌ومیر شود. خویشتن داری که مردم در تعطیلات نوروز و فروردین‌ ماه داشتند باعث کاهش موارد بیماری شد، به محض اینکه بیماری کم اهمیت قلمداد شد، متاسفانه شاهد افزایش موارد بیماری بودیم. امروز شهر تهران در وضعیت قرمز قرار دارد.

بیشتر بخوانید:

با عوارض بلندمدت کووید-۱۹ آشنا شوید

در ماه رمضان چگونه از کرونا در امان بمانیم؟

مردانی ادامه داد: وقتی در شهری موارد بیماری کمتر باشد، افرادی که به بیماری مبتلا شده‌اند کمتر هستند؛ یعنی تعداد افرادی که در ابتلا حساسیت بیشتری دارند، افزایش می‌یابد و اگر فردی از استان‌های پر ریسک‌تر به آن نقاط سفر کند، در صورتی که ناقل یا بیمار باشد می‌تواند بیماری را به دو تا سه نفر دیگر انتقال دهد.

وی در خاتمه تاکید کرد: اکثر افراد تا آخر سال بعد به بیماری کووید۱۹ مبتلا خواهند شد، اما اگر بیماری به طور ناگهان در نقطه‌ای اپیدمی شود، ممکن است سیستم بهداشت و درمان و ارائه خدمات را دچار مشکل کند؛ این در حالی است که هنوز برای دارو، تجهیزات حفاظتی و تخت ICU دچار اشکال هستیم و نباید خودمان را از چاله به چاه بیندازیم.

منبع : ایسنا

برچسب ها: بیماری، ویروس کرونا، دکتر مسعود مردانی، پیک کرونا، موج دوم کرونا تعداد بازديد: 7997 تعداد نظرات: 1

نظرات

  • الهی این پیش بینی ها ب حقیقت نپیوندد !! داغی هوای خوزستان در تابستان تخم مرع پزونه ... و بی شک از پس این ویروس هم عالی برمیاد . مردم خوزستان در نظافت خونه اکثرا عادت خوبی دارند هر ماه همه وسایل خونه را در حیاط خلوت خونه و در زیر آفتاب ردیف می کنند و اطاق ها تا جاییکه می تونند خالی از هر وسیله زندگی می نمایند بخصوص رختخواب ها و فرش و میلمان و یک روز کامل در معرض افتاب و هوای آزادند و بعد از تمیز کردن اتاق ها یا حتی شستن آنها در پایان روز انها را ب داخل خونه منتقل می کنند ... این وضع در تمام ماه ها صورت می گیرد ولی در زمستان کمتر .. البته باز در خانه های ویلایی ....و امکانش خیلی پایینه ک این ویروس بتونه در چنین شرایطی در انجا زنده بماند .

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز