Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
پنجشنبه 8 خرداد 1399 - 17:31

18
آبان
عزاداران حسینی نباید در مقابل ظلم ساکت بمانند

عزاداران حسینی نباید  در مقابل ظلم ساکت بمانند

به شخصه به برنامه‌ریزی تلویزیون معترض هستم چراکه زمان مناسبت‌های مختلف مشخص است و می‌توان خیلی زودتر برای آن‌ها دست به‌کار شد.

کارگردان سریال مرضیه:

فلورا سام ضمن بیان این‌که اگر در مقابل مسائل ساکت باشیم، به قهقرا می‌رویم، گفت: اگر عزاداران امام حسین(ع) در مقابل ظلم ساکت هستند، بهتر است به عزاداری نیایند.

کارگردان سریال مرضیه در پاسخ به این پرسش که آیا از هم‌زمانی پرداختن به موضوع فساد در این مجموعه و مجموعه‌های دیگر تلویزیون می‌توان این طور نتیجه گرفت که این موضوعات به صورت سفارشی از سوی سازمان به گروه‌ها ابلاغ می‌شود، گفت: به شخصه آدمی نیستم که کسی بتواند موضوعی را به من تزریق کند تا درباره‌ آن کار کنم. قصدم در این سریال این بود که بگویم ما به عنوان انسان‌هایی که در این جامعه هستیم و مسائل از این دست اطراف ما را فرا گرفته، اگر ساکت باشیم، به قهقرا می‌رویم و اگر ساکت نشویم، همان کسی هستیم که به تکیه رفته و برای امام حسین (ع) عزاداری می‌کند. فلورا سام در پاسخ به این پرسش که پرداختن به موضوع فساد در مجموعه «مرضیه» تا چه اندازه به روز بوده و به پرونده‌های واقعی نزدیک است، توضیح داد: تفاوت این کار با کارهای دیگری که قبل از این در رابطه با فساد ساخته شد، این بوده که ما دراین‌جا به هیچ وجه وارد جزئیات پرونده‌ها نمی‌شویم و با آدم‌ها و درونیات آن‌ها کار داریم. یعنی بررسی می‌کنیم که این اتفاقات چه تاثیراتی روی آدم‌ها می‌گذارد.

 

کارهای مناسبتی سختی‌ها بسیاری دارد

این کارگردان با تاکید بر این‌که به مسئله فساد به صورت کلی پرداخته شده، افزود: در حقیقت ما در سریال مرضیه نگاه می‌کنیم که در جامعه‌ای که تعدادی از پیروان امام‌حسین (ع) در ده روز ماه‌ محرم برایش عزاداری می‌کنند، دربرابر مظالمی که در جامعه هست، چه واکنشی باید نشان دهند. بر همین اساس خیلی وارد ریز و جزئیات پرونده‌های اقتصادی نمی‌شویم. البته به نظرم کسی که برای عزاداری وارد تکیه می‌شود، به تحول نیاز نداشته و در واقع تحول پیدا کرده که به تکیه می‌رود. به این ترتیب اگر کسی که پایش را در تکیه می‌گذارد، در برابر ظلمی که می‌بیند ساکت باشد، بهتر است که به عزاداری امام حسین (ع) نیاید. وی هم‌چنین در پاسخ به این پرسش که آیا شتاب‌زدگی در تولید مجموعه‌های مناسبتی، آسیبی به کیفیت مجموعه‌ها وارد می‌کند، بیان کرد: قبول دارم که کارهای مناسبتی از سختی‌ها بسیاری برخوردار است اما به شخصه با اینکه از کیفیت کار بزنیم؛ موافق نبوده و نیستم. بر همین اساس برای تولید مجموعه مرضیه نیز به‌هیچ‌وجه از کیفیت کار کم نگذاشته‌ایم و برای این‌که بهترین اتفاق ایجاد شود، تمام تلاش خود را کردیم.

 

به برنامه‌ریزی تلویزیون معترض هستم

این کارگردان با تاکید بر اینکه تاریخ محرم در تقویم مشخص بوده و مدیران سازمان نیز می‌توانند خیلی زودتر مجموعه‌های مناسبتی را تدارک ببینند، اظهار داشت: به شخصه به برنامه‌ریزی تلویزیون معترض هستم چراکه زمان مناسبت‌های مختلف مشخص بوده و می‌توان خیلی زودتر برای آن‌ها دست‌به‌کار شد. اما این اتفاق ایجاد نشده و بیشترین فشار به گروه سازنده تحمیل می‌شود که ما به هر حال باید آن را تحمل کنیم تا کار با کیفیتی را روی آنتن ببریم. به نوعی کیفیت کار آبروی ما بوده و نمی‌توان آن را نادیده گرفت. به این ترتیب با وجود همه فشاری که روی ما بود، تمام تلاش خود را کردیم تا از کیفیت کار کم نکنیم. فلورا سام درباره انتخاب بازیگران مجموعه مرضیه نیز توضیح داد: سعی کردیم بازیگرانی را انتخاب کنیم که توانایی بازی در شخصیت‌های سریال را داشته باشند که شکر خدا این اتفاق رخ داده است. داریوش ارجمند در نقش دکتر بهزادی و گوهرخیراندیش نقش همسر ایشان بازی کاملاً متفاوتی را ارائه دادند. خانم خیراندیش در این سریال به عنوان قهرمانی معرفی می‌شود که حال روی ویلچر نشسته است و داریوش ارجمند پزشکی است که در مناطق محروم به کار می‌پردازد.

برچسب ها: ماه محرم، فلورا سام، زندگی آنلاین، سریال مناسبتی، سریال مرضیه تعداد بازديد: 82 تعداد نظرات: 0

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز