Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 8 خرداد 1403 - 10:35

1
شهریور
مراقبت همیشگی از پوست (1)

مراقبت همیشگی از پوست (1)

بیشتر مردم تصور می‌کنند که نور خورشید در روزهای ابری، به پوست صدمه نمی‌زند. اما نور خورشید حتی در روزهای ابری و یا در ماه‌های خنک‌تر سال هم می‌تواند اثر بدی روی پوست داشته باشد.

تحریریه گروه ترجمه زندگی آنلاین

 

بیشتر مردم تصور می کنند که نور خورشید در روزهای ابری، نمی تواند به پوست صدمه ای بزند.

اما باید گفت که نور خورشید حتی در روزهای ابری و یا در ماه های خنک تر سال، باز هم می تواند اثر بدی روی پوست داشته باشد.

بنابراین همیشه و در هر زمان از پوست خود مراقبت کنید و توصیه های زیر را جدی بگیرید:

1- پوشاندن پوست

یکی از بهترین روش ها، پوشاندن بخش هایی از بدن است که به طور معمول دربرابر آفتاب قرار می گیرد. مثلا از کلاه لبه دار استفاده کنید تا صورت تان زیر نور مستقیم خورشید قرار نگیرد.

البته بهتر است بین ساعت های 10 صبح تا 4 بعد ازظهر از خانه بیرون نروید چراکه نور خورشید در این مدت در شدیدترین حالت خود قرار دارد. اما اگر باید بیرون بروید خود را خوب بپوشانید و حتما از ضد آفتاب استفاده کنید.

2- کرم ضدآفتاب

اس پی اف ضدآفتاب مصرفی تان حداقل باید 15 باشد و به اندازه کافی لایه ای ضخیم از ضدآفتاب روی صورت خود بمالید. زیرا لایه نازک چندان در محافظت از پوست تان موثر نیست.

همچنین 20 تا 30 دقیقه قلب از اینکه بیرون از خانه بروید ضد آفتاب بزنید زیرا برای جذب کرم به پوست، این مقدار زمان لازم است و البته هر دو ساعت یکبار آن را تمدید کنید.

به ویژه اگر زیاد عرق می کنید. البته آفتاب به لب ها هم صدمه می زند. بهتر است کرم محافظتی مخصوص لب ها نیز تهیه نمایید.

3- مراقبت از پوست تمام بدن

بیشتر مواقع مردم فراموش می کنند که مراقب نقاط حساس مثل لاله گوش، گردن، بینی و دست ها و پوست اطراف چشم باشند. بنیاد سرطان پوست می گوید 80 درصد سرطان های پوست از سر، گردن و دست ها شروع می شود.

اگر قرار است زیر نورخورشید باشید حتما باید این بخش ها را هم ضدآفتاب حداقل اس پی اف 15 بزنید. برای محافظت از پوست اطراف چشم و همچنین خود چشم حتما از عینک های آفتابی استاندارد استفاده کنید.

4- پرهیز از نور منعکس شده

به خاطر داشته باشید حتی چتر یا سایه درختان هم نمی توانند کاملا جلوی نور ماوراء بنفش را بگیرند و در عین حال هم نمی توانند جلوی نور منعکس شده از روی شن، برف، بتون و دیگر سطوح را بگیرند.

البته اشعه ماوراء بنفش نمی تواند از روی آب منعکس شود اما به راحتی درون آن نفوذ می کند، بنابراین وقتی درون آب هم هستید از صدمه نور مستقیم خورشید در امان نخواهید بود.

در ضمن مراقب قسمت زیر چانه تان باشید که به شدت در برابر نور منعکس شده خورشید آسیب پذیرند.

5- دوری از حمام آفتاب

هر چقدر بگوییم کم گفته ایم. برنزه کردن بدن زیر نور آفتاب به هیچ وجه ایمن و برای هیچ کس مناسب نیست. برای پوست ظریف و حساس انسان فکر بسیاربدی است.

بسیاری از مردم به جای اینکه اندکی برنزه شوند پوست شان را می سوزانند. اما اگر بازهم دوست دارید اینگونه خود را برنزه کنید، آرام و به تدریج این کار را انجام دهید تا پوست تان به آرامی ملانین محافظ تولید کند.

از روغن های برنزه کننده که اثر نور ماوراء بنفش را افزایش می دهند و باعث سوختگی بیشتر پوست می شوند هرگز استفاده نکنید.

 

برچسب ها: زیبایی، مراقبت از پوست، پوست و مو، کرم ضد آفتاب، پوست و آفتاب، حمام آفتاب، پوشاندن پوست تعداد بازديد: 1017 تعداد نظرات: 0

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز