Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 7 خرداد 1401 - 12:42

21
شهریور
عفونت معده و راهکارهای درمان

عفونت معده و راهکارهای درمان

خیلی از مردم به باکتری هلیکوباکترپیلوری از طریق دست و غذای آلوده به باکتری، به عفونت این میکروب در معده مبتلا هستند ولی اکثر آنان هیچ نشانه‌ای نداشته و دچار مشکلی هم نمی‌شوند، اما در برخی این باکتری می‌تواند منجر به مشکلاتی شوند

تحریریه زندگی آنلاین : خیلی از مردم به باکتری هلیکوباکترپیلوری از طریق دست و غذای آلوده به باکتری، به عفونت این میکروب در معده مبتلا هستند ولی اکثر آنان هیچ نشانه‌ای نداشته و دچار مشکلی هم نمی‌شوند، اما در برخی این باکتری می‌تواند منجر به مشکلاتی شوند که مهم‌ترین آن‌ها ایجاد زخم در معده و یا اثنی‌عشر (چند سانتی متر اول روده باریک) و سرطان معده می‌باشد اینکه چرا این باکتری در برخی ایجاد مشکل و در برخی نیز بدون علامت است هنوز نامشخص است اما تعامل سه علت ژنتیک فرد، نوع گونه باکتری و عوامل محیطی در این امر دخیل‌اند.

 بیشتربخوانید:

دلایل ایجاد زخم‌ معده چیست ؟

 

 

علائم عفونت با باکتری معده چیست؟

همانطور که ذکر شد اکثر مواقع علامتی ندارد اما برخی از افراد دچار التهاب معده و برخی هم دچار زخم و سرطان می‌شوند که این بیماری‌ها می‌توانند علایمی چون درد قسمت فوقانی شکم، احساس نفخ، سیری زودرس با مقادیر کم غذا، عدم احساس گرسنگی، تهوع و استفراغ، دفع مدفوع سیاه و قیر مانند و احساس خستگی بیش از معمول ایجاد کنند البته به یاد داشته باشیم عامل زخم فقط این باکتری نیست و علل دیگر از جمله قرص و کپسول‌های ضد درد نیز می‌توانند عامل زخم باشند. در صورت بروز علائم فوق نیاز است به پزشک مراجعه نمایید.

 بیشتربخوانید:

رژیم غذایی مناسب درمان زخم معده

 

 

بعد از درمان نیاز به چک‌آپ مجدد است؟

بعد از درمان اکثر بیماران می‌بایست چک شوند که آیا باکتری ریشه کن شده است یا خیر که دو روش تست تنفسی و یا مدفوع برای این امر مناسب است (روش تست خون در این مرحله ارزش تشخیصی ندارد) اکثر بیماران با درمان اولیه اگر بطور اصولی دارو تجویز و مصرف شده باشد عاری از باکتری می‌شوند اما در برخی ممکن است باکتری باقی بماند که نیاز به مصرف داروهای بیشتری خواهد بود.

 بیشتربخوانید:

غذا، مسکن طبیعی زخم معده

 

 

برچسب ها: زخم معده، مشکلات گوارشی، معده درد، عفونت معده تعداد بازديد: 174 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز