Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
پنجشنبه 20 مرداد 1401 - 23:07

1
شهریور
جدی‌ترین علائم آلزایمر در هنگام رانندگی که باید آن‌ها را جدی بگیرید

جدی‌ترین علائم آلزایمر در هنگام رانندگی که باید آن‌ها را جدی بگیرید

در رانندگی گا‌ها ممکن است با مسائلی روبرو شویم که باعث نگرانی ما نسبت به زوال عقل و آلزایمر شوند.

به گزارش سایت طلا ،مطالعات نشان می‌دهد که خطر مرگ و میر بر اثر تصادف بین سنین ۶۹ تا ۸۵ سال افزایش پیدا می‌کند معمولا علت آن هم یک نوع ناتعادلی ذهنی خفیف است که ممکن است باعث سردرگمی، پاسخ کند به محرک‌ها و تصمیم گیری ضعیف حین رانندگی شود که همه این‌ها می‌تواند از علائم اولیه آلزایمر باشد.

مطالعه جدیدی در این باره انجام شده که در مورد الگو‌های خطرناک رانندگی تحقیق کرده اند و قبل از این که دیر شود، مشکلات را در این باره مورد بررسی قرار می‌دهند و حتما تاکید می‌کنند که در سنین بالا مراقب هرگونه علائم آلزایمر و فراموشی باشید و برای جلوگیری از خطر حواس تان را بیشتر به خودتان جمع کنید.

برخی از علائمی که باید جدی گرفته شوند را در ادامه این بخش آورده ایم.

 بیشتر بخوانید:

عادت های روزانه ای که موجب تخریب مغز می شود

 

 

 

۱. شتاب یا ترمز سخت می‌تواند از علائم فراموشی باشد

مطالعات و شواهد علمی موجود در مورد رانندگی ناتعادلی‌های خفیف ذهنی را نشان می‌دهد که می‌تواند در حین رانندگی بروز پیدا کند. آن‌ها به این نتیجه رسیدند که رانندگان بین سنین ۶۵ تا ۷۹ سال که به طور منظم ترمز سخت و شدید دارند، معمولا بیشتر در معرض فراموشی هستند.

به همین دلیل چند بار ترمز کردن حین رانندگی، آن هم ترمز سخت و شدید می‌تواند چیزی نامتعادل را در ذهن افراد نشان دهد. البته احتمال این که این ناتعادلی ذهنی توسط خود فرد تشخیص داده شود، کم است، اما به هرحال با بررسی فنی ماشین می‌توان شتاب یا ترمز‌های شدید را بررسی کرد و متوجه تغییرات در روند رانندگی شد.

۲. اشتباه گرفتن پدال ترمز و گاز یکی دیگر از علامت هاست

بعضی از متخصصان هشدار می‌دهند که اشتباه گرفتن پدال ترمز و گاز می‌تواند یکی دیگر از علامت‌های کاهش عملکرد ذهنی فرد باشد. معمولا این مشکل در بین بیماران آلزایمری بیشتر است، و آن‌ها اغلب این دو مورد را با هم اشتباه می‌گیرند. البته مصرف دارو و مشکلات فیزیکی در سنین بالا هم می‌تواند عامل ایجاد این مشکل باشد.ن

 بیشتربخوانید:

بیماری آلزايمر از منظر روانشناختي

 

 

 ۳. تصمیم گیری ضعیف حین رانندگی از دیگر علائم آلزایمر است

اگر احساس کردید که مهارت رانندگی در شما افت کرده، این هم می‌تواند از نشانه‌های فراموشی باشد. در واقع ناتوانی در تصمیم گیری حین رانندگی نشان دهنده افت نورولوژیکی سیگنال‌های مغزی است.

معمولا سرعت خیلی بالا و خارج از کنترل، اشتباه دنده عوض کردن یا حتی گذشتن تاریخ بیمه همگی می‌تواند از علامت‌های فراموشی باشد.

۴. گم شدن حین رانندگی را نیز جدی بگیرید

گم شدن در حین رانندگی در یک محل شناخته شده یا ناشناس، هر دو یکی دیگر از مشکلات نورولوژیکی در فرد است. البته در موارد شدید‌تر راننده هوشیار نیست که تشخیص دهد دقیقا چه اتفاقی افتاده است و شاید طول بکشد تا متوجه شود.

این که طول می‌کشد تا شما بفهمید چه شده یا توضیح دادنش برای تان سخت باشد، زیرا خودتان هم دلیلش را نمی‌دانید، می‌تواند از علائم فراموشی باشد. اگر به آلزایمر یا دیگر نا تعادلی‌های خفیف ذهنی مشکوک هستید، بهترین و امن‌ترین کار این است که فعلا رانندگی نکنید و همچنین می‌توایند از یک متخصص کمک بگیرید تا مشکل تان تشخیص داده شود.

 بیشتربخوانید:

مشکلات حافظه و زوال عقل

رازهایی که باید بدانید تا آلزایمر نگیرید!

 

 

برچسب ها: آلزایمر، فراموشی، رانندگی تعداد بازديد: 226 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز